Page 969 of 1402 FirstFirst ... 46986991995996596696796896997097197297397910191069 ... LastLast
Results 24,201 to 24,225 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #24201
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Wulfy, šta misliš da je to Andrija Mandić trebao ili mogao da uradi 18. oktobra 2015.?
    Taj datum? Onakva vrsta protesta se ne prekida, eventualno do sjutra dan. Ali, prekinuti ih na sedam dana... prekinuo si sve što je bilo građanski u njima.

    Sent from my Motorola 8400

  2. #24202
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Ada samo ona Medova izjava u sred predsjednicke kampanje Bojanica: "Glasati za Djukanovica u ovom momentu je isto kao i poturčiti se!", pa ono je zločin sto je ucinio opoziciji time. Na takvim primjerima je toliko ocigledno da su ti ljudi na platni spisak DPS-a, da to boli.


  3. #24203
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Guzichko na dijeti,i treba je odavno...Pipune diz se magare,usmrdje skupćinu...ali veli-imam pomade:lolblue:
    ...

  4. #24204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Guzichko na dijeti,i treba je odavno...Pipune diz se magare,usmrdje skupćinu...ali veli-imam pomade:lolblue:
    Da, da, Kristal, debeli, arogantni, iritantni...

    Ali sta mislis o tome sto se hapse i zatvaraju poslanici koji imaju imunitet zbog verbalnog delikta?

  5. #24205
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/novi-serv...ihama-ljekova/

    Novi servis eApoteka, putem koje će svim osiguranicima Fonda za zdravstveno osiguranje preko portala eZdravlje i mobilnih aplikacija, biti dostupna informacija o stanju zaliha lijekova u svim državnim i određenom broju privatnih apoteka u Crnoj Gori, biće puštan u rad sjutra, kazao je Dnevnim novinama direktor FZO Sead Čirgić.
    “Napominjemo da su pored eApoteke, u posljednjih 15 mjeseci razvijeni elektronski servisi za građane: eZakazivanje, eRecept i eNalaz”, dodaje Čirgić.
    Kako rade ova čuda, ima li koristi od ovoga

    Oće li se uvodit' eDoktor

  6. #24206
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da, da, Kristal, debeli, arogantni, iritantni...

    Ali sta mislis o tome sto se hapse i zatvaraju poslanici koji imaju imunitet zbog verbalnog delikta?
    Par puta ponavljas da ima imunitet, ima imunitet od pritvora ali on je direktno u zatvor otisao.
    On je po zakonu tamo dje je, a sad sto se taj zakon ne sprovodi za sve isto o tome možemo pricati.
    Bio sam svjedok ima par mjeseci , kolega mi se potukao.
    Tužilac mi isto ovo rekao , moram svjedociti ili tvorza.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #24207
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da, da, Kristal, debeli, arogantni, iritantni...

    Ali sta mislis o tome sto se hapse i zatvaraju poslanici koji imaju imunitet zbog verbalnog delikta?
    A da se ja pitam a sreca njihova pa se ne pitam,mali bi im bio Goli Otok,na sve mislim,iz tzv. opozicije i pozicije,poseban režim za ove koji nipodashtavaju državu u kojoj žive,a dig se Tile dig se...no kako je Pipun jutros,da imam info radi Pipunojce...Gandush,javljaj
    ...

  8. #24208
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

  9. #24209
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Par puta ponavljas da ima imunitet, ima imunitet od pritvora ali on je direktno u zatvor otisao.
    On je po zakonu tamo dje je, a sad sto se taj zakon ne sprovodi za sve isto o tome možemo pricati.
    ...
    Ti taj izgovor ozbiljno citiras kao argument da se poslanik zatvara?

    Nije pritvor nego zatvor? Poslaniku (koji ima imunitet na djela kaznjiva do pet godina zatvora sem ako skupstina odlucu drugacije) se zatvara za djelo kaznjivo zatvorom do dva mjeseca? I to je validno pravno objasnjenje?

    Daj, ako nas vec propagandnim splacinama hrane nemoj da mi objasnjavas da je torta.

    Bacili su poslanika u zatvor uz najgluplje moguce obrazlozenje. Ali su makar uspjesno poslali poruku da imunitet nista ne znaci i da sjutra mogu da te zatvore u "tamnicu a ne u pritvor" jer si pretekao preko pune linije.

  10. #24210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A da se ja pitam a sreca njihova pa se ne pitam,mali bi im bio Goli Otok,na sve mislim,iz tzv. opozicije i pozicije,poseban režim za ove koji nipodashtavaju državu u kojoj žive,a dig se Tile dig se...no kako je Pipun jutros,da imam info radi Pipunojce...Gandush,javljaj
    Ja shvatam da bi ti ljude koji su ti antipaticni najradije strijeljao po trgovima, ali zato imamo zakone, da stite i one koji su nam simpaticni i one koji su nam atnipaticni.

  11. #24211
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja sam licno za to da se ukine imunitet svim poslanicima.
    A raspitaj se malo prije nego procitas in4s, hapšenje je po propisima

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #24212
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    Nisu pritvoreni zbog verbalnog delikta. Da bi njihove tvrdnje o sudijama koje traže pare bile verbalni delikt, morali bi da izjave da su lagali, što znači da su "samo" vrijedjali sudije. U tom slučaju može da se priča o verbalnom deliktu. Ovako, ako pričaju istinu, prikrivaju informacije o sudijama koje urušavaju jednu granu vlasti. To je vrlo ozbiljna stvar. Pod uslovom da je istina to što tvrde, naravno. Ni govora o verbalnom deliktu.

  13. #24213
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/raspopov...-komentarisem/

    Pa valjda je Pobjeda trebala da kontaktira Raspopovica prije nego je objavila tekst. Time bi izbjegla blamazu sto ga je optuzila da je ucestvovao na nekom skupu u SANU, a ocigledno je da nije. U vezi poziva Cedomiru Antica, situacija bi bila drugacija da je dobio poziv nakon sto mu je Crna Gora zabranila ulaz, sto bi se moglo tada nazvati "kontraverznim". A njemu poziv upucen u julu. Sem toga, iz lista pozvanih se moze vidjeti da su pozvani, recimo, Novak Adzic. Andrijasevic, Serbo Rastoder...Zar nije bolje cuti razlicita misljenja kad se raspravlja o istoriji? I mozda bas kad se radi o istoriji. Ovo mogu obrazoziti, ako nekom nije jasno.

    Izgleda da Crna Gora ulazi u novo-informbirovsku fazu.

  14. #24214
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja sam licno za to da se ukine imunitet svim poslanicima.
    A raspitaj se malo prije nego procitas in4s, hapšenje je po propisima

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Vec su i Tea Gorjanc i Soc kritikovali hapsenja, tako da malo kvalifikovaniji ljudi od in4s misle da ne valja to sto se radi.

    Poenta je da uvijek mozes da nadjes neki izgovor da ne ispostujes zakon. Ako krenes poslanike da zatvaras za djela kaznjiva do dva mjeseca, ti sustinski krsis njihov imunitet na djela kaznjiva do pet godina.

  15. #24215
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    NHM je preduhitrio, a mislio sam bas to napisati - Medo nije "stavljen u zatvor", ili kao se to vec kaze, zbog verbalnog delikta. Vec zbog odbijanja da otkrije izvor na koji se pozvao kad je optuzio neke ljude. Po zakonu to moze i imunitet tu ne vazi. To je neka "pravna praznina", koja se moze tumaciti na razne nacine. Ranije sam napisao na ovu temu i osudio hpasenje poslanika, posebno nacin na koji se pravo selektivno primjenjuje. A pomenuo sam i da je Medo, u neku ruku, ovo i zasluzio zbog teskih optuzbi koja cesto zna da iznese pozivajuci se na njegove "povjerljive izvore". Ova dodatna dva mjeseca zbog optuzbi na racun Katnica je nesto zbog cega mi ga stvarno nije zao. Optuziti covjeka da je silovao neku zenu u Konavlima i pri tome ne dajuci nikakav dokaz je uzas, za koji i treba da odgovara. Sloboda govora ne smije znaciti slobodu vrijedjanja. Inace, Medo zna da se olako poziva na imunitet. Kada ga je policija zaustavila kod Niksica zbog brze voznje, on se odmah pozbvao na imunitet - "ja sam poslanik, imam imunitet". idi, bre Medo, nekad si mi bio simpatican i imao sam lijepo misljenje o tebi. Koji ti je vrag?

  16. #24216
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisu pritvoreni zbog verbalnog delikta. Da bi njihove tvrdnje o sudijama koje traže pare bile verbalni delikt, morali bi da izjave da su lagali, što znači da su "samo" vrijedjali sudije. U tom slučaju može da se priča o verbalnom deliktu. Ovako, ako pričaju istinu, prikrivaju informacije o sudijama koje urušavaju jednu granu vlasti. To je vrlo ozbiljna stvar. Pod uslovom da je istina to što tvrde, naravno. Ni govora o verbalnom deliktu.
    Poslani su u zatvor zbog necega sto su izgovorili. Oni trpe neke posljedice zbog toga sto su poslanici (smanjeno pravo na privatnost) ali imaju i neke prednosti (povecana pravna zastita, tj imunitet, posebno za ono sto izgovore).

    Jedna je stvar da ih tuzis, dokazes na sudu da su lagali pa ih posaljes u zatvor. Nesto sasvim drugo je da ih saljes u zatvor zato sto nece da ti odgovore na pitanje.

    To je, ako ne u slovu, svakako u duhu, direktno krsenje njihovog poslanickog imuniteta, koje kaze da mogu da budu uhapseni bez odluke parlamenta samo za djela kaznjiva zatvorom preko pet godina.

  17. #24217
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    NHM je preduhitrio, a mislio sam bas to napisati - Medo nije "stavljen u zatvor", ili kao se to vec kaze, zbog verbalnog delikta. Vec zbog odbijanja da otkrije izvor na koji se pozvao kad je optuzio neke ljude. Po zakonu to moze i imunitet tu ne vazi. To je neka "pravna praznina", koja se moze tumaciti na razne nacine. Ranije sam napisao na ovu temu i osudio hpasenje poslanika, posebno nacin na koji se pravo selektivno primjenjuje. A pomenuo sam i da je Medo, u neku ruku, ovo i zasluzio zbog teskih optuzbi koja cesto zna da iznese pozivajuci se na njegove "povjerljive izvore". Ova dodatna dva mjeseca zbog optuzbi na racun Katnica je nesto zbog cega mi ga stvarno nije zao. Optuziti covjeka da je silovao neku zenu u Konavlima i pri tome ne dajuci nikakav dokaz je uzas, za koji i treba da odgovara. Sloboda govora ne smije znaciti slobodu vrijedjanja. Inace, Medo zna da se olako poziva na imunitet. Kada ga je policija zaustavila kod Niksica zbog brze voznje, on se odmah pozbvao na imunitet - "ja sam poslanik, imam imunitet". idi, bre Medo, nekad si mi bio simpatican i imao sam lijepo misljenje o tebi. Koji ti je vrag?
    To su dvije potpuno odvojene stvari. Je li Medo idiot i zloupotrebljava li slobodu govora je jedno pitanje. U tom slucaju imas zakonske putve kojima mozes da ga kaznis.

    Medjutim, ti si izabrao pravno gledano vrlo sumnjiv put, za koje nasi neki nasi najugledniji pravnici kazu da je neustavan. Hvatas nekakve pravne krivine da bi bacio poslanika u zatvor.

    Tu je vec nebitno da li on to zasluzuje ili ne. Vazno je da ti zaobilazis nesto tako sustinsko kao sto je poslanicki imunitet.

  18. #24218
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Dodje neki kao Medo i kaze da iz pouzdanih izvora zna ga je SKOJ silovao desetogodišnju djevojcicu.
    E sad dodje tuzilastvo da ga ispita jer je to kaznjivo zakonom i on je svjedok i treba im izvor informacija.
    On nece da svjedoci a ti mu ne mozes nista , ne mozes sprati ljagu jer ga stiti imunitet za izgovorenu rijec. Ne Mozes ga tuziti.
    E vidis razliku, stiti ga za izgovorenu rijec ali ga ne stiti od obaveze svjedocenja

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #24219
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,857
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,388
    Thanked in
    2,206 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Poslani su u zatvor zbog necega sto su izgovorili. Oni trpe neke posljedice zbog toga sto su poslanici (smanjeno pravo na privatnost) ali imaju i neke prednosti (povecana pravna zastita, tj imunitet, posebno za ono sto izgovore).

    Jedna je stvar da ih tuzis, dokazes na sudu da su lagali pa ih posaljes u zatvor. Nesto sasvim drugo je da ih saljes u zatvor zato sto nece da ti odgovore na pitanje.

    To je, ako ne u slovu, svakako u duhu, direktno krsenje njihovog poslanickog imuniteta, koje kaze da mogu da budu uhapseni bez odluke parlamenta samo za djela kaznjiva zatvorom preko pet godina.
    Svaki verbalni delikt istovremeno je i izgovorena riječ, ali svaka izgovorena riječ nije verbalni delikt. Nisi u pravu kad kažeš da je duh zakona da štiti poslanike od bilo čega što izgovore. Kad Medo viče da je Milo lopovčina, nikome ništa. Ali ako kaže da je Milo lopov i da ima dokaze o tome, i to sve u toku sudskog procesa koji se vodi protiv Mila, onda je potpuno opravdano da se pritisne da dostavi dokaze. Pipun i Medo su rekli da imaju dokaze koji se tiču postojećih sudskih procesa, to nije isto kao da su generički pričali kako su sudije korumpirane. Duh imuniteta nije da poslanik radi šta oće.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #24220
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Dodje neki kao Medo i kaze da iz pouzdanih izvora zna ga je SKOJ silovao desetogodišnju djevojcicu.
    E sad dodje tuzilastvo da ga ispita jer je to kaznjivo zakonom i on je svjedok i treba im izvor informacija.
    On nece da svjedoci a ti mu ne mozes nista , ne mozes sprati ljagu jer ga stiti imunitet za izgovorenu rijec. Ne Mozes ga tuziti.
    E vidis razliku, stiti ga za izgovorenu rijec ali ga ne stiti od obaveze svjedocenja
    I onda ga tuzim i sve po zakonu.

    Ono sto mi ti nudis je da ga otjeram u zatvor sumnjivim, ako ne i nezakonitim, putem. To sto on pravi gluposti ne daje nikom za pravo da ga nekakvim mutnim nacinima salje u zatvor.

  21. #24221
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Svaki verbalni delikt istovremeno je i izgovorena riječ, ali svaka izgovorena riječ nije verbalni delikt. Nisi u pravu kad kažeš da je duh zakona da štiti poslanike od bilo čega što izgovore. Kad Medo viče da je Milo lopovčina, nikome ništa. Ali ako kaže da je Milo lopov i da ima dokaze o tome, i to sve u toku sudskog procesa koji se vodi protiv Mila, onda je potpuno opravdano da se pritisne da dostavi dokaze. Pipun i Medo su rekli da imaju dokaze koji se tiču postojećih sudskih procesa, to nije isto kao da su generički pričali kako su sudije korumpirane. Duh imuniteta nije da poslanik radi šta oće.
    Istina je sve sto kazes. Oni treba da budu odgovorni za ono sto kazu.

    "Biti odgovoran" ne znaci poslati ga u zatvor nezakonito. A ovaj nacin koji je izabran je svakako pravno vrlo sumnjiv, a neki nasi vodeci pravni strucnjaci kazu da je nezakonit.

  22. #24222
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    sve fino pise u zakonu. nikakve mutljavine nema.

    ali mislim jedan covek da bi dao pare da podje makar na tri dana u zatvor - legendarni maka milacic
    f6

  23. #24223
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I onda ga tuzim i sve po zakonu.

    Ono sto mi ti nudis je da ga otjeram u zatvor sumnjivim, ako ne i nezakonitim, putem. To sto on pravi gluposti ne daje nikom za pravo da ga nekakvim mutnim nacinima salje u zatvor.
    Ne mozes ga tuziti stiti ga imunitet za izgovorenu rijec.
    A nemas ga sto tuziti kad je tuzilastvo vec preuzelo ispitivanje slučaja, a on nece da svjedoci.
    Mozes ga samo tuziti jer nece da saradjuje.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #24224
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    sve fino pise u zakonu. nikakve mutljavine nema.

    ali mislim jedan covek da bi dao pare da podje makar na tri dana u zatvor - legendarni maka milacic
    Evo ti vrlo ugledni pravnici tvrde da nije po zakonu i da se radi o totalnoj mutljavini.

  25. #24225
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Koji su to ugledni pravnici,onaj ćoravi iz Srbije i kolega njegov?Ili neko treći,onaj guzichkov prezimenjak?
    ...

Page 969 of 1402 FirstFirst ... 46986991995996596696796896997097197297397910191069 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •