Page 1018 of 1402 FirstFirst ... 185189189681008101410151016101710181019102010211022102810681118 ... LastLast
Results 25,426 to 25,450 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #25426
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Vidjecmo kakav ce im januar bit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #25427
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Vidjecmo kakav ce im januar bit.
    Potpuno nebitno. Nece se Bokan zaznuti.

    Ali ono sto promakne svima.

    11miliona obrta su imali. Najmanje 70% tog novca izadje iz CG kroz placanje dobavljaca iz inostranstva. Mislim da u supermarketima osim hleba vrlo malo povrca i voca (zanemarljivo) mesnih preradjevina (kvalitetom i cijenom apsolutno nekonkurentni na trzistu) jogurta nemamo nase proizvode.
    Zbog toga nam je pokrivenost uvoza izvozom procentualno medju najmanjim na svijetu.


    Da to plasticno objasnim :


    Od ovo 11 miliona 7.5 ce zavrsiti u inostranstvu.

    To 11 miliona eura su radnici potrosili od plata i penzija.
    Ti novci izlaze iz CG jer se ne proizvodi ama bas nista a novci osim od turizma ne ulaze u zemlju ni na jedan nacin.

    Kako nema priliva novca i kako gradjani CG daju plate fabrikama cokolade, farmerima, klanicama tih plata nema u CG pa zbog Bokana i njemu slicnih koji su dio uvoznickog lobija drzava CG svake godine izgubi MILIJARDE eura. Tacnije 2 milijarde sto je skoro pa budzet cijele drzave.

    Stimulacija poljoprivrede i proizvodnje na pravi nacin i zastita domacih proizvodjaca bi za samo par godina otvorila 20-30 000 novih radnih mjesta i kroz poreze i doprinose u ekonomiju zadrze stotine miliona godisnje

    P.S.

    Na onoj temi trgovacki lanci sam pisao da mi nemamo CG maslac pa sam malo razmisljao sta jos to nemamo crnogorsko

    Suncokretovo ulje

    Makarone

    Supe u kesici

    Dzemove i marmelade

    Ribu u konzervi (ogroman potencijal)

    Sir gaudu/edamer

    Cigarete

    Sokove u tetrapaku i cijelu tu seriju sokica

    Cokolade i ostale slatkise (vrlo malo imamo, nesto ratlukuma, kolaca svjezih, kremica 1 firma)


    I ne znam sta sve jos.

    Zbog uvoznickog lobija i dampinga cijena maslinovo ulje, med i proizvodi koji se ovdje proizvode nijesu konkurentni.


    Ne izbija mi jebeni maslac iz glave samo se u hotelima i restoranima na primorju za vrijeme sezone na dnevnom nivou par tona potrosi sigurno !!!
    I oni mali dzemici upakovani...


    H A O S

    To su pare koje stranac ostavi u CG one umjesto da ostanu napustaju CG. Tako da sto se trgovine tice slobodno Srbija nikada nije izgubila more a mi nikada nijesmo dobili nezavisnost. Jer oni najveci benefit imaju od nase sezone
    Last edited by Gandalf_White; 13-01-19 at 14:35.
    One Ring to Rule them all...

  3. #25428
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Gando, velis DK po necijem nalogu? A po cijem nalogu se odrazava ovaj sistem upravljanja drzavom 20+ godina? I ko je tu jaci igrac? Bice da zapad ne zna za ovaj timeline gore sto si ispisao pa ce DK afera da im otvori oci koliko je u stvari CG korumpirana i kriminalna. Neka.
    Last edited by avet; 13-01-19 at 14:30.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. #25429
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Gando, nisam ekonomista, ali znam sto je obrt novca, a sto zarada. Normalno je da ce skoro sve da zavrsi vani kad se kod nas ne proizvodi ama bas nista. Osim problemi, samo njih nece niko da kupuje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #25430
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    A Bokan Voli, je li on sto cinio sa DK? To bi najjaca tuca bila da se ovo sa de fakto politicke ravni izmjesti na krimi biznis. Ne vjerujem da se nisu preko AB sipale pare u Voli. A simbolika je da je prvi do Miga Bokan, a capo di tutti capi onaj muzicar, harmonikas from Serbia.

  6. #25431
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    @Gandlaf_White ja sam svojevremeno tamanio konzerviranu ribu ,,Ribarstvo" - Rijeka Crnojevića (sardine, dimljeni krap,...) no nije bilo potrebno tako nešto...

  7. #25432
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default


  8. #25433
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Sad ga precera ispade dusko crna kutija, nidje veze brate za sve sto zna mora imati dokaze, u suprotnom ce se to zavrsiti na ispovjesti/izjavi/knjizi kao u stotinam slicnih do sad i trt pojeo vuk magarca, zaboravice se za mjesec dana...
    Bez da ulazim u to jeste nije, tacno je netacno je.....
    Mi trenutno imamo "sudjenje vijeka" koje se manje vise bazira na istim stvarima kao sto je ovo. Dva svjedoka saradnika, vjestacenje ko je koga zvao, ne i sta je ko rekao, ono malo sto je prisluskivano je tumaceno da je rakija oruzije......
    Tako da mi je malo problematicno vase selektivno gledanje na pravdu. Nedje moze da i neko bude svjedok saradnik, a nedje ni video zapis nije dovoljan dokaz,,,
    Cudni ste vi malo ljudi....

  9. #25434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Gando, nisam ekonomista, ali znam sto je obrt novca, a sto zarada. Normalno je da ce skoro sve da zavrsi vani kad se kod nas ne proizvodi ama bas nista. Osim problemi, samo njih nece niko da kupuje.
    Nijesam na tebe mislio izvinjavam se ako je tako izgledalo.

    Nego quotovah post pa udjoh u razmisljanje

    .....

    Razmisljam prije dokle su nas doveli da nam sudbina drzave zavisi od veprine DK.

    Da on odlucuje hoce li ili nece snimke objaviti i smjenjivati rezim...

    Zemljo moja
    Last edited by Gandalf_White; 13-01-19 at 18:19.
    One Ring to Rule them all...

  10. #25435
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam na tebe mislio izvinjavam se ako je tako izgledalo.

    Nego quotovah post pa udjoh u razmisljanje

    .....

    Razmisljam prije dokle su nas doveli da nam sudbina drzave zavisi od veprine DK.

    Da on odlucuje hoce li ili nece snimke objaviti i smjenjivati rezim...

    Zemljo moja
    Ti stvarno mislis ds ce ovo sa DK ista promjeniti ?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  11. #25436
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Razmisljam prije dokle su nas doveli da nam sudbina drzave zavisi od veprine DK.

    Da on odlucuje hoce li ili nece snimke objaviti i smjenjivati rezim...

    Zemljo moja
    Ovo "zemljo moja" ja bi prije upotrijebio za one koji misle da on ista ima i zna sto bi ove nasjekiralo. Opozicija ne treba ni da se bavi, niti zanosi ovim likom osim u svrhe nanosenja politicke stete DPS. Mada on koji objavljuje lose obradjene infantilne slike po instagramu ja ne vidim ni u naznakama da on ista konkretno ima.

  12. #25437
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Nego ozbiljno hoce li mi ko ovu famu oko Knezevica objasniti? Sta je konkretno covjek objavio i sta konkretno ocekujete od njega? Ja sada kad sam mu pogledao instagram profil samo sam izustio ovo Gandalfovo "zemljo moja" jer je ono toliko neinteligentno i jadno bez ijedne konkretnosti i herca koje bi trebalo da krasi jednog intelektualca i "uspjesnog privrednika" koji se nasao pod "udarom rezima". Pa svi po svijetu koji su bili u slicnim situacijama su pisali autorske tekstove, davali analize i isjecke odredjenih radnji a ovaj se bavi editovanjem slika i pusta snimak kako je cokio Miga i dao mu pare koje je konvertovao i neko uzeo proviziju za to!?

  13. #25438
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Misliš li da si i ostali krojači naših sudbina elokventniji i vispreniji od ove bivše vreće sala?

  14. #25439
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,538
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    997
    Thanked in
    439 Posts

    Default

    Pa izgleda u današnje vrijeme veći efekat ima mlaćenje na intragramu nego pisanje autorskih tekstova..
    I ja sam mislio da mlatimuda dok nije pustio video sa Migom iz 2015god, sad već sumljam da ima još snimaka fukara je ovo nevidjena..

  15. #25440
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    FOS media
    Spremni da Crnoj Gori ustupe algoritam koji će dijagnostikovati tuberkulozu brže od bilo kog ljekara


    Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović doputovao je u večernjim satima u Abu Dabi, gdje ga je na aerodromu dočekao ministar za vještačku inteligenciju UAE Omar Al Olama.
    ...
    Kao primjer naveo je njihov projekat u medicini. Zahvaljujući vještačkoj inteligenciji i algoritmu koji su napravili, moguće je dijagnostikovati bolest tuberkuloze brže i bolje od bilo kog ljekara, rekao je on i izrazio spremnost da ga ustupe Crnoj Gori.
    Kako smo napredni.
    Nabavljamo AI algoritme za dijagnotiku TBC-a.

    Sa druge strane u Crnoj Gori od maja prošle godine nema osnovnih ljekova za tuberkolozu u apotekama.
    Čak ni u bolnici za plućne bolesti u Brezoviku nisu imali ljekove ljetos, nego su ih pacijenti nabavljali iz inostranstva.

    Ljekari kukaju ministarstvu i Montefarmu, a ovi ih ne *ebavaju 2%.

    Ali stiže vještačka inteligencija.
    Last edited by ASC; 13-01-19 at 19:21.

  16. #25441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Ti stvarno mislis ds ce ovo sa DK ista promjeniti ?

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk

    Ne razumijemo se ja mislim.


    Da samo objasnim upravo sta ja mislim tj. cemu se nadam.
    Opozicioni prvaci misle da ce ovo nesto da promijeni u birackom tijelu. Kratko i jasno - Nece.
    Tj nece promijeniti nista bitnije. Opozicioni glasac je dobio dokaz o onome o cemu se prica odavno, apstinent je dobio potvrdu - Svi su ***** nikad se nista promijeniti nece, a DPS glasac nema svoj mozak tako da na njih ne utice nista, osim promjene na koju se nadam da ce da se desi.



    Ko je sledeci ? Ko stoji iza Knezevica ? Ko je narucilac ovoga ?

    Tesko da je Knezevic infantilni starac kakvim se predstavlja na instagramu. Kao sto je i on nebrojeno puta rekao nije trgovao bijelom tehnikom ili akciznom robom pa da se obogatio na tome. Vec investicijama, cakstavise mislim da je vise para napravio u inostranstvu nego kuci, a to ne moze glup covjek.


    Prije par godina monitor je objavio da je Knezevic jedan od najbogatijih Crnogoraca i bogatstvo mu procijenili na "par stotina miliona eura", DK je rekao da ima milijardu koju planira da udupla.


    Ono cemu se ja nadam je da ce ovo izazvati potrese unutar vladajuce partije - ko ce jos biti zrtvovan ? Ko je sledeci ? Koga se moraju odreci ? Koga ce odstraniti ?


    I onda pacovi polako napustaju brod, neki u penziju, neki u Spuz, neki za prapostojbinu svih DPS-ovaca Srbiju.

    Mozda ce "zdravo krilo DPS" i Dule Markovic odraditi istu stvar kao Aleksandar Vucic u Srbiji. Napraviti novu/staru partiju sa istim ljudima, ali je predstaviti kao reformisticke snage koje ce "popraviti" sve ono sto je do sad lose radjeno.


    Sumiram :

    DK je oprao skoro sve novce od sverca cigara, pricamo o stotinama miliona eura. Dovoljan je jedan papir, prepiska ili snimak da desetine ljudi zavrse u zatvor i da se otvori istraga u Italiji.

    DK je ucestvovao u privatizaciji desetina firmi

    DK je isplacivao provizije za privatizaciju Telekoma, EPCG i par drugih firmi u kojima je bilo koruptivnih radnji

    DK je bio donator DPS a u DPS izvjestajima se ne pominje ni on ni Atlas Banka - kome koliko i kad ? Stotine hiljada i milioni kesha ?


    itd

    Tako da se ja nadam tome, a hoce li Jusuf iz Plava ili Mirko sa Cetinja prodati licnu kartu za 50eur opet i hoce li Samir iz Petnjice dobiti besplatnu avio kartu da dodje na glasanje - u to ne sumnjam.

    Ali ce 2 puta razmisliti u buduce svi DPS funkcioneri kad se budu koverte davale.


    P.S.


    Kako li ove nedjelje spavaju Banjo Gvozdenovic i Petar "ko je pusio o trosku drzave" Ivanovic fala bogu ?
    One Ring to Rule them all...

  17. #25442
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Obzirom da sam ovaj pdf napustila kad su gradjani Titograda, najmnogoljudnijeg grada intelektualaca u CG, izglasali za gradonacelnika lika kojeg spominjete... i od tada o politici CG nisam ni rijec (I ne namjeravam), samo vas citam…Stvarno ste iznenadjeni, I on vam je neocekivan akter desavanja? Zbunjujete.
    Samo nastavite..

    Hvala Lepo

  18. #25443
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Blokirao je DK na instagram pa je ovdje dosla
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #25444
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Blokirao je DK na instagram pa je ovdje dosla
    Burn hahahahahahahahagaga

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #25445
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Blokirao je DK na instagram pa je ovdje dosla
    Aoh... :lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #25446
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne pratim instagram .. U Cg pratim samo vase pisanije ovdje (CG medije - jok), zato i zbunjujete sa komentarima, kao da ste iznenadjeni pa sve nesto pretumbavate I kao prisjecate se ko zna cega preko cega ste davno presli (sto su vam mnogi DPS-ovci I potvrdili). Ne zamjeram vam ja, a mislim ni ostali tihi citaci..
    Samo nastavite, citacu vas kasnije… Sad samo Pred. Trump I USA.

    Hvala Lepo

  22. #25447
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Je li se ovo mag cg politike i ruckova sa ambasadorima vratio. Jos da nam batinas se vrati pa smo na broju.
    Pitao je neko na koga je lucke mislio pod stari forumasi...

  23. #25448
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Lucke sluto Slutavi, hahahaha
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #25449
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Knezevic je prosto sebe prosuo, umijesao je prste u poslove dje nije smijeo, a posao vrijedan 4 milijarde eura neto, sa potencijalom jos 3 milijarde po zavrsetku posla. Upozoren vise puta da se skloni, ali on je bio previse pohlepan i htio je da upane u taj dil i mislio da ga ne smiju skartirat i obalit i krenuo sa ucjenama da ce da otkrije sve sto zna i sta je i kome davao. Tad je udareno na njega i nece se zaustavit dok ga totalno ne neutralisu, a on kad vec vidi da je krenulo vise nema sta da izgubi i oce da za sobom povuce koga god moze i ne bira koga ce. Necu imena da pominjem.
    Kažu Svetozar Marović htio samostalno da odradi posao u Buljarici i to ga koštalo...
    Koji je to posao od 4 milijarde? Opet Buljarica?

    Sent from my Motorola 8400

  25. #25450
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kažu Svetozar Marović htio samostalno da odradi posao u Buljarici i to ga koštalo...
    Koji je to posao od 4 milijarde? Opet Buljarica?

    Sent from my Motorola 8400
    Jbg propustio si post u kojem sam detaljno pisao o tome
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

Page 1018 of 1402 FirstFirst ... 185189189681008101410151016101710181019102010211022102810681118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •