Thread: Iz raznih novina III

  1. #31126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ono cesa meni nie jasno je sledece :
    Potpises sporazum kojim se obavezujes da ces traziti tehnicku vladu itd.
    Predas 9 amandmana gdje se tehnicka vlada ne pominje ni jedan jedini put. Da podsjetimo samo - amandmane koje ti je branio Zeljko Aprcovic koji je nedjelju dana prije pajserom obio Kotorsku opstinu i skinuo ti gradonacelnika. I amandmane oko kojih se (preko posrednika ako ne direktno) moralo pregovarati sa DPS-om.
    Kada te svi isprozivaju sto nijesi podnio amandman kojim se uslovljava tehnicka Vlada (jer je DPS nece prihvatiti prije kongresa) kazes nijesi protiv tehnicke vlade ali ... Nijesi to trazio.


    Few weeks later poslije pada rejtinga. Dzemal i Omer koji ne mogu izvesti vise nikoga na ulicu jer su se svadjama izmedju sebe pockali na proteste i ugasili sjajnu energiju :


    Pratim CG politicku scenu cijeli svoj zivot.
    U procjenama javnim omanem uvijek zbog navijackog pristupa. U analizama ozbiljnim skoro pa nikad.

    Vjerujete li mi da sam osasavljen nedjeljama i ne razumijem sta se desava i kome ovo moze ici u korist osim DPS-u?

    Treba li da se minimizira uticaj DF?
    Treba naravno i da se spuste ispod 8% !
    Treba li to na ovakav nacin ?
    Ne treba .


    Da li je najizglednija opcija CG politicke buducnosti "zdravo tkivo" DPS + sateliti + dio opozicije ?
    Jeste i svima je jasnije bilo kada je DK poceo da prica o tome.

    Ali ima i masu pitanja bez odgovora i nejasnih pitanja :

    Jedno od meni najzanimljivijih je :

    Ko je bolan Vladimir Pavicevic ?
    Covjek koji je do prije godinu ipo zivio u Srbiji i tamo radio pa kad je ostao bez poslanickog mjesta dosao je u CG da predaje na UDG.
    Covjek koji u CG nije zivio decenijama dosao je da kroji politiku.
    Ne izbija iz medija a nije poslanik, cijela partija lise par odbornika u BD ima 300 glasaca.
    Da ne pominjemo da je to partija DPS spavaca pa tako u BD su clanske uzeli sestra Sveta Marovica i Ilija Armenko u Tivtu treci covjek tivatskog DPS itd itd.

    Znaci bukvalno nema dana da neko njegov intervju ne objavi. Ko si ti druze ?

    Poslanik iz Srbije na celu partije koja se zove Crnogorska... Neko se opasno zajebava sa narodom
    Last edited by Gandalf_White; 21-08-19 at 17:09.
    One Ring to Rule them all...

  2. #31127
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    https://www.bankar.me/2019/08/21/bur...el-pored-rtcg/

    Neđe sam skorije baš na forumu pitao šta se dešava sa onom rupom kod KBC-a kad evo odgovora. Ugovor potpisan 2005 i nikad nije raskinut, iako invstitori nisu odmakli dalje od kopanja rupe za temelje. I sad je Burić vlasnik firme koja ima pravo da gradi, a opština dala 5 miliona za zemljište, milion za eksproprijaciju i oslobodila investitora plaćanja komunalija.
    Samo me zanima sta ce Podgorici hotel do 400 lezajeva? Razbismo se od turista, najgori grad sa obici u sfrj. Bolje rupa da ostane.
    p.s. srusismo li ljubovic prije par mjeseci?
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  3. #31128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Samo me zanima sta ce Podgorici hotel do 400 lezajeva? Razbismo se od turista, najgori grad sa obici u sfrj. Bolje rupa da ostane.
    p.s. srusismo li ljubovic prije par mjeseci?
    Upravo ga je Buric srusio

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #31129
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    to stvarno mislite da ce hotel da napravi. savrseno mjesto da se napravi jos jedan atlas capital

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #31130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    to stvarno mislite da ce hotel da napravi. savrseno mjesto da se napravi jos jedan atlas capital

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pa toeto.

    Trzni centar + poslovni + hotel kao atlas kapital


    Duzan je drzavi meleone poreza btw

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #31131
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/u-beogradu-...n-dejan-lakic/

    Kakva ažurnost policije Srbije, Marović, ko to bješe?

  7. #31132
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Pazite, citirajte me, za jedno 5-10 godina Sveto će da se vrati, kao predsjednik. Jer ovo je Alan Ford univerzum.

  8. #31133
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    to stvarno mislite da ce hotel da napravi. savrseno mjesto da se napravi jos jedan atlas capital

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    U Pg nema traznje za jos jednim Atlas kapital centrom. Pogotovo ne za velikim gradskim hotelom pored hiltona i ramade.

    Onamo nesto za drzavu napravit da je srece, bolnicu, skolu, vrtic...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #31134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U Pg nema traznje za jos jednim Atlas kapital centrom. Pogotovo ne za velikim gradskim hotelom pored hiltona i ramade.

    Onamo nesto za drzavu napravit da je srece, bolnicu, skolu, vrtic...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Nemoj brale...

    Nemam snage da kucam analizu. Zaboravio si centerville

    U zadnje 4 godine conference turizam je porastao nekih 700%
    Ali oni ga zbog ovog ne prave.

    U centerville moras mjesecima da bukiras unaprijed salu.

    Tamo.ce ici bas sto rece hell - poslovni + stambeni + hotel
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 21-08-19 at 21:20.
    One Ring to Rule them all...

  10. #31135
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Stanova u tvorevini za tvorove nema povoljno, bitno je da su se klice namirile, zasluzili su . . .

  11. #31136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Welcome to vilajet

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #31137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    O.jebo.te.leb



    Last edited by Gandalf_White; 21-08-19 at 23:02.
    One Ring to Rule them all...

  13. #31138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    FUN FACT - Finalna potrošnja električne energije u sektoru industrije je u periodu 2006 - 2017 godine opala skoro 4 puta.

    Naime, 2006. godine finalna potrošnja električne energije u sektoru industrije je 2006. godine iznosila 2.709 GWh, dok je 2017. godine ona iznosila svega 732 GWh.

    U istom periodu, spoljnotrgovinski deficit se gotovo udvostručio - sa 1,01 milijarde eura se povećao na 1,932 milijarde eura.

    Valjda je sad svima jasno da je naš rast BDP uslovljen rastom potrošnje a ne rastom industrije.

    Država u kojoj je izvoz simboličan u odnosu na uvoz nije ekonomski jaka država; njeni građani teško mogu očekivati porast životnog standarda zbog takve strukture ekonomije...

    Bla, bla, truć, truć - sve ovo nije razlog da se ne okupamo na Rijeku Crnojevića ...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #31139
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E, i zato je sada IRF krenuo u davanje kredita za pospješivanje izvoza. Brao im ga. Kako su pametni.

  15. #31140
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    pospjesenje kojeg izvoza. sta mi to u kratkom roku mozemo da izvezemo.
    nas poslovni model je sledeci. neko uvede sankcije nekome, mi kupujemo od jednih, prepakujemo i prodajemo drugima. i onda nam blokiraju i regularne proizvode.
    a ista ta drzava je kucala papire da je zemlja proizvodnje CG
    prevarantska ekonomija ne moze dugo. sve se brze otkrivaju nase zajebancije i blokiraju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #31141
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    ima li kod nas ista da je normalno odradjeno
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...s-biznismenima
    na stranu prica ostavci, jedan clan ima taksi sluzbu kojoj su poklonjene kancelarije i rezije na koriscenje, drugi drzi restoran unutar autobuske tivat koji nije htio da se iseli kad mu je istekao zakup i htjeli da ga sklone(nema objasnjenja, ali se ovakakv zakup najcesce prekida jer ga ne placas ili ne placas rezije autobuskoj)
    novosel oduzima svu dobit koju su htjeli da iskoriste da zakrpe onu baraku koju je franca napravila, samo zato jer je oduzeta od istog. jer je izbio hilmu franci 35 000 cistog profita poslije svih troskova(franca you dobit 41 000, opstinsko preduzece 76 000)

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 22-08-19 at 08:59.

  17. #31142
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Moglo bi relativno brzo: tzv. bijeli mrs; paradajz, pomorandže, mandarine i proizvodi od istih; drvo i proizvodi od istih; vino, pivo i rakija; ulcinjska so; planinski čaj (uz zaštićeno ime); začine (ruzmarin, lovor, bosiljak,...);... na duže staze moglo bi govedina, kastradina, riba i ostali prehrambeni proizvodi koji bi se uzgajali u CG; aluminijske felne; protivgadne rakete (sa sve zaštićenim patentima koje već imamo) i ostala pirotehnika za civilnu upotrebu, softver (omogućiti i strancima koji se isključivo bave razvojem softvera povoljne uslove u CG, a zauzvrat CG bi po razvijenom softveru imala dio tantjema); ...

  18. #31143
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Moglo bi relativno brzo: tzv. bijeli mrs; paradajz, pomorandže, mandarine i proizvodi od istih; drvo i proizvodi od istih; vino, pivo i rakija; ulcinjska so; planinski čaj (uz zaštićeno ime); začine (ruzmarin, lovor, bosiljak,...);... na duže staze moglo bi govedina, kastradina, riba i ostali prehrambeni proizvodi koji bi se uzgajali u CG; aluminijske felne; protivgadne rakete (sa sve zaštićenim patentima koje već imamo) i ostala pirotehnika za civilnu upotrebu, softver (omogućiti i strancima koji se isključivo bave razvojem softvera povoljne uslove u CG, a zauzvrat CG bi po razvijenom softveru imala dio tantjema); ...
    Definisi to "relativno brzo" molim te.

  19. #31144
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    pa iskreno ne bas. mi volimo da pricamo o tome, ali druge drzave su daleko otisle u proizvodnji hrane. da tipa pocnes da uzgajas pomorandze, koliko bi ulaganja u marketing trebalo.
    ponekad mislim da mi na posao bas gledamo onako patriotski., nase je najbolje.... cijena i kvalitet su samo dio. dostupnost proizvoda i brend menadzment su mnooogo veci dio price o proizvodnji hrane, koja je inace jako jeftina i plasman bez dobrog marketinga i bez tradicije u proizvodnji je nista

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #31145
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ako bi se ulozilo u proizvodnju hrane i pica, pa jos i neke pratece opreme za turizam imali bi izvoz na domacem trzistu, sto je svakako prednost. Doduse to je zajebana rabota jer se ulazi u sukob sa uvoznickim lobijem koji je izuzetno jak i finansiski mocan i sigurno ne bi mirno posmatrali ti ljudi kako im uzimas milione eura.

    Ne znam ni sto fali ovako, tvorevina funkcionise, jos da nije tih Srba u HN i da nijesu toliko nestasni albanski ucenici iz Tuzi mi bi bili i lideri u regionu i po bezbjedonosnoj situaciji, naravno pod uslovom da Georgijev batali pice, e je jako nervozan kad popije.

  21. #31146
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Moglo bi relativno brzo: tzv. bijeli mrs; paradajz, pomorandže, mandarine i proizvodi od istih; drvo i proizvodi od istih; vino, pivo i rakija; ulcinjska so; planinski čaj (uz zaštićeno ime); začine (ruzmarin, lovor, bosiljak,...);... na duže staze moglo bi govedina, kastradina, riba i ostali prehrambeni proizvodi koji bi se uzgajali u CG; aluminijske felne; protivgadne rakete (sa sve zaštićenim patentima koje već imamo) i ostala pirotehnika za civilnu upotrebu, softver (omogućiti i strancima koji se isključivo bave razvojem softvera povoljne uslove u CG, a zauzvrat CG bi po razvijenom softveru imala dio tantjema); ...
    VODA!!! Crna Gora sa ovakvom prirodom i rijekama morala je da uloži više. Ne da nas amerikanci ućutkaju Rosom. Maslinovo ulje sam kupovao barsko a onda su naše patriote uvoznici italijanskih brendova skrljali cijene pa je ne baš mala razlika duplo skuplji naš proizvod kojem nije realna cijena, dal zbog marži velikih lanaca koje uvoze svoje… Sir isto niko nije se pomjerio sa mjesta, imamo njeguški ali nije to to, Srbija razbija sa tim, vele pirotski kačkavalj koji je bio poznat u SFRJ ponovo razbija, sve prodaju unaprijed… Za zsve nabrojano se slažem. Ja se trudim razmišljati patriotski ali sam isto i realan. Mnogo toga treba da se mijenja. Imamo more a ribu vjerujem da ljudi kupuju samo na slave i Božić...

  22. #31147
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    @wuffy

    Moglo bi se nesto od toga sto si naveo odraditi (da dodam i maline), samo sto treba drzava da podrzi manja preduzeca, stane iza njih i brendiraju i plasiraju proizvod. Takodje dio voca i povrca se moze prevoriti u gricklaice, poput cipsa ili suvog voca. Povrce se moze pakovati kao zamrznuto, uz labele "organskog porijekla", pecurke takodje. Veca je zarada na ovaj nacin nego prodajom samih sirovina.

    Ono sto je suludo, je da, jedan od firmi koja se bavi pralvjenjem cipsa od voca, jabuke kao glavni sastojak uvozi iz Srbije jer joj je jeftinije da uveze kamion jabuka nego da kupuje ovdje.

    Nedje prije par godina je bilo objalvjeno da je hrvatskoj jedan od glavnih izvoza bio - ananas.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #31148
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A kad može postojat čačanski čips, vala može i naš sa 20 puta kvalitetnijim krompirom. Kakav je krompir iz Kuča, brutalan, iz krajeva Andrijevice, Gusinja... Kakva je njihova šargarepa, ova zemlja i dalje nije toliko zatrovana. Đe čovjek uzgaja heljdu , u dolini Grebaje, pa to bi u Švajcarsskoj bilo x10 skuplje

  24. #31149
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Krompir kad se izreze i isprzi svaki je isti, a inace u CG su ubjedljivo najbolji kolasinski i krnovski, mada licno mislim da je svaki planinski krompir dobar.
    U Grbaju nema heljde ili ja nijesam vidio, bio sam par puta tamo, ta je dolina vrlo mala i vidim da su masovno pravili bungalove i druge smjestaje za turiste, malo i stoke ima, a jos manje zasada bilo cega.

  25. #31150
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Za vodu ste potpuno u pravu, ali u CG je sva voda atmosverskog porijekla, sto znaci da sa njom treba pazljivo upravljati, jer par susnih godina mogu od izvoznika da naprave uvoznika. No to je resurs koji ce nam zapadni prijetelji oduzeti uz sitnu nadoknadu.

Page 1246 of 1402 FirstFirst ... 246746114611961236124212431244124512461247124812491250125612961346 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •