Thread: Iz raznih novina III

  1. #29176
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zaokružit će ga zbog zdravog krila SPC

  2. #29177
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,798
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,018
    Thanked in
    1,787 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja ovo sto znam religioznih DPS-ovaca su bas posveceni, ono slave se slave masovno, dolaze popovi kucama... I zamisli dodje ovako veliki vodja popisha se i na tebe i na vjeru i na crkvu (ko bi pristao da mu Mirash bude vodja ?)

    i ti ono izadjes i zaokruzis ga jer ne volis SRBE :grin: srsly ?
    Опет лупетате, кажи тамо у партију да се не пале на глупости.

    Мило је већ неколико пута најавио почетак политичког дјеловања у смислу решавања црквено-политичког питања у Црној Гори.
    Од тога, сваки пут до сад, ништа није било, тако сам увјерен и да ће и ово ићи у истом правцу.

    Наша ствар треба прво да се оснажи и у народу и у оним дјеловима СПЦ у Црној Гори које су патриотски настројене, и финансијски и идеолошки.
    Имали смо неке јаде у пар година око референдума, а након 2006. скоро ништа.Паралелно се мора успоставити сарадња са православним цетрима у Украјини, Грчкој, Цариграду, да коначно почемо да школујемо кадрове, духовну интелигенцију, а ЦПЦ помоћи да оснује Богословију (средњу школу).
    А онда у повољном моменту све коцкице повезати.

    Закон о вјерској слободи је битан, али је само споредна ствар, и сам од себе неће донјети никакву промјену.Уз то закон је постављен накриво, јер се оне одредбе о имовини не требају бавити питањима из 1918.Оне се искључиво морају бавити питањима из 1995. и 1996. када је београдска патријашија на себе нелегално уписала имовину, које претходно није била власник.Тада је био на власти јединствени ДПС, а премијер, погађајте двапут.
    Прочешљаш катастре, видиш промјене, установиш да су нелегално направљене и само их вратиш у пређашње стање.

    Али док год БрАцо заједно са СПЦ, зида, гради, чупа па сади, та политика у Црној Гори ће наставити да се башкари како јој воља, а овакве Милове изјаве треба посматрати чисто кроз дневнополитичку призму.
    Last edited by BAR; 08-06-19 at 20:31.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #29178
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E do kurca, opet o crkvi prica, sprema se neko poskupljenje

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  4. #29179
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-velike-srbije

    Увијек он брани државу од некога...

    Увијек је, по њему, ДПС = држава...


    Ја се безбједно осјећам. Живио Мило!


    #чуварипоштења
    #дпс
    #котиерекададођешнаконик
    Полакоте!

  5. #29180
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Kako se neko lijepo ugradio

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kupljoj-cijeni

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  6. #29181
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Kako se neko lijepo ugradio

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kupljoj-cijeni

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

    Не тражи длаку у јајету! Јел се завршио поса'? Јес'. Пушти причу, момак!
    Полакоте!

  7. #29182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Опет лупетате, кажи тамо у партију да се не пале на глупости.

    Мило је већ неколико пута најавио почетак политичког дјеловања у смислу решавања црквено-политичког питања у Црној Гори.
    Од тога, сваки пут до сад, ништа није било, тако сам увјерен и да ће и ово ићи у истом правцу.

    Наша ствар треба прво да се оснажи и у народу и у оним дјеловима СПЦ у Црној Гори које су патриотски настројене, и финансијски и идеолошки.
    Имали смо неке јаде у пар година око референдума, а након 2006. скоро ништа.Паралелно се мора успоставити сарадња са православним цетрима у Украјини, Грчкој, Цариграду, да коначно почемо да школујемо кадрове, духовну интелигенцију, а ЦПЦ помоћи да оснује Богословију (средњу школу).
    А онда у повољном моменту све коцкице повезати.

    Закон о вјерској слободи је битан, али је само споредна ствар, и сам од себе неће донјети никакву промјену.Уз то закон је постављен накриво, јер се оне одредбе о имовини не требају бавити питањима из 1918.Оне се искључиво морају бавити питањима из 1995. и 1996. када је београдска патријашија на себе нелегално уписала имовину, које претходно није била власник.Тада је био на власти јединствени ДПС, а премијер, погађајте двапут.
    Прочешљаш катастре, видиш промјене, установиш да су нелегално направљене и само их вратиш у пређашње стање.

    Али док год БрАцо заједно са СПЦ, зида, гради, чупа па сади, та политика у Црној Гори ће наставити да се башкари како јој воља, а овакве Милове изјаве треба посматрати чисто кроз дневнополитичку призму.
    Polako.

    Sta lupetam.
    Ovo je moj licni stav ni jedna partija ne stoji iza ovoga.



    Da li je istina da je 70+% glasaca DPS pravoslavci?

    Da li 99% od tih ide u SPC?

    Da li je ovo sa autokefalnoscu pishanje na sve te ljude ?

    P.S.

    Moj stav ka SPC je uvijek isti evo deceniju ipo :

    SPC je rame uz rame sa DPS-om kancer koji izjeda CG.

    Mene licno ne bi dotaklo i volio bih da se u drzavno vlasnistvo vrati 90% od 18% ukupne teritorije CG koji je u vlasnistvu SPC.
    Last edited by Gandalf_White; 08-06-19 at 20:45.
    One Ring to Rule them all...

  8. #29183
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    [QUOTE=BAR;5147165]Мило је већ неколико пута најавио почетак политичког дјеловања у смислу решавања црквено-политичког питања у Cg.[QUOTE=BAR;5147165]

    Evo sve cekam da se ovo krene resavat. Kad ce ako nece sad???
    U NATO smo usli. Jos mrvicu pa smo i u EU. Samo jos ovo da rijesimo i onda smo sve rijesili.




    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  9. #29184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mnogo se mi *****mo za drzavu dje je pored ovog Milovog bacanja spice SPC/CPC da bi se isprimali Srbi vijest dana da su u PG postavljene korpe za pseca govvna
    One Ring to Rule them all...

  10. #29185
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,162
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Опет лупетате, кажи тамо у партију да се не пале на глупости.

    Мило је већ неколико пута најавио почетак политичког дјеловања у смислу решавања црквено-политичког питања у Црној Гори.
    Од тога, сваки пут до сад, ништа није било, тако сам увјерен и да ће и ово ићи у истом правцу.

    Наша ствар треба прво да се оснажи и у народу и у оним дјеловима СПЦ у Црној Гори које су патриотски настројене, и финансијски и идеолошки.
    Имали смо неке јаде у пар година око референдума, а након 2006. скоро ништа.Паралелно се мора успоставити сарадња са православним цетрима у Украјини, Грчкој, Цариграду, да коначно почемо да школујемо кадрове, духовну интелигенцију, а ЦПЦ помоћи да оснује Богословију (средњу школу).
    А онда у повољном моменту све коцкице повезати.

    Закон о вјерској слободи је битан, али је само споредна ствар, и сам од себе неће донјети никакву промјену.Уз то закон је постављен накриво, јер се оне одредбе о имовини не требају бавити питањима из 1918.Оне се искључиво морају бавити питањима из 1995. и 1996. када је београдска патријашија на себе нелегално уписала имовину, које претходно није била власник.Тада је био на власти јединствени ДПС, а премијер, погађајте двапут.
    Прочешљаш катастре, видиш промјене, установиш да су нелегално направљене и само их вратиш у пређашње стање.

    Али док год БрАцо заједно са СПЦ, зида, гради, чупа па сади, та политика у Црној Гори ће наставити да се башкари како јој воља, а овакве Милове изјаве треба посматрати чисто кроз дневнополитичку призму.
    Sa tim možeš samo guzicu da obrišeš.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #29186
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,798
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,018
    Thanked in
    1,787 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Polako.

    Sta lupetam.
    Ovo je moj licni stav ni jedna partija ne stoji iza ovoga.
    Близак си Демократама, па рекох, да утичем да ти утичеш...колико год то апсурдно звучало.Немој што замјерит.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Sa tim možeš samo guzicu da obrišeš.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Обрисаћемо ми гузицу са овом Миловом причом, прије свега они који у исту, послије свега повјерују, били за или против, а заједно са њима и сви ми који смо нажалост мањина и који то све морамо да трпимо.

    Иначе ова моја "прича" није прича, него један кратки резиме, акција које су неке друге цркве православне предузимале да би добиле аутокефалност.Рецимо друга највећа у васељени.
    Уз то тачно сам индетификовао гдје је проблем са имовином и то зна цијела Црна Гора, као и ово за БрАца.

    Једино ме тјеши, што је та организација, уз ограду да у њој има јако много добрих и паметних људи, тако трула изнутра да ће се сама од себе урушити.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #29187
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,309
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,426 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Kako se neko lijepo ugradio

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kupljoj-cijeni

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    Sto god ide preko tendera, ista je prica...

    Nedje se neko ugradi par hiljada, neko par miliona... Kako se namjesti...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #29188
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,947
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Kako se neko lijepo ugradio

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kupljoj-cijeni

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    Bombastican naslov. Ajde da saberemo: cijena korpe u nabavci je oko 50 €. Plus transport. Plus carina. Plus PDV. Plus ugradnja (pogledajte slike, korpe su ugrađene u betonskim stopama). Plus ove kese, kojih je u startu vjerovatno obezbijedjen odredjeni broj. Nije se ovdje niko ugradio 10 puta. Dobra zarada sigurno jeste, ali ovo je vrlo laicko pisanje nekoga ko se nikad nije bavio nikakvim ozbiljnim poslom, pa misli da je nabavna cijena jedini trosak.

    Sto se mene tice, nema nikakve razlike izmedju ovih sto ce reci "Sve je po zakonu" i ovih "puta 10 se ugradili". I jedni i drugi masno lazu.

  14. #29189
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Montiralo ih je komunalno, tako da im to dodje u redovne aktivnosti. Osim ako Opstina ne procjenjuje koliko je kostao posao tih radnika na nekom trzistu Komunalnih usluga.
    A i kaze saopstenje da su ih nabavili za 4860nesto eura.
    I ovo nije tender vec direktna pogodba sa nekim. Zato i kosta ovoliko. Na tenderima se pojavljuju nezavisni igraci pa se ne moze pretjerivati. Zato se sve cesce koristi neposredna pogodba kao vid namjestanja
    Sa carinom i pdv-om plus zajednicki transport ovo ne moze kostati preko 75-78 eura na ulazu. Sve i da kupis kesa za dva tri mjeseca za dnevno mijenjanje ne moze izaci preko 170-180 eura. Ostalo je cista zarada
    Last edited by Hell Raiser; 09-06-19 at 07:05.

  15. #29190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Близак си Демократама, па рекох, да утичем да ти утичеш...колико год то апсурдно звучало.Немој што замјерит.



    Blizak sam ja i URA-i i svim gradjanskim pokretima u CG. Da uticem ne mogu ni na koga osim na samog sebe.


    Za mene je Crna Gora jedina partija a ljubav prema CG jedina ideologija.

    SPC je kancer isto kao DPS i kocnice su razvoja CG i od ova 2 entiteta do sada smo imali samo stetu.
    To sto se ovi manje obrazovani primaju na pricu crkva/religija, ko je albanac i musliman to je razdor.


    Inace kad si vec pomenuo Demokrate smatram da je velika greska na Kongresu bila forsiranje tih podjela na nacin da ljude spuste na religijsku pripadnost i na taj nacin ih unize
    One Ring to Rule them all...

  16. #29191
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Parlament Moldavije proglasio svoju drzavu okupiranom.

    U deklaraciji se navodi da je u toj zemlji siroko rasprostranjena korupcija, te da su tajkuni dobili totalnu kontrolu nad sudovima.

  17. #29192
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,162
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Blizak sam ja i URA-i i svim gradjanskim pokretima u CG. Da uticem ne mogu ni na koga osim na samog sebe.


    Za mene je Crna Gora jedina partija a ljubav prema CG jedina ideologija.

    SPC je kancer isto kao DPS i kocnice su razvoja CG i od ova 2 entiteta do sada smo imali samo stetu.
    To sto se ovi manje obrazovani primaju na pricu crkva/religija, ko je albanac i musliman to je razdor.


    Inace kad si vec pomenuo Demokrate smatram da je velika greska na Kongresu bila forsiranje tih podjela na nacin da ljude spuste na religijsku pripadnost i na taj nacin ih unize
    Znači nema obrazovanih u SPC?
    Pošto 99 posto pravoslavnog stanovništva vjeruje baš toj SPC znači da su svi kancer? Ne možeš tako lako dijeliti etikete. Mislim možeš, ali ne bi trebalo. To što ti ne vjeruješ SPC i crkvi uopšte, ne možeš tvrditi da su svi ostali budale. Svuda ima kukolja pa i u SPC ali i tu ima puno pametnih, školovanih, uspješnih, čestitih itd itd ljudi. Pričam o samom sveštenstvu. I nisu svi ljudi koje interesuje tradicija i istorija manje obrazovani.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #29193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znači nema obrazovanih u SPC?
    Pošto 99 posto pravoslavnog stanovništva vjeruje baš toj SPC znači da su svi kancer? Ne možeš tako lako dijeliti etikete. Mislim možeš, ali ne bi trebalo. To što ti ne vjeruješ SPC i crkvi uopšte, ne možeš tvrditi da su svi ostali budale. Svuda ima kukolja pa i u SPC ali i tu ima puno pametnih, školovanih, uspješnih, čestitih itd itd ljudi. Pričam o samom sveštenstvu. I nisu svi ljudi koje interesuje tradicija i istorija manje obrazovani.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Obrazovanje nije samo zavrsen fakultet. Da se razumijemo odmah

    A ja mogu da tvrdim sta god hocu jer je to moje misljene. A ja svoja misljenja gradim na godinama i godinama istrazivanja, price, citanja.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #29194
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    A iskustvo Gandi? Džaba nekom milion godina teorijskog znanja kad praktično ni sijalicu ne umije zamijenit

  20. #29195
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,162
    Thanked in
    2,102 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obrazovanje nije samo zavrsen fakultet. Da se razumijemo odmah

    A ja mogu da tvrdim sta god hocu jer je to moje misljene. A ja svoja misljenja gradim na godinama i godinama istrazivanja, price, citanja.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Sigurno misliš i da si jedini. Samo ti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #29196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bullitt View Post
    A iskustvo Gandi? Džaba nekom milion godina teorijskog znanja kad praktično ni sijalicu ne umije zamijenit
    Proba' sam ne ide... Jednostavno ne mogu slijepo da vjerujem glupostima
    One Ring to Rule them all...

  22. #29197
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Alexa jesi li ovo ti? Pitah te ja prije nedje kad si govorio da je misko pravi za predsjednika da ti nije iz kuce
    Bgm si osjetio paru

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  23. #29198
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default





    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  24. #29199
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obrazovanje nije samo zavrsen fakultet. Da se razumijemo odmah

    A ja mogu da tvrdim sta god hocu jer je to moje misljene. A ja svoja misljenja gradim na godinama i godinama istrazivanja, price, citanja.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Hoces da razmisljas svojom glavom?
    E pa nece moci, moras da slusas svetovnu i duhovnu vlast u drzavi Crnoj Gori sta kaze, pa po njihovom...

  25. #29200
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Blizak sam ja i URA-i i svim gradjanskim pokretima u CG. Da uticem ne mogu ni na koga osim na samog sebe.


    Za mene je Crna Gora jedina partija a ljubav prema CG jedina ideologija.

    SPC je kancer isto kao DPS i kocnice su razvoja CG i od ova 2 entiteta do sada smo imali samo stetu.
    To sto se ovi manje obrazovani primaju na pricu crkva/religija, ko je albanac i musliman to je razdor.


    Inace kad si vec pomenuo Demokrate smatram da je velika greska na Kongresu bila forsiranje tih podjela na nacin da ljude spuste na religijsku pripadnost i na taj nacin ih unize
    Stavi li ti to Demokrate u građanski koš ili se meni čini

    BAR reče da su ih navukli na proslavu genocida. OK, ajde da kažemo svakome se desi da se spotakne.
    Ko ih navuče na rušenje spomenika žrtvama fašizma ? Hoćemo li da idemo treća sreća dok ne ispadnu "građanski"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 1168 of 1402 FirstFirst ... 168668106811181158116411651166116711681169117011711172117812181268 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •