Page 792 of 1402 FirstFirst ... 2926927427827887897907917927937947957968028428921292 ... LastLast
Results 19,776 to 19,800 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #19776
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Do 200 000€ poreza na dobiti u narednih 8 god od pocetka obavljanja djelatnosti.To je to oslobodjenje.
    Pdv do 18 000
    Imaju i neke olaksice kod zaposljavanja lica sa invaliditetom tj subvencije, postoji i oslobodjenje od placanja poreza na zaradu kao i doprinosa na teret poslodavca za odredjene kategorije nezaposlenih lica ( romi, 50+, preko 1/2 god na evidenciji zzzcg ) i to samo godinu dana.
    Sve u svemu, nista specijalno
    Last edited by Markys; 09-05-18 at 19:50.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  2. #19777
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mnim da I CT I Ulcinj vaze za nerazvijene opstine. Mozda cak I NK. Ovo misljenje zasnivam na korisnicima egalizacionog fonda I nizim kamatama u IRF za privredna drustva iz nerazvijenih opstina.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Nisam našao novije podatke od 2015 god.
    http://www.podaci.net/dodaci/CGO/P-u...682_Prilog.pdf

    Mislim da se nerazvijenim smatraju druga i treća grupa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #19778
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mislim da je bila ironija.
    Tri bambija
    Porez i tako ne plaća većina privatnika nego lažira knjige, od 10 radnika prijave 5 itd. Barem je tako bilo u firmama u kojima sam ja radio.

  4. #19779
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ne znam ko je Mitar, ali ne vjerujem da je ovo izmišljeno. Da je izmišljao priču bar bi ime bolesti na koju se sumnjalo napisao ispravno Kala Azar.A i ime baš tog lijeka koji je pomenut,ne bi znao. Ovakvi slučajevi se dešavaju,barem na mjesečnom nivou,ako ne i češće. Samo što ogromna većina ne dolazi do javnosti.
    Mitar Djukanovic je, mislim, DF. Poznat po napadu na Becica zbog plagijata.

    Evo mi javljaju iz Crne Gore da nije bilo citulje u Pobjedi. Ovog maja. E sad, moguce da se ovo desilo nekog maja neke prethodne godine. Ili da porodica nije dala citulju.

    Ako se zaista radi o "fake news", onda to pokazuje sto su ljudi sve spremni da izmisle. I kako je nas narod sklon da u sve povjeruje.

    Da ne bude zabune, ne znam Maju Kavaric niti imam bilo koji razlog da branim zdravstvo u CG. Naprotiv, ono sto cujem o zdravstvu je zaista lose. Pored svega, cuo sam od moje blize rodbine da se ljekarima daju "koverte". Sto je zaista strasno.

  5. #19780
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Komentar Draška Đuranovića

    Dosta!


    Neznani zlikovac na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog nije promašio, već pogodio tačno gdje je planirao u namjeri da ubije – normalnost življenja. Najnoviji napad na Oliveru Lakić može se tumačiti kao odgovor na pasivnost, nečinjenje ili ćutanje nadležnih iz državnog aparata. Iz ovog, naizgled bespuća, ima samo jedan logičan, pravedan i ljekovit put za Crnu Goru

    Jedan metak. U centru glavnog grada, naočigled brojnih prolaznika, stotinjak metara od zgrade Uprave policije, nepoznati zločinac ranio je Oliveru Lakić, novinarku ,,Vijesti“. Ispred ulaza u zgradu, praktično pred vratima stana u kojem žive novinarka i njena porodica.
    Jedan metak. Lakić je bila živa meta. Niko, ma što napisao, rekao ili čak namjeravao da kaže ili napiše – bio novinar ili običan čovjek – ne smije biti meso za odstrijel.
    Jedan metak. Upozorenje? Zastrašivanje? Osveta? Politički motivisan napad? Pitanja će se množiti, optužbe će pljuštati od pozvanih i samozvanih kako vrijeme teče a istraga traje.
    Ali, nije bio jedan metak, već rafal u crnogorsko društvo. Neznani zlikovac na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog nije promašio, već pogodio tačno gdje je planirao u namjeri – da ubije normalnost življenja.
    Sada valja očekivati da će biti glasni neki što će, pod maskom brige za javno dobro, u svemu samo tragati za ličnom koristi, grupnim ili partijskim interesom. Biće i onih, a već ih ima i jesu veoma glasni, koji će za sve okriviti ljude na vlasti, prvenstveno novoizabranog predsjednika Đukanovića, premijera Markovića – ljude iz vrha.

    No, to je teret vlasti i odgovornost vlasti za upravljanje sistemom: oni koji su na državnom vrhu, imaju najveću odgovornost i obaveze.
    I tako to, nažalost, biva kad nema zvanično utvrđene istine, roje se prave laži, sa svih strana. Dok istrage tapkaju u mjestu i dok samozvanci sprovode privatne istrage. U eri masovne privatizacije najefikasnije smo privatizovali istinu: svako ima svoju – partije, interesne grupe, mediji...
    Nijesu institucije slabe tek tako, kao proizvod vremenske nepogode – ljudi su slabi i bez odgovornosti. Koliko je odgovaralo inspektora, policijskih načelnika, tužilaca zbog čijeg nečinjenja ili neznanja do danas su ostali nerazjašnjeni brojni zločini? Koliko je ta nekažnjivost za nečinjenje, ohrabrivala kriminalce da ponovo djeluju?

    I najnoviji napad na Oliveru Lakić se može tumačiti kao odgovor na pasivnost, nečinjenje ili ćutanje nadležnih iz državnog aparata. U tom loncu predugo obitavamo. Sada je sve prevrelo, svjedoci smo odbijanja da se mijenjaju loše navike i loša praksa; svjedoci smo da nema snage i volje da se popravlja i mijenja sistem u kojem je – da se ne lažemo, uz aminovanje prijatelja iz Evrope – sloboda izražavanja odavno pretvorena u slobodu nekažnjenog optuživanja.
    Društvo u kojem batinaši često nekažnjeno djeluju pod maskama državnih uniformi, klanovskih ili partijskih dresova, ali i u kojem se riječ pretvara u batinu ili reketiranje – postaje društvo bez odgovornosti. Zato se mora reći – dosta!

    Iz ovog, naizgled bespuća, ima samo jedan logičan, pravedan i ljekovit put za Crnu Goru. Nužno je u državni aparat, kao u mjerne instrumente u mašinama, ugraditi nultu stopu tolerancije na nasilje, kriminal, korupciju. Da policija i tužilaštvo profesionalno odradi posao i riješi oružani napad na novinarku Lakić, identifikuje počinioca, privede ga pravdi i dobijemo – jedino mjerodavnu – sudsku istinu.
    I da, konačno, uspostavimo lanac odgovornosti, bez obzira na instituciju ili partiju... Oni koji ne mogu, ne smiju ili ne žele da rade svoj posao – od policajca, inspektora do tužioca; od državnog službenika do ministra – moraće da budu otpušteni, smijenjeni ili da odgovaraju za nečinjenje.
    A ljudi na vrhu države, ako ne mogu da mijenjaju nesposobne, moraće da znaju – mijenjaće ih haos promjena u državi. Haos, pa makar i promjena, teško može označiti povratak društva u normalnost.

  6. #19781
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E moj Draško. Morao si nešto napisati jer je tvoj kolega iz struke dobio metak, ali na način da se što manje zamjeriš svom predsjedniku.

    Kaže prvo:
    Najnoviji napad na Oliveru Lakić može se tumačiti kao odgovor na pasivnost, nečinjenje ili ćutanje nadležnih iz državnog aparata.
    Bravo Draško.

    A onda:
    Biće i onih, a već ih ima i jesu veoma glasni, koji će za sve okriviti ljude na vlasti, prvenstveno novoizabranog predsjednika Đukanovića, premijera Markovića – ljude iz vrha.
    Znači Drale, pasivnost i nečinjenje nadležnih iz državnih organa ti smeta, ali veliš, biće i onih koji će za sve okriviti ljude sa vlasti. Čita li ko ovo što ovaj čovjek piše?

    I na kraju poentira sa:
    No, to je teret vlasti i odgovornost vlasti za upravljanje sistemom: oni koji su na državnom vrhu, imaju najveću odgovornost i obaveze.
    I tako to, nažalost, biva kad nema zvanično utvrđene istine
    Pa Drale šta ćemo, aludiraš li to da je Lakićka ranjena jer se bavila nečistim rabotama, pa se "nažalost" za to okrivljuje vlast jer nema zvanično utvrđene istine?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  7. #19782
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Od njega se taman nešto ovako i očekivalo.
    War. War never changes.

  8. #19783
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Potrosim 100eur platim 300...


    Dobrodosli u Tamni Vilajet

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #19784
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    E moj Draško. Morao si nešto napisati jer je tvoj kolega iz struke dobio metak, ali na način da se što manje zamjeriš svom predsjedniku.

    Kaže prvo:

    Bravo Draško.

    A onda:

    Znači Drale, pasivnost i nečinjenje nadležnih iz državnih organa ti smeta, ali veliš, biće i onih koji će za sve okriviti ljude sa vlasti. Čita li ko ovo što ovaj čovjek piše?

    I na kraju poentira sa:


    Pa Drale šta ćemo, aludiraš li to da je Lakićka ranjena jer se bavila nečistim rabotama, pa se "nažalost" za to okrivljuje vlast jer nema zvanično utvrđene istine?
    koliko sam ja ukapirao čovjek je u tekstu okrivio samog sebe što je optužio vlast
    She is only here to annoy herself!

  10. #19785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koliko sam ja ukapirao čovjek je u tekstu okrivio samog sebe što je optužio vlast

    Kakve su to rezimske splachine....

    Znaju da kad padne vlast, moci ce mozda da rade u trafici i to mozda.
    One Ring to Rule them all...

  11. #19786
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ne boj se promijeniće takvi kapu brzom brzinom
    She is only here to annoy herself!

  12. #19787
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    O ovome znam vise, nije bas to tako.
    Zena je na prvi porođaj za malo iskrvarila i u ovaj drugi je svjesno usla sa rizikom da se moze iskomplikovat.
    Isto joj se desilo ko u prvi ali ovaj put nisu mogli da zaustave krvarenje

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Из приче брата њеног, тражили су да други порођај буде царским резом, ови из болнице нису хтјели, и тек пошто је настао проблем онда су ишли хитно на царски.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #19788
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne boj se promijeniće takvi kapu brzom brzinom

    Neki su u govnima toliko duboko da ni promjena strane ne spasava
    One Ring to Rule them all...

  14. #19789
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Из приче брата њеног, тражили су да други порођај буде царским резом, ови из болнице нису хтјели, и тек пошто је настао проблем онда су ишли хитно на царски.
    Znam, ali ni to nije garancija. Ne branim doktore ali to je kompleksno dosta da bi olako sudili da je odmah doktor kriv.
    Moje drugo dijete je trebalo prirodnim putem da ide, ali je bilo naopako okrenuti i sitno.
    Doktor se do zadnje lomio hoce li prirodno ili carski, i kaze ajmo carski posto je glava veca od tijela da se ne zaglavi.
    Poslije mi je rekao da joj je pupcana vrpca bila dva puta zamotana oko vrata. Srecom smo na carski.
    Inače je doktor sa kojim se druzim , prijatelj bas.
    To su sitnice dje nekad ne mozes vidjeti, dje se lako iskomplikuje ni iz čega.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #19790
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,380
    Thanks Thanks Given 
    748
    Thanks Thanks Received 
    2,208
    Thanked in
    1,671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakve su to rezimske splachine....

    Znaju da kad padne vlast, moci ce mozda da rade u trafici i to mozda.
    Mislim da je i tebi smiješna ova rečenica.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #19791
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Jedino tezga da se prodaje kupus i sljive

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  17. #19792
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Mislim da je i tebi smiješna ova rečenica.
    Zajebavas li se to ?

    Momir Bulatovic prodaje sir i rakiju Zanima me sta ce Tarzan, Rocen, Migo i ekipa da prodavavau na Tuski put
    Last edited by Gandalf_White; 10-05-18 at 12:27.
    One Ring to Rule them all...

  18. #19793
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Onda nece bit naroda da popuni ta dps mjesta napustena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  19. #19794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Onda nece bit naroda da popuni ta dps mjesta napustena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Nijesu svi DPS-ovci splachine
    One Ring to Rule them all...

  20. #19795
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,380
    Thanks Thanks Given 
    748
    Thanks Thanks Received 
    2,208
    Thanked in
    1,671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zajebavas li se to ?

    Momir Bulatovic prodaje sir i rakiju Zanima me sta ce Tarzan, Rocen, Migo i ekipa da prodavavau na Tuski put
    Ne, zar ti izgleda tako?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #19796
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Znam, ali ni to nije garancija. Ne branim doktore ali to je kompleksno dosta da bi olako sudili da je odmah doktor kriv.
    Moje drugo dijete je trebalo prirodnim putem da ide, ali je bilo naopako okrenuti i sitno.
    Doktor se do zadnje lomio hoce li prirodno ili carski, i kaze ajmo carski posto je glava veca od tijela da se ne zaglavi.
    Poslije mi je rekao da joj je pupcana vrpca bila dva puta zamotana oko vrata. Srecom smo na carski.
    Inače je doktor sa kojim se druzim , prijatelj bas.
    To su sitnice dje nekad ne mozes vidjeti, dje se lako iskomplikuje ni iz čega.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Прича/е жене из породилишта, силу на срамоту хоће све на природни (па чак и кад је глава већа - осим кад је из других разлога јасно да не може) па онда кад виде да не може онда трк на царски. Кад је трка онда је много лакше да се деси ово што се деси.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #19797
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesam znao da se duznicko ropstvo pise kao "aranzman"

    http://www.bankar.me/2018/05/10/sjut...-miliona-eura/

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #19798
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam znao da se duznicko ropstvo pise kao "aranzman"

    http://www.bankar.me/2018/05/10/sjut...-miliona-eura/

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    „Ugovor će biti potpisan između Crne Gore kao zajmoprimca, Međunarodne banke za obnovu i razvoj (IBRD) kao garanta i Credit Suisse, OTP Group, Crnogorske komercijalne banke i Societe Generale kao aranžera i originalnih zajmodavaca“, saopšteno je iz Ministarstva.
    Interesantna struktura kreditora. Da li je ovo uvod za zakljucenje akvizicije OTP - SOGE? Hm hm, potencijalno dobar PR za Madjare

    Nezavisno od toga, najtuznije je sto se zaduzujemo za finansiranje dugova, a ne za investicije.

    Gdje im je informacija o uslovima zaduzivanja? Kamatna stopa, rocnost?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  24. #19799
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post

    Gdje im je informacija o uslovima zaduzivanja? Kamatna stopa, rocnost?
    Kome to još treba... je li
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #19800
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kome to još treba... je li
    U pravu si, i ja svasta pitam. Uostalom, blize se lokalni izbori, premjestimo fokus na temu od nacionalnog znacaja - izbore!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 792 of 1402 FirstFirst ... 2926927427827887897907917927937947957968028428921292 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •