Page 889 of 1402 FirstFirst ... 3897898398798858868878888898908918928938999399891389 ... LastLast
Results 22,201 to 22,225 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #22201
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ja bih volio, ali kako?
    Postoji ta šansa da nadjemo investitora iz Kine koji bi uložio kapital u gradnju hidro-elektrana na Morači što nije mala investicija čime bi se podigao BDP ali nam kreditno zaduživanje nije potrebno i više bih volio da smo u nekoj zoni " nemojte dat kredit ovima nikako " jer bi na taj način izgurali ovih 4 god. da posle imamo postojeći EPCG sistem komplet u državno vlasništvo čime bi lagano finansirali unutrašnju potrošnju !!! Ovako ako se sad opet zadužimo ulazimo u jednu petlju da nam samo kamate uzimaju ogroman novac i bukvalno se ne pitamo ni sa čim već smo puki robovi u sopstvenoj državi i čekamo kad će doć neka trojka da nam reče koliko bijedno moramo živjet !!!
    deuscroix

  2. #22202
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Postoji ta šansa da nadjemo investitora iz Kine koji bi uložio kapital u gradnju hidro-elektrana na Morači što nije mala investicija čime bi se podigao BDP ali nam kreditno zaduživanje nije potrebno i više bih volio da smo u nekoj zoni " nemojte dat kredit ovima nikako " jer bi na taj način izgurali ovih 4 god. da posle imamo postojeći EPCG sistem komplet u državno vlasništvo čime bi lagano finansirali unutrašnju potrošnju !!! Ovako ako se sad opet zadužimo ulazimo u jednu petlju da nam samo kamate uzimaju ogroman novac i bukvalno se ne pitamo ni sa čim već smo puki robovi u sopstvenoj državi i čekamo kad će doć neka trojka da nam reče koliko bijedno moramo živjet !!!
    Dok god imamo nesto sto moze donositi prihode davace nam kredite, kad nam to sve uzmu prepustaju nas ful totalnom boljem zivotu.

  3. #22203
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    MINISTARSTVO JAVNE UPRAVE TVRDI DA POŠTUJE VLADINU NAREDBU


    22.9.2018 19:30

    Za dva mjeseca u državnim organima broj zaposlenih smanjen za svega sedam osoba

    U toku donošenje novih pravilnika o sistematizaciji u svim resorima, koji treba da predvide smanjenje broja sistematizovanih radnih mjesta od 10 do 30 odsto


    Foto: screenshot (TV Vijesti) Autor: Ljubica Milićević









    Za dva mjeseca primjene Vladinog plana optimizacije državne uprave, u centralnim organima broj zaposlenih smanjen je za svega sedam.
    Iz Ministarstva javne uprave za Televiziju Vijesti kažu da bi do kraja godine ta cifra trebalo da dostigne 1.600, a do kraja naredne oko 3.200. Tvrde i da se u potpunosti poštuje Vladina naredba o zabrani zapošljavanja.


    U državnoj upravi zaposleno je 51.500 ljudi .
    Kada su u pitanju opštine, predviđeno je da u ovoj godini broj zaposlenih bude smanjen za 600, a tokom naredne godine za još duplo više odnosno gotovo 1 200.
    "Mi ćemo svakako u prvoj godini ići sa nekim lajt modelima, odnosno ono sto je manje bolno i nadam se da ćemo uspjeti na taj način da postignemo značajne indikatore, prije svega mislimo na sporazumni raskid, takođe govorimo i o smanjivanju broja lica koja su na ugovorima, tzv. ugovorce, a svakako ćemo ici i na prirodni odliv", rekao je državni sekretar u Ministarstvu javne uprave Goran Jovetić.
    Uz to, iz Ministarstva ističu da u potpunosti primjenjuju mjeru zabrane zapošljavanja do jula naredne godine.
    "Nijesmo imali nijedan objavljeni javni poziv, jedino što je bilo imali smo dva interna oglasa, što je i cilj nama da vršimo fluktuaciju unutar sistema i imali smo samo jedan javni konkurs za visoko-rukovodni kadar, što je svakako izuzeto iz mjere ogranicčnja".
    Jovetić ističe da je u toku i donošenje novih pravilnika o sistematizaciji u svim resorima, koji treba da predvide smanjenje broja sistematizovanih radnih mjesta od 10 do 30 odsto.
    Cjelokupni podaci o primjeni plana optimizacije trebalo bi da budu predstavljeni Vladi početkom oktobra.


    Ukupan broj zaposlenih u Crnoj Gori je 183 hiljade ljudi a u drzavnoj upravi radi 51.500 e ovakve zemlje ne postoji majku da goni na zemljinoj kugli je jedinstvena.
    Kad tome dodamo 130 hiljada penzionera stvarno da se covjek pita kako ovaj sistem uopste funkcionise?
    Last edited by kurogane; 22-09-18 at 21:21.

  4. #22204
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je meni mrceniku da se uvalim u drzavno i dobijem ugovor za stalno. Moj VII stepen obrazovanja bi zahtijevao preko 500€ platu. Nista vise ne bih trazio. Aj dako obecaju sto konkretno za izbore.

  5. #22205
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    A tesko ces 500 eura uvatiti obzirom da tek svaki peti zaposleni ima platu od 500 eura ili vecu,mada da udjes u drzavnu sluzbu pa posle sto napravis jbg

  6. #22206
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Javite se Jonici.
    Stan kod škaljarskog klana,ishrana u najboljem restoranu,rent-a-car,reprezentacija i plata 1000+ eura.
    Što bi više od preduzeća kojem je grad osnivač i vlasnik.
    http://www.vijesti.me/vijesti/jonica...ojalne-1005329

  7. #22207
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Javite se Jonici.
    Stan kod škaljarskog klana,ishrana u najboljem restoranu,rent-a-car,reprezentacija i plata 1000+ eura.
    Što bi više od preduzeća kojem je grad osnivač i vlasnik.
    http://www.vijesti.me/vijesti/jonica...ojalne-1005329
    ma nema yaposljavanja po partijskoj liniji u opstinama dje je opozicija
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #22208
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Kako se samo dopunjuju :love_heart:
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. #22209
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    A možeš je javiti Jokićevoj kumi,direktorici Centra za kulturu.
    Ona je zaposlila neke podgoričane u Centar za Kulturu-Kotor,malo je manja plata nego kod Jonice,ali isto ostaju sve privilegije.
    Ako se ne javi niko od njih dvoje,probaj kod Rata Brajkovića iz Tivta,on ti je Direktor agencije za izgradnju Kotora,on je isto učinjen čoek.
    Last edited by holiday; 22-09-18 at 22:48.

  10. #22210
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Ovo je daleka buducnost o kojoj svi sanjamo, da ove dvije stranke padnu ispod cenzusa pa da ga ujedinjene jedva predju zajedno. Tesko da ce ova generacija to dozivjeti.
    Nisam ja mislio na pad ispod cenzusa(realista sam ako ništa drugo) već na to da DPS neće imati većinu sa manjinskim strankama. Onda će da uleti DF sa pričom promjenićemo ih iznutra, ili će se DF raspasti pa će većina njega ući u koaliciju (kum Mandić)
    Last edited by Rakun; 23-09-18 at 01:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #22211
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ronaldinho View Post
    Da je meni mrceniku da se uvalim u drzavno i dobijem ugovor za stalno. Moj VII stepen obrazovanja bi zahtijevao preko 500€ platu. Nista vise ne bih trazio. Aj dako obecaju sto konkretno za izbore.
    Nema vajde od toga.
    Državni posao je sigurno tapkanje u mestu ceo život.

    Uči neki zanat, programiranje, polaži za C i E i hvataj se Jevrope.

  12. #22212
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ronaldinho View Post
    To je sasvim legitimno, svaka partija je interesna grupa, samo me nemoj ucit sto da radim kad bi svi, da vam moze biti, radili u drzavno i imali SIGURAN posao.

    U drzavnim organima rade samo oni koji ne mogu da "spadnu" nidje drugo. Uglavnom ljudi bez mnogo kvaliteta ljudskog ili profesionalnog.


    Ne razumijem da neko moze da ganja karijeru kao " drzavni sluzbenik "

    Plate su nikakve, nadredjeni ti je neko partijsko pashche koje o tom poslu zna jos manje od tebe, napredovanje u sluzbi je uslovljeno napredovanjem u partiji, a trud da se napreduje nije opravdan jer je razlika u plati 100-150eur a mora mnogo guzica da se polize i glava puta da se obori... Pa onda generalno nesigurnost da ce spiskovi sa sigurnim glasovima pasti u ruke opoziciji itd...

    Generalno vecina drzavnih sluzbenika zna da ce makar 60% njih ostati bez posla pri smjeni vlasti. I groznicavo se drze za to 300-500 eur jer znaju da nijesu u stanju bilo sta drugo da rade.

    Ja zivim za dan kada krene pljaskanje raznih direktora sektora za ovo i ono, zatvaranje izmisljenih radnih mjesta i prava sistematizacija gdje ce drzava zaposljavati izmedju 17-20k ljudi a ne 51k kao sad..

    Hehehehehhehe kad krene ajmo sad kuci - ali kredit, lizing, ovo ono... Nema bajo nego kuci

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #22213
    Join Date
    May 2015
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Obrazovan- a zavrsio u Tutin,Pazar,Sarajevo itd.. eh lele..Crna Goro jadna li si.

  14. #22214
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nisi u pravu da rade samo oni o koji ne mogu da spadnu nidje drugo.
    Ja ih poznajem par njih DPS vojnika koji su dobro skolovani , ali ovo im je lagano .dobar kreditni rejting, radno vrijeme dobro to im je San.
    Plata oko 500e (Tivat) i sto bi se cimali za vise.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by lepetanac; 23-09-18 at 11:58.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #22215
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoRecesS View Post
    Obrazovan- a zavrsio u Tutin,Pazar,Sarajevo itd.. eh lele..Crna Goro jadna li si.
    Mislim da su svi ti fakulteti bolje rangirani od ovog naseg drzavnog a da ne pricamo o UDG Mediteranu i slicnima.

  16. #22216
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default



    Eto-muz doktor i aktivista DPS-a u Plavu,kupili diplomu srednje skole pa godinu dana u opstini radila kad je djecu izrodila ali bi malo i sto da ne uzese i fakulteta cagu da se nadje.
    Na glasanje za direktora ko ce biti protiv? Nema onda komisija,radnih grupa vanrednih predavanja sluzbenih putave-bolje drzati liniju te tako zena ni kriva ni duzna posta sa 12 mjeseci radnog staza u opstini direktor NP Prokletije .
    Da se svi posjetimo,nije zgoreg ja mislim.
    Last edited by kurogane; 23-09-18 at 13:34.

  17. #22217
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    vala kad mogu lignje u mojkovac, moze i ovo

    https://m.cdm.me/kultura/markovic-na...ljoj-karijeri/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #22218
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa dobro kad je već pozvan i kad je već bio tamo zbog UN normalno da je svratio I ja bih vala svratio da sam u NY
    She is only here to annoy herself!

  19. #22219
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    E kako mu ga je bilo crnome kukavcu mogu samo da naslutim

  20. #22220
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Crna Gora ima najsporiji internet u regionu

    septembar 23, 2018 19:22 Crna Gora, Tech & Digital






    Najsporiji internet u regionu ima Crna Gora, pokazalo je opsežno istraživanje cable.co.uk-a, kojim je analizirana brzina interneta u 200 država i kroz više od 163 miliona testova brzine.
    Brzina interneta u našoj državi je 6,74 Mbp/s, a najbži internet u regionu ima Slovenija (21,41 Mbp/s).
    Rezutati su prikazani kao prosječne brzine downloada u Mbp/s (megabit po sekundi).
    Ubjedljivo najbrža brzina interneta je u Singapuru (60,39 Mbp/s), zatim Švedskoj (46 Mbp/s) i Danskoj (43,99 Mbp/s).
    Najniža prosječna brzina interneta je u Jemenu – 0,31 Mbp/s, javlja AlJazeera Balkans.

  21. #22221
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Bez(u)govor

    Itako, prvi čin farse (mada, po svojim posljedicama, za Tivat i Tivćane u pitanju je jedna druga dramska vrsta: tragedija) konačno je završen: novi predsjednik Opštine Tivat, g. Siniša Kusovac, potpisao je Ugovor o oprostu 5,6 miliona eura naknade za komunalno opremanje građevinskog zemljišta Adriatic Marinas-u. Neću se, međutim, u ovom članku baviti niti ovim činom g. Kusovca, niti pravno-političko-ekonomskim implikacijama potpisivanja ovog Ugovora; o tome je proteklih mjeseci rečeno i više nego dovoljno. Mnogo zanimljivije od pravno-političko-ekonomskih implikacija potpisivanja Ugovora o oprostu komunalija Adriatic Marinas-u su neke istine metafizičko-antropološke prirode koje je čitav ovaj događaj otkrio o nama kao ljudima i društvu. Tivatska priča sa potpisivanjem Ugovora o oprostu naknade za komunalno opremanje građevinskog zemljišta Adriatic Marinas-u samo je još jedno u okeanu dešavanja koja svakodnevno svjedoče u kakvoj zemlji tragičnih apsurda mi živimo. Ova storija sadrži u sebi čitav niz nevjerovatnih apsurda koji na prvi pogled nisu toliko ni vidljivi.

    Apsurd prvi: bivša predsjednica Opštine Tivat gđa Snežana Matijević zvanično je smijenjena zbog loše realizacije investicija. Na njeno mjesto dolazi čovjek, njen bivši potpredsjednik g. Siniša Kusovac, koji je bio zadužen upravo za realizaciju investicija. Valjda bi, po zakonima logike - ako je loša realizacija investicija razlog za nečiju smjenu (a svi znamo da nije) - trebalo da bude smijenjen upravo potpredsjednik Opštine zadužen za investicije, tj. g. Kusovac! Ili - što bi bilo najviše u skladu sa zakonima zdravog razuma - trebalo je da budu smijenjeni i gđa Matijević i g. Kusovac. Ali ne; funkcijom je, gle čuda, platila samo nedovoljno poslušna gđa Matijević.

    Apsurd drugi: g. Kusovac je krajem prošle godine u Skupštini Opštine Tivat izjavio da je 80% investicija na teritoriji tivatske opštine realizovano. Otkud onda uopšte priča o lošoj realizaciji investicija?!

    Apsurd treći: svi znaju da je g. Kusovca na funkciju predsjednika Opštine preporučila njegova bezuslovna spremnost da potpiše Ugovor kojim će budžet Opštine Tivat biti oštećen za nekoliko miliona eura. U zemljama sa koliko toliko očuvanim normalnim sistemom vrijednosti ljude za odgovorne funkcije u društvu i u jednoj zajednici preporučuju njihovi profesionalni kvaliteti i spremnost da rade na dobro i prosperitet te zajednice. G. Kusovca - koji kao potpredsjednik Opštine zadužen za realizaciju investicija više od dvije godine nije uradio gotovo ništa na tom planu - za funkciju predsjednika Opštine preporučila je, umjesto profesionalne sposobnosti, njegova spremnost da - na duže staze - ozbiljno doprinese uništenju perspektive svog grada. Tako nešto ne viđa se više ni u zemljama supsaharske Afrike.
    Apsurd četvrti: g. Kusovac veliki je pobornik davanja u koncesiju Aerodroma Tivat, čemu se žestoko protive njegovi koalicioni partneri iz SD-a. No, usprkos tome, odbornici SD-a u Skupštini Opštine Tivat na sjednici 9.08. glasali su ZA izbor g. Kusovca na funkciju predsjednika Opštine.

    Apsurd peti: na istoj toj sjednici ZA izbor g. Siniše Kusovca glasali su i odbornici HGI-ja, partije čije glasačko tijelo u pretežnom broju čini (ili bi barem trebalo da je tako) jedan broj domicilnih stanovnika Tivta. Činjenica da je za Tivat, njegovu budućnost i njegov prosperitet emotivno ipak najvezanije njegovo domicilno stanovništvo ipak nije spriječila odbornike HGI-ja u Skupštini Opštine Tivat da za predsjednika Opštine bez dileme podrže g. Sinišu Kusovca. Priča o potpisivanju - od strane g. Siniše Kusovca - Ugovora o poravnanju dugova sa Portom Montenegro, konačno, priča je prije svega o velikom broju Tivćana i o aktuelnoj Crnoj Gori. Priča je to o tragičnom građanskom kukavičluku; priča je to o glasanju mnogih po ko zna koji put - iz uvijek istih prizemnih razloga - za ljude koji nemilosrdno uništavaju društvenu supstancu Tivta; priča je to o sveopštoj hipokriziji i opštem raspadu sistema vrijednosti u društvu u kome živimo. Da živim negdje drugdje, postavio bih pitanje: “Dokle više?“ Ovdje, izgleda i nažalost, to pitanje nema smisla postavljati.

    izvor: www.vijesti.me

    Neko i objavi imena svih tih odbornika...

  22. #22222
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Je li Milivoje sa eksperskim timom rekao da je ugovor OK.
    Legalite,a o pravičnosti khm,nema toga ni u zemlji dembeliji.
    Pa sjetimo se debilnosti plaćanja poreza na prenos vlasništva nekretnina i automobila.
    Ta glupost se ukida se tek 2020 god.
    Crni Sluković,do podna mrzi HGI od podna DPS.

  23. #22223
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Promo Demokrata,asfaltiranje pred izbore.
    Učili su od najboljih
    http://www.vijesti.me/vijesti/da-li-...pstinu-1005468

  24. #22224
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hahahahahaaaahhahahaha


    Pa aok mene...

    Iskopace nas autoput

    Ima li nesto da nijesu zaboravili ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #22225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    “.

    Ako se ima u vidu da, prema istraživanjima,72 odsto svršenih visokoškolaca želi isključivo posao u državnoj administraciji, prije svega zbog sigurnosti i boljeg tretmana, onda je jasno da Vlada, ako želi rezultate u sprovođenju Plana, mora dovesti u red privatni sektor, naročito u oblasti striktnog poštovanja prava zaposlenih. U narednom periodu najznačnije pitanje biće koliko će iznositi otpremnine otpuštenim činovnicima i opštinarima.


    Ovo je nervno ne maka' se


    http://www.bankar.me/2018/09/25/otpu...iona-godisnje/

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 889 of 1402 FirstFirst ... 3897898398798858868878888898908918928938999399891389 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •