Thread: Iz raznih novina III

  1. #29326
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,518
    Thanks Thanks Given 
    5,387
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Vidite kako lako udjosmo u podjele i rasprave a svako ovdje misli za sebe da je inteligentan makar pedalj vise od prosjecnog crnogorca.
    Pa sad vidite kako je ustvari lako upravljat ovim narodom....

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  2. #29327
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ja imam para, meni je bitnije identitetsko pitanje. Oh, wait, jesam li pogriješio redosled

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/sa...trazenja-posla

  3. #29328
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    U večerašnoj emisiji predstavljamo dva programa Zavoda za zapošljavanje, kroz koja će ove godine posao na određeno dobiti više od 800 osoba.
    Pričamo o programu “Stop sivoj ekonomiji”, čiji je nosilac Ministarstvo rada i socijalnog staranja, a Zavod će ga realizovati u saradnji sa četiri crnogorske uprave: Poreskom, Upravom za inspekcijske poslove, policije i carina. Priliku da radi narednih sedam mjeseci, dobiće 190 nezaposlenih visokoškolaca, mlađih od 30 godina, a sa radnim iskustvom minimum devet mjeseci.


    Hm... ko li ce dobiti ovo i cim ce platiti, x4.

  4. #29329
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Zbog ovoga je, gospodo forumaši, Milo Đukanović mag politike. Koliko god vi bili u zabludi da je ljudima najviše stalo do ekonomske situacije, vladavine prava, borbe protiv korupcije i sl - vizija, velike, grandiozne ideje i ideologija su ono što pokreće i mobiliše mase.

    Nabrojaću samo neke od stvari, gdje je Đukanovića okretao igru naglavačke i imao viziju da prvi, ili makar pravovremeno, kreira progresivne promjene u društvu:

    Distanciranje od ratova i okretanje zemlje ka Zapadu ✓
    Nezavisnost i obnova državnosti ✓
    Crnogorski jezik ✓
    EU integracije ✓
    Prvi auto-put u istoriji ✓
    NATO ✓
    Obnova Crnogorske pravoslavne crkve i marginalizacija uticaja SPC - u toku

    Pogledajte samo ovaj zadnji primjer. Zašto SDP nije predložio ovaj zakon i krenuo u ovom smjeru još prije nekoliko godina? Bilo bi programski kompatibilno, logično, dobili bi podršku pro-crnogorskih intelektualaca, mobilisali tvrdo crnogorsko biračko tijelo, pa čak i možda ušli u biračko tijelo DPS-a. Umjesto toga, prihvatili su mamac, zaigrali luzersku opozicionu igru i izgubili. Ili pak Crnogorska? Možda ne bi imali kritičnu masu da iznesu promjenu, ali bi učinili sebe mnogo relevantnijim nego što su sad, kada su samo jedan privezak Demokrata.

    Upravo ovo je ono što odvaja DPS, tj. Đukanovića od svih ostalih političara. Jedno vrijeme se kuvalo i pripremalo (novi predlog zakona o vjeroispovijesti, poništavanje odluka Podgoričke skupštine, komunikacija određenih elemenata slučaja 'Državni udar' itd) i sada je sazrelo - crkva, odnosno ispravljanje vjekovne istorijske nepravde, je nova politička realnost, tema #1 i novi vjetar u jedra DPS-u.

    Mislim da će ovo biti najveći izazov za Demokrate i URA, jer ce trpjeti ogroman pritisak da se opredijele, a to je nešto što su dosad vrlo uspješno izbjegavali. Ukoliko tvrdoglavo budu istrajavali, bojim se da će to biti njihov kraj.

    Naravno, SPC je moćan protivnik, možda najmoćniji koji je DPS dosad imao. Ne treba ih potcijeniti. Ukoliko ne odigra svoje karte dobro, Đukanović rizikuje da zapali požar u sopstvenoj kući. Ovo je jedan politički all-in i biće jako interesantno vidjeti ko će i kako izaći kao pobjednik.

    I koliko god vi lamentirali nad Bukovicom, Lukom, cijenom auto-puta, javnim dugom, porezima, akcizama i sl, morate shvatiti da to ljude generalno ne zanima. Tj. ne mobiliše ih u mjeri u kojoj ih motiviše ideologija. EU je prosperirala dok je bila živa ideologija o ujedinjenoj Evropi i avangardnim, liberlanim vrijednostima i idealima. Onog trena kada je EU pretvorena u adminsitraciju bez vizije, lišenu ideologije, počela je polako da odumire, a istovremeno su se otvorili prostori za druge ideje (Brexit, protekcionizam, izolacionizam, nacionalizam i sl).
    Last edited by johnny bravo; 12-06-19 at 17:35.
    In vino veritas

  5. #29330
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Evo vojvoda od koljenice tvrdi da ce se zaratit,pas mu m dje chuje i ne chuje
    Nazalost ne bi me iznenadili i da se zarati, ovim narodom je lako manipulisati i svasto je moguce, ovaj narod se rado odazivao pozivu vlasti da ide da ratuje po komsiluku i moguce je da smo na redu da komsiskim ratnicima malo pruzimo gostoprimstvo toliko da se pocne, a nasi ce kadrovi nastaviti.
    Pogledaj samo kako nam se braca i komdsije usrase u remprezentaciju . . .
    Ubijedjen sam da dps ne smije uci u realizaciju bilo kakvog zakona o crkvi koji bi ukinuo eksluzivni i povlasteni polozaj spc, upravo radi svojih clanova, u samoj vladajucoj koaliciji bi poceo vjerski rat. Ti ljudi, da ih tako nazovem, clanovi dps-a su vecinom prikriveni srpski nacionalisti i oni jedva podnose zaposljavanje sdp uhljeba, a tek kako gledaju na preseljenje kadrova bs sa sjevera u PG radi poslova u ministarstvima, o tom da ne govorimo, oni su ubijedjeni da ti poslovi pripadaju njima i jos preko svega toga da im se dira u crkvu . . .
    Postoji dosta polja na kojim se moze djelovati i nista nije iskljuceno.

  6. #29331
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Meni je licno zalosno kad vidim milijardu ljudi ispred ostroga koji noce tamo cijeli dan kad je taj neki dan za vjernike.
    Ili kad milijardu ljudi prodje niksicem zajedno s popovima na neki dan...

    Ili ako ovaj dogadjaj uspije da okupi 20-30-40-50 hiljada ljudi.

    To je poraz ove zemlje, ali to je nasa realnost, nista drugo nego zemlja prostih ljudi, kojoj nece bit dovoljno ni 100 godina da se trgne iz ropstva u koje i ne vidi koliko je zapala.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Поразно је љубит гузице страних инвеститора и причат о неком напретку а прозиват другу страну што љуби гузице домаћих буржуја. Први би ти утекао одавде да ти може бит . Сумњам да су ти странци за које црнчиш пуно бољи људи од нас само шти њима не смијеш прнут нити ишта рећ. Ти си сигурно један од оних који кад пође неђе прича како је дошао са дивљег Балкана не би ли им се подгорички речено шупнуо. То што имамо несрећу да нас политичари закопавају далеко да значи да смо као народ лоши.

  7. #29332
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Interesantno mi je kako se odmah zaboravi zaduzivanje od milion dnevno, a te pare idu u privatne dzepove na ovaj Ili onaj nacin, kad se pomene crkva. Odma ovce u torove idu. Jedni u jedan tor, drugi u drug. Daj crkvu sad da rjesavamo/spasavamo, koga bre zanima sto nas zaduzuju I kradu krvnicki.

    Pih, nismo za bolje. A ja sam jos I najveca ovca sto ne podjoh odavde kad sam mogao I bio na vrijeme. Sad bih crkavao od smijeha kad vidim sta je narodu bitnije od pitanja normalne egzistencije. Umjesto toga, place mi se od muke.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #29333
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Saberimo se braćo, da ne kažem bravi, na obije strane i stanimo u odbranu ne znamo ni sami čega, važno je da se nešto dešava.

  9. #29334
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @kimmi

    Nije zaboravljeno, nego nikad nije ni bilo tema. Samo nemoj da misliš da smo mi nešto specijalni po tom pitanju.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    In vino veritas

  10. #29335
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Ljudi je li moguce da je nama glavni pregovaraca sa Eu diplomirani inzenjer poljoprivrede??? Slusam ga sad na vijesti progovoriti ne umije.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  11. #29336
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Meni je isto porazno ono u Nk, Vatikanu ili Meki. Da ne bi neko pogrešno shvatio da neke volim a neke ne.
    Prosto su ljudi takvi da ce uvijek biti tako nejaki i skromni u svojim zahtjevima, da ce vecina da vjeruje u nesto izvanzemaljsko i da ce mu ono pomoci da nadje mir i spokoj, čekajući raj na onom drugom svijetu. Da ce sva nepravda sa ovog svijeta doci na naplatu jednog dana, kad ce svi morati da plate za svoja nedjela.
    Kako da ne. Bajka za odrasle.
    Ljudska vrsta ima tu vrstu prokletstva, i uvijek ce se to zloupotrebljavati. Tu stvar su oduvijek znali da iskoriscavaju ovi koji vladaju (ljubi svoga gospodara i moli se za njega...). To im je oduvijek bilo i ostalo sredstvo koje koriste za neke svoje navodno vece ciljeve, a u stvari za jacanje i ostajanje na vlasti. Oduvijek!
    Znam da sam u debeloj manjini ljudi koji ovako misle, ali ne mogu da cutim vise. Dosta mi je sranja koja se prave u ime grandioznih ideja, vjere i ideologija, dok nas u međuvremenu kradu i zadužuju naša unučad. Na to cemo da zaboravimo dok ne rijesimo ovo sa crkvom. To je poenta. Oni bas to zele i hoce. Pa ovo je penal za njih.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  12. #29337
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Ovo kao da je nervno odeljenje. Ovdje se priča kao da ne možeš u isto vrijeme biti vjernik i vidjeti da te vlast krade. Obratiti pažnju u isto vrijeme na probleme oko crkve i oko auto puta. Kao da to dvoje ne može zajedno.
    A možda sam ja lud.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #29338
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ne krade mene samo vlast. Mene krade i df i spc jer im tako lijepo idu na ruku. Dosta naroda misli da se oni ustvari i dogovaraju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  14. #29339
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Vjeroispovijest nije pravoslavna već srpska, u tome je belaj
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #29340
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Optuzuju Amfilohija i SPC da su za DPS, a ne optuzuju Islamsku zajednicu i Katolicku crkvu koje javno podrzavaju DPS i cak vrse vlast u zemlji kroz svoje podruzne partije BS i HGI. Niko o tome slova nije napisao.


    Od svih vjerskih zajednica najmanje iz SPC podrzavaju vlast.


    DPS i SD zaborave petlju i prikljucke od 100 miliona eura, a onda je za to kriva SPC, "strana ekspozitura". To vam je ta logika. Popovi su krivi zbog 2 milijarde duga.
    Last edited by bonvivan1789; 12-06-19 at 19:36.

  16. #29341
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa jesu velikim dijelom popovi krivi.

    Alat u DPS rukama za kreiranje podjela 1/1

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #29342
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Evo se i Irinej javio da podrži df u polaganju života, tuđih naravno.

  18. #29343
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ne krade mene samo vlast. Mene krade i df i spc jer im tako lijepo idu na ruku. Dosta naroda misli da se oni ustvari i dogovaraju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Da da. Oni su krivi. Nije narod i DPS nego crkva. Sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #29344
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa jesu velikim dijelom popovi krivi.

    Alat u DPS rukama za kreiranje podjela 1/1

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Mnogo su manje krivi popovi i SPC od npr. Islamske zajednice i Katolicke crkve, to je jest hodza i fratara, koji javno podrzavaju DPS. Ne napadate vi SPC kao religioznu ustanovu nego je napadate zato sto je srpska. Da je rumunska crkva u pitanju onda vam religija ne bi smetala.

    Sto vam ne smetaju hodze i fratri koji cak javno preko svojih HGI i BS vrse vlast u zemlji? O tome puno ne pisete.


    Ovaj Emiretf veli da ga krade crkva isto kao i DPS, ali Islamska zajednica i Fejzic ga ne kradu. Tacno cete navuci krvavi rat sa Srbijom s obzirom na propagandu koju sirite bez ikakvih razloga.

  20. #29345
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Mnogo su manje krivi popovi i SPC od npr. Islamske zajednice i Katolicke crkve, to je jest hodza i fratara, koji javno podrzavaju DPS. Ne napadate vi SPC kao religioznu ustanovu nego je napadate zato sto je srpska. Da je rumunska crkva u pitanju onda vam religija ne bi smetala.

    Sto vam ne smetaju hodze i fratri koji cak javno preko svojih HGI i BS vrse vlast u zemlji? O tome puno ne pisete.


    Ovaj Emiretf veli da ga krade crkva isto kao i DPS, ali Islamska zajednica i Fejzic ga ne kradu. Tacno cete navuci krvavi rat sa Srbijom s obzirom na propagandu koju sirite bez ikakvih razloga.
    Zato sto HGI ima 1 a BS 4 poslanika.


    SPC IMA 70 poslanika u Skupstini

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #29346
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zato sto HGI ima 1 a BS 4 poslanika.


    SPC IMA 70 poslanika u Skupstini

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    DPS kao partija javno podrzava CPC i Mitropolita Mihaila. To im je partijski program. To sto ima nekoliko poslanika iz DPS-a koji idu u SPC, to ne mijenja stvar.

  22. #29347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    DPS kao partija javno podrzava CPC i Mitropolita Mihaila. To im je partijski program. To sto ima nekoliko poslanika iz DPS-a koji idu u SPC, to ne mijenja stvar.
    Ne govoris istinu .



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #29348
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne govoris istinu .



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ti ne govoris njegovu istinu, a ni on tvoju

    Istine ce se podudariti kad nadam se bankrotiramo za 1-2-3 godine. Onda ce sve na vidjelo izaci.

  24. #29349
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti ne govoris njegovu istinu, a ni on tvoju

    Istine ce se podudariti kad nadam se bankrotiramo za 1-2-3 godine. Onda ce sve na vidjelo izaci.
    Takoe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #29350
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne govoris istinu .



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Ne nego ti govoris istinu da Milo Djukanovic podrzava SPC. A prije par dana rekao da treba obnoviti CPC.

    E sad, vecina depeesovaca dolazi u SPC iz licnog strana od Boga, a prvi bi je oni ukinuli kada dodje pogodan trenutak.
    SPC je prihvatala Aca i Anu Djukanovic, Marovica, Pazina I slicne , jela im iz ruke, a sada poziva obican narod da brani crkvu od takvih.

Page 1174 of 1402 FirstFirst ... 174674107411241164117011711172117311741175117611771178118412241274 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •