Page 859 of 1402 FirstFirst ... 3597598098498558568578588598608618628638699099591359 ... LastLast
Results 21,451 to 21,475 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #21451
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Gledam komentare na srpskim portalima, svi kažu da je CG bolja u svemu.

    Gledam komentare na crnogorskim portalima svi kažu da je SRB bomba u svemu...

    Ja sam oduševljen kako oba naroda znaju sve o komšijama
    ..

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine P10 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #21452
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Odavno nije bila veca hajka nego u ovih zadnjih mjesec dana. Sad smo i u kandzama sekte. Mozda bi trebalo otvoriti poseban topik sa nazivom lazne novosti tabloida iz Srbije pa tamo kaciti sve lazi i budalastine sto objavljuju.

    http://informer.rs/vesti/balkan/3938...-hiljada-osoba

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  3. #21453
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Je li to kažeš za ovu što je fizički napala sudiju da je pušte uz novčanu kaznu? Da nije malo preblago?
    Pa dobro ne treba vala trenirati strogoću na nju, ima olakšavajućih okolnosti, ja sam inače blage naravi

  4. #21454
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Odavno nije bila veca hajka nego u ovih zadnjih mjesec dana. Sad smo i u kandzama sekte. Mozda bi trebalo otvoriti poseban topik sa nazivom lazne novosti tabloida iz Srbije pa tamo kaciti sve lazi i budalastine sto objavljuju.

    http://informer.rs/vesti/balkan/3938...-hiljada-osoba

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    Otvorih ovaj link, I kao naslov koji se nudi ide sledeci:

    "NESOJ LJUDSKI! Crnogorski premijer kod Merkelove zabio nož u leđa Srbiji!"



    Al kako rece @Severnjak, u CG vlada antisrpska histerija. Ludilo opste.

    Imam utisak da ova skretanja paznje, narocito Vucicu zbog kosovske teme, odgovaraju svim elitama na vlasti u regionu. Malo naloze narod da ne misli sta ima u frizideru, a Vucic pored toga krchmi Kosovo zato je tamo najvece I bacanje prasine u ochi.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-08-18 at 21:33.

  5. #21455
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    A izvan Balkana, bogovi politike su običan svijet

    Na jeftinom letu iz Baselone za Beč, sreo austrijskog kancelara







    “I tako sjednem ja sinoć na let iz Barcelone za Beč, putujem niskotarifnom kompanijom (Eurowings), kad ulazi neka poznata faca - vidim klinci se slikaju s njim, odrasli ga pozdravljaju, pitam stjuardesu tko je, kaže austrijski kancelar Sebastian Kurz...

    Dakle, austrijski kancelar je uredno čekao sa svim ostalim putnicima niskotarifni let koji je kasnio 2 sata, sjeo u ekonomsku klasu, bez delegacije, osiguranja i ostalih pizdarija bez kojih naši političari ne mogu niti do WC-a...
    Kad smo sletjeli u Beč, mislio sam si da će ga barem tamo dočekati osiguranje, međutim čovjek izađe kao svi ostali putnici, sam pokupi svoju prtljagu i napusti aerodrom sam samcat...


    I onda povuci paralelu s našim političarima koji su si umislili da su Bogovi, ... da im čovjek je8e mater svima od reda..."

    -----------------
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #21456
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @Severnjak

    Ajde ovako, Srbima iz Crne Gore su blizi Crnogorci u Crnoj Gori, nego što će im ikad biti Srbi iz Srbije. Mi smo odje isti narod, bez obzira kako ko sebe nazivao. To što oni kažu da su Srbi, da se razumijemo ne sporim im to pravo nikako, nikako ne znači da nijesu Crnogorci. Tačnije, po njima oni su i Crnogorci i Srbi, odnosno po njima je to isto, odnosno Crnogorci su elitni Srbi. Sa druge strane imaš veći dio pravoslavnog stanovništva, među koje spadam i ja, koji sebe smatramo Crnogorcima koji nijesu pripadnici srpskog nacionalnog korpusa, odnosno smatramo svoju naciju posebnom. Upravo Srbi iz Crne Gore mahom Srbe iz Srbije zovu Srbijancima, što neki od Vas doživljavaju kao pogrdan naziv, upravo iz razloga što smatraju da Srbi ne žive samo u Srbiji.

    Ovo interno prepucavanje između nas u Crnoj Gori, đe dio njih ekstremnih moju naciju naziva milogorcima, a dio ovih "mojih" ekstremnih njih naziva posrrbicama, su naše interne pizme i to je to.

    Ne vidim nikakvu antisrpsku histeriju. Čak šta više, mislim da smo mi Crnogorci, na moje zadovoljstvo, mnogo više operisani od nacionalizma od Srba (pri čemu napominjem da kad napišem Srbi mislim na Srbe iz Srbije) i Hrvata. Ne vidim što bi mi morali, 10 godina nakon obnove države, osluškivati što želi SPC, Vučić, ili ne daj bože ona karikatura od Vulina. Ne vodimo istu spoljnu politiku i to se iz aviona vidi, ne vidim u čemu je problem.

    Više iz vaših portala se može nazrijeti nekakva netrpeljivost, nego iz naših. Evo samo zadnjih par dana prvo naslovi: "ubijen Srbin u Bijelom Polje", bem ti ni da ćemo da zaratimo, ne znam o čemu se radi, kad ono pripadnik Crvenih beretki kiksao na zadatku i tom prilikom ubijen u samoodbrani, evo sad oko ove đevojke što je napala sutkinju u Kotoru, ka da smo je uhapsili jer je iz Srbije a ona svetica jadna, znači haos. Da ne pričamo o ovim vašim kvaziportalima (Informer) koji potpiruju onamo dje SNSu odgovara sa naslovima vratiće nam Rusija Kosovo i Crnu Goru. Pa evo prije samo par nedjelja Irinej izjavi da je Srbima u Crnoj Gori gore nego što je bilo Srbima u NDH, a tu izjavu ne bih ni da komentarišem, jer prije svega vrijeđa srpske žrtve u Jasenovcu, da ne idemo dalje.

    Često (jednom godišnje po par dana) sam u Vojvodini i smatram to najpitomijim dijelom Srbije i stvarno sam tamo opušten, a opet ne prođe puno dok me neko ne startuje sa pričom.... kako to da vi Crnogorci sad niste Srbi i sličnim glupostima, njihov doživljaj Crnogorca je ko da sam reko da sam Sremac, e pa nije tako i to je ono što mi najviše smeta gore, ostalo je coool. Obišao sam i one južnije djelove Srbije i to je tuga stvarno, vrijedni ljudi, radni, ogromna imanja gdje nešto gaje a sve im uzmu u bescijenje, puka sirotinja, po selima nema asfalta. Oni su najzatucaniji, mogu reć da su zatucaniji i zadojeniji nacionalizmom od naših po selima po sjeveru Crne Gore, a to je već "uspjeh" sam po sebi. Posebna kategorija su penzioneri kojima je Vučić isprao mozak, znači kao masovna hipnoza gore da vlada, ja se naježim kad pomislim kako odredjeni sa kojima sam u nekim daljim porodičnim vezama razmišljaju i kako nekritički upijaju sve što dolazi sa Pinka, Happyja i RTSa.

    Nego, odoh sa teme, djeluješ kao razuman sagovornik, poenta je da iskreno ne vidim bilo kakvu antisrpsku histeriju u CG. Jedini koji stalno nešto mlate su ovi oko CPC, a SPC im ne ostaje dužna i to ti je to.
    Odnosi izmedju Srba i Crnogoraca, sto unutar CG, sto izmedju Srbije i Crne Gore su slabili i bili narusavani jos od raspada medjusobne zajednice. Kakvo je zaista raspolozenje u narodu je tesko znati, narocito u razlicitim sredinama a mediji zarad klikova i posecenosti stvaraju preveliku senzaciju. Da li su ti odnosi bas toliko katastrofalni, verovatno nisu, ali isto tako su daleko od idealnih. Licno, osudjem svako negiranje crnogorske nezavisnosti, samostalnosti u vodjenju sto unutrasnje, sto spoljne politike, postojanja crnogorske nacije pa cak ne vidim nikakav problem da svoj jezik nazivate crnogorskim ali isto tako osudjujem svako negiranje prava onim gradjanima CG da se izjasnjavaju kao Srbi i ostvarivanje njihovih prava koja im u tom slucaju pripadaju, a tek da ne pominjem pogrdne nazive. Zato i pominjem Vojvodinu, ako mi mozemo sa Madjarima odlicno da funkcionisemo a imali smo daleko goru medjusobnu istoriju zasto to ne mogu Srbi i Crnogorci? Prema medijima i njihovom izvestavanju treba imati ozbiljnu dozu rezervi, narocito je Informer rezimsko glasilo onog idiota Vucicevica a politicarima tek narocito ne verujem da se bore i za sta drugo osim za svoje zadnjice. Obican narod bi trebao da bude iznad toga i sigurno da nikome tudja nacionalnost/pripadnost/opredeljenje nije nikakvo sustinski vazno pitanje ali je lakse o tome raspravljati nego o nekim bitnijim stvarima.

  7. #21457
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Odnosi izmedju Srba i Crnogoraca, sto unutar CG, sto izmedju Srbije i Crne Gore su slabili i bili narusavani jos od raspada medjusobne zajednice. Kakvo je zaista raspolozenje u narodu je tesko znati, narocito u razlicitim sredinama a mediji zarad klikova i posecenosti stvaraju preveliku senzaciju. Da li su ti odnosi bas toliko katastrofalni, verovatno nisu, ali isto tako su daleko od idealnih. Licno, osudjem svako negiranje crnogorske nezavisnosti, samostalnosti u vodjenju sto unutrasnje, sto spoljne politike, postojanja crnogorske nacije pa cak ne vidim nikakav problem da svoj jezik nazivate crnogorskim ali isto tako osudjujem svako negiranje prava onim gradjanima CG da se izjasnjavaju kao Srbi i ostvarivanje njihovih prava koja im u tom slucaju pripadaju, a tek da ne pominjem pogrdne nazive. Zato i pominjem Vojvodinu, ako mi mozemo sa Madjarima odlicno da funkcionisemo a imali smo daleko goru medjusobnu istoriju zasto to ne mogu Srbi i Crnogorci? Prema medijima i njihovom izvestavanju treba imati ozbiljnu dozu rezervi, narocito je Informer rezimsko glasilo onog idiota Vucicevica a politicarima tek narocito ne verujem da se bore i za sta drugo osim za svoje zadnjice. Obican narod bi trebao da bude iznad toga i sigurno da nikome tudja nacionalnost/pripadnost/opredeljenje nije nikakvo sustinski vazno pitanje ali je lakse o tome raspravljati nego o nekim bitnijim stvarima.
    licno imam dosta prijatelja u Srbiji i i mozda se ne slazemo u nekim stavovima ali sva nasa neslaganja obicno idu u sprdnju i prozivanje.
    normalan narod bez nekih predrasuda ce to tako i shvatiti , a glup i neuk narod ce krenuti sa nekim nacionalizmom i sa nekom mrznjom.
    po meni bilo ko , ko cita informer , kurir i slicne medije se ne moze svrstati u grupu normalnog vec u glupe i neuke. a jos ko povjeruje u to taj je vec retardiran.
    ima takvog naroda i medju nama, i vjeruj mi vise ce ti zla misliti ovdasnji srbi nego crnogorci . pa ko svoju zemlju pljuje i naziva je tvorevinom , kvazi drzavom , nepostojecom i sl. mislis li da moze da voli tudju??
    a sa druge strane volio bi da mi pojasnis ono izmedju civave i vucijaka, ko u opste rezi prema vama u Srbiji?
    i jos ovo sa srpskom drzavljankom u sudu, zar stvarno mislis da je nju sutkinja lazno prijavila????
    pa i tamo imaju kamere , sad ne znam dje je to bilo ali sve jedno. pa nece valjda jedan sudija lano optuziti djevojku iz cista mira da dobije pritvor 30 dana. pa ima tu valjda jos svjedoka sem majke , ne vjerujem da su bile same . a sudija bi zbog laznih optuzbi mogla vide da izgubi nego stoce dobiti ako ova plati neku kaznu ili robiju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #21458
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne mlati

    Apsolutno ne znas o cemu pricas i sad se vadis nekim kao tehnikalijama.

    Vlada je izasla sa podatkom da je 65% i da ce izaci na 70% .

    Ne moze se oficijelno obracunati jer 2018 jos nije zavrsena.

    Ne smaraj i ne oduzimaj mi vrijeme nego procitaj prvo i informisi se pa onda

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Primjenjujem tvoj metod usvajanja
    Ko sad mlati i blage veze nema o čemu priča
    TI SI TAJ koji navodi zvanične podatke za Srbiju u ovom trenutku, a ne na kraju godine. Ali ti licemjerje ne daje da gledaš podatke za Crnu Goru na isti način


    To za 65% lažeš i to onako smišljeno kako samo ti umiješ
    Za isti period kojeg navodiš za Srbiju, ja naodim za Crnu Goru isti period koji ti navodiš za Srbiju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #21459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Primjenjujem tvoj metod usvajanja
    Ko sad mlati i blage veze nema o čemu priča
    TI SI TAJ koji navodi zvanične podatke za Srbiju u ovom trenutku, a ne na kraju godine. Ali ti licemjerje ne daje da gledaš podatke za Crnu Goru na isti način


    To za 65% lažeš i to onako smišljeno kako samo ti umiješ
    Za isti period kojeg navodiš za Srbiju, ja naodim za Crnu Goru isti period koji ti navodiš za Srbiju
    Ooyy

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #21460
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    i jos ovo sa srpskom drzavljankom u sudu, zar stvarno mislis da je nju sutkinja lazno prijavila????
    pa i tamo imaju kamere , sad ne znam dje je to bilo ali sve jedno. pa nece valjda jedan sudija lano optuziti djevojku iz cista mira da dobije pritvor 30 dana. pa ima tu valjda jos svjedoka sem majke , ne vjerujem da su bile same . a sudija bi zbog laznih optuzbi mogla vide da izgubi nego stoce dobiti ako ova plati neku kaznu ili robiju
    Ja tu ne vidim nikakav problem.Sve te srpske državljane što dolaze kod vas pritvarajte, sudite im, maltretirajte ih kako želite.Budale i postoje za to.Doći će ona i iduće godine kod vas, ako ne ode u Hrvatsku na letovanje.

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Je li to kažeš za ovu što je fizički napala sudiju da je pušte uz novčanu kaznu? Da nije malo preblago?
    Mora se strogo reagovati, neka primerena kazna od 1-2 godine zatvora.Ako se sada blago postupi, onda će vam srpske turistkinje masovno napadati sutkinje, sačekivati ih po sudskim hodnicima, a može se desiti da neka od njih gađa sutkinju i paradajzom.Od toga do državnog udara i terorizma je mali korak.

    Inače, zanimljivo vam je ponašanje sutkinje.Obično se sudije ne jure i ne guraju sa strankama po hodnicima , nego kada čuju da se nešto dešava ispred sudnice onda pozovu sudske stražare.Sudija održava red i disciplinu u svojoj sudnici, a za sudske hodnike, toalete i druge prostorije postoje druge službe koje tu održavaju red.

    No, kada se sve sumira, dosta mi je srpskih državljana koji kukaju na neke neprijatnosti koje su doživeli u C.Gori.Punoletni su, znaju da je to malo rizičnija destinacija za srpske turiste, i onda odu tamo i kada ih neko popreko pogleda ovde nam se penju na glavu sa kuknjavom.Sam pao sam se ubio, što nije išla u Grčku.
    Last edited by vokoun; 19-08-18 at 08:26.

  11. #21461
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Dje je nestala tema o nasoj nato integraciji, htio sam da pitam najglasnije mudolize i guzolize zagovornike floskule bolje biti za stolom nego na stolu i zagovornike ravnopravnog clanstva, te zagovornike clana 5 statuta copora. Jesu li zadovoljni ukupnom bezbjedonosnom situacijom, prilivom velikih investicija sad kad smo prepoznati kao sigurna destinacija i kako komentarisu ovo Trampovo ciscenje guzice tvorevinom ?

  12. #21462
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    U potpunosti zadovoljan... Četnici mogu samo da reže...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  13. #21463
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možete vi pričat do sjutra, džaba, komunizam se zapatio duboko ovđe

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #21464
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dje je nestala tema o nasoj nato integraciji, htio sam da pitam najglasnije mudolize i guzolize zagovornike floskule bolje biti za stolom nego na stolu i zagovornike ravnopravnog clanstva, te zagovornike clana 5 statuta copora. Jesu li zadovoljni ukupnom bezbjedonosnom situacijom, prilivom velikih investicija sad kad smo prepoznati kao sigurna destinacija i kako komentarisu ovo Trampovo ciscenje guzice tvorevinom ?
    Trampu nije prvi put da se ponasa ovako sa nekim drzavnikom, klasicna budala od kojeg se ozbiljni drzavnici iz SAD ogradjuju. A situacija je super. Iz Srbije verbalno kidisu na CG, a da nismo u NATO mozda bi i na druge nacine kidisali. Sveukupno, mnogo dobar osjecaj je biti bezbjedan, ne strecat od agresivnog komsije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Ronaldinho; 19-08-18 at 12:16.

  15. #21465
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ronaldinho View Post
    Trampu nije prvi put da se ponasa ovako sa nekim... Tapatalk
    A mozes li nas podsjetiti kojeg je to sefa neke drzave ovako odgurnuo pred svima i kamerama pride jer ja ne znam za slicnu situaciju da se desila ikad ikome sem nasem zlosrecniku i nama zajedno sa njim.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #21466
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada znamo da onako nikoga nije odgurnuo, ali sa izjavama svakako nije pazljiv. Pada mi na pamet kad je Haiti i africke zemlje nazvao “vukojebinama”, to ozbiljan drzavnik ne radi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #21467
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ono jes, politički korektno je "netaknuta priroda".
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #21468
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dje je nestala tema o nasoj nato integraciji, htio sam da pitam najglasnije mudolize i guzolize zagovornike floskule bolje biti za stolom nego na stolu i zagovornike ravnopravnog clanstva, te zagovornike clana 5 statuta copora. Jesu li zadovoljni ukupnom bezbjedonosnom situacijom, prilivom velikih investicija sad kad smo prepoznati kao sigurna destinacija i kako komentarisu ovo Trampovo ciscenje guzice tvorevinom ?
    Обзиром да сам на овом форуму био један од најгласнијих заговорника НАТО интеграција, осјећам се веома прозваним.О директним економским бенефитима нисам говорио када су НАТО интеграције у питању, чак сам и разбио ту илузију.
    Наравно оно о чему сам говорио је безбједносни фактор, а тиме не само да сам задовољан, него већ могу да наведем први велики бенефит.

    Наиме Срби и Албанци већ увелико преговарају и лобирају да им се дозволи разграничење, за што постоје велике шансе да се одобри.Све би много лакше ишло, чак и без неког већег отпора ако би се Србији у оквиру пакета разграничења дозволио излаз на море, односно аншлус Црне Горе.
    Ко је пратио медије, могао је да види да су неки лобисти у САД који су лобирали против чланства Црне Горе у НАТО предлагали управо овај модел.Мислим да се текстови конкретног аутора могу наћи у архиви часописа Тајмс.

    Данас ипак нигдје не могу наћи да неко лобира за аншлус, напросто такво ријешење није могуће, обзиром да су границе Црне Горе неповриједива категорија.

    Први конкретан бенефит.Срби и Албанци се неће разграничавати преко Црне Горе.
    Бијес немоћи због тога можемо традиционално да читамо на страницама како београдске штампе, тако и да чујемо у јавним иступима тамошњих десно оријентисаних интелекуалаца, и политичара нижег и средњег ранга, који увјек имају утицаја на преко 2/3 тамошње јавности.

    Што се конкретно Трампа тиче, његова администрација је много помогла Црној Гори, а посебно моћна Херитеџ фондација, тинк-танк, који стоји иза постојеће републиканске администрације.
    Све ово остало бих подвео улавном под спин либералних медија који Трампа сатанизују преко мјере доброг укуса.
    Last edited by BAR; 19-08-18 at 12:27.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #21469
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ono jes, politički korektno je "netaknuta priroda".
    Za Kim Dzong Una “mali i debeo” bi bilo medo swatki?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #21470
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ronaldinho View Post
    ...Iz Srbije verbalno kidisu na CG, a da nismo u NATO mozda bi i na druge nacine kidisali. Sveukupno, mnogo dobar osjecaj je biti bezbjedan, ne strecat od agresivnog komsije.
    Овде у Србији ми само чекамо да вас Трамп избаци из НАТО, онда ми крећемо у акцију да вас поново освојимо и формирамо СРЈ 2.0.

    Да поново направимо Веће република у којем ће седети 20 Црногораца из Ц.Горе и 10-так Црногораца из Србије,да поново имамо Врховни савет одбране са 2-3 Црногорца у њему, да поново имамо савезне министре из Ц.Горе, да нам Радоје Контић или Момир Булатовић буде премијер, а С.Маровић председник .

    Ми и сада имамо нешто ваших кадрова, тајкуна и криминалаца, али нам то није довољно, није то више као некада, ваљало би да себи натоваримо на грбачу још неке црногорске кадрове.

  21. #21471
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dje je nestala tema o nasoj nato integraciji, htio sam da pitam najglasnije mudolize i guzolize zagovornike floskule bolje biti za stolom nego na stolu i zagovornike ravnopravnog clanstva, te zagovornike clana 5 statuta copora. Jesu li zadovoljni ukupnom bezbjedonosnom situacijom, prilivom velikih investicija sad kad smo prepoznati kao sigurna destinacija i kako komentarisu ovo Trampovo ciscenje guzice tvorevinom ?
    Рекао сам ти ја недавно, инвестиције су на путу, само што нијесу стигле. ;-)
    Полакоте!

  22. #21472
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

  23. #21473
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Да поново направимо Веће република у којем ће седети 20 Црногораца из Ц.Горе и 10-так Црногораца из Србије,да поново имамо Врховни савет одбране са 2-3 Црногорца у њему, да поново имамо савезне министре из Ц.Горе, да нам Радоје Контић или Момир Булатовић буде премијер, а С.Маровић председник .

    Ми и сада имамо нешто ваших кадрова, тајкуна и криминалаца, али нам то није довољно, није то више као некада, ваљало би да себи натоваримо на грбачу још неке црногорске кадрове.
    Јесте и онда када када председник Слоба не може да обезбеди већину у парламенту за реизбор, једноставно купи недостајућег посланика и опозицију у ЦГ, и измјеном Устава, без референдума, надлежност Црне Горе у избору за ту најважнију функцију сведе на 27. изборну јединицу.И онда корак по корак до потпуног прпајања.Јер у суштини тај квазимодо од државе не би могао другачије да функционише.

    Иначе 90% тих наших тамо су већи Срби од тебе и мрзитељи свега црногорског.Аутошовинисти прве врсте, сами сте их хранили и васпитавали, па се сад и носите са њима, нама не требају.
    Част изузецима, који бивају шиканирани и изопштени.
    Last edited by BAR; 19-08-18 at 12:52.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #21474
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    "Korak do korak do potpunog pripajanja" i onda se priča o autošovinizmu, a ovamo, kao da ovđe žive sve sami debili. Pa se onda čudimo kako se nama vlada i što toliko dugo.
    Kukala nam majka, kome ti da pričaš da nacionalizam služi samo vlasti.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #21475
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Najnovija vijest u pohari crnogorskih resursa jeste izgradnja nekoliko mehana i 30 bungalova na obali Crnog jezera. Eko kasaba. Graditelj je neki Bulatović ali zli jezici kažu da se iza svega krije sadašnji premijer Marković. Ovo je vizija podbišćanskog mešetara poznatog po krivolovu iz vremena kada se stravio pomisli na lovočuvare Šonja i Miša. Sada vraća mržnjom i uništenjem.

    Izgradnja kasabe sa 30 objekata na Crnom jezeru je ekocid i najveći mogući ekološki kriminal i duhovni sunovrat. Metalni vojni čamci su lagerovani na Crnom jezeru da bi vozili mase njihovih turista. Unijeli su brodske motore na Crno jezero. Jasna posljedica su uljane mrlje, nafta i otpad u zenici gorskog oka. Nezamisliva skarednost. U jedan pontonski čamac, koji koriste okupatorske soldateske, staju putnici jednog turističkog autobusa. Crno jezero je biser koji se ne smije taći. Ekosistemi glečerskih jezera su najośetljiviji eko sistemi na planeti. Na glečerskim jezerima se ne smije dozvoliti ovakva anarhija, prljanje i divljanje koje je i duhovna nečist. U Crno jezero se smije staviti samo par isključivo drvenih čamaca – ako se hoće očuvati atrakcija prostora i prirodnost mjesta.



    To je sveto mjesto đe se vraćamo našoj pravoj ljudskoj prirodi. Crno jezero je mjesto tišine a ne mjesto gungule i vreve đe je čak i zakonom propisan nivo buke koji se ne smije preći. Ali što je za modernog čovjeka skarednost i neopisivo svetogrđe to je žandaru bogougodnost.

    Crno jezero je naša kapija nebeskog mira i to žandarija nikada ne može prepoznati. Na Crnom jezeru se ova zemlja dijeli na zemlju reakcije, nazadnjaštva i Azije i Crnu Goru progresa i Evrope. Čuvanje glacijalnih jezera je naša duhovna mjera kao što je okretanje kanalizacije u glečersko jezero njihova duhovna mjera.

    Njihova duhovna mjera je i da im isto jezero u koje su okrenuli kanalizaciju bude vodovod za cio Žabljak. Sa markovićima se pokazuje da nijesmo u zakašnjenju za Evropom 100 godina već 300.



    Crno jezero nije moguće unovčiti kako njihova prljava duhovnost misli ono je ili to – gorsko oko – ili je bara i eko apokalipsa. Pokušaj da se tezgaroški unovče gorske oči je najjadniji pokušaj šićara koji smo ikada imali u Crnoj Gori. To je duhovno posrtanje bez premca, šibicarenje i kaišarenje ljudskog taloga.

    Duhovna sodomija. Nije ovo razvoj turizma ovo je unovčenje patriotizma, unovčenje svoje političke pozicije za zgodnog vremena dok ih starost ne pomete. Šta se drugo moglo očekivati od đukanovićevih izanđalih kaplara?



    Ministar šuma i vode g.Simović, ministar dućandžija, već dugo forsira svoju viziju ćepenačke privrede uturanjem desetina tezgi sa frižiderima, pivom i opasnom i sanitarno nekontrolisanom hranom od ulazne rampe do Crnog jezera. Hrana bez ikakve kontrole higijenske, bez ikakve kontrole porijekla i bez ikakve kontrole kvaliteta valja se naivnim namjernicima. Nesrećni tezgaroši nemaju ni nužnika, ni đe ruke oprati, pa sa onakim galatnim rukama promiješaju jagode i borovnice koje uvaljuju jadnicima željnim vašarskog ugođaja.

    Barabe iz službi za sanitarni nadzor hrane koja se divlje distribuira nijesu uradili niti jednu inspekcijsku kontrolu. Stotine metara kablova za struju se vuče kroz šumu i ilegalno priključuju škrinje i frižideri na ćepencima. Panađurski turizam u svom najgorem izdanju.





    Na vašarištu do Crnog jezera niti jedan proizvod nije sa Durmitora.
    Šećerni sirup pomiješan sa bobičastim voćem ubranim pored prašnjavog i upišanog puta u nekom Podbišću prodaje se kao durmitorski specijalitet. Jasno je da niti jedan od tezgaroša-krdžalija nema ni fiskalnu kasu niti se kontroliše prodaja.
    Siva ekonomija i bezakonje koju forsira upravo vladajuća vrhuška, otvoreno i bez zazora. Trgovina na basamacima u srcu prirodnog rezervata.

    Nivo priprostosti naših elita odlučivanja je beskrajan, oni su fascinirani gungulom i pljacarskom atmosferom i zato je nameću tamo đe ona ne pripada, tamo đe je besmislena i kontraproduktivna. Tv bastiljaši i pobjedonosci su fascinirani brojem automobila koji šlajfuju na obalama Crnog i Biogradskog jezera. Vrh doživljaja i zabave na glacijalnom jezeru i jedinstvenom reliktu prirodne istorije im je miris roštilja, ispiranje crijeva kafom i po mogućnosti da se što jeftinije natovare. Ministar Radulović je više betonirac i građevinski radnik kamoli ministar ekologije. Mini.

    Radulović i Simović umjesto da se bave sofisticiranim poslovima na ministarskom nivou protivzakonito na Crnom jezeru malterišu, volujare i olcaju drva te su kontejner sanitarci i vodoinstalateri. Cijelo Crno jezero smrdi na pljeskavice i roštilj, masni dim kulja po šumi a neoprane meraklije ispiraju svoja crijeva. Čarolija Crnog jezera više ne postoji, niti razlog za posjetu ovoj atrakciji, ona to više nije – pretvorila se u mojkovačko jalovište.

    Kako će ovi vladini kotlokrpi riješiti problem kanalizacije za čitavu Crnojezersku mahalu? Neće je ni rješavati! Za izgradnju cijelog naselja tamo đe je to najstrožije zabranjeno nema niti plana niti bilo kakve studije ekološke opravdanosti koja se inače traži i za kiosk brze hrane u Budvi. Nema mišljenja Zavoda, nema Agencije za zaštitu prirode, nema nacionalnog parka, samo mišljenje nesretnog premijera-dahije i njegovih čauša. Ni javne rasprave o projektu nije bilo i sve je urađeno suprotno mišljenjima nauke i suprotno elementarnoj civilizovanosti.



    O protivpravnim postupcima kojima se krše međunarodne obaveze i uništava životna sredina u NP Durmitor kršenjem konvencije potpisane sa UNESCO-om i destrukcijom ekološkog dragulja međunarodnog značaja, obavještavamo UNESCO, Delegaciju EU u Podgorici, za poglavlje 27 – zbog ekocidnih radnji, Evropski Environmental Biro u Briselu, strana predstavništva u Podgorici kao i druge međunarodne organizacije a pitanje destrukcije NP Durmitor biće izneseno na slijedećem zaśedanju IUCN-a i kongresu UNESCO-a.

    Destrukcija NP Durmitor je već dio najbliže agende UNESCO-a a organi i članice UNESCO-a trebaju biti informisane o najnovijoj destrukciji kojoj je izložen NP Durmitor. EU u svojim ocjenama Crne Gore za poglavlje 27 mora imati u vidu destruktivnu i ekocidnu praksu uništenja životne sredine u NP Durmitor i sramotni, dvolični i prevarantski pristup koji se pokušava plasirati Evropi.

    Darko Stijepović 5.8.2018 godine
    Centar za razvoj Durmitora





    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 859 of 1402 FirstFirst ... 3597598098498558568578588598608618628638699099591359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •