Page 846 of 1402 FirstFirst ... 3467467968368428438448458468478488498508568969461346 ... LastLast
Results 21,126 to 21,150 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #21126
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo oko bosnjaka i drzavnih funkcija imam osecaj moze da pukne kakav pravoslavni but kad tad, ljubomora, sujeta u kombinaciji sa vjerskom netrpljivoscu moze biti zajebana stvar. Da vidimo dokle ce dogurat ovako...

    Sto se Skenderbega tice, znam da pola albanaca ga ne voli, a to je znak da ima neke veze sa pravoslavnim zivljem no jebe mi se za tu seljacku pricu.

  2. #21127
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Dako bude lijep spomenik da se prosiri nasa turisticka ponuda
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  3. #21128
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Irinejova izjava, opelo Drazi, Skenderbegov spomenik u Ulcinju, sve je to mnogo buke ni oko sta. Sto kazu, dokon pop i goveda krstava, tako i ovdje na forumu mnogo zuci, frustracija i konsternacije oko potpuno nebitnih i naduvanih stvari.

  4. #21129
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    A vise sam ga i ja skapirao, koliko shvatih iz price na forumu, stariji je covjek koji radi u Srbiji, e zamisli koji je to osjecaj kad svaki dan mora da se budi u drzavi koju mrzi. Pustili ga ljudi da izbaci malo safre, svakako je nebitan
    А штета је то да један људски мозак буде тако затрован.
    Полакоте!

  5. #21130
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    znacajan broj ne sumnam, ali mislim da bosnjacka stranka ne djeluje ni najmanje gradjanski.
    То је типична националистичка странка, која гура само "своје" под плаштом бриге о националној мањини.
    Полакоте!

  6. #21131
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Irinejova izjava, opelo Drazi, Skenderbegov spomenik u Ulcinju, sve je to mnogo buke ni oko sta.
    Porediš i ti to Dražu sa Skenderbegom života ti !!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #21132
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by knight View Post
    Ovo oko bosnjaka i drzavnih funkcija imam osecaj moze da pukne kakav pravoslavni but kad tad, ljubomora, sujeta u kombinaciji sa vjerskom netrpljivoscu moze biti zajebana stvar. Da vidimo dokle ce dogurat ovako...

    Sto se Skenderbega tice, znam da pola albanaca ga ne voli, a to je znak da ima neke veze sa pravoslavnim zivljem no jebe mi se za tu seljacku pricu.
    Ma kakav bunt kad je ovima koji potpaljuju ovu priču na raspolaganju jednostavniji metod - transfer u DPS, uz moto "prva ljubav zaborava nema". Trend je krenuo od Pljevalja, preko Bijelog Polja, pa dok epidemija ne zahvati cijelu Crnu Goru do sljedećih parlamentarnih. Mislim da je potrebno i manje Srba da se vrati DPS-u, nego što BS i SD imaju glasača pa da DPS ima apsolutnu većinu i pravoslavlje preuzme 100% budžeta No će opet bit 5,6 % hardcore bukadžija iz DF-a kojima će bit krivi dio. Aoh teške priče danas. Teško li je udbi trzat prave žice pored ovakve svijesti. Imaju muziku za onoliki procenat ušiju koji je devedesetih glasao Mila i Momira. To je konstanta. Ostali, paljba odavde prvom prilikom.

  8. #21133
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Znacajan broj ne sumnam, ali mislim da Bosnjacka stranka ne djeluje ni najmanje gradjanski.
    To je trebalo ukinut u startu,kakav Boshnjak i ostala ...ako mu je bliža Bosna no mjesto dje se podiga on i njegovi unazad 500g aj mrsh u Bosnu,isto i sa ostalima i zdravo djaci,no 30% foruma bi tada ostalo u minusu chlanstva,ne bi se imali sa kim sprdat jbg.
    ...

  9. #21134
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    To je trebalo ukinut u startu,kakav Boshnjak i ostala ...ako mu je bliža Bosna no mjesto dje se podiga on i njegovi unazad 500g aj mrsh u Bosnu,isto i sa ostalima i zdravo djaci,no 30% foruma bi tada ostalo u minusu chlanstva,ne bi se imali sa kim sprdat jbg.
    Jes no narod voli da se dijeli, dok je bilo sretno vrijeme dijelio se na ljude i neljude, sad je ovih drugih puno vise, pa dijele narod na narode, a medjunarodna boljeziveca koalicija jase, cerupa, jebe . . .

  10. #21135
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Nijesam u "Kolumne..." jer...

    Lijeve greške i desni zločini

    Crnogorska vlast je ovih dana olako obećala kako će zakonski regulisati odnos prema tuđim zločincima iz Drugog svjetskog rata, iako je nemoćna da promijeni presude stranih sudova. O onima za koje je nadležna, domaćim zločincima iz trećeg balkanskog rata, ne progovara ni riječ. Niti najavljuje makar lustrativne, a kamoli krivične mjere. Kao da je Crnom Gorom od ‘91. do ‘95. vladala iz izbjeglištva

    Cijeli život provedoh s Crnogorcima, a sve ih teže razumijem. Stvarno su mimo svijeta, tako ih je lako dići na noge zbog tuđe vlasti, iako ih trideset godina najviše ponižava sopstvena. Pod kojom ćutke nose sva obilježja robova, liše lanaca.
    Ovaj virtuelni ustanak protiv američkog predsjednika izgleda kao karikaturalna verzija onog pravog iz ‘91. Kad su, ratoborni i dobro naoružani, objašnjavali kako će ići do Zagreba, ne bi li spasili Hrvate Tuđmanovog jarma. Sad su srećom goloruki, ali ne manje borbeni zbog jedne izjave Donalda Trampa. Koja zaista zvuči blesavo, ali djelimično jeste istinita.
    Možda nijesu kapac da izazovu treći svjetski rat, osim ludila i hrabrosti za to je potrebna ozbiljna džebana. Ali, da su bili kadri za potpalu fitilja trećeg balkanskog rata znamo mnogo bolje nego američki predsjednik. I niko ne zna dokle bi ta vatra gorjela, da jedan od Trampovih prethodnika nije počeo da gasi. Istina prekasno, bar što se tiče Bosne i Hercegovine...
    ***
    Kad se pomene ubijanje te države, a najčešće je to u julu, mjesecu koji kao da je biran za najveća stradanja, većini je prva asocijacija Srebrenica. Broj ubijenih i nepodnošljiva brzina etničkog čišćenja - više od 8.000 Bošnjaka za sedam dana - učinili su da ime tog malog grada ostane zapamćeno u velikom svijetu. Ne samo po genocidu, nego i po dvoličnosti zapadnih zemalja.
    Godinama su - što uživo, što u direktnom TV prenosu - njihove vođe osmatrale ratne okršaje i saopštenjima gasile požar na Balkanu. Čekajući da se dogodi što veći zločin, dovoljno monstruozan da pred svojim glasačima lakše opravdaju troškove vojne intervencije. Moje sjećanje na rat protiv BiH uvijek počinje Sarajevom. Ne zato što je u njemu pala prva zvanična žrtva, nego zbog zastrašujuće opsade koja je trajala četiri godine. Neko je davno izračunao kako je na taj grad, u prosjeku, padalo 329 granata za 24 sata. Rekord je postignut 22. jula 1993. godine - 3.777 u jednom danu! Nemam načina, a ni potrebe, da provjeravam tu računicu. Jeziva je, čak i da je samo upola tačna.
    ***
    Ovako oguglalima na svako zlo, nama su to danas samo brojke. Pročitamo, začudimo se načas i - nastavimo dalje. Kao da to teško naoružanje nije stizalo s ove strane Drine. Odavde je odlazilo i ljudstvo za njegovo opsluživanje. Sa ove strane su političari, njihova poslušna intelektualna elita i isto takvi mediji forsirali rat. Protiv male države koja je bila kriva samo toliko koliko je ličila na veliku Jugoslaviju.
    Čitam ovih dana, povodom tužnih julskih godišnjica, kako se u Srbiji teško suočavaju sa svojom ratnom prošlošću. Pokazuju to i fotografije usamljenih Žena u crnom i još nekih antiratnih aktivistkinja. Toliko ih je protestovalo i ‘91. U Crnoj Gori, međutim, od prvog do potonjeg dana rata, svaki antiratni skup okupljao je deset-petnaest hiljada ljudi. Bosanske tragedije ovih dana sjetilo se 10-15 na fejsbuku.
    ***
    Kao da mi sa stradanjem BiH nemamo ništa. Kao da bez rašćišćavanja svoje uloge u ukupnom ratnom zlu možemo ikud dalje osim u neki novi rat. Kao da naše državne ruke nijesu okrvavljene. A jesu, iako je crnogorska vojska nešto ranije zvanično povučena sa ratišta. Ne samo zato što se nijesu povukli svi naši ratnici, o čemu svjedoče ispovijesti žrtava i zločinaca u Haškom tribunalu. Nego što su najkrvavije one ruke koje su u parlamentu tzv. SRJ dizane u ime Crne Gore.
    Do lakata je krvava i svaka crnogorska ruka koja je u Vrhovnom savjetu odbrane podignuta za ubijanje cijele jedne zemlje. Opet su bili su zavedeni, kao navodno kod Dubrovnika? Nijesu, tačno su znali što rade i zašto to rade. Inače ne bi onako temeljno ušli u još jedan zločin, i protiv sopstvenog naroda - utjerivanje Crne Gore u tzv. SRJ.
    I koliko god zločinaca da osude, ne brojim to u pravdu dok bar jedan crnogorski zvaničnik ne bude pred sudom odgovarao za saučesništvo u ubijanju BiH. Ne toliko države, ona će se oporaviti kad-tad, koliko u ubijanju ideje da će ijedna manjina u ovim balkanskim državicama ikad više moći mirno da živi svoju različitost u prisustvu većine.
    Taj rat ubio je i nadu da će ono bratstvo i jedinstvo, kojem smo se prvo sprdali a onda pucali u njega, u bilo kakvom obliku vaskrsnuti na ovim prostorima. Ne samo da ništa slično nije na vidiku, nego je očigledno da smo mnogo bliži pozicijama na kojima smo bili prije sedam i po decenija.
    ***
    Zar je sad uopšte moguće pronaći minimum zajedničke istine o tim zločinima, na koje nas još samo knjige i popovi podsjećaju, kad ne možemo da se složimo ni povodom onih koje smo svojim očima gledali na TV-u i o njima slušali ispovijesti žrtava i zločinaca.
    Da postoji ta minimalna zajednička svijest makar o antifašističkoj dimenziji Drugog svjetskog rata, ne bi nam Dragoljub Mihailović i Pavle Đurišić svako malo vaskrsavali po Crnoj Gori. Niti bi za desne zločine njihovih ratnika pokriće moglo da se traži u lijevim greškama crnogorskih partizana...

    A evo može, zato što je u Crnoj Gori sve moguće. Čak i to da vlast žestoko osudi parastos đeneralu Draži i istovremeno saopšti kako je nemoćna da ga spriječi. Samo, ne zato što se događa na prostoru koji je u crkvenom vlasništvu - kako je pokušao da se opravda premijer D.M. Nego zbog toga što na jednom mnogo većem prostoru, čiji je vlasnik Aleksandar Vučić, Dragoljub Mihailović već tri godine nije ratni zločinac.
    P.S. Viši sud u Beogradu proglasio je ništavnom presudu suda FNR Jugoslavije iz jula 1946. godine i od maja 2015. Dragoljub Mihailović “smatra se neosuđivanim”. Vraćena su mu sva građanska i ostala prava. Meni može biti da se i dalje držim presude iz ‘46, ali Crnoj Gori ne može. Ne samo zbog toga što je Srbija pravni sukcesor SFRJ a ona onih prethodnih Jugoslavija, nego i zbog međudržavnih ugovora. Zakonske mjere koje je nakon parastosa najavio premijer nijesu više od pomoći. Ratni zločini ne zastarijevaju, ali mrtvima ne može da se sudi. A bez presude svi su nevini, pa i osvjedočeni zločinci. BiH je živi dokaz!
    http://www.vijesti.me/forum/lijeve-g...zlocini-998153

    M?

  11. #21136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Op trt

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #21137
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Porediš i ti to Dražu sa Skenderbegom života ti !!
    Ako pazljivije procitas post pomenuo sam Skenderbegov spomenik a ne Skenderbega.
    Ne vredi, dzaba sam krecio.

  13. #21138
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Dobro kad već mora da ti se crta
    Porediš li ti odavanje počasti Draži sa odavanjem počasti Skenderbegu !!!!!!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #21139
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Dobro kad već mora da ti se crta
    Porediš li ti odavanje počasti Draži sa odavanjem počasti Skenderbegu !!!!!!!!!
    Skenderbegu odaje pocast narod i drzava podizuci mu spomenik a Mihailovicu SPC drzeci mu opelo, ne mijesaj ta dva pojma. Crkva kao sto vjerovatno znas ne trazi saglasnost od drzave za opela koja drzi. Ako si vjernik i to ti smeta obrati se Mitropoliji SPC, a ne meni. Uzgred, da, u potpunosti podrzavam antifasizam kao temeljnu evropsku vrijednost koju bastini drzava Crna Gora, bez obzira na strahote koje su komunisti radili poslije II svjetskog rata.

  15. #21140
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Uzgred, da, u potpunosti podrzavam antifasizam kao temeljnu evropsku vrijednost koju bastini drzava Crna Gora.
    Kad bi Crna Gora zaista bila antifasisticka, to bi bilo lijepo. Crna Gora zaista umije biti pravna drzava, preduzimljiva i odlucna kada je rijec o nekim kvislinzima i nacionalistima koji dolaze sa srpske strane, ali zato demonstrira totalni kukavicluk i nemoc kada je rijec o albansko/islamskim kasapinima. Npr spomen-obiljezje Punisi Racicu, podignutom na privatnom posjedu, je ekspresno uklonjeno. I to treba biti tako. Covjek je poznat po tome sto je ubio 3 politicka neistomisljenika u skupstini i to obiljezje nasu djecu nema cemu dobrom nauciti. Ali zato spomen-obiljezje jednom od najvecih krvoloka iz klanice u Velici 1944-te, Jusufu Celaju, dan-danas stoji netaknuto kraj Gusinja. I to je jos postavljeno tik pored osnovne skole, sa sve albanskom zastavom na njemu, kao sto rekoh, da se djeca od malena uce nekim novim vrijednostima i novoj istoriji. Podsjecanja radi, klanica u Velici je jedna od najsvirepijih dogadjaja u crnogorskoj istoriji, dje je samo za dva sata, zvjerski ubijeno, zaklano, odrano i zapaljeno 428. djece, žena i staraca. Zlocin su pocinili ss-ovci sa balistima i šiptarima iz Albanije, Kosmeta, Raške, Plava i Gusinja. I na nasoj teritoriji imamo spomenik jednom od najvecih koljaca u tom dogadjaju, spomenik njemu u cast, koji svijetli nocu, pored osnovne skole?? Kolko jos da damo???

    I samo bih te jos pitao jesu li ovo te "potpune nebitne i naduvane stvari"?
    Last edited by ovizionizi; 29-07-18 at 08:38.


  16. #21141
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kad bi Crna Gora zaista bila antifasisticka, to bi bilo lijepo. Crna Gora zaista umije biti pravna drzava, preduzimljiva i odlucna kada je rijec o nekim kvislinzima i nacionalistima koji dolaze sa srpske strane, ali zato demonstrira totalni kukavicluk i nemoc kada je rijec o albansko/islamskim kasapinima. Npr spomen-obiljezje Punisi Racicu, podignutom na privatnom posjedu, je ekspresno uklonjeno. I to treba biti tako. Covjek je poznat po tome sto je ubio 3 politicka neistomisljenika u skupstini i to obiljezje nasu djecu nema cemu dobrom nauciti. Ali zato spomen-obiljezje jednom od najvecih krvoloka iz klanice u Velici 1944-te, Jusufu Celaju, dan-danas stoji netaknuto kraj Gusinja. I to je jos postavljeno tik pored osnovne skole, sa sve albanskom zastavom na njemu, kao sto rekoh, da se djeca od malena uce nekim novim vrijednostima i novoj istoriji. Podsjecanja radi, klanica u Velici je jedna od najsvirepijih dogadjaja u crnogorskoj istoriji, dje je samo za dva sata, zvjerski ubijeno, zaklano, odrano i zapaljeno 428. djece, žena i staraca. Zlocin su pocinili ss-ovci sa balistima i šiptarima iz Albanije, Kosmeta, Raške, Plava i Gusinja. I na nasoj teritoriji imamo spomenik jednom od najvecih koljaca u tom dogadjaju, spomenik njemu u cast, koji svijetli nocu, pored osnovne skole?? Kolko jos da damo???

    I samo bih te jos pitao jesu li ovo te "potpune nebitne i naduvane stvari"?
    Slozio bih se sa tobom, mada si mogao bez ovog siptari, ne volim taj termin jer ga Albanci ne vole I smatraju pogrdnim, a ne volim da druge vrijedjam, narocito ne kompletne nacije.

    Nego, da ne idemo u off, zbilja se malo prica o ovom zlocinu. Mislim evo mene prvog je sramota zbog Dubrovnika, zbog Bukovice, zbog zlocina nad muslimanima u Sahovicima, kad su zandarmi SHS u saradnji sa domicilnim pravoslavnim stanivnistvom pohvatali sve muslimane u tom kraju, vezali za stogove sijena I zapalili. To mjesto se vise ne zove Sahovici vec Tomasevo. Znaci bas istorijska sramota, a bas nemam problem to da kazem javno I cesto pricam o ovom zlocinu u drustvu, kad se dohvatimo slicnih tema.

    Sa druge strane ne razumijem odsustvo bilo kakve osude muslimanskog dijela stanovnistva za zlocine pocinjene u Velici, makar ih ja ne procitah. Ako ima ko kakav link dje neko kaze da je to njihova sramota, volio bih da ga ovdje pokaze, bilo bi mi drago. Ovo za spomenik prvi put sad cujem I bas ne vjerujem sto procitah.

    Ima li ko od muslimana da digne glas protiv ovog spomenika, ko sto mi pravoslavni trazimo da nema spomenika Racicu I Djurisicu, bez obzira sto jedan ekstremniji dio nase populacije prizeljkuje takve spomenike.

    Al dobro vrijeme lijeci rane, zaboravlja se, precutkuje, sto je mozda I dobro za mladje generacije, da se ne zadoje mrznom. Da mi je da docekamo da standard malo mrdne pa cemo lako za istorijske nepravde I spomenike, nego znajuci nas blesavi narod, sad ce pocet trka ko ima veci, spomenik naravno. Samo da ne zabudalimo ko Makedonija.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #21142
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slozio bih se sa tobom, mada si mogao bez ovog siptari, ne volim taj termin jer ga Albanci ne vole I smatraju pogrdnim
    Pa ni ja ga ne koristim, ali je taj dio recenice bukvalno copy/paste sa Wikipedie, jer nemam bas u glavi sve te podatke iz kojih opstina su sve dosli ti zlocinci da izvrse masakr u Velici. Inace, Albanci taj izraz smatraju pogrdnim samo kad ga izgovori neki od pravoslavnih susjeda, a oni su ga sami izmislili, njihova je rijec. Kako god..


  18. #21143
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ratka odlična, ,,u sridu"

  19. #21144
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kad bi Crna Gora zaista bila antifasisticka, to bi bilo lijepo. Crna Gora zaista umije biti pravna drzava, preduzimljiva i odlucna kada je rijec o nekim kvislinzima i nacionalistima koji dolaze sa srpske strane, ali zato demonstrira totalni kukavicluk i nemoc kada je rijec o albansko/islamskim kasapinima. Npr spomen-obiljezje Punisi Racicu, podignutom na privatnom posjedu, je ekspresno uklonjeno. I to treba biti tako. Covjek je poznat po tome sto je ubio 3 politicka neistomisljenika u skupstini i to obiljezje nasu djecu nema cemu dobrom nauciti. Ali zato spomen-obiljezje jednom od najvecih krvoloka iz klanice u Velici 1944-te, Jusufu Celaju, dan-danas stoji netaknuto kraj Gusinja. I to je jos postavljeno tik pored osnovne skole, sa sve albanskom zastavom na njemu, kao sto rekoh, da se djeca od malena uce nekim novim vrijednostima i novoj istoriji. Podsjecanja radi, klanica u Velici je jedna od najsvirepijih dogadjaja u crnogorskoj istoriji, dje je samo za dva sata, zvjerski ubijeno, zaklano, odrano i zapaljeno 428. djece, žena i staraca. Zlocin su pocinili ss-ovci sa balistima i šiptarima iz Albanije, Kosmeta, Raške, Plava i Gusinja. I na nasoj teritoriji imamo spomenik jednom od najvecih koljaca u tom dogadjaju, spomenik njemu u cast, koji svijetli nocu, pored osnovne skole?? Kolko jos da damo???

    I samo bih te jos pitao jesu li ovo te "potpune nebitne i naduvane stvari"?
    Ипак "надуваваш", јер би се рушењем тог споменика пореметио "мултиетнички склад" тога краја, а и плус би био срушен споменик великом"јунаку" онога времена.
    Полакоте!

  20. #21145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    ...makar 25% njih ne smatra sebe muslimanima,nego onim shto i jesu,Crnogorci islamske vjeroispovjesti,poz.
    Pokusavas li time da kazes da su ovi ostali (vecina), Bosnjaci i Muslimani, nekakve budale koje ne znaju sta su?

  21. #21146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    http://www.antenam.net/svijet/87712-...te-vartolomeju

    Украјинци раде.

    Ускоро стиже томос од Васељенског патријаха из Цариграда, који предвиђа оснивање нове и потпуно канонске Украјинске Православне Цркве, и који позива све православне архијереје на територији Украјине да приступе новој Цркви.

    Новој канонској Цркви приступиће двије неканонске православне Цркве, а очекује се да и дио владика који се тренутно налазе под локалном канонском филијалом руске цркве (која је појединачно највећа) приступи новој украјинској цркви.
    Po pravoslavnim kanonima nemoguce je to osnivanje bez saglasnosti Ruske pravoslavne crkve. Tako da, ako se stvarno desava, onda je to po dogovoru Carigradske patrijarsije i Ruske pravoslavne crkve.

  22. #21147
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ni ja ga ne koristim, ali je taj dio recenice bukvalno copy/paste sa Wikipedie, jer nemam bas u glavi sve te podatke iz kojih opstina su sve dosli ti zlocinci da izvrse masakr u Velici. Inace, Albanci taj izraz smatraju pogrdnim samo kad ga izgovori neki od pravoslavnih susjeda, a oni su ga sami izmislili, njihova je rijec. Kako god..
    Da, valjda sebe zovu šćiptari ili šćiptaren, tako nešto. To mi je nešto kao crnci, koji se između sebe zovu nigga, a ako mu to kaže neko druge rase, onda je automatski rasista.

  23. #21148
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobre vele vijesti hahahahhqhq



    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  24. #21149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Dobre vele vijesti hahahahhqhq



    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk

    Najjaca vijest

    cekace samo 2-3 godine do ovoga Posto neko mora da donese predlog zakona, pa da prodje raspravu pa da se glasa.

    Prdnjava klasicna. A povecavaju minimalac da bi povecali doprinose a ne da bi radnicima olaksali Jer je PIO donji...
    One Ring to Rule them all...

  25. #21150
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Nisam u toku, jesu li to kakvi izbori sledece godine?

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Page 846 of 1402 FirstFirst ... 3467467968368428438448458468478488498508568969461346 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •