Thread: Iz raznih novina III

  1. #31601
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kakve ima veze to. PDV je drzavni prihod. ako je ulaz 0 onda je ono sto vam je platio klijent kao pdv, vasa obaveza prema drzavi da platite.
    JER PDV NIJE NI KUPCA NI PRODAVCA VEC DRZAVE
    ali je to ono sto svi gledamo kako da pridjemi sto jeftinije, a onda prijavljujemo da neko ne izdaje racune u kafani.
    koliko je crnogoraca platilo firmu za neki posao, preko racuna ili uplatnicom u banci, a koliko je dalo kes na ruke nekome po preporuci koji inace vjerovatno radi u drzavnoj firmi ili u nekoj privatnoj firmi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Volim ovu zemlju
    Borim se za nju
    Smatram da bi trebalo svi da placamo porez.

    Ali su napravili nenormalan sistem.

    Znaci imas 2 puba :

    U jednom sve ide 1/1, doprinosi na full platu, pdv, ostali porezi i zajebanicije.

    20m dalje od prvog imas drugi pub u kom su cijene 15-20% nize i koji ama bas nista ne placa.

    Prvome ostane 400-500ur cisto na kraju mjeseca(ako i toliko) drugom ostane 4000-5000.

    E sad poslije par mjeseci vlasnik prvog puba ima 2 opcije :

    Da ugasi firmu i radi nedje za platu.

    Ili

    Da ni on ne placa sve nego recimo 20% sto je do tada placao, da regulise cijene i da sa vremena na vrijeme plati kaznu.

    Treca opcija na koju vlasnik moze uticati ne postoji.


    Idemo dalje :

    Renoviras objekat dodje ti firma u fullu, sve preko racuna, bravo legendo, odradicemo sve to ti je to

    Cijena renoviranja sa ukljucenim porezom i materijalom - 10 000eur

    Dodje druga 'firma' koja nidje nije registrovana, koja materijal trebuje ispod ruke (Albanija, gradilista, ispalo iz kamiona) i isti posao sa istim kvalitetom ti radi za 6000eur.
    Pitam se koju bi prije svako normalan odabrao...


    Hajde samo realni da budemo, nista drugo...


    P.S.


    Pomenuh li da se porezi koriste za :

    - 5000 sluzbenih vozila - gorivo za iste - odrzavanja
    - 60 000 zaposlenih u javnom sektoru od kojih je visak 18 000 (najmanje)
    - penzije ljudima koji nikada nijesu dana radili ili doprinijeli - policajci penzionisani u 40im, komunjarski kadrovi, nacinalne penzije, lazne invalidnine, penzije 1000+ eur bivsim funkcionerima
    - stanove Aliji Kosuti i Elviru Klici
    - zaboravljene petlje na autoputu od nidje za nidje
    - skolovanja djeci Brana Gvozdenovica
    - ljubavnice, poslovna putovanja, odlasci na utakmice i koncerte
    - Milov kokain


    I tako dalje i tako dalje.


    U medjuvremenu djecu lijecimo sms porukama, banke nas kolju sa kamatama, a mozes da se ubijes ako ti treba papir da zavrsis.

    Ne pomenuh ?

    Prastajte



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #31602
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Klica i Kosuta

    Volim poreze iz tvoga dzepa
    Doprinose sto ti drzava klepa

    Volim tvoje uplate slasne kao med
    placaj mi rate, stani mirno u red
    volim tvoje novce slatke kao med
    volim te, a jedem te i kad si blijed.

    Opasno ti ulazim pod kozu
    ali ja sam samo
    mali parazit u drzavnom vozu

    Hajde, masna Kosuto, nemoj da te strah
    zasto bjezis od mene, kad sam Klica ja
    hajde, masna Kosuto, nemoj da te strah
    Sisajmo ih, dok im ne oduzmemo dah

    Ref.
    Klica i Kosuta
    staza uhljebima posuta
    kao kancer, kao rak
    dok ne potones u mrak

    Volim tvoju djecu kada kmece
    Jer tvoje pare kod mene zvece
    volim kad djecu hranis moju
    volim te, jer volis domovinu svoju.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #31603
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,209
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Ko su ovi ljudi na pocetku / kakva su ovo imena-prezimena? odakle su ovi ljudi?


  4. Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Ne dirajte na BS, i SD, inace bez njihove podrske znate ko bi zavladao i kako bi zavrsili. Ovi krediti su mala cijena za sve sto su uradili, a i sto ce tek da urade.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  5. #31605
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pozdravlja vas Kosuta i porucuje da on voli ovu drzavu i da vam se pisha usta



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #31606
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    kakva je to kazna da ti nikad nije dosta i da si vjecito gladan...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #31607
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Oce li ovo imat ikakvog uticaja na glasace... Vjerovatno ce porast rejting dps-u.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  8. #31608
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Poslije ovih izbora neće morat pravit koalicije, apsolutna većina im se sMeši.

  9. #31609
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Volim ovu zemlju
    Borim se za nju
    Smatram da bi trebalo svi da placamo porez.

    Ali su napravili nenormalan sistem.

    Znaci imas 2 puba :

    U jednom sve ide 1/1, doprinosi na full platu, pdv, ostali porezi i zajebanicije.

    20m dalje od prvog imas drugi pub u kom su cijene 15-20% nize i koji ama bas nista ne placa.

    Prvome ostane 400-500ur cisto na kraju mjeseca(ako i toliko) drugom ostane 4000-5000.

    E sad poslije par mjeseci vlasnik prvog puba ima 2 opcije :

    Da ugasi firmu i radi nedje za platu.

    Ili

    Da ni on ne placa sve nego recimo 20% sto je do tada placao, da regulise cijene i da sa vremena na vrijeme plati kaznu.

    Treca opcija na koju vlasnik moze uticati ne postoji.
    Mislim da je ovo priča za malu djecu, (uglavnom) priča vlasnika novokomponovanih domaćih biznisa, kakve sam se naslušao tokom godina i koja služi za interne potrebe umirivanja sopstvene savjesti. "Ja ne osiguravam radnike, jer ih ne osigurava moj konkurent XY". Ili, "niko ne osigurava radnike, osim banaka i državnih firmi". A suština je da se ogroman prostor otvara kad se radi sa gotovinom i plaća na ruke i upravo je ta motivacija za uštedu osnovni pokretač, a ne nekakva nepravda, nelojalna konkurencija i sl. Radio sam i u malim i velikim firmama, kao i internacionalnim - sve su plaćale svaki cent po zakonu i bile itekako profitabilne.

    U tvom hipotetičkom primjeru sa pabovima, vlasnik prvog paba ima jednostavnu opciju, a to je da pozove inspekciju i prijavi sve nepravilnosti. Za bilo koju prijavu (čak i najbanalnije stvari), inspekcija mora izaći na teren, napraviti zapisnik i odgovoriti u pismenoj formi. Ali, mnogo je isplativiji rezon - "ako ne možeš da ih pobijediš, pridruži im se". Samo što je ovdje prije slučaj "pridruži im se, jer ti više ostaje".

    Siva ekonomija jeste pošast i to je novac koji ne ide u naše plate, škole, puteve, bolnice, aerodrome itd. Ali svaki put kada kupite cigare bez akcizne markice na ulici i ne prijavite dilera, vi ste direktan saučesnik.
    In vino veritas

  10. #31610
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Mislim da je ovo priča za malu djecu, (uglavnom) priča vlasnika novokomponovanih domaćih biznisa, kakve sam se naslušao tokom godina i koja služi za interne potrebe umirivanja sopstvene savjesti. "Ja ne osiguravam radnike, jer ih ne osigurava moj konkurent XY". Ili, "niko ne osigurava radnike, osim banaka i državnih firmi". A suština je da se ogroman prostor otvara kad se radi sa gotovinom i plaća na ruke i upravo je ta motivacija za uštedu osnovni pokretač, a ne nekakva nepravda, nelojalna konkurencija i sl. Radio sam i u malim i velikim firmama, kao i internacionalnim - sve su plaćale svaki cent po zakonu i bile itekako profitabilne.

    U tvom hipotetičkom primjeru sa pabovima, vlasnik prvog paba ima jednostavnu opciju, a to je da pozove inspekciju i prijavi sve nepravilnosti. Za bilo koju prijavu (čak i najbanalnije stvari), inspekcija mora izaći na teren, napraviti zapisnik i odgovoriti u pismenoj formi. Ali, mnogo je isplativiji rezon - "ako ne možeš da ih pobijediš, pridruži im se". Samo što je ovdje prije slučaj "pridruži im se, jer ti više ostaje".

    Siva ekonomija jeste pošast i to je novac koji ne ide u naše plate, škole, puteve, bolnice, aerodrome itd. Ali svaki put kada kupite cigare bez akcizne markice na ulici i ne prijavite dilera, vi ste direktan saučesnik.
    U pravu si. Pozdrav

    ---------

    Kako se cudno pise ukinuli
    Bečićeva plata 500 eura manja zbog bojkota
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-zbog-bojkota


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #31611
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Jes, grdne pare ulažemo u škole, bolnice, vrtiće, zdravstvo... Te pare idu u stanove raznim Klicama, Mustafićima, Brajovićima, a ponekad i direktno u kešu Bracu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  12. #31612
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Način trošenja državnog novca zavisi od vlade do vlade (izbora do izbora). Samo zato što ova vlada raspolaže tim novcem suprotno tvom viđenju, ne znači da ne treba da se plaćaju porezi i poštuju zakoni.
    In vino veritas

  13. #31613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Minuli rad Alije Košute: Za sobom ostavio pustoš
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ostavio-pustos


    Evo poreza za Aliju

    Sve mu dajmo greota je...


    Sve firme u Blokadi - sve poreski duznici


    Jebite nas bre.

    Kakav porez - treba im dat k....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #31614
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Минимална зарада од 1. јануара 30.022 динара

    Влада Србије усвојила је Одлуку о висини минималне цене рада за период јануар-децембар 2020. године у износу од 172,54 динара (нето) по радном сату, саопштено је после седнице владе
    http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...22-dinara.html

    To mu dodje nekih 256 EUR.

    Interesantno je da oko 15 % radnika u Srbiji prima minimalac dok recimo u Hrvatskoj 2.25% a kod nas platu manju od 250 € ima preko 40% radnika ili oko 80.000 njih. Najgore je sto skoro 20% zaposlenih ili skoro 37.000 ima platu manju nego sto je minimalac nas crnogorski od 193€ sto nekoga ne opterecuje mnogo vidim.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  15. #31615
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Mislim da je ovo priča za malu djecu, (uglavnom) priča vlasnika novokomponovanih domaćih biznisa, kakve sam se naslušao tokom godina i koja služi za interne potrebe umirivanja sopstvene savjesti. "Ja ne osiguravam radnike, jer ih ne osigurava moj konkurent XY". Ili, "niko ne osigurava radnike, osim banaka i državnih firmi". A suština je da se ogroman prostor otvara kad se radi sa gotovinom i plaća na ruke i upravo je ta motivacija za uštedu osnovni pokretač, a ne nekakva nepravda, nelojalna konkurencija i sl. Radio sam i u malim i velikim firmama, kao i internacionalnim - sve su plaćale svaki cent po zakonu i bile itekako profitabilne.

    U tvom hipotetičkom primjeru sa pabovima, vlasnik prvog paba ima jednostavnu opciju, a to je da pozove inspekciju i prijavi sve nepravilnosti. Za bilo koju prijavu (čak i najbanalnije stvari), inspekcija mora izaći na teren, napraviti zapisnik i odgovoriti u pismenoj formi. Ali, mnogo je isplativiji rezon - "ako ne možeš da ih pobijediš, pridruži im se". Samo što je ovdje prije slučaj "pridruži im se, jer ti više ostaje".

    Siva ekonomija jeste pošast i to je novac koji ne ide u naše plate, škole, puteve, bolnice, aerodrome itd. Ali svaki put kada kupite cigare bez akcizne markice na ulici i ne prijavite dilera, vi ste direktan saučesnik.
    Slozio bih se kad bi uslovi bili isti za sve.

    Ajde na primjer prijavi Central u Danilovgradu. 90% racuna su nefiskalni. Najposjeceniji lokal u DG. Ubija kako radi.
    Cijela opstina tamo izlazi I dobija nefiskalne racune. Dodje im republicka inspekcija I nadje im domacu rakiju u sanku. Kazna? Nema kazne.

    Zasto? Lik koji je dobar sa Brajovicem I svima iz vlasti, obezbjedjuje glasove za izbore itd.

    Ako imas neki posao I on ti je nelojalna konkurencija, a prijavis ga... ocekuj razne inspekcije na vratu.

    Takvih primjera ima kolko oces.

    E zamisli kad su ti sitni likovi tako zasticeni, zamisli kako su zasticene firme vecih domacih tajkuna.

    Ti pricas price za malu djecu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  16. #31616
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slozio bih se kad bi uslovi bili isti za sve.

    Ajde na primjer prijavi Central u Danilovgradu. 90% racuna su nefiskalni. Najposjeceniji lokal u DG. Ubija kako radi.
    Cijela opstina tamo izlazi I dobija nefiskalne racune. Dodje im republicka inspekcija I nadje im domacu rakiju u sanku. Kazna? Nema kazne.

    Zasto? Lik koji je dobar sa Brajovicem I svima iz vlasti, obezbjedjuje glasove za izbore itd.

    Ako imas neki posao I on ti je nelojalna konkurencija, a prijavis ga... ocekuj razne inspekcije na vratu.

    Takvih primjera ima kolko oces.

    E zamisli kad su ti sitni likovi tako zasticeni, zamisli kako su zasticene firme vecih domacih tajkuna.

    Ti pricas price za malu djecu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Lako je palamudit kao tip gore kad nemas pojma sta je realni sektor.

    Zabljak :

    Po bukingu ima oko 5000 kreveta

    Od toga je registrovano oko 3000

    Od to 3000 - 2600 kreveta je smjestaj u domacinstvu...
    Oni placaju 13 eur mjesecno pausal. Ne placaju doprinose, pdv ili bilo kakve dadzbine.


    Maximalno mogu da registruju 15 kreveta iako neki of njih imaju i po 80-100.

    Inspekcije im ne mogu nista, kazne fizickim licima su male (ako ih nadju u objektu u 99% slucajeva samo pisu da ih nisu nasli).

    Od to 6-7 hotela sto je tamo 2 rade legalno ostalo sve na crno i duguju po 150-200 000 eur poreza.


    Od 28 tur. agencija u gradu registrovane su samo 2.
    Ostale nesmetano obavljaju djelatnost agencija iako su registrovani kao suvenirnice gdje se 'besplatno dijele informacije o turama'

    Od 30 restorana full legalna su samo 2....


    Odes u aprilu maju junu ili sredinom septembra i ti isti sto placaju paushal mjesecno 13eur i ni centa vise - daju jednosoban stan za 20eur ili cijeli bungalov za 12.

    Itd itd


    I dodje tip da mi soli pamet... Jebo te bog te jebo.
    One Ring to Rule them all...

  17. #31617
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Najbolje onda da svi prestanemo da placamo bilo kakve dazbine drzavi.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #31618
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Najbolje onda da svi prestanemo da placamo bilo kakve dazbine drzavi.
    Ja licno bih prestao... i nebih nigdje trazio fiskalni racun da mi daju... draze ce mi bit da tih 21% ode u ruke tome od kog kupim nesto, nego nekom dps poltronu iz drzavne sluzbe....

    Od moje bruto plate drzavi ode blizu 300 eur na svakakve gluposti... od nesrecnog zdrastva, pa do penzionog gdje mi sad koji radimo isplacujemo penzije penzionerima jer fonda nema/istrosen je... iliti u prevodu na aparatima je sve dok mozemo da se zaduzujemo, a nakon toga krece surova realnost po nas.

  19. #31619
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ok, dobar dio naravno ide na hranjenje pijavica iz drzavnog aparata.
    Al eto to skolstvo kakvo je-takbo je, besplatno ke.
    Mislis li da bi bilo bolje da placamo djeci od osnovne do srednne sve u vezi obrazovanja u nekim privatnim skolama?
    Zdravstvo je jadno, al se jos nekako odrzava na nogama, mislis li da bi bilo bolje da se svaki moguci pregled placa, za ljekove da ne pricam?
    Onda se ni penzije ne bi isplacivale, to bi napravilo vrtlog iz kojeg nema izlaza.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #31620
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Ako je besplatno znaci da je ok da ne bude kvalitetno? Ao, kakav danak neiskustvu. Gasi.

  21. #31621
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ko je to rekao?
    Vjerovatno si, ugasen i nakupljen safre sa neke druge teme, procitao nesto sto zelis da pise, a sto niko nije napisao.
    Budi mi pozdravljen.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #31622
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ok, dobar dio naravno ide na hranjenje pijavica iz drzavnog aparata.
    Al eto to skolstvo kakvo je-takbo je, besplatno ke.
    Mislis li da bi bilo bolje da placamo djeci od osnovne do srednne sve u vezi obrazovanja u nekim privatnim skolama?
    Zdravstvo je jadno, al se jos nekako odrzava na nogama, mislis li da bi bilo bolje da se svaki moguci pregled placa, za ljekove da ne pricam?
    Onda se ni penzije ne bi isplacivale, to bi napravilo vrtlog iz kojeg nema izlaza.
    Bilo bi puno bolje da svoje pare uplaćuješ u privatni fond i da iz njega kasnije plaćaš za obrazovanje i zdravstvene potrebe... Škole su nam nikakve, ako ne platiš đetetu privatne časove ili odvojiš vrijeme da ga sam naučiš, džaba mu školstvo... Ista stvar je sa zdravstvom, dobro je za neke sitnice, prehlade i eventualno upale, za sve ostalo čekaš mjesecima ili ideš kod privatnika...

    Skoro je tašta platila 300€ snimanje, jer bi u državnu bolnicu prvo čekala mjesec dva za uput, pa još bar toliko dok stigne na red za snimanje...

    Penzije da ne pominjem, tetka poslije 40 god rada ima 128€ penzije, i to joj mi plaćamo sad... Ako dočekamo te godine u ovu tvorevinu, mislim da ćemo dobiti jednu veliku kitu od penzija (ni za taj minimalac na koji je većina osigurana)...

    Tako da, iako si bio sarkastičan, mislim da je rješenje da svi odbiju plaćanje bilo kakvih dažbina tvorevini, pa bi možda i pokušali nešto da promijene...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #31623
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Da je srece to je nesto se podrazumijeva (placanje poreza), i nebi niko normalan to pitanje ikada postavljao upitnim... al moje misljenje je da je u ovom drustvu sve postavljeno naopako.... sistem vrednovanja ma sve zivo....

    I to skolstvo koje pominjes je toliko smijesno i omalovazeno od ovih istih sto se busaju u grudi patriotske da je to tek posebna prica....
    Iz mog primjera ti mogu reci da je svo znanje koje sam stekao na nasem univerzitetu (drzavnom) nesto sto mi kasnije nije valjalo ni 5% od onoga sa cim sam se susretao u stvarnosti....neki program budi bog s nama koji me samo kostao zivaca, nervoze i neprospavanih noci.... a sa druge strane imas poplavu privatnih univerziteta koji su totalni antipod ovom drugom.... ukratko skolstvo nam je goli k.

    Zdrastvo... samo cu rec nedaj Boze da su ti nasi za bilo sta potrebni... a tek za nesto komplikovanije... inace i sad placas neke preglede... meni se cini da kad god sam posao u bolnicu da sam nesto platio (nekakve anticipacije po 2-3-4 eur) da ne govorim ljekove... a sipam u to zdrastvo platom o ho ho.

    A penzije... pa kad smo vec tako blizu EU valjda bih mogao da imam slobodu izbora i da ovih 150 ili 200 eur sto od plate ide njima svakih mjesec...ja odlucim sta cu s njima... ja bih ih radije dao nekom privatnom stranom fondu nego nasem fondu Pio gdje cu imat mogucnost koriscenja penzije tek nakon 67me godine... ako i to dozivim.

  24. #31624
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Medo, svjestan sam vecine toga sto si napisao.
    Hedino mi nije jasno cekanje uputa par mjeseci, al nebitno.
    Privatni zdravstveni sistem, hm, vidimo kako to funcionise u USA. Bogati zive, siromasni umiru od najobicnijih bolesti.
    Nije samo vezano za zdravstvo i skolstvo, sta cemo za puteve?
    Prvi ja pljujem stanje nasih puteva, za ovu vlast da ne pricam, al opet se iz drzavnog novca placa odrzavanje istih.
    Mislis li da bi se ljudi sami sjetili da zakrpe neku rupu?
    Kakav je narod, mogla bi svaka rupa stajat 100 god, samo bi je svi zaobilazili.
    Mislis li da je tvojoj tetki bolje sa tih 130e penzije ili da ne prima centa?


    @osvajac da, za neke preglede se placa anticipacija od par eura.
    Da nema fonda, tj da moras da placas direktno, najobicniji pregled, npr kad prehladis bi te kostao 30-40e.
    Privatni univerziteti antipod drzavnim? Cime to, znanjem?
    A nemojmo molim te?
    Last edited by technus; 14-09-19 at 15:18.
    Forever young, i want to be forever young

  25. #31625
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Medo, svjestan sam vecine toga sto si napisao.
    Hedino mi nije jasno cekanje uputa par mjeseci, al nebitno.
    Privatni zdravstveni sistem, hm, vidimo kako to funcionise u USA. Bogati zive, siromasni umiru od najobicnijih bolesti.
    Nije samo vezano za zdravstvo i skolstvo, sta cemo za puteve?
    Prvi ja pljujem stanje nasih puteva, za ovu vlast da ne pricam, al opet se iz drzavnog novca placa odrzavanje istih.
    Mislis li da bi se ljudi sami sjetili da zakrpe neku rupu?
    Kakav je narod, mogla bi svaka rupa stajat 100 god, samo bi je svi zaobilazili.
    Mislis li da je tvojoj tetki bolje sa tih 130e penzije ili da ne prima centa?
    Čeka jer izabrani doktor ne želi da da uput, već prvo da odradi testove koje ona misli da treba, ebe joj se šta je specijalista rekao (iz državne ustanove isto)...

    Najbolje bi joj bilo da prima koliko je zaslužila, a ne koliko joj da Milo od onoga što pretekne poslije svih krađa...

    Ovaj sistem mora prvo da se uruši kompletno, da bi se izgradio novi... To znači potpuno uništenje penzionog sistema kakvog poznajemo (jer je neodrživ i nerealan)... Potpuno uništenje administrativnog aparata, iz istih razloga kao i za penzioni sistem, itd...

    Imamo dvije opcije, da napravimo strategiju i sprovedemo je u djelo, ili da se i dalje zadužujemo i da čekamo da se sve uruši samo od sebe, totalno nespremni za taj scenario...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

Page 1265 of 1402 FirstFirst ... 265765116512151255126112621263126412651266126712681269127513151365 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •