Page 69 of 1402 FirstFirst ... 1959656667686970717273791191695691069 ... LastLast
Results 1,701 to 1,725 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1701
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ovaj ka da je predsjednik EU a ne Petnjice...nevjerovatno
    She is only here to annoy herself!

  2. #1702
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Stvarno nevjerovatno,i jos objasnjava da su ekstra prosli....

    Nadam se da je ta insignia na nk table,bas jedna kojoj je motor crkao pa vracena.,

  3. #1703
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ali ministar nema pravo na auto i vozača 24/7/365?
    To je u Hrvatskoj normalno.Samo zatucani crnogorci glume demagoge.
    Ne treba pretjerivat kao u HR da ministar ide sa vozačem i službenim autom na skijanje u Austriju,ali mislim da se ovo oko praćenja auta,mjenjanja tablica šta li.. (ili toga da oni ne mogu poslije radnog vremena biti korišćena) obično kokošarenje.
    Nije b
    itan Numanović i ko ima i ima li pravo na službeno vozilo! U siromašnoj državi niko nema pravo na najluksuzniji vozni park kao prvo, a kao drugo, svi državni službenici koji imaju državna auta porodice vozaju u trgovinu njima tako da te zamolim, ne brani neodbranjivo! Čuš mijenja tablice?! Ada molim te minjo, dozovi se!

    http://www.vijesti.me/vijesti/na-ves...corcima-828307

    da ve zamolim, ubuduće ove kopije heklera nosite na svadbe...a i popravio se, nijedan metak se na svadbu nije ispucao

    zaboravih ovi mozak iz Petnjice..bože me oprosti ko kod nas ima pravo na službeno vozilo?!
    Last edited by zvoncica; 13-04-15 at 13:40.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1704
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovaj ka da je predsjednik EU a ne Petnjice...nevjerovatno
    kakav sampion kockoglavi

  5. #1705
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Zamisli predsjednik opštine, a da ga vide đe se vozi u rumunsku Dačiju Logan? BLAM!!!



    Sad ima su čim da izađe pred pred Petnjičane a da se ne crveni.

    A vi poskakali po njemu ka da je uzeo Mercedes S klase ili Audi A8 a ne Opel Insigniju. Sasvim korektno, skromno i racionalno. Bravo Muhoviću.


    P.S.
    I nemojte se sad pozivat na to da predsjednik Urugvaja vozi 30 godina staru Bubu. To je budala neka... Ne razumije on da to nije za predsjednika i da tako bruka i sebe i državu.



    Last edited by ASC; 13-04-15 at 15:02.

  6. #1706
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/kazne-...rancima-828696


    Ja stvarno ne znam sta da mislim o ovom zakonu. Bas sam zbunjen.


    Ovaj je zakon trebalo izglasati prije 10ak godina, kada je turizam dozivio nevjerovatnu ekspanziju. A ne sada kada su vec uigrane ekipe, Makedonaca, Srba, Bosanaca, Kosovara koji znaju svoj posao i hoce da rade, nasuprot Crnogorcima koji niti znaju niti hoce da rade.

    Skoro prica gospodja iz MBA, koja je inace i direktor jedne velike firme, kada je htjela da zaposli 50 NKV radnika da rade na regionalnom vodovodu, pokusala je da nadje nase ljude umjesto da dovodi makedonce. Na birou rada je bilo preko 150 NKV radnika, i ona je telefonirala na preko 100 brojeva. Nije uspjela da izmoli ni jednog nkv radnika da radi, uslovi su bili angazman na 6 mjeseci, 30eur dnevnica, ne radi se nedeljom, hrana i smjestaj obezbijedjeni. Izgovori su im bili, a dje ja ovako star da kopam po cijeli dan, a ja vec imam posao odgovara mi da sam osiguran preko biroa, a ja sam invalid itd itd itd. Zato je ista ta gospodja organizovala autobus makedonaca, pozvani su uvece, ujutro su bili u CG.


    E sad zamislite npr. u kolikim je problemima jedan moj drugar koji na primorju zaposljava 18 radnika od kojih je 13 stranaca. Uigrana ekipa ljudi, koji taj posao obavljaju vec 4-5 godina, koji rade bez greske, vise ne mogu raditi. Vec ce taj moj prijatelj biti ponudjen da zaposljava lokalnu radnu snagu KOJA NECE DA RADI. A koja i kad radi, spremna je da ti kaze necu, ne mogu itd. I to u sred sezone. I to nije izrabljavanje kao sto su slucajevi, vec u ovoj firmi cistacica ima platu 500eur, recepcioner 850, domar 600 itd.

    Ovo je previse poguban zakon za poslodavce, ali toliko dobar za ljude koje nije muka da rade i da zarade da je to smijesno...
    One Ring to Rule them all...

  7. #1707
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,314
    Thanked in
    2,017 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad zamislite npr. u kolikim je problemima jedan moj drugar koji na primorju zaposljava 18 radnika od kojih je 13 stranaca. Uigrana ekipa ljudi, koji taj posao obavljaju vec 4-5 godina, koji rade bez greske, vise ne mogu raditi. Vec ce taj moj prijatelj biti ponudjen da zaposljava lokalnu radnu snagu KOJA NECE DA RADI. A koja i kad radi, spremna je da ti kaze necu, ne mogu itd. I to u sred sezone. I to nije izrabljavanje kao sto su slucajevi, vec u ovoj firmi cistacica ima platu 500eur, recepcioner 850, domar 600 itd.
    Tako SF-ovski. Unreal.

    Ovo je previse poguban zakon za poslodavce, ali toliko dobar za ljude koje nije muka da rade i da zarade da je to smijesno...
    Najzad, koliko toliko prihvatljiv zakon.

    Stop obaranju cijene rada od strane horde makedonaca, srbijanaca i bosanćerosa!
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #1708
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potrdjujem ovo sto je napisao Gandalf. Kod nas ljudi ne zele raditi.

    Evo moj brat rodjeni koji ima hotel u Budvi daje recepcionerima platu 1100 eura,smjestaj i 2 obroka.I ne moze naci domaceg radnika. Zove sa biroa i odbijaju ga masovno.Sobaricama je plata 750eura,dok jedan domar u hotelu zaradjuje 1000 eura. Ove godine nece otvarati hotel jer ne moze naci radnu snagu iz Crne Gore. Ima posla koliko hocete ali stanovnistvo ne zeli raditi.

  9. #1709
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    A jes kako ne. Ne no 5000 eura.
    James Tiberius Kirk

  10. #1710
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Dajte, ljudi, ne obmanjujte narod Istina da postoje takvi slucajevi dje su radnici za najobicnije poslove placeni 500+ eura, ali koliki je to procenat? Pa kod nas je realnost da inzinjeri trebaju od srece sve nogama u guzicu ako primaju toliko, a ne cistacice i domari. Kladim se da svi takvi primjeri poput ova poslednja 2 ne cine ukupno ni taman 2% u cijeloj Crnoj Gori. I zbog takvih primjera koje mozemo na prste nabrojati treba sad da i dalje nastavimo sa obezvredjivanjem rada? Sto niko ne pominje primjere koji cine ubjedljivu vecinu, a to je da za pomenute poslove radniku nude 350 eura, on pristane, ali ga sa te pozicije bukvalno izgura najezda pechalbara kojima ne smeta da taj isti posao rade i za 200??
    Neka se malo otvore nasi poslodavci, pa cete vidjeti koliko su Crnogorci "lijeni", coce..


  11. #1711
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,314
    Thanked in
    2,017 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bibliotekar View Post
    Potrdjujem ovo sto je napisao Gandalf. Kod nas ljudi ne zele raditi.

    Evo moj brat rodjeni koji ima hotel u Budvi daje recepcionerima platu 1100 eura,smjestaj i 2 obroka.I ne moze naci domaceg radnika. Zove sa biroa i odbijaju ga masovno.Sobaricama je plata 750eura,dok jedan domar u hotelu zaradjuje 1000 eura. Ove godine nece otvarati hotel jer ne moze naci radnu snagu iz Crne Gore. Ima posla koliko hocete ali stanovnistvo ne zeli raditi.
    LOL

    Pošalji mi kontakt na PM. Za 1100eura na recepciji ima da radim dvije smjene ako treba.

    Stižem u BD za sat vremena.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #1712
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je previse poguban zakon za poslodavce, ali toliko dobar za ljude koje nije muka da rade i da zarade da je to smijesno...
    Kako bi bilo da je obratno? Recimo da zakon bude toliko dobar za poslodavce da je to smijesno, ali zato pobugan za radnike koje nije muka da rade i zarade?


  13. #1713
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Гранична полиција може у Румункама а ова љига не може.Није он нимало другачији од осталих политичара у ЦГ, само се још није прилагодио...
    Last edited by BAR; 13-04-15 at 16:16.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #1714
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    LOL

    Pošalji mi kontakt na PM. Za 1100eura na recepciji ima da radim dvije smjene ako treba. Stižem u BD za sat vremena.
    U kojem svijetu ti zivis,prijatelju? Mislis da se zezam ako tvrdim da je plata recepcionerima 1100 eura ? Neradnik si ti,vidim ja.

    Uzimate od roditelja za kafu dok toliko radnih mjesta je upraznjeno.

  15. #1715
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    LOL

    Pošalji mi kontakt na PM. Za 1100eura na recepciji ima da radim dvije smjene ako treba.

    Stižem u BD za sat vremena.
    Bibliotekar je bacio tu priču jer je čuo Gandalfa kako se NKV radnicima nudila 30 eura dnevnica...Pa ko se primi, primio se
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  16. #1716
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dajte, ljudi, ne obmanjujte narod Istina da postoje takvi slucajevi dje su radnici za najobicnije poslove placeni 500+ eura, ali koliki je to procenat? Pa kod nas je realnost da inzinjeri trebaju od srece sve nogama u guzicu ako primaju toliko, a ne cistacice i domari. Kladim se da svi takvi primjeri poput ova poslednja 2 ne cine ukupno ni taman 2% u cijeloj Crnoj Gori. I zbog takvih primjera koje mozemo na prste nabrojati treba sad da i dalje nastavimo sa obezvredjivanjem rada? Sto niko ne pominje primjere koji cine ubjedljivu vecinu, a to je da za pomenute poslove radniku nude 350 eura, on pristane, ali ga sa te pozicije bukvalno izgura najezda pechalbara kojima ne smeta da taj isti posao rade i za 200??
    Neka se malo otvore nasi poslodavci, pa cete vidjeti koliko su Crnogorci "lijeni", coce..

    Samo sekund jedan da ti pojasnim odredjene stvari

    U opstini ako hoces da radis onda ti je plata 280-350eur. Na pozicijama koje nijesu direktorske i sefovske. Znaci tu su dipl. ekonomisti, pravnici, inzinjeri itd.

    U zavisnosti kod koga gledas plate se i razlikuju. Npr. opste je poznato da splendid tretira radnike kao stoku, i da nijesu placeni kako treba. Isto tako neki smecerski hotel, ili lokal ili smjestaj.

    Ja ti garantujem da u BD ne postoji pozicija shankera ispod 550eur + smjestaj, naravno u lokalima koje ja znam i u koje bih ja izasao. U onim prcvarama ima i za manje. Konobar u starom gradu i oko starog grada u BD nema ispod 350eur ni jedan + smjestaj, mada njima plata ni ne treba jer nema toga koji ne izadje bar 50eur baksisa.
    Cistacica je placena 400eur ali u odredjenim firmama ide to i do 600eur, pomocni radnik u kuhinji (guli se krompir, pere se salatica itd) nema ni jedan ispod 400eur, recepcionera da valja ne mozes naci ispod 600eur + smjestaj naravno. A u odredjenim firmama ove cifre za kvalitetne radnike ili za duple smjene idu gore.

    Nego da ti objasnim o cemu se radi. Crnogorcima je ispod casti da rade sezonski, da ih ne bi ko slucajno od drugova, komsija ili prijatelja vidio, pa da posle pricaju vidi ovoga. Svakome je prica, "A dje druze, ubiju te tamo 15h dnevno za 200eur, to samo cigani mogu da rade" "A dje sa makedoncima i srbima na te smjestaje smrdljive pi, ka' cigan" "A ne mozes nista zaradit' samo u trosak".

    Ali ko podje pa malo procacka, ko ima iskustva i pomalo znanja moze da fino zaradi ljeti.


    Recimo sanker na plaznom baru - 600eur plata, od 8 - 18h, 600eur plata, smjestaj i naplata na sanku sto znaci da imas baksis. Neka ti je taj baksis 10eur dnevno(a ide do 100 i preko 100) ti tu platu stavljas u dzep i nosis doma 3k eur minimum. I eto posle sezone na moru, karanja srbijanki i makedonki, doneses kuci 3k da imas da nesto potrgujes. Suprotno od toga da si sjedio kuci i radio nista, i prihodovao 0 eur, jeo roditeljsku muku...

    Konobari koji su radili u BD u restoranu koji sam ja vodio nijesu nosili ispod 8k kuci a te cifre idu do 10k. Zna se da su momci iz Trokadera ili top hilla posle sezone stanove kupovali ili auta od 20k.

    Ja sam prvu sezonu otisao da radim sa 18godina i vratio se kuci sa 8000eur, jos nijesam bio ni konobar ni sanker

    Nego vjeruj ti meni na rijec, nece ljudi da rade. U nekim lokalima imas opciju da radis 2smjene po 8h dnevno, ako si konobar to znaci plata 550eur + smjestaj + dupli dnevni baksis (50-100-150eur) zavisno od lokala. I dodju momci rade 2 dana, i idu, "ne mogu da izdrze".


    Niko nikoga ne tjera da radi za 200eur, ja nikad nijesam upoznao ni jednog sezonca kom je plata bila 200eur. Ali isto tako upoznao sam vrlo malo sezonaca iz CG. Covjek uvijek ima opciju : "Dobar dan! - Dobar dan!, Radio bih kao sanker treba li vam radnika? - Treba, bujrum"

    Nego ne trazi se posao za sezonu u junu i julu nego sada, do prvog maja. Svi poslovi koji valjaju do tada se zauzmu i posle samo imas talog.


    Ali nekada nije lako biti sezonac. Recimo npr. spavas u sobi bez klime sa 5-6 drugih ljudi, nekad radis prekovremeno po 4-5h vise nego za sta si placen, jer ima posla (to je obicno jul avgust) ili radis smjenu ujutro pa uvece na ispomoc, ili ti kolega da otkaz pa mora da se premosti to pa opet radis, ili ne mozes da stignes da se provodis i da se kupas na zhupla, i nema slobodnih dana. Ali jbga, ko ima damu, i zivota, stisne se to 5 mjeseci pa posle uziva. Ko nema damu i zivota, kuka kako se nema posla i kako je prsla drzava.
    Last edited by Gandalf_White; 13-04-15 at 18:50.
    One Ring to Rule them all...

  17. #1717
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Prije par godina vlasnik jednog hotela u Boki mi se žalio da za 2500 € mjesečno ne može naći dobrog kuvara.

  18. #1718
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Prije par godina vlasnik jednog hotela u Boki mi se žalio da za 2500 € mjesečno ne može naći dobrog kuvara.
    Sigurno su u pitanju kuvari iz Pg ili NK,oni ispod 3000 ne pristaju raditi.Ipak na sjeveru CG se moze naci pristojan kuvar za nekih 2000 eura mjesecno.Nije da ih ima,ali moze se naci. Smjestaj se podrazumijeva.

  19. #1719
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ako je stvarno ovako stanje onda sam ja imao totalno krivu sliku o nasem turizmu.

  20. #1720
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Prije par godina vlasnik jednog hotela u Boki mi se žalio da za 2500 € mjesečno ne može naći dobrog kuvara.
    1000eur je plata "rostilj majstoru"
    One Ring to Rule them all...

  21. #1721
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Prije par godina vlasnik jednog hotela u Boki mi se žalio da za 2500 € mjesečno ne može naći dobrog kuvara.
    Znači kuvar više zaradi za 1 mjesec nego neka budala što je završila fakultet za 9 mjeseci !!! Uopšte mi nije namjera da nipodaštavam znanje kuvara jer imaju oni da uče dovoljno ali ovo je klasičan primjer da je nama obrazovanje 0 prekrižena i živa je istina onaj vic da onaj što je tražio skromnu platu mu rekli da prvo mora fakultet završit
    deuscroix

  22. #1722
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    J*beš WORK AND TRAVEL in USA, O'ĐE SU PARE!
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  23. #1723
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovaj ka da je predsjednik EU a ne Petnjice...nevjerovatno
    To što se sve zove opština u CG ( a cijela CG bi u nekoj normalnoj zemlji bila opština ) nije kriv Muhović nego aktuelna klika koja je zbog fotelja dijelila statuse ka na facebook ... ali ... ako je već predsjednik opštine onda je red da ima neko reprezentativno auto o trošku opštinske kase a ne donacije i čuda ... pa to je veća sramota nego što će kupit taj opel ili ja imam krivo shvatanje ...
    deuscroix

  24. #1724
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Saga oko auta se nastavlja,donator sad trazi vracanje vozila
    http://www.vijesti.me/vijesti/donato...e-dobra-828792


    Stvarno ne znam kako nase drustvo moze naprijed sa ljudima koji razmisljaju kao Muhovic.Nije on jedini,ima ih jos. Seljaci,rodjeni na selu ili prigradskom naselju,se ponasaju kao da su Parizani. Misle da su bitni.

  25. #1725
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Znači kuvar više zaradi za 1 mjesec nego neka budala što je završila fakultet za 9 mjeseci !!! Uopšte mi nije namjera da nipodaštavam znanje kuvara jer imaju oni da uče dovoljno ali ovo je klasičan primjer da je nama obrazovanje 0 prekrižena i živa je istina onaj vic da onaj što je tražio skromnu platu mu rekli da prvo mora fakultet završit
    Nije to samo znanje nego i talenat. Moze on da nadje kuvara nego ne moze onoga koji odgovara njegovim standardima. I nemojmo o crnogorskim fakultetima. Samo tehnicki, matematicki i IT Atlasa drze neki nivo, ovo ostalo je na nivou osmog razreda. Danas svaka budala vrti diplomom sa SPR-a, Prava, Ekonomije itd...

Page 69 of 1402 FirstFirst ... 1959656667686970717273791191695691069 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •