Page 1065 of 1086 FirstFirst ... 65565965101510551061106210631064106510661067106810691075 ... LastLast
Results 26,601 to 26,625 of 27136

Thread: Iz raznih novina III

U vezi ovog sto se desilo na MSC Marta...napisali ste i vise od onoga sto bi trebalo. Slike su odmah pocele da kruze, razne informacije...zao mi je, ne poznajem nikog od aktera incidenta, ali samo ponavljam - zao mi je...
    Mogu ljudi da tvrde da se sve ovo desava, da je to brod...ali ja za 13 godina na MSC-ju zbilja nisam imao ni slicnih situacija. Ni toga, ni sverca...nista. Moze biti jer sam uglavnom na drugacijim linijama, brodovima, sa drugacijim ljudima (ja sam uglavnom do sadasnjeg broda bio sa Talijanima)?
    Ali je definitivno tacno - sto vise nasih ljudi - vise problema.
    P r i m o r a c

To izgleda ne vazi samo za brodove. Svojevremeno kad sam bio u USA, jedan nas covjek mi je rekao, ako se odlucis da dodjes i ostanes ovamo, sto dalje od nasih.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Quote Originally Posted by Markys View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...poreske-uprave

Ni svoje procedure ne znaju a što se čini u Montenegro
    Pa ovo je opšte rasulo. Nije da to već nijesmo znali, ali dokle to ide i kakvi šarlatani upravljaju ovom državom... Mada ja ne mogu vjerovati da ovo sa likvidacijama nije namjerno tada napravljeno da bi se učinila usluga "poslovnim prijateljima". A onda to što su ta ista djela sad pod istragom, opet kao da je sad namjerno napravljeno da bi se napakostilo onima koji su bili umiješani u to tada. Drdrdrdr kako ga zamrsih, ali ne misli valjda neko da se išta ođe radi zbog vladavine prava..
    "Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju" - Karel Čapek

The more things change, the more they stay the same.

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...pod-prismotrom

Bolje bi bilo da nadgledaju one u carisnko skladiste u postu 1 na zeljeznicku sto kradu, no postare.
    A i fino je sto ovaj tender vjerovatno nije namjesten. Bas me zanima koliko ima proizvodjaca koji, na primjer, imaju dimenzije uredjaja koje su navedene u tenderu.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Je li realno ovo

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

A ko se nameracio na EPCG? A ko je glavni kadar u CB?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To izgleda ne vazi samo za brodove. Svojevremeno kad sam bio u USA, jedan nas covjek mi je rekao, ako se odlucis da dodjes i ostanes ovamo, sto dalje od nasih.
    jel ti rekao da bjezis od nasih i u CG

To se podrazumijeva, no nemam dje. Nisu crnogorci nikad bjezali
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Vladavina DPS-a SD-a i ostalih prirepaka

Muškarac teško povrijeđen u eksploziji u centru Podgorice
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ntru-podgorice

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pa ovo je opšte rasulo. Nije da to već nijesmo znali, ali dokle to ide i kakvi šarlatani upravljaju ovom državom... Mada ja ne mogu vjerovati da ovo sa likvidacijama nije namjerno tada napravljeno da bi se učinila usluga "poslovnim prijateljima". A onda to što su ta ista djela sad pod istragom, opet kao da je sad namjerno napravljeno da bi se napakostilo onima koji su bili umiješani u to tada. Drdrdrdr kako ga zamrsih, ali ne misli valjda neko da se išta ođe radi zbog vladavine prava..
    Zar se likvidicaja pravnih lica ne objavljuju u sluzbenom listu??? Ako se objavljuju, a moralo bi biti tako, niko ne moze reci da nije upoznat sa tim. Paralela bi se mogla povuci sa nepoznavanjem zakona, nepoznavanje zakonskih odredbi ne oslobadja od odgovornosti....

Jos pride, koliko me sjecanje sluzi, kad se ide u likvidaciju po skracenom postupku osnivac daje izjavu da pravno lice nije nikom duzno nista I da ce odgovarati licno za sve obaveze pravnog lica. Mislim da je trajanje te odgovornosti dvije ili mozda cak I tri godine.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 03-02-19 at 11:23.

jedna stvar koja odlično leži za sve ovo što nam se dešava zadnjih godina

Burn Hollywood burn

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zar se likvidicaja pravnih lica ne objavljuju u sluzbenom listu??? Ako se objavljuju, a moralo bi biti tako, niko ne moze reci da nije upoznat sa tim. Paralela bi se mogla povuci sa nepoznavanjem zakona, nepoznavanje zakonskih odredbi ne oslobadja od odgovornosti....

Jos pride, koliko me sjecanje sluzi, kad se ide u likvidaciju po skracenom postupku osnivac daje izjavu da pravno lice nije nikom duzno nista I da ce odgovarati licno za sve obaveze pravnog lica. Mislim da je trajanje te odgovornosti dvije ili mozda cak I tri godine.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Tri godine. Ali ođe se koliko sam shvatio radi o strancima. Zamisli dozvoliš strancu koji ođe nema ni kučeta ni mačeta da likvidira firmu ubrzanim postupkom na taj način. "Platio sam majku ukopa"

Sent from my E5823 using Tapatalk
    "Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju" - Karel Čapek

Potvrda PU, sam prijaviš sam platiš.Bez ikakve kontrole.
    „Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.“

Default Iz raznih novina III

Evo se klanovi ponovo sigraju. Mada ne bi me čudili Putina da optuže, a ne državu koja je toliko slaba da je nemoćna pred organizivanim kriminalom. Mogao sam tuda sa djecom prolaziti. Centar grada 10:30.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

S obzirom da svaki put, čim neko bude raznešen ili izrešetan, naši organi odmah znaju kom klanu pripada jasno je kako funkcionišu policija i sudovi, nikako.

Quote Originally Posted by remark View Post
    S obzirom da svaki put, čim neko bude raznešen ili izrešetan, naši organi odmah znaju kom klanu pripada jasno je kako funkcionišu policija i sudovi, nikako.
    Pa oni su kriminalci isto, pipci mafije. Kao i vlast.
    Sve što se u BG odvijalo prije 15 godina dešava se i kod nas sada.

Quote Originally Posted by Director View Post

Ova mi je prica najjaca... kriv je dps sto se grupica klosara roka izmedju sebe... a nemoooj...
    Na konto ovoga kako se sve zna, nije ni cudo kad zivimo u drzavu od pola miliona stanovnika... da ne pricam za manje gradove ct, primorje i sl... zna se sve, samo sto su to price rekla-kazala... ili, operativne informacije... ali ajde ti to dokazi...
    I jos ovo-jedan visokokotirani kriminalac je simpatizer opozicije, kazu da je davao pare jednoj partiji (sigurno nije jedini)... treba li zbog toga da pricamo da opozicija stoji iza klanova i da je ona kriva za ovakvo stanje u drzavi...

Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ova mi je prica najjaca... kriv je dps sto se grupica klosara roka izmedju sebe... a nemoooj...
    Na konto ovoga kako se sve zna, nije ni cudo kad zivimo u drzavu od pola miliona stanovnika... da ne pricam za manje gradove ct, primorje i sl... zna se sve, samo sto su to price rekla-kazala... ili, operativne informacije... ali ajde ti to dokazi...
    I jos ovo-jedan visokokotirani kriminalac je simpatizer opozicije, kazu da je davao pare jednoj partiji (sigurno nije jedini)... treba li zbog toga da pricamo da opozicija stoji iza klanova i da je ona kriva za ovakvo stanje u drzavi...
    Ne nego je kriv Medo. Kralju pa pod vladavinom DPS-a imamo najveći porast kriminala u istoriji. Dobro oni sve znaju ko su ovi likovi.

Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa oni su kriminalci isto, pipci mafije. Kao i vlast.
    Sve što se u BG odvijalo prije 15 godina dešava se i kod nas sada.
    Jes, a u BG je sve bajno... sve cvjeta...
    Kad vec pravis poredjenje sa bg-om, vjerovatno misleci na 90e i kasnije na zemunski klan, ovi nasi su makar pohapsili poprilican broj ljudi i rasvijetlili odredjeni broj djela, koliko god mislili drugacije...
    Srbija je imala akciju Sablja kad su kriminalci toliko ojacali da su ubili sefa drzave...
    Mislis li da bi neka slicna akcija mogla da se primijeni kod nas... bi .I.
    Iz prostog razloga stu su ti kriminalci tada uglavnom osudjeni bas na osnovu rekla-kazala informacija...
    Takve dokaze ti danas nijedan sud prihvatio ne bi, pa sve da svakog sudiju uhvatis za vrat i reces mu da zatvara olos kako zna i umije...
    Jer, demokratija i vladavina prava...

Kad vec pravis poredjenje sa bg-om, vjerovatno misleci na 90e i kasnije na zemunski klan, ovi nasi su makar pohapsili poprilican broj ljudi i rasvijetlili odredjeni broj djela, koliko god mislili drugacije...
    Srbija je imala akciju Sablja kad su kriminalci toliko ojacali da su ubili sefa drzave...
    Iz prostog razloga stu su ti kriminalci tada uglavnom osudjeni bas na osnovu rekla-kazala informacija...
    Takve dokaze ti danas nijedan sud prihvatio ne bi, pa sve da svakog sudiju uhvatis za vrat i reces mu da zatvara olos kako zna i umije...
    Možda sam se pogrešno izrazio, suština priče jeste da su kriminalci povezani sa državom.
    Država ih izgleda više ne štiti i zato se ovo dešava.

Tacno pored muzicke skole, koja ima 1500 djaka, Bog ih je pogledao sto je nedelja, jer tuda cirkulisu roditelji i djeca, plus djeca iz Sava Pejanovica. Nevjerovatno...
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

Pa u zemljama dje je korupcija sistemska jeste. Mi, Srb, BiH, Kosovo, Rumunija, Bugarska.... da ne nabrajam sad.
    Ako zele da rijese problem mogu odmah. Lik nezaposljen ili zvanicno radi za 500eur, a 6-7 vozila po 100 000 i gomila nekretnina milionske
    vrijednosti. Tuzilastvo pokrene slucaj o nelegalnim i neoporezovanim prihodima, pa oduzme sve za sta se ne zna porijeklo novca i kako je kupljeno.
    Pa bih te pitao za koliko bi se rijesili svi tu slucajevi zelenasenja ili prodaje narkotika.
    Da se razumijemo, svugdje u svijetu se ovo radi, ali kriminalne organizacije posjeduju ogromne kompanije koje sluze za pranje takvog novca. Samo u korunpiranim drzavama ti mozes da zvanicno radis za kikiriki ili si nezaposlen a stil zivota milijardera

Cijepanje jedinstvenog kriminalnog klana na dva i njihov rat mora da znaci da su se i bezbedonosne sluzbe podijelile i da i tamo imamo dvovlasce jer od kad je svijeta i vijeka sefovi svih kriminalaca nalaze se u policiji,to je tako u svakoj zemlji na svijetu pa i u ovoj nasoj.
    Posto ovo predugo traje da bi se moglo pricati o incidentu jasno je da je ovo samo bitka u ratu koji se vodi za kontrolu policije i sluzbi.samim tim i Crne Gore kompletne.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Quote Originally Posted by Director View Post

Znaci opet su poceli. Pa isplati li vam se, je*em vas glupe u glavu suplju.
    You should come inside the box...Then you'll know what I mean.

Page 1065 of 1086 FirstFirst ... 65565965101510551061106210631064106510661067106810691075 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (2 members and 4 guests)