View Poll Results: Ko prolazi?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Brazil

    5 12.20%
  • Germany

    36 87.80%
Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast
Results 276 to 300 of 333

Thread: 1/2 Brazil - Germany

  1. #276
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sustina price je da se Maicon nije proslavio ni u jednoj utakmici sto je odigrao, te dvije utakmice sto je on igrao su vjerovatno 2 najgore utakmice koje je Brazil odigrao na SP.Nije ni Alves bio nesta bolji od njega al predstavljati Maicona kome je Bale okoncao karijeru prije nekoliko godina kao neku igracinu i boljeg igraca od Alvesa je u najmanju ruku neozbiljno.

  2. #277
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas
    Razumio sam, makar ja, poentu ali odbijam da prihvatim da jedan Luiz Gustavo umije ljepse i tacnije da udari loptu od Svajnija, a-a. A da svakako ne posjeduje ostale elemente potrebne za uspjeh, prvenstveno karakterne, to sigurno.
    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Svajni svakako nije tehnicki najpotkovaniji, ali covjek ima sve, pa i tehnicki je znatno na vecem nivou od Gustava ili Paulinja.
    Ne sporim to, to se, uostalom, potvrdjuje na terenu, samo kazem, ova dvojica Brazilaca imaju barem jednak tehnicki potencijal kao Njemac, medjutim, zbog postojanja drugih limita, taj potencijal nikad nece biti (ni polovicno) iskoriscen. Kod Svajnstajgera su dobre utakmice pravilo, kod, recimo, Paulinja jedna dobra utakmica je izuzetak (ili cudo) koji ukazuje na dvije stvari - momak, ipak, zna, ali nista od njega nece biti jer nije sposoban da to ponavlja u kontinuitetu, kao Svajnstajger.

  3. #278
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Brazil u nokaut fazi go iz igre nije dao ako ne računamo noćas socijalu Oskara. Tri gola iz prekida. A pozadi se ljuljaju kao grane na vjetru od prve utakmice, pored sve Skolarijeve murinjizacije. Sjećam se Brazila kad ih je zadnji put vodio i kada su osvojili. Nigdje veze sa ovim sad. Sjećam se posebno četvrtine finala sa Englezima kad su dobar komad utakmice igrali sa igračem manje. Pa Engleska šansu tad nije napravila, ne zato jer su se Brazilci dobro branili nego što su im sakrili loptu. Ovo što je čovjek par godina pravio od Brazila je frankenštajn eksperiment. Timu sa decenijskom tradicijom koja je bukvalno urođena genetika nacije, koja ga je etablirala kao prvu svjetsku fudbalsku silu, hoćeš da mijenjaš genetski kod. Da se brane, kidaju igru, glumataju. Pa prva disciplinovana ekipa to razmontira do posljednjeg vještačkog šava. Čileu je falilo samo svježine, samo malo bolja klupa pa da ih odmah spakuje. Kolumbija, prosječna latino reprezentacija odigrala ispod mogućnosti. Njemci pješke, lagano. Ništa spektakularno a 7 im uvališe. Ali Njemci znaju ko su i šta su, i šta im donosi rezultat. I ne pada im na pamet da to mijenjaju. Žao mi je što u drugom polufinalu ne mogu dobiti dostojnog takmaca, jer bi ovo pražnjenje noćas bilo prilično limitirajući faktor u finalu. Ali Argentina i Holandija su još dvije prevare, i iako su mi obije milije od Njemaca kao fudbalske nacije, ne mogu da navijam za fudbal koji prikazuju. Nadam se da je ostalo bar dva gola Njemcima na lageru da isprate i manje goreg iz drugog polufinala.
    Last edited by Superhik; 09-07-14 at 01:38.

  4. #279
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    niksic bedem
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali kako ih smekerski pustise da se upisu na kraju
    kao mi madjarima u pesti 97me ili holandjani nama na ep2000 u roterdamu
    taj rad xexe

    najtezi poraz brazila ever
    siguran sam da ce ova utakmica pokrenuti tektonske promjene u fudbalu
    klupski (evropski) fudbal je glavni uzrocnik to je ocigledno
    predvidjam zestoke sukobe tih tajkunsko kriminalnih korporacija sa 2 vrhovne mafjiaske organizacije
    fifom i uefom

    na kraju dana, ima 1 stvar koja je mogla biti gora od ove po brazilce
    da su se sastali sa njemackom u finalu ;/)p

    uz prilog sa najvecim pobjedama na munndijalima, samo jos citat cuvenog lokalnog forumasa
    g a s i f u d b a l :joint:

    The Top 10 Biggest Wins in World Cup Finals History

    1. Hungary - El Salvador 10:1 (1982.)
    2. Yugoslavia - Zaire 9:0 (1974.)
    3. Hungary - South Korea 8:0 (1954.)
    4. Germany - Saudi Arabia 8:0 (2002.)
    5. Uruguay - Bolivia 8:0 (1950.)
    6. Sweden - Cuba 8:0 (1938.)
    7. Portugal - North Korea 7:0 (2010.)
    8. Poland - Haiti 7:0 (1974.)
    9. Uruguay - Scotland 7:0 (1954.)
    10. Turkey - South Korea 7:0 (1954.)

  5. #280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    407 Posts

    Default

    je l' gledao iko sa foruma ijednu utakmicu paulinha prije kupa konfederacija prosle godine, i na sta je to tacno licilo?

    jbt, HAITI je igrao na SP?!
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Klinac, smiri živac, i ostavi svoje savjete tamo đe si naučio. Đe ja napisah da nije igračka legenda? I ne treba ti da mi pišeš o Maradoni kao igraču jer ja to dobro znam budući da sam stariji od većine sa ovog foruma.

    A je li isto 4:0 i 7:1? Ne, nije, samo kad se trener tima koji izgubi 4:0 sprda timu koji izgubi većom razlikom od tima koji je njega nakantao zvuči malo čudno.

    I da. Navijao sam za Njemačku protiv Brazila i 2002 i sad. Čisto da ne bude da me je ova Maradonina fotografija pogodila. Da on nije bio selektor Argentine prije 4 godine shvatio bih to kao dječju provokaciju. Ovako mi je previše bljutavo.
    druze, opusti se malo. I neko te je slaga da sam klinac, nebitno. Sto se tice ovog za Diegol-a, svatio bi te da je neka druga rep u pitanju, ali Bra, vjekovni fudbalski neprijatelj Arg, nema tu nista cudno sto ih podj*bava.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #282
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cssr View Post
    ali kako ih smekerski pustise da se upisu na kraju
    kao mi madjarima u pesti 97me ili holandjani nama na ep2000 u roterdamu
    taj rad xexe

    najtezi poraz brazila ever
    siguran sam da ce ova utakmica pokrenuti tektonske promjene u fudbalu
    klupski (evropski) fudbal je glavni uzrocnik to je ocigledno
    predvidjam zestoke sukobe tih tajkunsko kriminalnih korporacija sa 2 vrhovne mafjiaske organizacije
    fifom i uefom

    na kraju dana, ima 1 stvar koja je mogla biti gora od ove po brazilce
    da su se sastali sa njemackom u finalu ;/)p

    uz prilog sa najvecim pobjedama na munndijalima, samo jos citat cuvenog lokalnog forumasa
    g a s i f u d b a l
    :joint:

    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:

    Ajte guglasi, twitterasi i ostali vikepdovci... recite mi sad, ko je sila u fudbalu i ko igra pravi fudbal?

    Valjda ne morate gledati sjutra vece onu utakmicu u stvari to je drugo 1/2 finale i moramo je odgledat pa vam necu otkriti tacan rezultat



    Sad je svim Jugoslovenima u srcu mnogo lakse

    G A S I

  8. #283
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Rookie, ne bih da te potresam, ali u sudaru dvije one man show ekipe obično pobjeđuje better man. Zna se ko mesi a ko brašno nosi

  9. #284
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    mesi se nece vidjet sjutra. mark my words

  10. #285
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Rookie, ne bih da te potresam, ali u sudaru dvije one man show ekipe obično pobjeđuje better man. Zna se ko mesi a ko brašno nosi
    Oces da kazes;



    Slusaj zadnju rijec :lolblue:

  11. #286
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    mesi se nece vidjet sjutra. mark my words
    E ako se ne vidi pored onih posađenih lala u odbrani u polufinalu sp, kad bukvalno može osjetiti metalni ukus pehara u ustima, neka okači kopačke o klin.
    Uzgred, onaj Perez nije ni malo loš kao zamjena za DiMariju. Po meni više im odgovara za ovakvu igru kakvu pokušavaju da igraju. Staklenog glumca Robena će Maskerano da slomi, jedino će Huntelar pravit probleme ako ne bude igrao Van Persi

  12. #287
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Superhink, necu da kvarim ovdje pobjedu njemaca, pa se prebacujem u moje skroviste. Cekam vas tamo :mrgreen:

    Pricam drugu sinoc, pazi kad puce pogibija Argentini sa jednom petardom ili sevenupom, i gle cuda preduhitrise me njemci....

    Cestitke svim navijacima pravog fudbala, jes da vas je malo ali je pobjeda tim sladja.

  13. #288
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sad su kao svi popili svu pamet Svijeta i odjednom Brazil nema igrace da parira Njemackoj. Po imenima Brazil nista nije gori od Njemacke.
    Fora je sto Njemacka ima stub ekipe, koji traje jednu deceniju i vise (Lahm, svajni, klose), pa onda ima jos jednh skupinu igraca , koji su aktuelni zadnjih 5 godina ( miler, kros, ozil, khedira, humels ) . Moram li da napominjem da su ovi igraci i u klubovima igrali zajedno?
    Momci se znaju "u prste", sto bi se reklo.
    Brazil je, sa druge strane, izrotirao 40 igraca u zadnjih godinu dana i bukvalno, osima Maicona i Alvesa, nemaju nikog iz stare garde. Nemaju prepoznatljiv stil igre. Brazil iz 2010. je igrao totalno drugaciji fudbal. Ne moze se uspjesno preci sa sistema na sistem za 4 godine.
    Nadao sam se Neymarovoj individualnoj klasi, kao Zidanovoj 1998 i 2006, Ronaldovoj 2002...ali sipak. Sad sve nade polazem u Messidonu. Iako je fudbal kolektivna igra, uvijek ce onaj individualni touch ostavljati jaci utisak. Treba li da osvoji ekipa, u kojoj nema igraca, koji je napravio slalom na SP-u? ***** vam ja taj fudbal.
    Last edited by Sandor Kolar; 09-07-14 at 02:14.

  14. #289
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Sad su kao svi popili svu pamet Svijeta i odjednom Brazil nema igrace da parira Njemackoj. Po imenima Brazil nista nije gori od Njemacke.
    Fora je sto Njemacka ima stub ekipe, koji traje jednu deceniju i vise (Lahm, svajni, klose), pa onda ima jos jednh skupinu igraca , koji su aktuelni zadnjih 5 godina ( miler, kros, ozil, khedira, humels ) . Moram li da napominjem da su ovi igraci i u klubovima igrali zajedno?
    Momci se znaju "u prste", sto bi se reklo.
    Brazil je, sa druge strane, izrotirao 40 igraca u zadnjih godinu dana i bukvalno, osima Maicona i Alvesa, nemaju nikog iz stare garde. Nemaju prepoznatljiv stil igre. Brazil iz 2010. je igrao totalno drugaciji fudbal. Ne moze se uspjesno preci sa sistema na sistem za 4 godine.
    Nadao sam se Neymarovoj individualnoj klasi, kao Zidanovoj 1998 i 2006, Ronaldovoj 2002...ali sipak. Sad sve nade polazem u Messidonu. Iako je fudbal kolektivna igra, uvijek ce onaj individualni touch ostavljati jaci utisak. Treba li da osvoji ekipa, u kojoj nema igraca, koji je napravio slalom na SP-u? ***** vam ja taj fudbal.
    Ja ipak više cijenim kad se ekipa uz minimum dodira ušeta u go. Volim vidjet i cirkusante, ali samo kad su u službi ovog prvog

  15. #290
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Treba biti pošten i reći da su Njemci imali i dosta sreće. Greške koje su napravili igrači Brazila u ovom meču su nevjerovatne i za nivo crnogorske lige, a sa druge strane Njemci su bukvalno svaku šansu realizovali (a skoro svaka je bila plod neshvatljivih grešaka protivnika). Nakon njemačkog blickriga, Brazilci su se očekivano raspali u paramparčad.
    In vino veritas

  16. #291
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    meni je ponašanje pojedinih igrača odbrane Brazila blago rečeno sumnjivo kod gotovo svakog gola a pogotovo mi je presmiješan prvi gol kad su kao slučajno ostavili centarfora(?!) samog u sred peterca...previše za jedan zvanični meč

    ne tvrdim da je meč ovog ranga namješten ali me ne bi previše iznenadilo ni da jeste, više milijardi je bilo uloženo u svijetu na ovu utakmicu a oni sigurno imaju mehanizme da provuku novac
    She is only here to annoy herself!

  17. #292
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ne kazem ja, to je kvalitetniji fudbal, sigurno, ali je draz fudbala kad jedan igrac nadjaca protivnickih 11. Tako se radjaju legende. Ko je odje legenda? Da nije mozda Klose? E nije, casti mi.

    Sve u svemu, ovo je najgore prvenstvo po kvalitetu fudbala do sad. Broj postignutih golova samo pokazuje koliko su divlje ekipe, koje su ucestvovale. Amerikanci i Alzirci se posprdase sa , vjerovatno, Svjetskim prvakom. Igra favorita je nazadovala u odnosu na proslo prvenstvo, a autsajdera napredovala. Odatle ovo mucenje najjacih ekipa sa alzirom, cileom, iranom itd...

  18. #293
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    meni je ponašanje pojedinih igrača odbrane Brazila blago rečeno sumnjivo kod gotovo svakog gola a pogotovo mi je presmiješan prvi gol kad su kao slučajno ostavili centarfora(?!) samog u sred peterca...previše za jedan zvanični meč

    ne tvrdim da je meč ovog ranga namješten ali me ne bi previše iznenadilo ni da jeste, više milijardi je bilo uloženo u svijetu na ovu utakmicu a oni sigurno imaju mehanizme da provuku novac
    Ponekad tvoje druzenje sa Fabia_Elegance dolazi do izrazaja.
    Jel to pocela Formula 1 jes?

    Ne zaebavaj, samo razmisli malo kakvu tezinu je imala ova utakmica; onda se sjeti da im nije igrao stub odbrane i lider ekipe.
    S njima bi barem casno izgubili 3:1

    Ovako su morali osjetit silu nebesku.

  19. #294
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ne kazem ja, to je kvalitetniji fudbal, sigurno, ali je draz fudbala kad jedan igrac nadjaca protivnickih 11. Tako se radjaju legende. Ko je odje legenda? Da nije mozda Klose? E nije, casti mi.

    Sve u svemu, ovo je najgore prvenstvo po kvalitetu fudbala do sad. Broj postignutih golova samo pokazuje koliko su divlje ekipe, koje su ucestvovale. Amerikanci i Alzirci se posprdase sa , vjerovatno, Svjetskim prvakom. Igra favorita je nazadovala u odnosu na proslo prvenstvo, a autsajdera napredovala. Odatle ovo mucenje najjacih ekipa sa alzirom, cileom, iranom itd...
    Ovo je draž fudbala?
    Draž fudbala je kad cio tim, timskom igrom nadjača protivnika. A to što pojedinci iskaču talentom i ostalim stvarima to je druga stvar.
    I ne može bit' najgore prvenstvo. Kako najgore čovječe? Autsajder Čile? Zajebavaš se sigurno

    Makar je meni ovo, prejako prvenstvo. Baš zbog toga što nema više raspada od reprezentacija, đe znaš da možeš da im uvališ 3 komada i sa rezervnom postavom.
    Svi znaju da igraju..Alžir je prejaka repka, igraju lijep fudbal, Kosta Rika najorganizovanija - najviše ofsajda su napravili, tu su ludačka Kolumbija i Čile. USA koja je iznenadila sve žive.
    Nema tu lagano ćemo ove jadnike ono ono, nego bukvalno svaki meč maksimalno.
    Iran koji se jasno branio protiv Argentine, i da su imali sreće mogli su ladno da ih dobiju. Ko je gledao meč, znaće.
    Last edited by Markouskas; 09-07-14 at 02:52.

  20. #295
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Po meni je nemoguce da su namjestili mec, jer ce ih ovo pratit do kraja zivota, ostace upamceni kao igraci koji su pretrpjeli najveci poraz u istoriji Brazila i to qci. Ne bio im ja u kozi, pazite samo sta ce da im rade brazilska stampa i javnost. Nece smjet da se pojave na ulicu ko zna koliko. A i realno, ova Njemacka je duplo jaca od ovih malo je reci panjeva, jos bez najboljeg odbrambenog i najboljeg igraca uopste. Rezultat nije realan, ali nije ni frapantan...
    Forever young, i want to be forever young

  21. #296
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Dobro, i ja volim kad neki igrac iskoci, izludi protivnike i povede neke maloumnike sa sobom do titule, kao onomad Maradona. Zato je i najveci ikad.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #297
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG
    Posts
    8,233
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da ce ta Argentina uzet SP, pa da Messi potpuno ugasi Maradonu, i tu pricu ko je bolji od nih dvojice...

  23. #298
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Pa pravo da ti recem Mesi to i zasluzuje.
    Forever young, i want to be forever young

  24. #299
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ja bih volio neku uporednu statistiku da vidim koliko su Brazilci pretrcali nocas, a koliko protiv Kolumbije. Ovo je ipak nenormalno koliko su im teske noge bile, oni se mrdali nisu cijeli meč.. Ja sam navijao za Njemacku, ali posle po ure (5:0) poceo sam da urlam na ove nesretnike zasto makar ne trce! Neeema ubacivanja, utrcavanja, ukrstanja, nista, nista! Samo stoje stubovi, gledaju se, PROBAJU da se dobacaju, ponekad im se presjece lopta i da im se gol, ponekad ne.. Ne vjerujem ocima.. ubijedjen sam da je neka mađija u pozadini svega


  25. #300
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Bili su presjeceni kad je nastupio blitzkrieg, nisu znali sta im se desava, odma povici s tribina itd. Vec cim je pocelo drugo pvrijeme, bolje su izasli na teren i stvorili su par sansi, utrcavali i spartali po strani, ali su ih Svabe iskusno sacekale da talas prodje i bukvalno dokrajcile one vezare.
    Forever young, i want to be forever young

Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam panini Brazil
    By UltrasTito in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-05-14, 06:57
  2. Germany past v Germany present
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 26-06-12, 16:10
  3. Germany past v Germany present
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 26-06-12, 13:10
  4. Brazil
    By ThaHool in forum Putovanja
    Replies: 9
    Last Post: 30-10-11, 18:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •