Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #26
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Jel ovo u slobodnoj prodaji? Ne treba recept? Ima li ga po našim apotekama?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam i koliko je shiping?
    izadju prilicno skuplje.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Jel ovo u slobodnoj prodaji? Ne treba recept? Ima li ga po našim apotekama?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ne treba recept i nema kod nas u apotekama.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam i plus shiping....

  5. #30
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima neki prodavac na ebay iz Bugarske .Jel to sigurno?

    il fenomeno

  6. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Da ve brat nauči. Manite se tableta. Samo vježbe. Prvo lagano i ono što vam fizio kaže. Posle joga, a onda kasnije i tegovi (teške i zaebate vježbe da vi rečem-izometrija) i uprite. Fora je da tako istegnete i nabildujete mišić oko hernije da on upre u nju, blokira je, a nekad je i mrvicu vrne. Veliku disciplinu ovo zahtjeva ali ko je već bio u trening što se veli...

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #32
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni rekli plivanje najbolje.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nevjerovatno koliko naroda pati od te diskus hernije...drugarica mi je to imala morala je i da operiše, došla je do nekog stadijuma kad joj je "palo stopalo" (ma šta to značilo, a koliko sam ja svatila to je neki momenat kad je operacija neophodna u nekih 72 sata jer dolazi do nekih težih posledica, ne znam da li to ukljuuje smrt ili nekakvi trajni invaliditet)...ja o tome pojma ne imadoh do te moje drugarice, a ako sam posle počela da obraćam pažnju, šokirana sam koliko naroda ima taj problem i to mladoga svijeta...čak i ne znam mnogo starijih mojih godina i starijih, nego sve neki od 25-35 godina.....baš nevjerovatno....mora da ima veze sa ovim nenormalnim načinom života, modernim, vozikanja đece u školu autima umjesto pješačenja do škole ma đe god ta škola bila, pa ne bavljenje kakvim sportom niti fizičkim vaspitanjem u školi, naspram sekcija školskih pa folkolora, rukometa, fudbala van škole, sjedjenje za kompjuterom i surfovanje netom, igranje igrica i korištenje društvenih mreža naspram trčanja za loptom po cijeli dan, igranja na svježem vazduhu, veranja na drveće, plivanje u moraču, između dvije vatre, klikera, voženje bicikala....ne znam ali pretpostavljam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I poneki sportisti pate od discus hernije. Dovoljno je da podignes nesto tesko na neprikladan nacin i krc. I nacin sjedjenja isto, i sto se covek sagne da obuce cipele umjesto da klekne itd itd. Evo mi jedan drug 26god ima i treba na operaciju. Ni ja nisam znala koliko ljudi pate od toga dok je nisam imala. E posle sam citala masu komentara na netu, nisam mogla da vjerujem, i kao sto velis i to mladi ljudi. Procitah neki komentar od neke cure 20g, pala sa konja i posle toga diskus hernija. Paf.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    I poneki sportisti pate od discus hernije. Dovoljno je da podignes nesto tesko na neprikladan nacin i krc. I nacin sjedjenja isto, i sto se covek sagne da obuce cipele umjesto da klekne itd itd. Evo mi jedan drug 26god ima i treba na operaciju. Ni ja nisam znala koliko ljudi pate od toga dok je nisam imala. E posle sam citala masu komentara na netu, nisam mogla da vjerujem, i kao sto velis i to mladi ljudi. Procitah neki komentar od neke cure 20g, pala sa konja i posle toga diskus hernija. Paf.
    Pa vele da se najcesce i dobija padom i to dok smo jos djecina. I ne ispolji se odmah nego godinama...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  11. #36
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    tacno tako.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nevjerovatno koliko naroda pati od te diskus hernije...drugarica mi je to imala morala je i da operiše, došla je do nekog stadijuma kad joj je "palo stopalo" (ma šta to značilo, a koliko sam ja svatila to je neki momenat kad je operacija neophodna u nekih 72 sata jer dolazi do nekih težih posledica, ne znam da li to ukljuuje smrt ili nekakvi trajni invaliditet)...ja o tome pojma ne imadoh do te moje drugarice, a ako sam posle počela da obraćam pažnju, šokirana sam koliko naroda ima taj problem i to mladoga svijeta...čak i ne znam mnogo starijih mojih godina i starijih, nego sve neki od 25-35 godina.....baš nevjerovatno....mora da ima veze sa ovim nenormalnim načinom života, modernim, vozikanja đece u školu autima umjesto pješačenja do škole ma đe god ta škola bila, pa ne bavljenje kakvim sportom niti fizičkim vaspitanjem u školi, naspram sekcija školskih pa folkolora, rukometa, fudbala van škole, sjedjenje za kompjuterom i surfovanje netom, igranje igrica i korištenje društvenih mreža naspram trčanja za loptom po cijeli dan, igranja na svježem vazduhu, veranja na drveće, plivanje u moraču, između dvije vatre, klikera, voženje bicikala....ne znam ali pretpostavljam
    Svaka diskus hernija je drugačija. One koje nastanu spolja curenjem diska su relativno ok. One gdje se sadržaj izlije u sredinu kičme su zahebane. Taj sadržaj pritiska kičmenu moždinu i onda dolazi do životne ugroženosti i operacija mora odmah. To kad pane stopalo je ova prva kada su simptomi periferni ali izraženi u smislu trajnog oštećenja nerva. Ako strada nerv onda posledično i mišići atrofiraju i da ne nastavljam.

    Dvije su operativne metode u opticaju. Fuzija diskova i zamjena diska vještačkim. Prva se češće radi jer druga je u opticaju 10ak godina i trajnost tih diskova se još testira. Kad budu mogli 20g da izdrže biće ok. U orvoj se vadi oštećeni disk i ubacuje mjesto njega neki koštani implant koji vremenom spoji dva diska u jedan. Nervi su očuvani ali mobilnost umanjena. Ne dramatično ali umanjena.

    Da se sve ovo ne bi prolazilo bolje vojnička disciplina.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #38
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    @Cesar Cisto da ne stravs ljude koji imaju problema sa diskusom
    Operacija se vrsi u kranjoj nuzdi, znaci pad stopala, nemogucnost kontrole mkrenja... Fuzija diskova ili zamjena vjestackim se isto radi u krajnjem slucaju. Znaci kad je disk u totalnom raspadu i kad neki njegov dio upane u kicmeni kanal i izaziva sve ostale tegobe...
    Za pad stopala, koje je takodje urgentno stanje a operacija moze biti endoskopska, minimalno invazivna dje se uklanja samo dio diska koji vrsi pritisak na nerv...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  14. #39
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da ve brat nauči. Manite se tableta. Samo vježbe. Prvo lagano i ono što vam fizio kaže. Posle joga, a onda kasnije i tegovi (teške i zaebate vježbe da vi rečem-izometrija) i uprite. Fora je da tako istegnete i nabildujete mišić oko hernije da on upre u nju, blokira je, a nekad je i mrvicu vrne. Veliku disciplinu ovo zahtjeva ali ko je već bio u trening što se veli...

    Sent from my GSXR1000 @299
    Istezanje i jacanje misica je od kljucnog znacaja, ali ne da bi misic upro u herniju ii blokirao je. Jaki trbusnji i ledjni misici + istegnuti drze i cuvaju kicmu, samim tim i cuvaju vec osteceni disk od daljeg propadanja. Mada je moguce da istezanjem disk reapsorbuje u nekoj mjeri herniju.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Istezanje i jacanje misica je od kljucnog znacaja, ali ne da bi misic upro u herniju ii blokirao je. Jaki trbusnji i ledjni misici + istegnuti drze i cuvaju kicmu, samim tim i cuvaju vec osteceni disk od daljeg propadanja. Mada je moguce da istezanjem disk reapsorbuje u nekoj mjeri herniju.
    Naravno ovo što si rekao je inače očigledna i primarna funkcija mišića core-a. Ono što sam rekao gore je sekundarna, manje očigledna i jako bitna funkcija kad je sama hernija u pitanju jer zašto bi se jačali mišići vrata. Dovoljno su razvijeni glavu da drže ali upravo ova sekundarna funkcija nalaže njihovo maksimalno jačanje. Prenosim što meni rekoše razni fizijovi i doktori ili sam na netu pročitao više ne znam ni sam 😀.

    Ko ima herniju i treba da se plaši jer svi prestanu sa vježbama čim malo bude bolje i tako dovedu do stanja kad je operacija jedini izbor. Ako ništa treba da su informisani.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #41
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Je li bog da iznosimo sto vise iskustava i pomognemo jedni drugima....
    Pa kod nekoga mozda i nisu dovoljno jaki misici vrata pa moraju da se jacaju.
    Ali mi nije jasno kako moze misic da pritisne herniju i da je vrati nazad, jer kolko ja malo cackah oko te anatomije, znam povrsno, misici se nalaze aj da recem okolo prsljenova i kicme. Tako da ajde ako hernije iskoci sa spoljasnje strane onda je mozda i moze vratit, ali u tom slucaju uglavnom i nema tegoba. Ali ako se pojavi prema nervu ili kicmenoj mozdini ne postoji sansa po meni da je misic moze vratit jer je to fizicki nemoguce. Mozda i grijesim pa ako ko zna neka pise.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Olosh, što to znači "pa'ne stopalo" ? Hernija pritisne nerv koji potpuno onesposobi stopalo, tj hodanje? Meni to djeluje ka da se olabave ligamenti koji drže stopalo za zglob i stopalo nema nikakvu funkciju? Lupetam, kažem da mi tako zvuči i da taj termin tako razumijem, pa pitam što to u stvari znači? Takođe, taj problem pri mokrenju, je li to takođe posledica toga što je hernijom pritisnut nerv koji to reguliše ?

    Ova moja prijateljica (tj sestra od prijateljice) je mlada jako kad je operisana, nekih 33 godine....i kao palo joj je stopalo i nije mogla da mokri, mada je ona trajni problem imala i nakon operacije (ima i sad) sa fiziološkim potrebama...nema nagone tj osjećaj, nego otprilike zna kad je vrijeme pa ode i obavi...strašno! To je posledica te operacije.
    Radi ovih koji imaju problem, moram reći da je ovoj dramatičnoj situaciji sa posledicama prethodilo jedno višemjesečno bolno stanje i razne masaže kod fizioterapeuta koji se reklamiraju po internetu kao neki čarobnjaci koji vade iz mrtvih, te neki koji nemaju nekoga koga nijesu digli prije "pada stopala" u svojoj maserskoj biografiji, koji su se kleli da spriječevaju da "padne stopalo"...trt je to bilo sve i mnoooogo para su ponijeli ali je stopalo palo i problem i danas ostao sa mokrenjem i stolicom....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    To je to sto is napisala otprilike. Hernija pritisne nerv, prekine se protok signala kroz isti i izgubi ili se oslabi funkcija misica, dijela tijela koji nerv inervise.
    Otezano hodanje na pete ili na prste. KAd dodje do toga a anrocito kad dodje do nemogucnosti mokrenja to je hitno stanje, jer se nerv sto prije mora oslobodit da bi se moago regenerisati. Sto se vise ceka i trpi manje su sanse da se nerv regenerise u potpunosti i ostaju trajen posledice.
    A ovi sto narodni vidari tipa Nada Setencic u HN i Igalo sto radi. To uhapsit treba i u zatvor poslat. Osakatise cudo bozje naroda.
    Dobar kiroprakticar, fizioterapeut, ljudi koji imaju skole i diplome moze doc u obzir. A ovi kostolomci, namjestaci kicme, cupaci nerava sve u zatvor.
    Dodouse desi se da pomognu nekome, a desi se i da ossakate coeka.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  19. #44
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da napomenem da sam trenirao vaterpolo,veoma aktivno .Po meni treba prvo snimit pa tražit mišljenje od više stručnjaka pa se onda odlučiti za neku od metoda.Operacija u krajnjem slučaju

    il fenomeno

  20. #45
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    To je to sto is napisala otprilike. Hernija pritisne nerv, prekine se protok signala kroz isti i izgubi ili se oslabi funkcija misica, dijela tijela koji nerv inervise.
    Otezano hodanje na pete ili na prste. KAd dodje do toga a anrocito kad dodje do nemogucnosti mokrenja to je hitno stanje, jer se nerv sto prije mora oslobodit da bi se moago regenerisati. Sto se vise ceka i trpi manje su sanse da se nerv regenerise u potpunosti i ostaju trajen posledice.
    A ovi sto narodni vidari tipa Nada Setencic u HN i Igalo sto radi. To uhapsit treba i u zatvor poslat. Osakatise cudo bozje naroda.
    Dobar kiroprakticar, fizioterapeut, ljudi koji imaju skole i diplome moze doc u obzir. A ovi kostolomci, namjestaci kicme, cupaci nerava sve u zatvor.
    Dodouse desi se da pomognu nekome, a desi se i da ossakate coeka.

    sto se tice Sretencica u Novom mogu reci svoje iskustvo.Pomogli i meni i mojoj zeni i jos jedno 20-ak ljudi koje znam.Donositi zakljucke bez licnog iskustva je neozbiljno.i takve zakljucke i mlatinjanja treba takodje sankcionisati

  21. #46
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    takodje da napomenem da mi je svojevremeno bila iskocila noga iz kuka,i otisao sam u Risan u bolnicu dje srecom nisu vidjeli da mi se to desilo,jer da su vidjeli bila bi operacija vjestackog kuka na koju bih naravno pristao zbog bolova koje sam trpio.posle 20.dana u Risnu,bez poboljsanja otisao sam kuci na svoju ruku.otisao sam kod terapeuta i kiroprakticara u Bar koji mi je vratio sv to i poslije duzih terapija da kucnem sada je sve super i to bez operacije a da sam stavio vjestacki kuk sad bih sepao,i ne bih mogao da radim....tako da kad cujem ove povrsne komentare smuci mi se.mnogo su vise ljudi nagrdili doktori....nego recimo Sretencici ili Radulovic iz Budve.

  22. #47
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Radulović iz Budve je majstor, ja sam bio kod njega par puta kao mlađi zbog nekih lomova. Sve je vratio na svoje mjesto i, da kucnem, dan danas nikakvih problema nemam.
    A i znam dosta ljudi što iz familije, što iz komšiluka što je išlo kod Nika, sve 1/1, ne znam jesam li ikada čuo da se neko na njega požalio, da je zahebo stvar, dok se, s druge strane, o našim doktorima može mnogo toga čut (čast izuzecima), a naročito o Risanskim, kojim je glavna filozofija da izliju TONU GIPSA... šou !

    Eo primjer doktora iz Risna, sestra mi kao mlađa slomi prst, pođe u Risan, nabace oni kilo gipsa i čuda... dan danas joj je taj prst malo kriv, dok ja koji sam išao kod Nika sve super.
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  23. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    sto se tice Sretencica u Novom mogu reci svoje iskustvo.Pomogli i meni i mojoj zeni i jos jedno 20-ak ljudi koje znam.Donositi zakljucke bez licnog iskustva je neozbiljno.i takve zakljucke i mlatinjanja treba takodje sankcionisati
    Ja pricam iz licnog iskustva, tako da nisu nikakva mlatinjanja. I nije Sretencic, nego Setencic ako pricamo o istoj osobi. I ja sam takodje prije nego sto sam posao kod nje cuo da je mnogima pomogla zato i podjoh i napravih katastrofalnu gresku, najvecu u zivotu. Doduse cuo sam i tad da ili te napravi ili te sjebe. A cuo sam za jos 2 slucaja i ljude koje je nagrdila, tako da... Ja sam prelose iskustvo imao s njom i zato i pisem ovo sto pisem. Nekome pomogne, nekome ne, izgleda. Gadno je stanje kad te kicma boli, muka, pa onda depresija nastupi i coek samo gleda da olaksa sebi. Sad ako je neko glup ka ja sto sam bio i podje nema koga krivit posle bez sebe.
    Last edited by Olosh; 08-03-17 at 00:57.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  24. #49
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jesi samo isao onako ili si napravio prvo neki snimak?meni je zena otisla prvo u Hipokrata,snimila kicmu,i sa snimkom smo isli kod sina od Nade,Milana jer Nada to vise ne radi.

  25. #50
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam kod Nade bio. A nisam imao nikakvih snimaka, ona ih nije ni trazila. Bogu fala da je batalila da radi...
    Ako pitas da i uporedio snimak prije i posle nje to nemam. Ali dovoljni su simptomi koji su se pojavili posle nje a nisam ih imao prije pa da znam da je ona krivac.
    Ako te nesto konkretno zanima mogu ti na pm odgovorit.
    Last edited by Olosh; 08-03-17 at 12:50.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 17:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •