Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast
Results 276 to 300 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #276
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ALA je upravo nešto što pije nego koga znam da ima oštećene nerve, a nije od dijabetesa. Znači terapija data od strane neurologa....to što piše po internetu je drugo...i ne obara šećer...ovo provjereno

  2. #277
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Treba probati svakako. I ja sam je pio iako mi je neurolog nikad nije preporucio.

  3. #278
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Imam 28 godina. U pitanju je vratni dio kicme. Bol sam osjecao u pocetku i sirio se niz desnu ruku, ali ga je poslije par nedjelja zamijenilo trnjenje. To je bilo prije tri mjeseca. Trenutno su simptomi trnjenje, slabost tricepsa, misica grudi i latissimusa i atrofija ovih misica. Malo sam detaljnije opisao probleme u nekom od prethodnih postova.
    Poslao sam na par adresa izvjestaj i vecina doktora (ali ne specijalista iz ove oblasti) je rekla da ce najvjerovatnije biti potrebna operacija.
    Bio sam kod Sava Radunovica i procitao mi je snimak magnetne rezonance i rekao da imam neki tezi oblik hernijacije, da se ta neka unutrasnjost diska razlila i da se ne moze vratiti u predjasnji polozaj. Rjesenje je da se ceka da ga tijelo resorbuje, ali to je spor proces. Taj materijal vrsi kompresiju na nerv i to mi izaziva ove simptome. On mi je rekao da mogu da idem kod njega na neke terapije kojima bi pokusao da otkloni tu kompresiju i da ce biti potrebno minimum 20-25 terapija, a cijena je 50 eura po terapiji. Malo skupo, ali snasao bih se za novac da znam da ce mi biti bolje nakon toga... Takodje rekao mi je da ce neurohirurg kod koga mi je zakazano 29. septembra, vjerovatno predloziti da idem na operaciju, ali da je to vrlo rizican zahvat i da se ne treba olako upustati u to. Kakva su vasa iskustva? Da li znate nekog dobrog strucnjaka? Zelim da cujem vise razlicitih misljenja prije nego odlucim sta cu dalje. Ali opet, vrijeme nije na mojoj strani, jer sto je duze nerv kompresovan, veca je vjerovatnoca trajnog ostecenja...
    poz.ovu terapiju sto ti je rekao dr radunovix da probas je trakcija... aparat za dekompresiju kicmenog stuba.
    nemoj da placas kod njega 50e jer na nekoliko mjesta imas po 20e. Nemoj da mislis da je to filozofija jer sve aparat radi tako da ne moras da brines je li neko strucan ili nije.
    ja sam na taj aparat radio godinama u hipokrat.
    Bilo je dosta slucajeva da je pomogao pac.
    ordinacija endorfin i vertebre fizikalna,imas ih na insta i na fb. obojica imaju taj aparat. Operacija neka ti bude poslednja opcija.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to koktahn For This Useful Post:


  5. #279
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koktahn View Post
    poz.ovu terapiju sto ti je rekao dr radunovix da probas je trakcija... aparat za dekompresiju kicmenog stuba.
    nemoj da placas kod njega 50e jer na nekoliko mjesta imas po 20e. Nemoj da mislis da je to filozofija jer sve aparat radi tako da ne moras da brines je li neko strucan ili nije.
    ja sam na taj aparat radio godinama u hipokrat.
    Bilo je dosta slucajeva da je pomogao pac.
    ordinacija endorfin i vertebre fizikalna,imas ih na insta i na fb. obojica imaju taj aparat. Operacija neka ti bude poslednja opcija.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Ovo je nesto sto cujem cesto. Mozete li vi ili bilo ko ovdje da mi pojasnite zbog cega operacija treba da mi bude posljednja opcija? Zbog rizika?. Dugorocno kompresovanje nerava dovodi do trajnih posljedica. Uradio sam EMNG nalaz i prema rijecima neurologa trecina motornih nerava u tricepsu je odumrla zbog hronicne radikulopatije C7 korijena nerva, i nikada necu uspjeti da vratim funkciju u toj ruci kao sto je nekada bila, te je logicno da uzrok treba sto prije otkloniti i sprijeciti dalje propadanje. Operacija je jedino sto mi garantuje rezultat. Fizikalne vjezbe su smijesne jer koliko ja znam ne postoji vjezba koja ce ukloniti kompresiju sa nerva u vratu, mada sam ja isao na 10 fizikalnih terapija u SPA Medicu koje su bile smijesne. A terapija strujom nije dala nikakve rezultate. Isto tako ne bih se upustao u neke skupe kiroptrakticarske avanture bez ikakvih garancija. Sasvim logicno, operaciju planiram raditi van Crne Gore i koliko razumijem ACDF je prilicno rutinska operacija i ides kuci nakon 2 dana. Vjerovatnoca komplikacija je mala, a rezultati su veoma dobri.
    Moram priznati da ovaj "nikako operacija" stav cujem vrlo cesto. Ipak, tri neurohiruga, od kojih su dva van Crne Gore, kada su pogledali nalaz MR, rekli su da je potrebna operacija.

  6. #280
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Operacija se ostavlja kao poslednja opcija zbog rizika. Kod nas mislim da niko i ne radi operc.kicme osim juskovica... napolje je druga prica i skoro je pa rutinska,mada vratna kicma je grdja za operc.od npr.lumbalne. koliko je svatih 3oje ti savjetuje operac. onda je stvar gotovo jasna..ja bih eto pogledao na jos 1-2 mjesta ako odg.bude oper.onda je radi sto prije zbog svega sto si naveo.


    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to koktahn For This Useful Post:


  8. #281
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Zar Juskovic nije ortoped?
    Mislim da u Risnu rade operacije kicme, ali sam zaboravila ime dr koji radi.

  9. #282
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Ovo je nesto sto cujem cesto. Mozete li vi ili bilo ko ovdje da mi pojasnite zbog cega operacija treba da mi bude posljednja opcija? Zbog rizika?. Dugorocno kompresovanje nerava dovodi do trajnih posljedica. Uradio sam EMNG nalaz i prema rijecima neurologa trecina motornih nerava u tricepsu je odumrla zbog hronicne radikulopatije C7 korijena nerva, i nikada necu uspjeti da vratim funkciju u toj ruci kao sto je nekada bila, te je logicno da uzrok treba sto prije otkloniti i sprijeciti dalje propadanje. Operacija je jedino sto mi garantuje rezultat. Fizikalne vjezbe su smijesne jer koliko ja znam ne postoji vjezba koja ce ukloniti kompresiju sa nerva u vratu, mada sam ja isao na 10 fizikalnih terapija u SPA Medicu koje su bile smijesne. A terapija strujom nije dala nikakve rezultate. Isto tako ne bih se upustao u neke skupe kiroptrakticarske avanture bez ikakvih garancija. Sasvim logicno, operaciju planiram raditi van Crne Gore i koliko razumijem ACDF je prilicno rutinska operacija i ides kuci nakon 2 dana. Vjerovatnoca komplikacija je mala, a rezultati su veoma dobri.
    Moram priznati da ovaj "nikako operacija" stav cujem vrlo cesto. Ipak, tri neurohiruga, od kojih su dva van Crne Gore, kada su pogledali nalaz MR, rekli su da je potrebna operacija.
    Hirurzi su ti uvijek za operaciju po default-u. Ako je takav slucaj da dolazi do odumuranja nerava onda idi na operaciju. Ne znam sta ces raditi fuziju prsljenova ili jastučiće al njemacku bi preporucio za tu vrstu operacija mislim da kosta oko 5k. Ja sam imao slican problem isto vrat. Imam i dalje al sam ga sanirao sa yogom. Ljudi mi ne vjeruju al sam se izduzio 1.5 cm posle dvije godine bavljenja jogom. Ortoped mi rekao da ne avetam i da ljudi se toliko izduzuju u toku noci prirodno al ja sam se inace cesto mjerio zbog svakakvih gluposti sportova itd ranije i znam da je taj prosjek za 1,5cm veci. Tako da vidi sam, izvaži dobro i guraj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  11. #283
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Ovo je nesto sto cujem cesto. Mozete li vi ili bilo ko ovdje da mi pojasnite zbog cega operacija treba da mi bude posljednja opcija? Zbog rizika?. Dugorocno kompresovanje nerava dovodi do trajnih posljedica. Uradio sam EMNG nalaz i prema rijecima neurologa trecina motornih nerava u tricepsu je odumrla zbog hronicne radikulopatije C7 korijena nerva, i nikada necu uspjeti da vratim funkciju u toj ruci kao sto je nekada bila, te je logicno da uzrok treba sto prije otkloniti i sprijeciti dalje propadanje. Operacija je jedino sto mi garantuje rezultat. Fizikalne vjezbe su smijesne jer koliko ja znam ne postoji vjezba koja ce ukloniti kompresiju sa nerva u vratu, mada sam ja isao na 10 fizikalnih terapija u SPA Medicu koje su bile smijesne. A terapija strujom nije dala nikakve rezultate. Isto tako ne bih se upustao u neke skupe kiroptrakticarske avanture bez ikakvih garancija. Sasvim logicno, operaciju planiram raditi van Crne Gore i koliko razumijem ACDF je prilicno rutinska operacija i ides kuci nakon 2 dana. Vjerovatnoca komplikacija je mala, a rezultati su veoma dobri.
    Moram priznati da ovaj "nikako operacija" stav cujem vrlo cesto. Ipak, tri neurohiruga, od kojih su dva van Crne Gore, kada su pogledali nalaz MR, rekli su da je potrebna operacija.
    Zbog ličnog problema ću te pitati...

    Oduzimaju li ti se ruke, ..onda loša kordinacija pokreta, čak zamućen vid, grčenje ruku do laktova, trnjenje lica itd još svašta nešto ???

    Ni malo naivan problem,,,,a Jušković je vrhunski ljekar i moju majku nije želio da operiše iako operiše po Njemačkoj i Holandiji, najteže bolesnike....nije htio jer je regija osjetljiva...isti problem

  12. The Following User Says Thank You to ilirijan For This Useful Post:


  13. #284
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ilirijan View Post
    Zbog ličnog problema ću te pitati...

    Oduzimaju li ti se ruke, ..onda loša kordinacija pokreta, čak zamućen vid, grčenje ruku do laktova, trnjenje lica itd još svašta nešto ???

    Ni malo naivan problem,,,,a Jušković je vrhunski ljekar i moju majku nije želio da operiše iako operiše po Njemačkoj i Holandiji, najteže bolesnike....nije htio jer je regija osjetljiva...isti problem
    Ne oduzimaju mi se ruke. Vid mi nije zamucen, imam dipotriju oko -4,5, nosim sociva, ali mi se ne muti vid. Grcenje ruku, trnjenje lica i ostalo nemam. Što se tiče koordinacije pokreta, uvijek sam bio pomalo smotan, u zadnje vrijeme ne više nego inače

  14. #285
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Ne oduzimaju mi se ruke. Vid mi nije zamucen, imam dipotriju oko -4,5, nosim sociva, ali mi se ne muti vid. Grcenje ruku, trnjenje lica i ostalo nemam. Što se tiče koordinacije pokreta, uvijek sam bio pomalo smotan, u zadnje vrijeme ne više nego inače
    Sestra mi ima oštećenja c7 u korijenu, neke lezije pride....ima užasne ispade, upravo ovo što sam napisao, nekad ne osjeća ni lice ni ruke, jezik, nos, .Pije jaku terapiju, za epileptičare

  15. #286
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default Diskus hernija

    Jedan mi prijatelj ima problem sa ledjima i nogom, (Diskus hernija, protrurzija diska) u kbc zbog korone nema sanse za bilo sta, veceras je morao u hitnu zbog bolova, da li neko ima br od nekog dobrog doktora pa makar i privatno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by HaRRyy; 04-10-20 at 23:55.

  16. #287
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Jedan mi prijatelj ima problem sa ledjima i nogom, (Diskus hernija, protrurzija diska) u kbc zbog korone nema sanse za bilo sta, veceras je morao u hitnu zbog bolova, da li neko ima br od nekog dobrog doktora pa makar i privatno?

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontam da je najbolje da ode u Hipokrat ili Kodru.

    https://hipokrat.me/index.php/srp/

    https://www.codrahospital.me/

    P.S. Ne znam kakvo je trenutno stanje (zbog korone) ali kontam da kao privatne bolnice rade 'regularno'...
    Last edited by Fidel Castro; 05-10-20 at 00:04.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #288
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Pitali smo kod njih ali ne rade operacije, evo javio da mora na operaciju, gdje je najbolje? Culi smo nesto za u Risan ali ne znamo tacno..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #289
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Pitali smo kod njih ali ne rade operacije, evo javio da mora na operaciju, gdje je najbolje? Culi smo nesto za u Risan ali ne znamo tacno..

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A pa nisam znao da je vec o operaciji rijec. Obicno se pokusava dosta toga prije nego se odluci za operaciju.

    Bojim se da se to kod nas ne radi uopste, pa ni u Risan. Nisam siguran ali vjerujem da je najbliza stanica za tako nesto Beograd.

    Ovo Hipokrat/Codra sam vise mislio na preglede, terapije, CT snimke itd. ali cak i tu najveci specijalisti su oni koji dodju iz Beograda jednom nedeljno ili jednom u mjesec dana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #290
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Kako bih dosao do broja dr Vlada direktora te bolnice u Risan?

    Da li ima neko njegov br telefona?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #291
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Najprije ces stupit' sa njim u kontakt direktnim zvanjem bolnice u Risnu...

    https://bolnicarisan.me/



    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  22. #292
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Ne znam zbog ove situacije sa koronom kakva je situacija a hitan je slucaj, zvat cemo da vidimo, hvala ti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #293
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    ja danas počinjem sa tretmanom kod milića pa javljam utiske

  24. #294
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Samo da vam se javim. Juce sam imao operaciju c6-c7 u Turskoj. Doktor je zadovoljan kako je sve proteklo. Ja sam u bolovima i otezano gutam, ali operacija je radjena sa prednje strane vrata, pa je to valjda normalno. Cudan je osjecaj kada znate da se nesto nalazi u vasoj kicmi, sto nije dio vaseg tijela. Bice potrebno dosta vremena da se adaptiram. Javljam kako protice oporavak.

  25. The Following 7 Users Say Thank You to _betrayer_ For This Useful Post:


  26. #295
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Samo da vam se javim. Juce sam imao operaciju c6-c7 u Turskoj. Doktor je zadovoljan kako je sve proteklo. Ja sam u bolovima i otezano gutam, ali operacija je radjena sa prednje strane vrata, pa je to valjda normalno. Cudan je osjecaj kada znate da se nesto nalazi u vasoj kicmi, sto nije dio vaseg tijela. Bice potrebno dosta vremena da se adaptiram. Javljam kako protice oporavak.
    Brz oporavak zelim.

    Pa kad stignes, ako ti ne bude (pre)tesko, ispisi sto su ti tacno radili, tj. rekli da su radili jer pretpostavljam da si bio u out-u sve vrijeme...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #296
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    I ja da javim.

    Bili smo kod onog Milana u HN, nista pomoglo nije ali smo pokusali.

    Bili smo u Risan na pregled, zakazana je operacija u Risan za nedelju dana, pa javljam kako i sta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  29. #297
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default Operacija

    Operaciju sam odlucio da radim u Turskoj na Acibadem klinici. Nas zdravstveni sistem mi zbog mnogo razloga nije ulivao povjerenje. U pitanju je privatna klinika koja izgleda kao iz buducnosti, a osoblje, iako slabog poznavanja engleskog jezika, vrlo je ljubazno i profesionalno. Troskovi su bili oko 10.000 eura. U cijenu je ukljucen boravak dva dana u bolnici za pacijenta i pratioca. Takodje, to obuhvata i licnog prevodioca i prevoz od aerodroma do hotela ili bolnice i nazad za dane za koje ne boravis u bolnici.

    Najprije ide test na Covid, a nakon negativnog testa, ide razgovor sa neurohirurgom uz prisustvo prevodioca gdje on objasnjava proceduru i odgovara na pitanja, a ja sam ih imao mnogo. Nakon toga idu laboratorijski nalazi, pregledi, neka pitanja, istoriia bolesti. Magnetna rezonanca mi je radjena na dan operacije.
    Nakon toga su me odveli u neku veliku salu za pacijente pred operaciju gdje vrse neke posljednje kontrole i pripreme.

    Operacija koja mi je radjena se zove ACDF (anterior cervical discsectomy with fusion) i kao sto ime kaze procedura je takva da se rez pravi sa prednje strane vrata. Pomjeraju se misici i grkljan u stranu i dolazi se do kicmenog stuba. U mom slucaju je bio u pitanju c6-c7 disk (disk izmedju 6. i 7. prsljena) koji su otklonili, izbrusili djelove prsljenova i oslobodili nerve koji su bili ukljesteni. Na mjesto diska stavili su neki plasticni (prazni) kavez koji ce pruzati potporu kicmi dok kost ne izraste kroz njega i ne dodje do fuzije dva prsljena. Postoje jos neke procedure koje se praktikuju kada se radi operacija na vise segmenata, ali meni su radili samo na jednom. Dakle, umjesto diska kroz nekoliko mjeseci izrasce kost i na tom mjestu kicma gubi mobilnost. Medjutim, donji djelovi vratne kicme nisu znacajni za mobilnost vrata, pa to necu ni osjetiti...

    Dan poslije operacije ide RTG koji treba da potvrdi da je sve na svom mjestu.
    Zbog pomjeranja organa u vratu otezano je i bolno gutanje nekoliko dana do nekoliko nedjelja nakon operacije. Trenutno osjecam bolnu zategnutost u misicima vrata i gornjeg dijela ledja i blagu neprijatnost u kicmi, ali nije strasno imajuci u vidu da je proslo svega 3 dana. Operacija je veoma bezbjedna u rukama kompetentnog hirurga i jedina opasnost je ona kao kod svake operacije, anestezija i infekcija.

    Sto se tice postoperativnog oporavka, to zavisi od neurohirurga. Meni je receno da nosim onaj tvrdi okovratnik 3 nedjelje dok setam ili sjedim. Ali da ga skidam povremeno i pokrecem vrat da se ne bih ukocio. Od ljekova antibiotici i nesto za bolove po potrebi...
    Postoji vrlo mala vjerovatnoca da nece doci do fuzije i ona eksponencijalno raste za pusace jer nikotin inhibira rast kostiju. Srecom, nisam pusac.
    Takodje, jedna od dugorocnih posljedica jeste mogucnost razvijanja ASD (adjacent segment disease). To je bolest susjednih diskova jer ce zbog fuzije trpiti veci pritisak. Tako da postoji mogucnost da ce biti potrebno jos operacija u buducnosti. Zato je potrebno posvetiti veliku paznju drzanju tijela i jacanju misica. Fizikalne vjezbe ce tu pomoci i mislim da ih pocinjem nakon 3 nedjelje.
    Postavlja se pitanje da li je zaista potrebna operacija? Ja nisam imao bol prije operacije, ali negdje ranije sam pisao da sam izgubio snagu i da imam atrofiju misica u ruci. Zbog realne mogucnosti da se vremenom stanje pogorsa i da imam trajno ostecenje nerava odlucio sam se da se, ipak, operisem. Mislim da je oslobadjanje od straha da necu moci da obrisem dupe negdje u buducnosti vrijedno neprijatnosti i rizika kojim cu biti podvrgnut. Medjutim, svako razmislja na drugaciji nacin. Ja mogu reci da sam veoma zadovoljan kako je sve proteklo, a doktorov optimizam mi daje ohrabrenje.
    Last edited by _betrayer_; 26-10-20 at 09:50.

  30. The Following 8 Users Say Thank You to _betrayer_ For This Useful Post:


  31. #298
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Hvala sto si podijelio iskustvo. Brz oporavak ti zelim.
    oko neophodnosti operacije: da li su ti je doktori preporucivali? Jer nekako se iz posta zakljucuje da je to sve na tvoju inicijativu?
    i jos ovo; imas li neku postoperativnu kontrolu u Acibademu, ili ovdje nekog da prati oporavak?

  32. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  33. #299
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Hvala sto si podijelio iskustvo. Brz oporavak ti zelim.
    oko neophodnosti operacije: da li su ti je doktori preporucivali? Jer nekako se iz posta zakljucuje da je to sve na tvoju inicijativu?
    i jos ovo; imas li neku postoperativnu kontrolu u Acibademu, ili ovdje nekog da prati oporavak?
    Hvala. Neurohirurzi su svi bili za operaciju, i domaci i strani, ali to je u njihovoj struci. Neurolog u KCCG je rekla da ona ne bi preporucila operaciju, nego da probam sa fizikalnim i vitaminskim terapijama. Medjutim, fizijatar i fizioteraprut nisu htjeli da me taknu kada su vidjeli snimak magnetne i rekli da mi mogu samo trenutno pomoci, i da je na meni odluka, ali zato sto sam mlad, i da ne bih cio zivot proveo u grcu i strahu da ce mi se nesto desiti ako budem fizicki aktivan, bolje da idem na operaciju. Ali vecina mojih simptoma se znatno poboljsala u mjesecima prije operacije. Bol i trnjenje su nestali, ostala je slabost i strujanje niz ruku pri odredjenim polozajima vrata koje je ukazivalo dannesto nije u redu.

    Edit: ostajem nedjelju dana u Turskoj gdje cu imati jednu ili dvije kontrole, a nakon toga cu u KCCG na ostale kontrole i fizikalne terapije. Mislim da ce mi ovdje obezbijediti jednu prezentaciju fizikalnih terapija da bih znao o cemu se radi.
    Last edited by _betrayer_; 26-10-20 at 11:07.

  34. The Following User Says Thank You to _betrayer_ For This Useful Post:


  35. #300
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Srecno sokole,da to drzi kako treba jos dugo
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  36. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 16:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 09:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •