Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #1
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Diskus hernija

    Operisati ili ne

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    To ti samo doktor moze utvraditi nakon pregleda i dodatnih snimaka (obicno CT snimak i magnetna rezonanca po potrebi)....
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ispricam svoje iskustvo. Dvije diskus hernije sa parestezom lijeve noge. Nisam mogla na prste da stanem, znaci copanje. Bila kod dvojica specijalista, jedan rekao treba operisati, drugi rekao ne treba. Poslusah drugog pa isla na fizijoterapiju ali bez poboljsanja. I jedan dan se vrati kuci, nosila nesto tesko, i posle dva dana, uzasan bol u lijevu nogu, a izdrzljiva sam inace na bol ali to je bio bol non-stop. Nisam mogla ni da zaspem jer nije popustalo ni jedne sekunde. Pa se odlucih za operaciju i operisali me hitno i ne zalim. Kad sam se probudila nestao bol, i dalje malo problem sa nogom ali kakvo olaksanje. Tri dana bolnice pa 6 nedelja, bez sjedjenja, samo sam lezala i hodala sto vise. Sad prosle te 6 nedelje konacno, pocinjem sa fizijoterapijom ali bolje mi je noga, ne copam vise, samo sto i dalje ne osjecam stopalo(malo umrtvljeno) ali navikne se covek pa mi ne smeta vise.

    Samo bi da vam kazem da pazite na ledja, da kad nosite nesto obavezno kleknete pri dizanju, i da kleknete takodje kad zavezete cipele itd sto ja nikad nisam radila nego savijala se bzv. I nikad nisam mislila da ce se to meni desit', cula sam za diskus herniju ali rekoh, bah nece me to strefit' lol. Eto moje iskustvo i pazite ledja jer se desava to sr*anje cesce nego sto mislimo a moze se izbjeci. Eto.
    Last edited by Phénix; 20-11-16 at 20:27.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Da ispricam svoje iskustvo. Dvije diskus hernije sa parestezom lijeve noge. Nisam mogla na prste da stanem, znaci copanje. Bila kod dvojica specijalista, jedan rekao treba operisati, drugi rekao ne treba. Poslusah drugog pa isla na fizijoterapiju ali bez poboljsanja. I jedan dan se vrati kuci, nosila nesto tesko, i posle dva dana, uzasan bol u lijevu nogu, a izdrzljiva sam inace na bol ali to je bio bol non-stop. Nisam mogla ni da zaspem jer nije popustalo ni jedne sekunde. Pa se odlucih za operaciju i operisali me hitno i ne zalim. Kad sam se probudila nestao bol, i dalje malo problem sa nogom ali kakvo olaksanje. Tri dana bolnice pa 6 nedelja, bez sjedjenja, samo sam lezala i hodala sto vise. Sad prosle te 6 nedelje konacno, pocinjem sa fizijoterapijom ali bolje mi je noga, ne copam vise, samo sto i dalje ne osjecam stopalo(malo umrtvljeno) ali navikne se covek pa mi ne smeta vise.
    Da, sve zavisi od samog stanja.. Kao sto rekoh... doktor specijalista to najbolje utvrdi a ako je bol nepodnosljiv onda obicno treba operacija... Ja je recimo imam ali sam imao strasne bolove samo u pocetku... Nakon terapije u Igralu i KCCG se stanje pobljsalo i sad sam skoro zaboravio na to... Nekad osjetim bol na promjenu vremena ali nista prestrasno... Sve zavisi od slucaja do slucaja, ima raznih vrsta diskusa da sad ne objasnjavam... Ima na netu i YT-u masu korisnik informacija o tome...

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Samo bi da vam kazem da pazite na ledja, da kad nosite nesto obavezno kleknete pri dizanju, i da kleknete takodje kad zavezete cipele itd sto ja nikad nisam radila nego savijala se bzv. I nikad nisam mislila da ce se to meni desit', cula sam za diskus herniju ali rekoh, bah nece me to strefit' lol. Eto moje iskustvo i pazite ledja jer se desava to sr*anje cesce nego sto mislimo a moze se izbjeci. Eto.
    A to covjek obicno shvati tek kad se nesto desi... Da smo svi (koji smo je 'zaradili') pazili na vrijeme ne bi se ni desilo a ovako mozemo samo da savjetujemo druge da paze iako ce mnogi ic' istom logikom da su oni 'jaki i izdrzljivi' i da se to njima nece (ili ne moze) desit'...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Milose, dodji na aikido. Pomaze.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milos76 View Post
    Operisati ili ne
    Daj nesto vise napisi, koje probleme imas. Uglavnom ne operise se bez ako se mora.
    A indikacije za operaciju su uglavnom neizdrziv bol koji ne prolazi i neuroloski deficit.
    Svakako bi trebalo da probas prvo sa fizikalnom terapijom, akupunkturom...Jer svaka operacija nosi rizik.

    @Phenix
    Probaj da pijes Keltikan forte. Odlicne su tablete. Njemacki prozivodjac, nema ih u CG da se kupe. Ja imam problem isto sa diskusom i trnjenje u prstima i stopalu i od kad sam ih pio skoro da je potpuno nestalo.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Milose, dodji na aikido. Pomaze.
    Na aikido da podje i da se osakati.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Nazalost, ljekari lijece posledicu umjesto uzrok.
    Zavrsio sam sto se tice daljeg komentarisanja ove teme.
    Last edited by Mr_G_rUzNi; 20-11-16 at 22:33.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Nazalost, ljekari lijece posledicu umjesto uzrok.
    Zavrsio sam sto se tice daljeg komentarisanja ove teme.
    Zasto bi zavrsio komentarisanje na ovu temu? Ego ti je pogodjen
    Salu na stranu ali ako imas sto da kazes korisno u vezi sa aikidom i da na taj nacin pomognes reci.
    Ja sam prokomentariosao da se "osakati" zbog bacanja koja se rade na aikido, sto ne odgovara nikako nekome sa dijagnozom diskus h.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Nazalost, ljekari lijece posledicu umjesto uzrok.
    Zavrsio sam sto se tice daljeg komentarisanja ove teme.
    U konkretnom slucaju, uzrok mozes da 'lijecis' prije nego 'zaradis' diskus, kad ga jednom 'zaradis' onda su samo posledice u pitanju...

    A kao sto rece Shegach, bavljenje takvim sportom sa dijagnozom diskusa (pogotovo ako je fresko) nije nikako dobra ideja...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    aikido je sport koliko i joga

    mada je svaka fizička aktivnost zdrava pa i ta, zadnjih godinu dana treniram najobičnije kružne treninge (kardio + sprave) i osjećam se bolje nego prije 10 god. iako nisam izgubio puno na težini u odnosu na prije godinu
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Prvo, zavisi gdje ti je DH. Na vratu ako je onda se operiše samo ako si životno ugrožen jer inače je jako opasno i nema tog hirurga koji će ti reći da je operišeš.

    Ako je dolje onda se rade operacije i to dosta uspješno ali opet kad ispucaš sve nehirurške metode.

    Kako da izbjegneš operaciju? Vojnička disciplina u sprovođenju režima čiji ti se sastavni djelovi čine dosadni i beskorisni. Neću ulaziti u detalje ali core strenght je nešto što malo ko ima, a može da ti život promjeni. Držanje, ispravi se! U vezi sa držanjem treniraj najviše zadnju ložu i zadnja ramena. A onda poradi na mobilnosti kukova. Naravno i joga ali uz konsulatiju sa diktorom i jogiinstruktorom.

    U zavisnosti od lokacije DH isključićeš neke vježbe jer su štetne ali ovo gore je univerzalno dobro bez obzira na lokaciju DH. I kad popraviš stav i ojačaš, kičma se prilagođava, a simptomi nestaju. Ima još milion sitnica koje djeluju bezveze ali sve zajedno radi posao. I tako vojnički u nedogled svaki dan.

    Jedan paradox. Vježba koja je najkorisnija za kičmu i core strenght, a ujedno najopasnija je deadlift. Ko nauči da je pravilno izvodi...

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 21-11-16 at 10:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Prvo, zavisi gdje ti je DH. Na vratu ako je onda se operiše samo ako si životno ugrožen jer inače je jako opasno i nema tog hirurga koji će ti reći da je operišeš.

    Ako je dolje onda se rade operacije i to dosta uspješno ali opet kad ispucaš sve nehirurške metode.

    Kako da izbjegneš operaciju? Vojnička disciplina u sprovođenju režima čiji ti se sastavni djelovi čine dosadni i beskorisni. Neću ulaziti u detalje ali core strenght je nešto što malo ko ima, a može da ti život promjeni. Držanje, ispravi se! U vezi sa držanjem treniraj najviše zadnju ložu i zadnja ramena. A onda poradi na mobilnosti kukova. Naravno i joga ali uz konsulatiju sa diktorom i jogiinstruktorom.

    U zavisnosti od lokacije DH isključićeš neke vježbe jer su štetne ali ovo gore je univerzalno dobro bez obzira na lokaciju DH. I kad popraviš stav i ojačaš, kičma se prilagođava, a simptomi nestaju. Ima još milion sitnica koje djeluju bezveze ali sve zajedno radi posao. I tako vojnički u nedogled svaki dan.

    Jedan paradox. Vježba koja je najkorisnija za kičmu i core strenght, a ujedno najopasnija je deadlift. Ko nauči da je pravilno izvodi...

    Sent from my GSXR1000 @299
    Sve stoji sto si rekao. Samo da ko ne pomisli ko ima problema sa kicmom, vjebu deadlift da ne pokusava ni u snu da izvodi. Ko je zdrav to je druga prica.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrvoShegach View Post
    Samo da ko ne pomisli ko ima problema sa kicmom, vjebu deadlift da ne pokusava ni u snu da izvodi. Ko je zdrav to je druga prica.
    Naravno. Rizik izvođenja vježbe sa povređenom kičmom se veoma uvećava i sve u svemu nije vrijedno toga. Ja sam imao lordozu lumbalnog dijela. Boljela su me sva donja leđa. Fino teg u ruke i nekolika mjeseca učenja na ogledalu i top. Ova vježba to ispravlja i stav generalno popravlja. Interesantno je da i vježba "farmerski hod" isto drži kičmu pravom jer tijelo kad je pod velikom kilažom prirodno zauzima najjači stav. Naravno sve uz konsultaciju sa doktorima jer svaka DH je različita.

    Sve se može dovesti u red. DH se ne može izliječiti ali će vas ta nesreća uvesti u jedan novi svijet kako se treba inače ponašati da ne bi iskakali diskovi i kako da budete u vinklo što se veli.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #15
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Cesar Evo vec neko vrijeme se kanim da krenem sa vjezbom farmerski hod. Citah skoro da je dobra za jacanje core-a

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Šta je to farmerski hod? I kako si vježbao sa tegovima?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Šta je to farmerski hod? I kako si vježbao sa tegovima?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    https://lmgtfy.com/?q=farmerski+hod

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    meni zena ima diskus u lumbalnom dijelu,radili smo magnetnu u Hipokratu.isli smo kod Milana Sretencica u igalu i pomogao joj je mnogo.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrvoShegach View Post
    Daj nesto vise napisi, koje probleme imas. Uglavnom ne operise se bez ako se mora.
    A indikacije za operaciju su uglavnom neizdrziv bol koji ne prolazi i neuroloski deficit.
    Svakako bi trebalo da probas prvo sa fizikalnom terapijom, akupunkturom...Jer svaka operacija nosi rizik.

    @Phenix
    Probaj da pijes Keltikan forte. Odlicne su tablete. Njemacki prozivodjac, nema ih u CG da se kupe. Ja imam problem isto sa diskusom i trnjenje u prstima i stopalu i od kad sam ih pio skoro da je potpuno nestalo.

    znaci Keltikan forte je dobar.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Antigravitacione cizme kazu da pomazu

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mico.m4 View Post
    Antigravitacione cizme kazu da pomazu
    Gravity boots su dobre ali kratkoročno. Tijelo je mehanizam koji se brzo navikne tako da i iron throath i gravity boots se rade kao 10 tak dana i onda pauza. Druga stvar, ljudi sa aneurizmama, povišenim krvnim i očnim pritiskom treba da izbjegavaju boots po mišljenju doktora. Mislim da logika govori u prilog tome ali mislim da tijelo ne funkcioniše tako. Hiljdama godina se radi ta inverzija pogotovu u yogi. Skoro je jedan lik visio tri dana bez problema i tijelo se prilagodilo. Ja ih imam i povremeno odradim kad me dolje stegne. Dva dana, bez trećeg. Tri serije po 45sec sa 3-5 min pauze. Nikako ne visiti statički već se protezati u stranu sa tvistovima

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    keltikan forte smo kupili u Austriji i zena ga pije evo desetak dana,bol je skoro nestao,ujutro iz kreveta ustaje bez bolova tako da za sada moram pohvaliti ovu tabletu.moze se kupiti jedino u Austriji i Njemackoj.dvije kutije su 110e.u Austriji.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Njemacku je oko 37e 40 kapsula.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u Njemacku je 36e pakovanje od 40.kapsula,danas su kupljene u Stutgartu.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 17:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •