Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #201
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da li znas mozda sta si primio? Krvnu plazmu? Neki lijek?
    Ovako mi je rekao doktor odprilike: to je neka nova inekcija koja je koktel od tri sastojka koji se mjesaju u odredjenom omjeru u zavisnosti od stepena ostecenja tkiva. Cini mi se da je rekao da je iz Njemacke ili se tamo prvo pocela primjenjivati..

    Ta inekcija se daje u bolno mjesto, u mom slucaju dao mi je u rame (3x u sest dana, znaci svaki drugi dan). Mene je rame boljelo sigurno pola godine i nista nije pomoglo a sa ovom injekcijom me prestalo boliti totalno.

    Kod diskus hernije ide izmedju kicme i kicmene mozdine, tako rece doktor.

  2. #202
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Ovako mi je rekao doktor odprilike: to je neka nova inekcija koja je koktel od tri sastojka koji se mjesaju u odredjenom omjeru u zavisnosti od stepena ostecenja tkiva. Cini mi se da je rekao da je iz Njemacke ili se tamo prvo pocela primjenjivati..

    Ta inekcija se daje u bolno mjesto, u mom slucaju dao mi je u rame (3x u sest dana, znaci svaki drugi dan). Mene je rame boljelo sigurno pola godine i nista nije pomoglo a sa ovom injekcijom me prestalo boliti totalno.

    Kod diskus hernije ide izmedju kicme i kicmene mozdine, tako rece doktor.
    Možeš li napisati ime doktora i broj telefona?

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  3. #203
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,046
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicholas View Post
    Možeš li napisati ime doktora i broj telefona?

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    I mene interesuje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    To mora da su velisa i sickinger,davno smo vodili brata kad se razbolio kod njih,medjutim njemu nisu mogli nista pomoc jer je to bio ozbiljan tumor.

    http://ortoped.me/o-nama_01446107687249.php
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #205
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Ja sam bio kod prim dr. Vlahovica.

    067614803

  6. #206
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Da,radi i on sa njima.
    Smatraj da si ima dobro srece onda.

    Iz iskustva nekih prijatelja,jako strucnih,ne bih mu da maticu u ruke da zasarafi a kamoli dio sebe.

    No da tebi bude bolje samo...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #207
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Dva diska iskocila ,plus spondiloza ,nerv pritisnut od ove mase sto se izlila iz diska .
    pa ja sam ga ugasio
    U petak idem na magnetnu pa kod neurologa na dalje konsultacije .da mi je ovaj nerv nekako umiriti izlijeciti ,ne pitam se sa stopalom

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  8. #208
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,046
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Spinalni kanal ti je ok i to je najbitnije ostalo se sve da sanirati i bez operacija. CT je opis onog sto vide i ne mora da ima previse veze sa onim sta osjecas. Evo npr ja sam radio magnet koljena kad mi je iskakalo i konststovano na pateli grade 3 povreda. Ja na net da pogledam kad kuku majko to je najveci stepen itd. Medjutim ortoped mi je rekao da ne avetam i da to ne mora nista da znaci kad je samo ispoljavanje simptoma u pitanju. I bio je u pravu i malo me to boljelo ali vjezbom i jos nekim stvarima sad je to pod konac. Dakle ne tripuj jer ako ti bol predje u glavu tu nema lijeka. Pozitivno razmisljanje je 50% lijecenja povrede.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  10. #209
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Ja nisam ni posao na magnetnu. Vise pravilne fizicke aktivnosti, vjezbe i to je to. Vidjeces sto ti najvise odgovara, i sigurno nece biti brzo ali ce kao i sve drugo proci.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #210
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Spinalni kanal ti je ok i to je najbitnije ostalo se sve da sanirati i bez operacija. CT je opis onog sto vide i ne mora da ima previse veze sa onim sta osjecas. Evo npr ja sam radio magnet koljena kad mi je iskakalo i konststovano na pateli grade 3 povreda. Ja na net da pogledam kad kuku majko to je najveci stepen itd. Medjutim ortoped mi je rekao da ne avetam i da to ne mora nista da znaci kad je samo ispoljavanje simptoma u pitanju. I bio je u pravu i malo me to boljelo ali vjezbom i jos nekim stvarima sad je to pod konac. Dakle ne tripuj jer ako ti bol predje u glavu tu nema lijeka. Pozitivno razmisljanje je 50% lijecenja povrede.
    Ma nisam uopste u tripu ,samo sto 3 mjeseca nemati osjecaja u stopalu je uradilo svoje,preslo mi u nervozu .radim vjezbe 2 x ujutro i uvece ,noz mi je poslednja solucija, dacu sve od sebe da do toga ne dodje

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  12. #211
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    E ovaj nalaz mr ne uliva poverenje

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #212
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Cuvaj se, nije ovo ni malo naivno. Ne naginji se prema naprijed. Kad peres zube i umivas se pridrzavaj se rukom o zidu da smanjis pritisak na kicmu. Ako treba nesto da dohvatis, radi to iz cucnja i drzi kicmu pravo. Ne dizi velike tezine i ako treba nekad, primakni teret sto vise k sebi, nikako ispruzenih ruku. Ne spavaj na stomak. Stani ispred ogledala pa pogledaj kakvo ti je drzanje u odredjenim polozajima i koriguj ga. Ako ti nije prejaka bol radi staticke vjezbe, izdrzaj za ledjne i trbusne, ali ne plank, rano ti je jos za to. Lagana istezanja. To sve do granice bola. Sto god te boli bataljuj. Posle odredjenog vremena te nece boljet pa ces moc da nastavis da radis tu vjezbu. Setaj. Sto manje sjedi. Obavezno idi na fizikalnu terapiju. Dr Karanikic, Bokan su dobre od fizijatara. Kad djeljes isto se dobro cuvaj. Ibjegavaj nagle pokrete i cimanja.
    Obavezno uzmi neki jaci b kompleks, moze i magnezijum. Keltikan forte je njemacki proizvod i dobar je u ishrani nerava sto je tebi sad potrebno. Ali ovdje nema da se kupi. Njemacku kosta oko 38e cini mi se. Kao alternativu ovdje mozes da kupis Doloctan forte, skoro je isti sastav kao i Keltikanu ali je isto skup. Omega 3.
    Bitno je i da sto prije pocnes sa fizikalnom i suplementacijom.
    Obavezno podji i kod neurologa i kod neurohirurga za misljenje. Posebno da ti neurohirurg pogleda snimak MRI jer ovi nasi strucnjaci na radiologiju znaju da pogrijese.
    Dr Minic ti je doba i mislim Milic dolaze u privatnu kliniku preko puta Forme kod autobuske stanice.
    Osjecaj u stopalo ce ti se vratit vremenom u zavisnosti od ostenja nerva. Ako imas pored otuplljenog osjecaja i trnjenja misicnu slabost, da ne mozes ili tesko hodas na prstima ili peti odma podji kod dr bez cekanja, pa privatno. Uvjek trazi najboljeg dr kojeg mozes sebi da priustis.
    To je nesto sto mi je palo na pamet. Ako ti je potreban savjet jos neki slobodno pitaj. Nisam dr ali sam prosao kroz te faze pa ti mogu dati neki savjet koji je meni bio od koristi. Sto ne znaci da ce biti i tebi, jer su to zajebane povrede i svaka je za sebe, drugacija. Ali opet mozes poslusat vise savjeta pa vidis koji ti odogovara.
    Last edited by Gambler; 06-03-20 at 20:37.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Gambler For This Useful Post:


  15. #213
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Da dodam jos. Nisam citao sve postove izvise.
    Ako si bio u treningu, to zaboravi dok se dobro ne oporavis. Cak i kad se oporavis pitanje je oces li vise moci trenirati kao nekad ali ces moci trenirati.
    Ako si vec bio u treningu brze ces se oporavit, a ako nisi pomucit ces se malo da izgradis te trbusne i ledjne misice. Oni su osnova, drze taj dio kicme. Koliko je bitno da su jaki, toliko je bitno i da su fleksibilni.
    Last edited by Gambler; 06-03-20 at 20:50.

  16. #214
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    E ovaj nalaz mr ne uliva poverenje

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Nije to nista druze. Ja sam pisao na ovu temu, no mi banovali moj nick na kratko zbig neke druge teme pa sada samo citam forum sa drugim nickom. Al evo da ti se nadovezem da isti problem imam i ja na S5L1 i funcionisem normalno.
    Ono sto ti treba da radis (a i ja no sam lijena guzica od kad sam se ozenio), da jacas trbusne i ledjne misice.
    Ja imam jos malo goru dijagnozu od tebe. Pa evo vec godinu ipo funcionisem. Idem a na posao, setam, stojim, nosim malu cerkicu kada setam (a ona ima 14kg)...
    Meni se i isijadni nerv bio upalio u ljeto 2018, pa sam se o jadu zabavio sa bolovima. Ali prodje.
    Dakle, jacaj trbusne i ledjne misice. Istezi noge, to jest listove i zadnju i prednju lozu. Jacaj misice noga takodje. Ovo zbog isijadnog nerva koji utice na tonus misica. I to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  17. #215
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citam da prijavljujes da ti je stopalo pogodjeno.
    Sve dok ti stopalo ne padne (to znaci da ne mozes da ga podizes no vuces), ili ne mozes da kontrolises malu i veliku nuzdu, kao i da imas nesnosan bol da vise ni tablete za bol ne pomazi, ne idi pod noz.
    3 mjeseca sam trpio bol, i utnutost skocnog zgloba i stopala. Na dijelu stopala iznad palca, gdje je tetiva od palca, desi se da me pece kao da je cigar prislonjen na kozu. Zatim me bolio list sa spoljne strane. Guz iznad noge takodje.... zna palac da boli...
    Osim istezanja, vidio sam na YT gdje neki lik se nasloni dlanovima na zid, pa bolnu nogu trese. Meni pomoglo. Radio sam to, i radim kad god osjetim stopalo da boli ili pece. Zaista, ne znam kako, ali pomogne. Evo link


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  18. #216
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    I da ne zaboravim, bjezi od narodnih vidara, kostolomaca, cupaca nerava i slicno. To jedino za ne daj boze ono kad ti ne preostane nista bez operacija pa ajde da probas. Ne velim da nekad ne mogu pomoc, mnogima i pomognu ali te isto tako mogu i osakatit.

  19. #217
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    "Konflikt savremenog čovjeka nastaje usljed suprotnih vrijednosti ega i tijela. Ego misli na dostignuće, a tijelo na uživanje. Ego funkcioniše pomoću slika, tijelo funkcioniše uz osjećanja. Kada se slika i osjećanje podudaraju - rezultat je zdrav emocionalni život. Međutim, kad je osjećanje podređeno i potisnuto u korist slike ega, rezultat je život u iluziji i očajanju. Iluzija osporava stvarnost tjelesnog stanja, očajanje vješto izbjegava njegove potrebe.

    Da bi se prevazišla iluzija moći, potrebno je stvarnost slobode i ljubavi doživjeti kao tjelesno osjećanje. To se postiže koncentracijom na fizičke napetosti u tijelu. Kada osoba osjeti ukočenost u tijelu, znaće da nije slobodna, uprkos buntu i prkosu. Ako osjeća da joj je tijelo zamrznuto, znaće da je sputana, bez obzira na spoljašnje stanje stvari. Ako postane svjesna zablokiranog disanja i smanjene motilnosti, shvatiće da nije u stanju voljeti.

    Emocionalno značenje mišićne napetosti nije pravilno shvaćeno. Nerazriješeni emocionalni konflikti iz djetinjstva su ugrađeni u tijelo kao hronična mišićna napetost koja osobu sputava, ograničavajući joj motilnost i sposobnost osjećanja. Ta napetost, koja obuzima tijelo - oblikuje ga, dijeli i deformiše - mora se prethodno eleminisati, da bi osoba mogla postići unutrašnju slobodu. Bez unutrašnje slobode, iluzorno je vjerovati da osoba može slobodno misliti, osjećati, postupati i voljeti".

  20. #218
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Postoji li u CG dobar neurolog koji je specijalizovan za ovakve probleme?
    Iz KBC dobih preporuku za dr Stolica koji radi u Hipokrat, ne znam je li ko bio kod njega?

  21. #219
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Postoji li u CG dobar neurolog koji je specijalizovan za ovakve probleme?
    Iz KBC dobih preporuku za dr Stolica koji radi u Hipokrat, ne znam je li ko bio kod njega?
    Kazu da svi izbjegavaju hipokrat zbog njega,kazu da je medju najboljima doktorica Radulovic

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  22. #220
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Postoji li u CG dobar neurolog koji je specijalizovan za ovakve probleme?
    Iz KBC dobih preporuku za dr Stolica koji radi u Hipokrat, ne znam je li ko bio kod njega?
    Jedan pojmas samo takav. Mene je dao pogresnu terapiju bio. Posto se nisam dobro osjecao od toga sranja, podjem kod dr Perunicica, za njega su mi rekli da je dobar. I kaze ko ti je dao ovo da pijes ovo nije za tebe, odmah batali ovo.
    Cak mi mi je i med. sestra koja tamo radi rekla da je bolje da podjem kod drugog neurologa.

  23. #221
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    O boze.. Pa jasno mi je da dobrog neurologa u CG nema jer se slabo ko usudjuje da hvali nekog od njih, sto nije slucaj za kardiologe npr.
    Zakazah kod dr Milovica na kraju, isto po preporuci, dako bude bolja nego ova za Stolica.

  24. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Doktorica Radulovic je plafon,u svakom pogledu kao dr i kao osoba.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. #223
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    U kojoj klinici radi ona?

  26. #224
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Postoji li neki gel koji ublazava bol usled isijasa i pospjesuje oporavak?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  27. #225
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    KRAUTERHOF konjski gel zeleni/crveni, diklofen gel ili onaj smrdeljavi ihtiol kamfor (crna mast).

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 16:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 09:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •