Page 11 of 14 FirstFirst ... 7891011121314 LastLast
Results 251 to 275 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #251
    Join Date
    May 2020
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Mislim da nisam nista cimnuo. Kao sto rekoh, bol nisam osjetio ni u jednom trenutku prilikom treninga, cak ni kada sam trenirao u par navrata nakon toga... Sjedenje i lezanje mi ne prijaju i treba mi malo vremena da pronadjem polozaj koji mi odgovara.


    Evo jedan update: Od javljanja prvog simptoma sada je proslo vise od dva mjeseca. Odradio sam CT vratne kičme i nalaz je uredan, ne prikazuje nikakve hernijacije niti bilo kakve promjene.
    Bol je sada znatno manja nego u pocetku i skoro da je zanemarljiva osim prilikom pomjeranja glave unazad. I dalje su mi konstantno utrnuti palac i kaziprst desne ruke, ali ne uvijek jednako, nekad manje nekada vise. Ponekad osjetim i strujanje u podlaktici. Snaga je i dalje drasticno smanjena. Primijetio sam atrofiju misica grudi, sada je vidljivo manji u odnosu na lijevi i jedna glava tricepsa je skoro nestala. Takodje, mislim da je zahvacen i lattisimus. Ovi misici su vrlo mlitavi i mekani i nisam u mogucnosti da ih u potpunosti aktiviram. Sa druge strane, podrhtavanje misica je skoro nestalo.

    Pokusavam da uhvatim vezu za MR, pa se nadam da cu uspjeti da je odradim prije 4. septembra.
    tebi je druze upaljen nerv, trebao bi ti odmor i struje i sve ce to doci na svoje.

  2. #252
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Muhadzeri View Post
    kako da jaca misice ako neces da si misicav. da nece na jogu.
    sam sebi si kontradiktoran, bice nisi digao nista preko 20 kg.
    samo pravilan rad a tezine trebaju da su adekvatne tvojoj trenutnoj snazi
    Cujes ovoga mangupa..
    Ako nisi znao, da ti ja pojasnim. Mozes da radis po hiljadu sklekova, i trbusnjaka dnevno, neces se nabildovati. Mozes se izdefinisati u odredjenim regijama (ledja i stomak prvenstveno), ali ni to nije sigurno, zavisno od kilaze i kardio tretmana. Ali ono sto ces sigurno udariti je da ces struk obloziti cvrstim, a ne mlitavim misicima (makar se nikakva promjena ne vidjela golim okom), sto je najbolja preventiva protiv ovakvih boljki.


  3. #253
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Cujes ovoga mangupa..
    Ako nisi znao, da ti ja pojasnim. Mozes da radis po hiljadu sklekova, i trbusnjaka dnevno, neces se nabildovati. Mozes se izdefinisati u odredjenim regijama (ledja i stomak prvenstveno), ali ni to nije sigurno, zavisno od kilaze i kardio tretmana. Ali ono sto ces sigurno udariti je da ces struk obloziti cvrstim, a ne mlitavim misicima (makar se nikakva promjena ne vidjela golim okom), sto je najbolja preventiva protiv ovakvih boljki.
    Bgm bucaj sklekove pravilno duzi vremenski period, neces doci kao Ronnie Coleman al ces imati bas izrazene grudi/triceps i dosta dobra ramena.

  4. #254
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ada, bucaj vijacu svaki dan, pa ces biti kao vreteno, sav utegnut.

    Ali to sve samo govori da su tezine apsolutno nepotrebne, bez ako covjek bas nece vecu misicnu masu, tj da se nabilduje.
    Last edited by ovizionizi; 24-07-20 at 10:50.


  5. #255
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ada, bucaj vijacu svaki dan, pa ces biti kao vreteno, sav utegnut.

    Ali to sve samo govori da su tezine apsolutno nepotrebne, bez ako covjek bas nece vecu misicnu masu, tj da se nabilduje.
    Mozes se nabildati i od povecanja ponavljanja, misic raste i od povecanja tezine i od povecanja ponavljanja(to je dokazano, pogledaj samo street workout profije), ali ono sto ti se nece puno poboljsati je snaga(iz prostog razloga sto se snaga dobija sto vecom kilazom). To za vijacu hmm, ima tu istine sto kazes al to je vjezba za izdrzljivost(kao i trcanje) tako da nije to isto kao vjezbe za snagu/misicnu masu.

  6. #256
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Mozes se nabildati i od povecanja ponavljanja, misic raste i od povecanja tezine i od povecanja ponavljanja(to je dokazano, pogledaj samo street workout profije), ali ono sto ti se nece puno poboljsati je snaga(iz prostog razloga sto se snaga dobija sto vecom kilazom). To za vijacu hmm, ima tu istine sto kazes al to je vjezba za izdrzljivost(kao i trcanje) tako da nije to isto kao vjezbe za snagu/misicnu masu.
    A ti mozes, bogome, ali to je duplo veci posao od tezina, a za isti cilj. Kao sto rece, moraces godinu da guslas za rezultate koje ce neko sa tezinama postici za nekoliko mjeseci. Nema tog chin-up zgiba koji ce isforsirati biceps koliko hebena bućica.


  7. #257
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A ti mozes, bogome, ali to je duplo veci posao od tezina, a za isti cilj. Kao sto rece, moraces godinu da guslas za rezultate koje ce neko sa tezinama postici za nekoliko mjeseci. Nema tog chin-up zgiba koji ce isforsirati biceps koliko hebena bućica.
    Istina ziva ali ako radis biceps sa bucicom ti radis samo biceps, ako radis pravilne chin upove radis core, ledja, biceps, podlakticu lat i jos dosta stabilizatora tako da opet zavisi oli da imas samo ruke dobre ili citavo tijelo

  8. #258
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    E sad dodjosmo do toga da taj neko radi samo bicepse sa bucicama i nista vise. To mu je vas trening. Nemoj to, brate.. Kazem, ne mozes sklekovima, zgibovima, propadanjima.. da imas brze rezultate kao sa tezinama kojima "napadas" konkretne grupe misica. Prosto ne mozes. Ali bas zato su mi za ovakve zdravstvene razloge to mnogo bolje vjezbe. Ti sklek kad radis, ti si sav utegnut kao sajla. Kad si u polozaju za sklek (malo spusten), dje god da te covjek prstom takve, ti si kamen. Bukvalno si sav stegnut. A to je ono sto je kicmi potrebno, da se oblozi misicima, nije bitno da sad izgledas kao Apolon. Doduse, sve zavisi o kakvoj povredi je rijec. Znam ljude koji su sjebali kicmu, koji su pod tom povredom mogli zgibova koliko hoces (iako mislim da im ni to nije bilo pametno), ali trbusnjak nisu smjeli ni da probaju. Hoce bol da ih prekine na pola. Tako da i te "obicne" vjezbice mogu biti vrlo opasne ako je neko ozbiljnije ostecenje.


  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Razlika u prostornoj rezoluciji izmedju 1.5T i 3T je dosta mala, najveca prednost jaceg magneta je u brzini snimanja, otprilike dva naprema jedan.
    Nece bas biti...odredjene promjene koje na 1.5 tesle ne mozes ni vidjet,sa 3 tesle su kristalno jasne.Pogotovo ako govorimo o mozgu.
    Radio sam napr kontrolni pregled testisa nakon operacije na 3t magnetu,na osnovu nekih preporuka iz inostranstva..Koje se ne rade inace sa 1.5 t jer nemaju svrhe i ne mogu cesto mnogo vise prikazati od obicnog uzv-a.
    Last edited by Sidewinder; 25-07-20 at 23:12.

  10. #260
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Angry

    Evo sam uradio MR napokon. Nalaz je tu. Kod izabrane sam preksjutra, kod specijaliste sam kada mi zakaze...
    Znate li sta ovo znaci, vidim da nije dobro. Pojedoh se ziv.


  11. #261
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,754
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    ta tri diska su ti vec počela sa degenerativnim promjenama, nijesu ti vise elasticni i lako pokretljivi, ta tecnost u sredini se sasusila i zato imas tegobe valjda u donjem dijelu ledja i disk ti je amortizer koji te cuva pri naglim pokretima, skokovima i vremenom se trosi i pretpostavljam da si malo stariji preko 35 i to se desava starenjem materijala...cista je obicno nesto ispunjeno tecnoscu i obicno benigno ali i to ce ti ipak doktor najbolje reci, ne citaj iternet jer naše nerazumijevanje medisicnskih termina moze da te dovede do situacije da se bezrazlozno uplasis,.. doktor je taj koji ce znati mi sam nagadjamo...javi sto ti rekoše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  13. #262
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Slozit cu se sa Zvoncicom .
    Nikad ali nikad se ne lijecite preko neta . Prvo to uospte ne mora sa je tacno sto procitate drugo simptomi su za mnoge bolesti pa skoro isti . Nebi postojali specijalisti oa subspecijalisti da je moguce tako na par klikova postaviti dijagnozu .
    Evo aktuelna je korona . Pogledajte simptome korone i gripa . Skoro su isti . Kazu kod grpia nema gubitka cula ukusa ali ni kod cetvrtine oboljelih od korone nema tog gubitka .
    Tako sve molim kao bivso zdravstve radnik nemojte dacste lijeni idite kod doktora .

  14. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  15. #263
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ta tri diska su ti vec počela sa degenerativnim promjenama, nijesu ti vise elasticni i lako pokretljivi, ta tecnost u sredini se sasusila i zato imas tegobe valjda u donjem dijelu ledja i disk ti je amortizer koji te cuva pri naglim pokretima, skokovima i vremenom se trosi i pretpostavljam da si malo stariji preko 35 i to se desava starenjem materijala...cista je obicno nesto ispunjeno tecnoscu i obicno benigno ali i to ce ti ipak doktor najbolje reci, ne citaj iternet jer naše nerazumijevanje medisicnskih termina moze da te dovede do situacije da se bezrazlozno uplasis,.. doktor je taj koji ce znati mi sam nagadjamo...javi sto ti rekoše
    Imam 28 godina. U pitanju je vratni dio kicme. Bol sam osjecao u pocetku i sirio se niz desnu ruku, ali ga je poslije par nedjelja zamijenilo trnjenje. To je bilo prije tri mjeseca. Trenutno su simptomi trnjenje, slabost tricepsa, misica grudi i latissimusa i atrofija ovih misica. Malo sam detaljnije opisao probleme u nekom od prethodnih postova.
    Poslao sam na par adresa izvjestaj i vecina doktora (ali ne specijalista iz ove oblasti) je rekla da ce najvjerovatnije biti potrebna operacija.
    Bio sam kod Sava Radunovica i procitao mi je snimak magnetne rezonance i rekao da imam neki tezi oblik hernijacije, da se ta neka unutrasnjost diska razlila i da se ne moze vratiti u predjasnji polozaj. Rjesenje je da se ceka da ga tijelo resorbuje, ali to je spor proces. Taj materijal vrsi kompresiju na nerv i to mi izaziva ove simptome. On mi je rekao da mogu da idem kod njega na neke terapije kojima bi pokusao da otkloni tu kompresiju i da ce biti potrebno minimum 20-25 terapija, a cijena je 50 eura po terapiji. Malo skupo, ali snasao bih se za novac da znam da ce mi biti bolje nakon toga... Takodje rekao mi je da ce neurohirurg kod koga mi je zakazano 29. septembra, vjerovatno predloziti da idem na operaciju, ali da je to vrlo rizican zahvat i da se ne treba olako upustati u to. Kakva su vasa iskustva? Da li znate nekog dobrog strucnjaka? Zelim da cujem vise razlicitih misljenja prije nego odlucim sta cu dalje. Ali opet, vrijeme nije na mojoj strani, jer sto je duze nerv kompresovan, veca je vjerovatnoca trajnog ostecenja...

  16. #264
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Dostina hvali Hipokrat, e sad cijene ne znam niti sam imao iskustva ali eto treba sve provjeriti,operaciju ostavi kao poslednju opciju sto ti ja zlo mislim...

  17. #265
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,754
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Imam 28 godina. U pitanju je vratni dio kicme. Bol sam osjecao u pocetku i sirio se niz desnu ruku, ali ga je poslije par nedjelja zamijenilo trnjenje. To je bilo prije tri mjeseca. Trenutno su simptomi trnjenje, slabost tricepsa, misica grudi i latissimusa i atrofija ovih misica. Malo sam detaljnije opisao probleme u nekom od prethodnih postova.
    Poslao sam na par adresa izvjestaj i vecina doktora (ali ne specijalista iz ove oblasti) je rekla da ce najvjerovatnije biti potrebna operacija.
    Bio sam kod Sava Radunovica i procitao mi je snimak magnetne rezonance i rekao da imam neki tezi oblik hernijacije, da se ta neka unutrasnjost diska razlila i da se ne moze vratiti u predjasnji polozaj. Rjesenje je da se ceka da ga tijelo resorbuje, ali to je spor proces. Taj materijal vrsi kompresiju na nerv i to mi izaziva ove simptome. On mi je rekao da mogu da idem kod njega na neke terapije kojima bi pokusao da otkloni tu kompresiju i da ce biti potrebno minimum 20-25 terapija, a cijena je 50 eura po terapiji. Malo skupo, ali snasao bih se za novac da znam da ce mi biti bolje nakon toga... Takodje rekao mi je da ce neurohirurg kod koga mi je zakazano 29. septembra, vjerovatno predloziti da idem na operaciju, ali da je to vrlo rizican zahvat i da se ne treba olako upustati u to. Kakva su vasa iskustva? Da li znate nekog dobrog strucnjaka? Zelim da cujem vise razlicitih misljenja prije nego odlucim sta cu dalje. Ali opet, vrijeme nije na mojoj strani, jer sto je duze nerv kompresovan, veca je vjerovatnoca trajnog ostecenja...
    uh brate, nezgodno....znas kako.....ja sam svoje dijete vodila kod Savovoga oca ali mome djetetu nije operacija bila jedina opcija, nego je operacija bila opcija samo ukoliko hoce da bude profesionalni fudbaler, a ako neće onda je čak i bolje da s ene operiše....dali smo grdne pare za tri mejseca rehabilitacije, prvo svakodnevno 15 dana, pa svaki drugi dan narednih 15 pa onda dva puta nedjeljno, pa nedjeljno....Da mi je doktro rekao operacija je jedina opcija, ne bih se mislila...ni za see ni za dijete naravno....tako da ti ja mogu reći moje misljenje, ali samo ga uzmi u obzir pa promisli, shodno svojim afinitetima i odluči

    Ja bih obavezno poslušala struku! Neurohirurg je neurohirurg...Savo ti moze biti dobar za rehabilitaciju, mada ces imati Igalo posle, i ne zaboravi da Savo nije ljekar, nego kiropraktičar a to je ipak alternacija,,,nemoj ni pod razno dovoditi u istu ravan misljenje neurohirurga i kiropraktičara!!!
    Ako se mozes snaći za pare, raspitaj se kod nekoga i nadji neko ime iz te oblasti i podji po misljenje....takodje, znam da nas zdravstveni sistem ima ugovor sa nekom turskom ortopedskom i neurohirurškom klinikom i neki čuveni dr Turčin, dolazi da operiše u KBC.....potrazi ga i neka ti on vidi nalaze....Ne igraj se sa kičmom i sa zdravljem....
    Eto ovo ti je moje misljenje, a neka ti se jos neko javi pa prosudi sam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  19. #266
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,754
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Dostina hvali Hipokrat, e sad cijene ne znam niti sam imao iskustva ali eto treba sve provjeriti,operaciju ostavi kao poslednju opciju sto ti ja zlo mislim...
    Hipokrat je sao radiologija, ništa drugo...on ima magnetnu zavrsenu i to mu ne treba ako sam d0obro razumjela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Imam 28 godina. U pitanju je vratni dio kicme. Bol sam osjecao u pocetku i sirio se niz desnu ruku, ali ga je poslije par nedjelja zamijenilo trnjenje. To je bilo prije tri mjeseca. Trenutno su simptomi trnjenje, slabost tricepsa, misica grudi i latissimusa i atrofija ovih misica. Malo sam detaljnije opisao probleme u nekom od prethodnih postova.
    Poslao sam na par adresa izvjestaj i vecina doktora (ali ne specijalista iz ove oblasti) je rekla da ce najvjerovatnije biti potrebna operacija.
    Bio sam kod Sava Radunovica i procitao mi je snimak magnetne rezonance i rekao da imam neki tezi oblik hernijacije, da se ta neka unutrasnjost diska razlila i da se ne moze vratiti u predjasnji polozaj. Rjesenje je da se ceka da ga tijelo resorbuje, ali to je spor proces. Taj materijal vrsi kompresiju na nerv i to mi izaziva ove simptome. On mi je rekao da mogu da idem kod njega na neke terapije kojima bi pokusao da otkloni tu kompresiju i da ce biti potrebno minimum 20-25 terapija, a cijena je 50 eura po terapiji. Malo skupo, ali snasao bih se za novac da znam da ce mi biti bolje nakon toga... Takodje rekao mi je da ce neurohirurg kod koga mi je zakazano 29. septembra, vjerovatno predloziti da idem na operaciju, ali da je to vrlo rizican zahvat i da se ne treba olako upustati u to. Kakva su vasa iskustva? Da li znate nekog dobrog strucnjaka? Zelim da cujem vise razlicitih misljenja prije nego odlucim sta cu dalje. Ali opet, vrijeme nije na mojoj strani, jer sto je duze nerv kompresovan, veca je vjerovatnoca trajnog ostecenja...
    Evo ti po meni adekvatna a adresa za konsultaciju,znam puno ljudi koji su isli kod njega,sto na konsultacije sto na intervencije

    https://www.medigroup.rs/lekari/markovic-marko
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  22. #268
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imaš Dubrovačku kliniku specijaliziranu za te i takve operacije....
    Takodje imaš Risanske neurohirurge, .....dr.Popović kažu da je dobar ....vidi, ne rizikuj na kraju krajeva ako ne moraš

  23. The Following User Says Thank You to ilirijan For This Useful Post:


  24. #269
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hvala vam na sugestijama. Za sad sam poslao MR nalaz na dvije adrese van CG, takodje cu sacekati i taj pregled kod naseg neurohiruga...pa cu da vidim sta su mi opcije i javljam sto odlucim.

  25. #270
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja bih pokusao prvo sa Savom R. Jedini skolovani kiroprakticar u CG. Jes da je skupo. Ali nista nije skupo ako izbjegnes operaciju i sve rizike koje nosi. Isto ti je bitan unos b vit, milgama, mg, b12, omega 3 i ulje zutog nocurka. Ako mozes uzmi keltikan forte iz Njemacke. Kod nas ima neka zamjena slicni su.
    Fizikalnu zakazi sto prije.
    Last edited by Gambler; 12-09-20 at 00:29.

  26. The Following User Says Thank You to Gambler For This Useful Post:


  27. #271
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Je li pio ko Keltican forte, za obnavljanje nerava? Znam da je pominjan na ovoj temi, ali ne znam ima li ko licnog iskustva. Jesu li tako dobre kao sto pricaju? Znam da ima i neka zamjena koja ima kod nas da se kupi (Doloctan), valja li to cemu?

  28. #272
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja sam pio Keltikan. Meni je bio dobar. Preztala su mi trnjenja od njega. Ovu zamjenu nisam pio.

  29. The Following User Says Thank You to Gambler For This Useful Post:


  30. #273
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Je li pio ko Keltican forte, za obnavljanje nerava? Znam da je pominjan na ovoj temi, ali ne znam ima li ko licnog iskustva. Jesu li tako dobre kao sto pricaju? Znam da ima i neka zamjena koja ima kod nas da se kupi (Doloctan), valja li to cemu?
    Pio sam ga i ja. Ja sam radio svasta nesto pored toga yogu, fizikalne, kiropraktiku... tako da ne mogu izolovano da ocjenim njegov efekat. Dosta ljudi se hvali
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  31. #274
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Je li pio ko Keltican forte, za obnavljanje nerava? Znam da je pominjan na ovoj temi, ali ne znam ima li ko licnog iskustva. Jesu li tako dobre kao sto pricaju? Znam da ima i neka zamjena koja ima kod nas da se kupi (Doloctan), valja li to cemu?
    Za obnavljanje i ishranjivanje nerava se preporučuje alfa lipoinska kiselina, koja je ujedno antioksidant.

  32. #275
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    ALA je dobra kao antioksidant, sprecava ostecenje nerava kod dijabeticara i smanjuje nivo glukoze u krvi. Sad kod drugih vidova ostecenja nije dokazano da pomaze. Ali svejednk.ne mkze da skodi.

Page 11 of 14 FirstFirst ... 7891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 16:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 09:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •