Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 345

Thread: Diskus hernija

  1. #101
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chelsea View Post
    Moj savjet svima koji imaju problema sa ledjima je da idu kod Setencica( ne znam je li doktor) u HN. Dvije osobe meni bliske u zadnjih 2 godine su imale ogromne probleme sa diskusom, predlagane operacije i cuda. Na srecu obojica su otisli kod ovoga lika u HN i bukvalno ih je preporodio.
    I ja znam za dvije osobe kojima je majka njegova pomogla baš, a i par kojima je sin pomogao. Ali isto me strah da pođem, pročitah neđe da su nekoga nagrdili, ovo što kaže Olosh.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Evo uzeh uput za Risan, pa cu kod neurohirurga da ponesem cd sa megnetne. Znam da ce mi reci mora operacija, ali ocu da mi kaze sta me ceka ako se pazim. Dokle mogu ovako?
    Jer operacija mi nije bas najbolje resenje...
    Trenutno imam i dalje senzacije u stopalu, ali veoma su podnosljivije. Hodam, radim na poslu, stojim po 5-6 sati... Nosim bebicu bez problema. Samo pazim da sce sto dizem, radim iz koljena. Ledja me ne bole vec neko vrijeme... Ali isijadni nerv je jos upaljen. Kad bi i on prosao, bi bih ko nov!

    Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

  3. #103
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ne vjerujem da ce ti rec da mora operacija, kad vec mozes sve da radis.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  4. #104
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Sto manje fizickog naprezanja... Treba da odes kod nekog ko ce te poducit' malo kako da zivis sa diskusom.. Ima dosta korisnih informacija po netu ali najbolje kad popricas sa doktorom/neurohirurgom koji ima iskustva sa tim.

    Treba da znas kako da sjedis, kako da hodas, kako da dizes iole teze stvari. Mozda zvuci smijesno ali tako je.

    I svakako fizikalna terapija nakon koje ces i sam raditi vjezbe svakodnevno.

    Kod nas je terapija najbolja u Igalu ali ako se nema sredstava za to onda u KBC u PG gdje ima mnogo manje opreme ali opet bolje nego nista. Informativno.. za Igalo.. mislim da je u starom dijelu nekih 30-40e na dan a u novom dijelu 70-80e na dan tako da je potrebno dosta novca za neku minimalnu terapiju od 10-ak dana. U PG moze da se odradi za dzabe sa odredjenim uputom neurohirurga.

    A sto se tice "dokle ce ovako" ili "moze li se bez operacije" niko ovdje nece moc' da ti kaze.. Sve zavisi od slucaja do slucaja, koliko diskus gnijeci zivac i koje je stanje. To samo sa snimka moze da kaze strucan iskusan doktor. Ja sam uglavnom pricao sa nekim neurohirurgom iz BG-a koji je dolazio u Codra-u jednom nedeljno. Ako treba, potrazicu ime iako je upitno da li on vise dolazi tamo...
    Last edited by Fidel Castro; 07-10-18 at 03:00.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #105
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto manje fizickog naprezanja... Treba da odes kod nekog ko ce te poducit' malo kako da zivis sa diskusom.. Ima dosta korisnih informacija po netu ali najbolje kad popricas sa doktorom/neurohirurgom koji ima iskustva sa tim.

    Treba da znas kako da sjedis, kako da hodas, kako da dizes iole teze stvari. Mozda zvuci smijesno ali tako je.

    I svakako fizikalna terapija nakon koje ces i sam raditi vjezbe svakodnevno.

    Kod nas je terapija najbolja u Igalu ali ako se nema sredstava za to onda u KBC u PG gdje ima mnogo manje opreme ali opet bolje nego nista. Informativno.. za Igalo.. mislim da je u starom dijelu nekih 30-40e na dan a u novom dijelu 70-80e na dan tako da je potrebno dosta novca za neku minimalnu terapiju od 10-ak dana. U PG moze da se odradi za dzabe sa odredjenim uputom neurohirurga.

    A sto se tice "dokle ce ovako" ili "moze li se bez operacije" niko ovdje nece moc' da ti kaze.. Sve zavisi od slucaja do slucaja, koliko diskus gnijeci zivac i koje je stanje. To samo sa snimka moze da kaze strucan iskusan doktor. Ja sam uglavnom pricao sa nekim neurohirurgom iz BG-a koji je dolazio u Codra-u jednom nedeljno. Ako treba, potrazicu ime iako je upitno da li on vise dolazi tamo...
    Hajde napisi mi koji je doktor. Jer hocu da cujem i dva misljenja ako treba... Ili ako me ovi drzavni otkace "preko ku.ca" tipa treba operacija i nemam sto vise da ti pricam...

    Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

  6. #106
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Dr. Marko Markovic

    Ima po Google-u dosta o njemu jer je izgleda najveci strucnjak u SRB sto se kicme i diskus hernije tice.

    Mozda negdje nadjes i kontakt. A mozda ti i sama Codra asistira u tome.



    On je na ovoj klinici pa u krajnjem slucaju mozes i do BG-a poc', nije na kraj svijeta...

    Last edited by Fidel Castro; 07-10-18 at 22:06.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #107
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može nekome valjat:


    https://i.imgur.com/ZhmqcON.jpg


    https://i.imgur.com/gIolqnU.jpg


    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	kičma vježbe 001.jpg 
Views:	169 
Size:	12.1 KB 
ID:	159550   Click image for larger version. 

Name:	kičma vježbe 002.jpg 
Views:	176 
Size:	11.9 KB 
ID:	159551  
    Last edited by bighero26; 10-10-18 at 13:42.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Da.. to su neke od mnogih vjezbi koje se rade tokom terapije i nakon nje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #109
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni od kad sam završio terapiju jes bolje, da se ne ureknem, ali magarac, vježbe ne zapinjem...

  10. #110
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Ja sam u procesu seljenja iz stana u stan, pa pomalo nosim neke stvari. Prija mi, ne bole me ledja uopste vec dva mjeseca skoro, ali imam pomalo jos bolove u stopalu. Nikako to da prestane... Cim nadjem vremena idem jos do neurohirurga da vidim sta ce reci. Ne radim vjezbe, ali bi trebalo.
    Isao sam privatno kod fizioterapeuta, 15e sat vremena, 10tak puta i prekinuo sam.
    Pocecu u bolnicu opet, da no tamo se trude ko u konc logor da ti pomognu...

    Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bighero26 View Post
    Meni od kad sam završio terapiju jes bolje, da se ne ureknem, ali magarac, vježbe ne zapinjem...
    Obavezno ali obavezno vjezbaj sve sto si i na terapiji...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #112
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na terapiji sam imao struju na leđa i članke, ketonal na one sunđere isto tako i ultrazvuk na leđa. Rekli su mi da jačam kvadricepse i dali mi ove flajere. Ali kameno sam išta činio... Moraću se aktivirat.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Fizikalna tamo je goli minimum, mora se raditi samostalno dosta...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  14. #114
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istina živa, valjda me ovi savjeti razmrdaju malo.

  15. #115
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prije 3 mjeseca se cimnuh da uhvatim oca da ne padne i od tada imam probleme.

    Snimio sam u Hipokratu uz uzasnu muziku (neki Zeljko je umirao u slusalicama) 2 diskusa, dolje i gore.

    Posto sam iz PG a isao sam vikendom kod oca u Igalo i zvao sam Setencica da podjem kod njega, objasnio mu sve i rekao mi je "dodji u Ponedeljak" ja mu ponovim da sam tu samo vikendom ako ikako moze a on mi kaze "Ponedeljak u 09, pozdrav"
    Naravno, nisam otisao. Istezem se redovno, smrsao sam oko 10kg za 2 mjeseca, izbacio sam tijesto i pivo 😣 bol u ledjima i nozi je manji ali psiha ubija.

    Uzimam B12, sto vise cajeva i tecnosti i pjesacenje. Voce i povrce. Visim na vratilo ka blesav i cekam the end.

    Ledja me sve manje i manje bole ali zna prepona da me zategne . Takodje predlazu se vrele obloge.

    Ko voli, ono sto sam ja procitao su cajevi od djavolje kandze, kavez, caj iz apoteke kod hrama (ne znam je li H veliko a zena mi spava da je pitam 😀 ) za jacanje hrskavice i bijeli luk u medu za jacanje kostiju.


    *valja napomenuti da se diskus dobija i od stresa a isti ti ljudi ga mogu izlijeciti antistres programom recimo cuvanje ovaca/magaradi ili boravak na selu.

  16. #116
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zaboravih daleko najbitnije stvari, obavezno je spavanje na ledja i pozeljno je staviti nesto ispod nogu u velicini 15-20cm. Takodje, obavezno je pravilno ustajanje, podpomaganje rukama, i pravilno dizanje predmeta ispravljene kicme.

    Eto tako

  17. #117
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bighero26 View Post
    Na terapiji sam imao struju na leđa i članke, ketonal na one sunđere isto tako i ultrazvuk na leđa. Rekli su mi da jačam kvadricepse i dali mi ove flajere. Ali kameno sam išta činio... Moraću se aktivirat.
    ja sam isto ovo imala za lopatice, problem od vratne kicme, plus masaza svaki dan i tako 15 dana. kad sam usla prvi put na vjezbe, takav me blam raznio, kad sam vidjela da tu ima ljudi sa vecim problemom, da sam pitala da radim to sama doma. na masazi sam dobar dio terapije upala u vrijeme pripravnica, ali zato kad su se vratili oldrajmeri sokirani sto sam dobila masazu svaki dan ravno 15 dana, morala da slusam kakav teror oni trpe za 450€. Sad redovno idem kod kiroprakticara.

    ceraj sam sto vise mozes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #118
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve me nešto strah da ću kakvi pokret napravit da se ukočim dok radim vježbe...

  19. #119
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Samo polako i opusti se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #120
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Samo pravilno radi vjezbe koje su predvidjene za diskus i nece bit' problema... Samo nemoj na svoju ruku, one koje ti smatras da su dobre i onako kako ti mislis da je bolje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #121
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni ih niko nije pokazao dok sam bio na terapiji, samo su mi dali ove flajere... Da idem po tome, ili bolje kod nekoga prvo da me nauči?

  22. #122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Tesko da sa flajera mozes da odradis vjezbe na pravilan nacin.

    Siguran sam da po YT i internetu uopste ima dosta snimaka koji su mnogo bolji od neke teorije na listu papira ali je svakako bolje da ti neko strucan to pokaze. Tu ne mislim na pokazivanje vjezbi jednom i kraj nego uz neko ponavljanje vise puta (vise dana definitivno) a onda kad se ustosas mozes i sam da ih radis...

    Prateci YT mozes da ih ponavljas ali neces znat' radis li ih ispravno ili ne. Kad je strucno lice pored tebe obraca paznju na to kako ih radis, koliko se krivis i sl. i ispravlja te kad ne radis pogresno da znas koje greske obicno pravis i naucis se da ih radis pravilno.
    Last edited by Fidel Castro; 17-10-18 at 16:45. Reason: kucam ka' pjan
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #123
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Morali su da ti pokazu vjezbe na kinezitrrapiji. Idi ponovo i trazi ako ti nisu dali prosli put, to je osnova. Ili plati jedan tretman nekog fizioterapeuta da ti pokaze jer tok dodjes na red prwko kbc proc ce godina.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  24. #124
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Koji su neki dobri provjereni strucnjaci za diskus?
    Vidim pominjete dr Marka Markovica, neurohirurga, on ne dolazi vise u Codru, ne znam da li dolazi negdje drugo u CG.

    Da li traziti misljenje neurohirurga ili neurologa, ortopeda? Ili najbolje svih?
    bilo kakav savjet je dobro dosao.

  25. #125
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Prvo odradi MRI ako vec nisi, pa sa tim snimcima podji kod neurohirurga.
    On ce ti rec je li to za operaciju ili nije. Ako nije a imas neki neuroloski deficit picis kod neurologa.
    On cete poslat vjerovanto kod fizijatra i dat ti odredjenu terapiju ako je potrebna ili te uputit da odradis EMNG i snimis provodljivost nerava.
    Nase dr sto se tice neurohiruga nemoj gledat slobodno,nego vidji ove sto dolaze po privatnih ordinacija.
    Od neurologa vele da je dobar Perunicic. Ima jedan mladji neurolog ne mogu mu se imena sjetit od kojeg bjezat treba, ako se $etim napisat cu.
    Od fizijatara Karanikicka i Bokan.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

Page 5 of 14 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hijatalna Hernija
    By chochek in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-17, 17:34
  2. Hijatus hernija
    By avdoher in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-13, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •