Results 1 to 8 of 8

Thread: Pomoc oko povezivanja na internet (M-kabl)

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pomoc oko povezivanja na internet (M-kabl)

    Pozdrav
    Imam jedan problem vezano za internet, naime , sa komsijom sam u dogovoru uveo internet m:kabl , kupili smo ruter i sada kada ja hocu da se zakacim na net javlja mi limited access only, e sad jedan drug mi je predlozio da napravim nesto tzv. bridge connection, selektujem valjda local area connection i wireless network connection i tu napravim neki network bridge i to bi trebalo da rijesi problem, e sad posto ja nisam bas dovoljno upucen u te stvari da li moze neko da mi kaze da li cu ja ako to uradim napraviti problem i da li cemo moci i ja i komsija normalno da koristimo net ili ce on imati nekih problema zbog toga. Hvala

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Pa prvo treba da kazes kako je sve povezano,je li ruter,ide li kablom ili preko wifi itd...pa da pokusa da ti se pomogne...bridge ti npr ne treba ako imas ruter i ako su svi uredjaji na ruteru its...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default Pomoc oko povezivanja na internet (M-kabl)

    Quote Originally Posted by vortel View Post
    Pozdrav
    Imam jedan problem vezano za internet, naime , sa komsijom sam u dogovoru uveo internet m:kabl , kupili smo ruter i sada kada ja hocu da se zakacim na net javlja mi limited access only, e sad jedan drug mi je predlozio da napravim nesto tzv. bridge connection, selektujem valjda local area connection i wireless network connection i tu napravim neki network bridge i to bi trebalo da rijesi problem, e sad posto ja nisam bas dovoljno upucen u te stvari da li moze neko da mi kaze da li cu ja ako to uradim napraviti problem i da li cemo moci i ja i komsija normalno da koristimo net ili ce on imati nekih problema zbog toga. Hvala
    Ako se dobro sjećam m-kabal ti daje jednu ip adresu i modem (ne ruter) tako da sa kompa praviš ppp sesiju.
    Poenta, sa tim što dobiješ od m-kabla samo jedan komp može ići na internet.
    Riješenje ti je da kupiš neki ruter i da praviš na njemu nat/pat translacije. Poželjno wireless da ne razvlačiš žice po komšiluku :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by salmajster; 01-07-14 at 19:46. Reason: cfff
    Bolje imat no' nemat....

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK, napisao sam da nisam bas upucen u te stvari tako da ne zamjerite, ovako on je dobio ruter od m:kabl , dalje posto taj ruter nema antenu za wifi morali smo kupiti drugi , taj ruter koji je dobio je preko kabla samo spojen u ovaj novi, i ona daje signal, naime kuca dje je taj ruet se nalazi na 5 metara od moje i kad pokusam na laptop da se konektujem ne mogu , u stavi ja se konektujem ali izbaci ovo gore sto sam napisao, dok za tel. radi odlicno.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    353
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako sam te dobro razumio spoijo si dva rutera. Ako je to slucaj ne smiju im biti iste IP adrese i DHCP na drugom ruteru mora biti iskljucen.
    Last edited by Pop81; 01-07-14 at 22:08.
    All those moments, will be lost ... in time
    like tears ... in rain.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci sa telefonom se konektujes normalno i internet radi? Ako je tako onda vj ti je ostala na mreznoj od lap topa manuelno unesena ip adresa.. Idi desni klik na wireless network connection pa properties i stavi da ti automatski daje ip..

    Sent from my asd using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gateway ti nije dobar na podesavanjima od mrezne kartice na laptopu. Idi, kad klikne[ na ikonicu od mre\e u desnom donjem uglu , na:
    Open Network i Sharing Centar pa na Change adapter settings i onda izaberi wireless karticu. Potom klikni u prozoru koji će ti se otvoriti na Properties, pa onda selektuj (stani mišem na opciju, nemoj check box dirati) Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4), pa onda opet Properties (desno, postaće dugme aktivno kad selektuješ opciju) i sad tu, na obje opcije, checkiraj prve pozicije: Obtain an IP address automatically i Obtain DNS server address automatically

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi rijesio sam problem, hvala na pomoci

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Internet: M-Kabl vs T-Com
    By Soniks in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 12-11-13, 23:10
  2. Info Internet kabl
    By podgoricko-dijete in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 13-11-12, 22:50
  3. M-Kabl internet
    By Incognito in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 09-03-10, 17:17
  4. M-kabl internet
    By Wlad87 in forum Internet
    Replies: 22
    Last Post: 09-09-09, 07:57
  5. Pomoc oko povezivanja Laptopa i kablovske
    By Kojo in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 02-10-07, 02:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •