Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 92

Thread: Nenosenje kacige

  1. #51
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    I koji ***** ne cuvaju sebe ti motoristi, no sad moram da cekam red kod krivog mosta...
    Kultura vozaca u CG in a nutshell.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  2. #52
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo ja sam dosta svjež motociklista. Prije neki dan sam imao priliku da vozim na 35 stepeni u 14:00h po najvećem suncu u full opremi. Bilo mi je prijatno na otvorenom, kroz grad toplo ali nisam se znojio. Znači cipele, moto farmerke, kožno-tekstilna jakna, rukavice i kaciga. Tako da nema izgovora.
    PS. Po mom iskustvu pomaže kad je čovjek u malo boljoj fizičkoj kondiciji, manje smeta vrućina. Ko vozi biciklo po suncu onda je motor ladovina kako god se umotao
    It was a business doing pleasure with you

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    No nastaje muka kad se upali ventilator na semafore

  4. #54
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema u Kotor semafora! Hahaha
    It was a business doing pleasure with you

  5. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne bih bez kacige vozio 1km...
    Prije par godina, pored restorana Ognjište, vozim jedno 80 i taman izlazim iz one krivine kad me puče nešto...
    Stajem zbunjen, ne znam što bi, ne vidim ništa na desno oko, rekoh super, sa 20 i koju godinu bez oka, lijepo...Skidam kacigu, polovina u krv i par pera izmedju vizira i kacige..
    Nečesovu ticu sam minao ili ona mene, uglavnom linija na vizir kao da je nožem neko napravio...Da nisam imao kacigu, prošla bi mi kroz glavu ja vjerujem

  6. #56
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gString View Post
    Evo ja sam dosta svjež motociklista. Prije neki dan sam imao priliku da vozim na 35 stepeni u 14:00h po najvećem suncu u full opremi. Bilo mi je prijatno na otvorenom, kroz grad toplo ali nisam se znojio. Znači cipele, moto farmerke, kožno-tekstilna jakna, rukavice i kaciga. Tako da nema izgovora.
    PS. Po mom iskustvu pomaže kad je čovjek u malo boljoj fizičkoj kondiciji, manje smeta vrućina. Ko vozi biciklo po suncu onda je motor ladovina kako god se umotao
    A ja se evo prvi pečim ovuda kako ne mrdam bez kacige i stvarno jeste tako. Cak staaaalno nosim makar farmerke i jaknu za motor, ali kad hoce vrag, padoh prije mjesec danas u bermude i majicu kratkih.
    Imao sam rukavice, pojas i kacigu, oprao ih samo i kao novi.
    Al oziljak na ramenu i koljenu ostaje sigurno :/
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Za vlasnike sportskih motora

    Jedan nacin da se stekne svijest o potrebi nosenja opreme je brza i agresivna voznja. Van grada sa dosta krivina. Nekoliko se stvari desava. Ko nema odgovarajuce kozne pantalone kliza po motoru sto nije ugodno po krivinama ni malo. Drugo, voznja preko 100kmh nije nimalo ugodna u majici bez rukava jer vjetar stipa za ruke. U tim okolnostima kad sake krenu da se znoje od napora i neizvjesnosti shvatite sta rukavice znace. Cetvrto, pri gore pomenutoj voznji nenosenje kacige i vjetar u oci cine voznju nemogucom. I da peto, zar treba borolete pomenuti i mjenjanje brzina i kocnicu u ovakvim uslovima. Sve ovo dovodi do gubitka dobrog dijela kontrole nad motorom, a ako nema kontrole nikada nećete naučiti da vozite motor.

    Ovaj savjet ima jednu manu jer mozete lako poginuti na putu prosvjetljenja al ako preteknete imacete svu opremu. Osim ako vam stil voznje nije gradski (200kmh na pravinu) i za curice. Ako jeste, motor nije za vas i ne treba vam posledično ni oprema.

    Ili možete imati prirodno svijest o riziku i kupiti opremu i bez gore savjetovane vožnje.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 24-08-16 at 14:05.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #58
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Za vlasnike sportskih motora

    Jedan nacin da se stekne svijest o potrebi nosenja opreme je brza i agresivna voznja. Van grada sa dosta krivina. Nekoliko se stvari desava. Ko nema odgovarajuce kozne pantalone kliza po motoru sto nije ugodno po krivinama ni malo. Drugo, voznja preko 100kmh nije nimalo ugodna u majici bez rukava jer vjetar stipa za ruke. U tim okolnostima kad sake krenu da se znoje od napora i neizvjesnosti shvatite sta rukavice znace. Cetvrto, pri gore pomenutoj voznji nenosenje kacige i vjetar u oci cine voznju nemogucom. I da peto, zar treba borolete pomenuti i mjenjanje brzina i kocnicu u ovakvim uslovima. Sve ovo dovodi do gubitka dobrog dijela kontrole nad motorom, a ako nema kontrole nikada nećete naučiti da vozite motor.

    Ovaj savjet ima jednu manu jer mozete lako poginuti na putu prosvjetljenja al ako preteknete imacete svu opremu. Osim ako vam stil voznje nije gradski (200kmh na pravinu) i za curice. Ako jeste, motor nije za vas i ne treba vam posledično ni oprema.

    Ili možete imati prirodno svijest o riziku i kupiti opremu i bez gore savjetovane vožnje.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Lijepo receno.


    Prije neku noc sjedim sa drustvom na klupe one pored C marketa bzv, znaci lik bez kacige i u japanke vozi bmw 1000rr uzduz bulevara koliko je mogao, nerijetko na zadnji. E pa ljudi moji.
    Dok je naravno normalna pojava vidjeti na sportski motor kamatase bez ikakve opreme ali sa *****skom *****usom oko debelog vrata pune vjerovatno prljavog novca

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    To mi je komsija sa 1000rr, pretpostavljam. Imao je pehova i padova nekoliko ali i dalje ne priznaje opremu

  10. #60
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    А давао је мотор изгледа и друговима јер су различите особе биле. Он је имао кацигу чини ми се, макар то

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  11. #61
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    To je on sigurno, ali ne vjerujem da je imao kacigu.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dingospo View Post
    To mi je komsija sa 1000rr, pretpostavljam. Imao je pehova i padova nekoliko ali i dalje ne priznaje opremu
    Po meni je to jedan oblik mentalne bolesti koja je povezana sa niskim koeficijentom inteligencije.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  13. #63
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Slazem se u potpunosti

  14. #64
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad podmazujem lanac napravim krug na parkingu od nekih 50ak metara, tu stvarno ne mogu oblačit opremu ali kako sam navikao na nju nevjerovatno mi je čudno i neprijatno na motoru, čak i tih 50 metara.
    Slažem se sa Caesarom potpuno, ne mogu ni biciklo vozit bez nekih naočara, što od vjetra što od prašine i insekata.
    E sad, nenošenje opreme najviše ugrožava ovoga što je ne nosi tako da ne bi trošio snagu da ikoga ubjeđujem. Ali kad bi vozio nekoga na svom motoru znam kako bi moralo.

    Možda su ljudi neinformisani što se tiče opreme, ali ako dobro odabereš, jedan set ti može pokriti 3 godišnja doba. Ja sam u istu opremu vozio na ispod 10 stepeni ali i na 35.
    Ili prošli mjesec kad sam išao od KO do PG u 15h, bilo je 36 stepeni. Vraćao sam se oko 22h, preko Cetinja je bilo 15ak. Moćan je osjećaj kad dođeš kući i skontaš da ti je cijeli dan bilo udobno i prijatno.
    Kako kažu na reklame, oprema je dobra kad ne misliš o njoj dok voziš.
    It was a business doing pleasure with you

  15. #65
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gString View Post
    Kad podmazujem lanac napravim krug na parkingu od nekih 50ak metara, tu stvarno ne mogu oblačit opremu ali kako sam navikao na nju nevjerovatno mi je čudno i neprijatno na motoru, čak i tih 50 metara.
    Slažem se sa Caesarom potpuno, ne mogu ni biciklo vozit bez nekih naočara, što od vjetra što od prašine i insekata.
    E sad, nenošenje opreme najviše ugrožava ovoga što je ne nosi tako da ne bi trošio snagu da ikoga ubjeđujem. Ali kad bi vozio nekoga na svom motoru znam kako bi moralo.

    Možda su ljudi neinformisani što se tiče opreme, ali ako dobro odabereš, jedan set ti može pokriti 3 godišnja doba. Ja sam u istu opremu vozio na ispod 10 stepeni ali i na 35.
    Ili prošli mjesec kad sam išao od KO do PG u 15h, bilo je 36 stepeni. Vraćao sam se oko 22h, preko Cetinja je bilo 15ak. Moćan je osjećaj kad dođeš kući i skontaš da ti je cijeli dan bilo udobno i prijatno.
    Kako kažu na reklame, oprema je dobra kad ne misliš o njoj dok voziš.
    Ovo gore ti je tacno, ali ima mala "zackoljica"...
    Ako ucestvujes u udesu i neke izgubi ludu glavu - ode ti u pritvor dok se utvrde detalji... ono sto je mogla biti laksa/teza povreda vozaca strpa u zatvor na barem 72 sata dok se utvrdi krivac za izazivanje nesrece... za ne daj boze, ako si ti iole kriv mozes i na duze, a da je neko tamo nosio opremu bi to bila povrdeda pa bi odgovarao samo za neko ugrozavanje zivota i nanaosenja teske tjelesne povrede i prosao sa novcanom kaznom, tako da bas i nije svejedno sto drugi ne nose kacigu.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  16. #66
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Kaciga po zakonu se gleda isto ka i pojas u kolima.

  17. #67
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    E pa neka mi neko objasni kako svaku noc kroz centar Pg-a kruze novopeceni motoristi na sportske motore bez kacige + japanke?

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default Nenosenje kacige

    A kako ce znat grad da je on ako stavi kacigu?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  19. #69
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Oni su majstori volana, ne moze se njima desit peh.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ima ih i kroz Bar. Ima jedan otac (35) koji vozi dvoje đece na motor svaki dan, vrti se kroz grad, sina stavi naprijed jer je manji (3) a ćerkicu pozadi jer je veća (4 ili 5) i tako on šparta sa njima, niti kacige niti jaknice niti bilo čega što ih može zaštititi u slučaju pada.
    This time next year we'll be millionaires

  21. #71
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    On je zmaj, ne moze njemu nista bit.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ritualno padam zadnje 3 godine u avgust mjesec sa vespe, prosle godine mi je Nolan bratov puka u 100 komada od ivicnjak i to mi je razlog vise da je stalno nosim i nije mi muka.
    p.s. evo prodje avgust skoro, ova 3-4 dana ne sjedam na motor, pusti djaola
    946.eq

  23. #73
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ne kapiram da ih jos policija nije ustrojila. Za godinu dana su doveli u red vezivanje pojasa i sl stvari a ovo nista.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Ali ne kapiram da ih jos policija nije ustrojila. Za godinu dana su doveli u red vezivanje pojasa i sl stvari a ovo nista.
    Koga policija da ustroji? Znas kako oni (policija i zakonodavac) razmisljaju? Razmisljaju sam pao sam se ubio, a to sto ce taj ako ostane invalid na moj i tvoj teret biti to ne razmisljaju. Ima hiljadu stvari koje mogu da urade da pozitivnim stvarima stimulisu mlade. 0%PDV na opremu npr. Nizi porezi na motore jer kad opalim 300e za porez ne kupuje mi se nista vise vjeruj mi. Casovi sigurne voznje sa ljudima sa strane koji ce izvesti po koji kaskaderski trik. Milion je nacina. Al kad sve ostane na pojedincu...

    Pojedinac u CG je na nivou 10g djeteta, a to ti pokazuju reklame koje se daju za izbore i inače. Plus što u evropi na jednog institucionalizovanog dođe deset latentno nenormalnih. Ti sad vidi ovdje. Ostaviti takvog pojedinaca prepuštenog samom sebi na motoru je neodgovorno.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 26-08-16 at 10:33.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #75
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Koga policija da ustroji? Znas kako oni (policija i zakonodavac) razmisljaju? Razmisljaju sam pao sam se ubio, a to sto ce taj ako ostane invalid na moj i tvoj teret biti to ne razmisljaju. Ima hiljadu stvari koje mogu da urade da pozitivnim stvarima stimulisu mlade. 0%PDV na opremu npr. Nizi porezi na motore jer kad opalim 300e za porez ne kupuje mi se nista vise vjeruj mi. Casovi sigurne voznje sa ljudima sa strane koji ce izvesti po koji kaskaderski trik. Milion je nacina. Al kad sve ostane na pojedincu...

    Pojedinac u CG je na nivou 10g djeteta, a to ti pokazuju reklame koje se daju za izbore i inače. Plus što u evropi na jednog institucionalizovanog dođe deset latentno nenormalnih. Ti sad vidi ovdje. Ostaviti takvog pojedinaca prepuštenog samom sebi na motoru je neodgovorno.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Urade oni koliko je u njihovoj moci i svake godine (skoro) podijele po 20tak kaciga...
    Da ironija bude veca, kacige dijele ljudima koji NE NOSE KACIGU!!!

    U srecnu zemlju bi kaznili i one te se vrzmaju tuda za kacigu i policajca koji ih ne kaznjava i nacelnika koji je reko da se organizuje akcija i time ih podstakao na to da voze bez kacige
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Kacige IXS i Caberg
    By Welt in forum Vozila i oprema
    Replies: 53
    Last Post: 26-03-14, 17:10
  2. Prodajem Kacige Jet
    By Edo_GTI in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-14, 17:11
  3. P Kacige AGV
    By Bev in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-10, 22:43
  4. P: Kacige
    By Tattoo in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-09, 13:07
  5. Kacige
    By B0LE in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-08, 09:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •