Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 92

Thread: Nenosenje kacige

  1. #1
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Nenosenje kacige

    Zadnjih dana sam cesto u Budvi a dolaskom ljepsih dana na ulici je sve vise motora ,e sad sto sam vidio ne ide mi u glavu da malo ko nosi kacigu.Da dobro ste culi malo ko nosi kacigu ,a i ko je nosi ona kao po kakvom pravilu nije zakopcana.
    Opet od svih i tih koji nose kacigu veliki broj su neadekvatne kacige,tute i plasticni sljemovi.Posebno mi upada u oci sto i podosta ljudi sa masinama preko 500 ccm nose neadekvatne kacige i da ponovim otkopcane ili ih nenose.Cezto cete vidjeti da motoristi nose kapu ,kacket ili slicno?!
    Policija to ni u jednom slucaju ne sankcionise ,a nemogu da pojmim kako ljudi nijesu svjesni eventualnih posljedica.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default


    I am so post-rock I shit sad birds.


  3. #3
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    u budvi se nose kacige, vjerovatno si slucajno naletio na nekoliko bez kaciga.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fokus View Post
    u budvi se nose kacige, vjerovatno si slucajno naletio na nekoliko bez kaciga.
    Sto pricas druze svaki vikend sam dolje ,juce i prekjuce od recimo 50-tak motora koje sam vidio 7-8 je imalo kacigu koja je vezana ,znaci mozda u ukupnom broju u vrh glave 10-15% nosi propisnu i zakopcanu kacigu...ostalo bruka za vjerovali ili ne.
    Pitam se koliko bi nam trebalo da nam se svijest i shvatanja vrate u devedesete?
    PS.Nemoj mi reci da neobracam paznju na motore i opremu
    Last edited by podgor; 30-06-14 at 07:45.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    mozda je coek bio ironican
    ne nose se kacige i mimo budve... bruka kako ljudi malo cijene svoj zivot
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Možda bi trebalo motoristima reći da ako ne nose kacigu i ne daj Bože poginu njihovo čedo ide pod presu.
    Da vidiš kako obrnuta psihologija radi...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Lijek za to je kupovina neke namrtvo dobre i istetovirane kacige od EUR 500-1000 i da vidis onda. Malo ih u CG ima ljepsu glavu od takvih kaciga. Svi bi nosili kacige. Za te pare dobijes mrak lijepu i sigurnu kacigu, a jos ti dođe da je nosiš i kad nisi na motoru. Banja.

    U međuvremenu dok se životni standard u CG ne popravi kolege nosite kacige i ako nisu lijepe i skupe.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    koja je svrha da se vozi motor a da ne vide da ti vozis motor?
    salim se naravno ali ovo je logika vecine tih kojima je sminka bitnija od svega ostalog
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #9
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tacno tako. Kako ce znati sve djevojke i drustvo da si to bas ti a ne onaj komsija, koji ima slican motor pa se ne zna koji je od vas dvojice. Nista zato od kacige. Bez nje na ulicu pa kako bude. Imidz je u pitanju, zaboga.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Zadnjih dana sam cesto u Budvi a dolaskom ljepsih dana na ulici je sve vise motora ,e sad sto sam vidio ne ide mi u glavu da malo ko nosi kacigu.Da dobro ste culi malo ko nosi kacigu ,a i ko je nosi ona kao po kakvom pravilu nije zakopcana.
    Opet od svih i tih koji nose kacigu veliki broj su neadekvatne kacige,tute i plasticni sljemovi.Posebno mi upada u oci sto i podosta ljudi sa masinama preko 500 ccm nose neadekvatne kacige i da ponovim otkopcane ili ih nenose.Cezto cete vidjeti da motoristi nose kapu ,kacket ili slicno?!
    Policija to ni u jednom slucaju ne sankcionise ,a nemogu da pojmim kako ljudi nijesu svjesni eventualnih posljedica.
    Ponavljam po n-ti put: ,,nije motocikl za svakoga''.
    Last edited by wulfy; 30-06-14 at 16:03.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Tacno tako. Kako ce znati sve djevojke i drustvo da si to bas ti a ne onaj komsija, koji ima slican motor pa se ne zna koji je od vas dvojice. Nista zato od kacige. Bez nje na ulicu pa kako bude. Imidz je u pitanju, zaboga.
    Meni je vazda ljepse gledat' na motora nekog momka/zensku sa full opremom, lijep kombinezon i kaciga koja se "slaze" sa motorom=vrh. A stvarno ima prelijepe kombi za motocikliste. Ljepse je to vidjet (kao N-I-K-O na onim fotkama) nego kao sto sam vec gledala, kosulja, bermude, lanac oko vrata i masna kosa. Neki stvarno nemaju ukusa a da ne pricam o opasnosti voziti bez full opreme.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inace u CH skoro svaki biciklista nosi kacigu,(motocikliste nemozes vidjet bez nje-zabranjeno je.) da e ono "ruzno" sto izgledas kao vanzemaljac, pogotovo nedeljom neradni dan vidis cijelu familiju sa tim kacigama. Kad ti je zivot u pitanju (a pogotovo porodice, zena, djeca) NAJZADNJA stvar o kojoj razmisljas je "je li dobro izgledam ili ne". Zabolje te, ako ti je stalo do zivota nosices je i kraj price. A i ne vozis za druge, vozis za sebe.
    Last edited by Phénix; 30-06-14 at 17:49.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Evo ja Bijah u Holandiji niko ne nosi kacigu na biciklo ali na motor svako..

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  15. #15
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Е вала бициклисте са оним шљемовима кад видим, мрак

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  16. #16
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Е вала бициклисте са оним шљемовима кад видим, мрак

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    mrak ili ne - za njihove brzine i padove ono je dosta da sacuva glavu...

    moj jedan drug je od onih koji se i u sred ljeta kuvaju u odgovarajuce pantalone i jaknu na motor sa sledecom logikom "nikad sebi ne bi oprostio da panem i nagrdim se, a da sam to mogo da zibjegnem"... sto je za respekt... nije on jedini, ali na zalost jos je mnogo vise ovih koji su bez opreme...

    pocem od 'savjesnih' roditelja koji djeci daju motor, pa svo ljeto uz ulicu niz ulicu bez kacige... pa kad 'izrenda' facu na trotoar posle je AJ KUKU
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    mrak ili ne - za njihove brzine i padove ono je dosta da sacuva glavu...

    moj jedan drug je od onih koji se i u sred ljeta kuvaju u odgovarajuce pantalone i jaknu na motor sa sledecom logikom "nikad sebi ne bi oprostio da panem i nagrdim se, a da sam to mogo da zibjegnem"... sto je za respekt... nije on jedini, ali na zalost jos je mnogo vise ovih koji su bez opreme...

    pocem od 'savjesnih' roditelja koji djeci daju motor, pa svo ljeto uz ulicu niz ulicu bez kacige... pa kad 'izrenda' facu na trotoar posle je AJ KUKU
    Vruce je pod opremom dok stojis ,kad vozis sve je ok.I osim bezbjednosti malo ko razmislja o zdravlju,ja sam osjetio kako bole zglobovi ruku od voznje ljeti bez rukavica ,e sad kako je tek kad te vjetar cijeloga opegla?

    Juce od Budve put Rezevica covjek vozi KTM-a i jos zenu i dijete na motor svi bez kaciga!
    I ocekujes da ih roditelji nauce ?

    I jos kako je jadno vidjet nekoga na motor bez opreme...
    Last edited by podgor; 07-07-14 at 20:28.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,535
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Vruce je pod opremom dok stojis ,kad vozis sve je ok.I osim bezbjednosti malo ko razmislja o zdravlju,ja sam osjetio kako bole zglobovi ruku od voznje ljeti bez rukavica ,e sad kako je tek kad te vjetar cijeloga opegla?

    Juce od Budve put Rezevica covjek vozi KTM-a i jos zenu i dijete na motor svi bez kaciga!
    I ocekujes da ih roditelji nauce ?

    I jos kako je jadno vidjet nekoga na motor bez opreme...
    meni samo nije jasno kako neko moze ckiljit na motor (e gledat normalno ne moze na 30+ bez kacige)...

    Dodatnio, vjerovatno se svima edsilo da ih 'cukne' kakva buba u kacigu u voznji... razmisljaju li ljudi da ista ta buba moze oko da nekom izvadi?

    p.s. vruce jes, i znojis se na svaki semafor, ali zmnojis se i bez opreme, samo sto ti strujanje vazduha 'susi' kozu... time je dodatno hladi sto je za organizam jako zeznuto (narocito u predjelu pluca, stomaka itd)... nesto od toga se 'pokaze' odma, za nesto ti treba 10 godina glupiranja, ali nazad posle nema...

    Sto je jedan biker na neku emisiju govorio (stranska o sigurnosti i voznji) - I like going to bathroom now - each time I take a piss it's with happy ending
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #19
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Motor vozim od svoje 16 godine,vec nekih 25 godina...Iskreno i nosio sam i nisam nosio kacigu...Iskreno nosim je zadnjih nekih 10 godina,a kamo srece da sam je non stop nosio,jer sam tek prije pt godina u potpunosti ukapirao sto je kaciga.Ispred kotorskog tunela sam tresnuo na ulje koliko sam dug i sirok,naravno kaciga mi je bila na glavu,da nije bila ko zna sto bi bilo,jer sam prvo glavom mlatnuo o asfalt...
    Drugim rijecima nema mrdanja bez kacige i po novine...Neznaju mnogi koliko te ona zapravo cuva,o ostaloj opremi,gacama,jakni da ne pricam
    Sad su velike vrucine pa predlazem ono sto ja i nosim,pravu kacigu,ne ,,solje,,i ostale zajebancije i makar pojas oko struka...
    Ljudi cuvajte se,motor nije zajebancija,prije ili kasnije ces panut...ako nemas kacigu ko zna kako ces se dici...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    882
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    A vjerovatno nema puno toga da se sacuva u glavi kacigom cim se to radi, bez obzira na razlog... najezim se i kad vidim da nose takozvane tute jos nevezane... a bez kacige to vec nema komentara.
    Fotografije iznad koga ne zabrinu, onda ne valja rabota.
    Meni je jednom prilikom kamencic iz kamiona koji je isao u susret tako zveknu u kacigu da sam stao da vidim je li ostala zdrava. Ne bih ni da zamislim sta bi bilo da je nijesam nosio...

    Sent from fixni
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  21. #21
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene iskreno nerviraju najvise oni mrceni postari sto voze one tomose sa kacketom...sto se tice ostalih, mislim da svako ko je bar jednom pao zna koliko znaci oprema!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Kao sto neko rece vec zar da kupi motor od 5000e+ i da ga niko ne vidi da ga vozi ?

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,560
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Kao sto neko rece vec zar da kupi motor od 5000e+ i da ga niko ne vidi da ga vozi ?
    Taman tako...

    Evo 'Phénix' se svidja kad neko sve to dobro ukombinuje ali dzaba kad ona ne vidi ko je na tom motoru. Vac d point?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas podjoh do Bojane (ade), u Ulcinj niko, ali baš niko ne nosi kacigu, stadoh da kupim cigare pored puta u Štoj, ispred mene na nekih 50-60 metara patrola i pored njih prodje 4-5 skutera naravno bez kacige... kako bi ih ovi naši (Podgorički) robokapi iskasapili, mada i odje čim izadješ iz centra... a okle, niko ne nosi. Ali većina motore voze zbog drugih, ne zbog sebe.


    Jednog mojeg prijatelja (starog bikera) iz Sombora uhvati policija sa kacigom na laktu dok je preparkiravao motor nekih 100-200 metara, zaustave ga i pita ga policajac: A GDE JE KACIGA ZA DRUGI LAKAT...???
    Last edited by Dadony; 05-08-14 at 03:05.
    Neka ga ne mari....

  25. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jer prvi zna KAKO/ZAŠTO........
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Kacige IXS i Caberg
    By Welt in forum Vozila i oprema
    Replies: 53
    Last Post: 26-03-14, 16:10
  2. Prodajem Kacige Jet
    By Edo_GTI in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-14, 16:11
  3. P Kacige AGV
    By Bev in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 14-02-10, 21:43
  4. P: Kacige
    By Tattoo in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-09, 12:07
  5. Kacige
    By B0LE in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-08, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •