View Poll Results: Svejedno mi je oću li imati muško ili žensko dijete?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Da

    93 76.86%
  • Ne

    28 23.14%
Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 435

Thread: Kult muškog djeteta

  1. #51
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    svakako da smatram da je odluka o abortusu isključivo ženina odgovornost i njena odluka i uvijek sam za to da se ona pita sa svojim tijelom...
    Da li je ta žena sama postala trudna? Ili joj je muškarac pomogao u tome? Možda taj muškarac ne želi da se to dijete abortira?

    Sjutra moja djevojka ostane trudna, ona želi da abortira, a ja to dijete želim? I ja se tu ništa ne pitam? Ako joj taj porođaj i trudnoća ne ugrožava život, neka ga rodi i da meni? Kad se dijete rodi, oba roditelja polažu pravo, a dok se ne rodi, majka jedino polaže pravo da ga "očisti" ili ostavi?

    Stalno se neke jednakosti traže sa svih strana, ali niko ne obraća pažnju na to da se sve više uskraćuju muškarcima prava. Podržavam pravo na abortus. Ali nisam saglasan da odluka treba biti samo ženina. Nadam se, jednog dana kada medicina bude dovoljno napredovala, i ako se neželjena trudnoća u ranoj fazi bude mogla "izmjestiti" u neku vrstu vještačke materice, da će odluka o abortusu morati biti zajednička, i da će sigurno jedan dio muškaraca iskoristiti to pravo.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Stalno se neke jednakosti traže sa svih strana, ali niko ne obraća pažnju na to da se sve više uskraćuju muškarcima prava. Podržavam pravo na abortus. Ali nisam saglasan da odluka treba biti samo ženina.
    Ko bi nosio to dete 9 meseci, ko bi trpeo korenite promene života i zdravlja, muškarac ili žena?

  3. #53
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    abortus je uvijek i u svim uslovima užasna stvar i nikad ga ne odobrvam i ne podržavam, pogotovo ne priznajem da se nekome "može omać" jer postoji kontracepcija, pa obuzdaj strasti ako nemaš kontraceptivno srdstvo pri ruci, medjutim, svakako da smatram da je odluka o abortusu isključivo ženina odgovornost i njena odluka i uvijek sam za to da se ona pita sa svojim tijelom...ali to svakako ne znači da izjednačavam abortus koji se dogodi iz bilo kojeg razloga i ovaj zbog polne selekcije.
    RoNN, ne pretjeruj, fašista nijesam i nijesam krenula da ubijam zbog abortusa, nego bih, KAD BIH MOGLA (ako ti ovo nešto znači), da kaznenom politikom natjeram ljude da dva put razmisle prije nego se odluče da selektuju bebe...ovu oću, ovu neću, a ova ima plave oči pa može da prođe...ko je odje fašista RoNN, ja, ili taj ko tako bira dijete, svoj porod??????
    Ne možeš ljude nikako naćerati jer ne možeš dokazati zbog čega se abortira... Jedini način za suzbijanje je kažnjavanje doktora (što naravno potpuno podržavam)...
    #fakenews

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Da li je ta žena sama postala trudna? Ili joj je muškarac pomogao u tome? Možda taj muškarac ne želi da se to dijete abortira?

    Sjutra moja djevojka ostane trudna, ona želi da abortira, a ja to dijete želim? I ja se tu ništa ne pitam? Ako joj taj porođaj i trudnoća ne ugrožava život, neka ga rodi i da meni? Kad se dijete rodi, oba roditelja polažu pravo, a dok se ne rodi, majka jedino polaže pravo da ga "očisti" ili ostavi?

    Stalno se neke jednakosti traže sa svih strana, ali niko ne obraća pažnju na to da se sve više uskraćuju muškarcima prava. Podržavam pravo na abortus. Ali nisam saglasan da odluka treba biti samo ženina. Nadam se, jednog dana kada medicina bude dovoljno napredovala, i ako se neželjena trudnoća u ranoj fazi bude mogla "izmjestiti" u neku vrstu vještačke materice, da će odluka o abortusu morati biti zajednička, i da će sigurno jedan dio muškaraca iskoristiti to pravo.
    Lukas, s obzirom da su takve trudnoće mahom nastale zbog "nemara" oba partnera, i mahom muškarac ne želi da zna za trudnoću, tj želi da se svaki njegov trag zatre, onda svakako ne bih mogla muškarcu dati pravo da IŠTA tu odlučuje...a đe je sreće, oboje o svemu što ima veze sa zajedničkim postupkom treba da odlučuju, ali to je već stvar odnosa među partnerima.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne možeš ljude nikako naćerati jer ne možeš dokazati zbog čega se abortira... Jedini način za suzbijanje je kažnjavanje doktora (što naravno potpuno podržavam)...
    hm...ja nekako vjerujem da najobičnija "tehnika" ispitivanja imaš li djece i koliko, najčešće otkrije ove "počinioce"....naravno, u pravu si, ali samo kažem da mi je to jako gadno pa kao što u žargonu kažem za milion stari da bih da imam zakon u rukama to regulisala, tako i za ovo... najobičnije dokono naklapanje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #55
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    na stranu svi razlozi za abortus, ja nešto sebe ne mogu da zamilsim da mi se prčka po utrobici...

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Lukas, s obzirom da su takve trudnoće mahom nastale zbog "nemara" oba partnera, i mahom muškarac ne želi da zna za trudnoću, tj želi da se svaki njegov trag zatre, onda svakako ne bih mogla muškarcu dati pravo da IŠTA tu odlučuje...a đe je sreće, oboje o svemu što ima veze sa zajedničkim postupkom treba da odlučuju, ali to je već stvar odnosa među partnerima.

    hm...ja nekako vjerujem da najobičnija "tehnika" ispitivanja imaš li djece i koliko, najčešće otkrije ove "počinioce"....naravno, u pravu si, ali samo kažem da mi je to jako gadno pa kao što u žargonu kažem za milion stari da bih da imam zakon u rukama to regulisala, tako i za ovo... najobičnije dokono naklapanje
    Naravno... Nije teško izvesti zaključak ko je to uradio, problem je dokazati jer se na osnovu subjektivnog mišljenje ne mogu osuđivati ljudi... Znam da je to što si rekla hipotetički slučaj, ali i u realnosti se može dosta toga uraditi po datom pitanju... Npr napraviti jedinstven sistem evidencije određivanja pola đeteta i propisati stroge kazne ako se abortus izvrši nakon određivanja... Postojao bi problem ako se pol odredi u drugoj državi koja nema tu evidenciju, ali ni to nije nerješivo...
    #fakenews

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U poslednjih 10tak godina u CG broj rođene muške djece je primjetno veći od ženske.
    Pođite na sajt Monstat-a pa ćete se i uvjeriti.
    Za mene je ovo potpuno štetna i nenormalna pojava. ......
    Ne znam zasto bi to bila stetna pojava za tebe ali.... Statistike pokazuje da se vazda pred neki rat vise radje muske djece, a svaka pojava kod nas je praćena javnim tajnama i jos većim glupostima.
    Lupanje gluposti kako je to zbog abortusa i pokazivanje kako smo zatucani je prica bas za zatucane. Olovku u ruke pa sracanajte koliko bi to trebalo biti uradjeno abortusa u Crnoj Gori da bi bio jednak broj rodjenih. Ispalo bi nemoguće da ne znate bar dva para koji su tako uradili, a u nesto tako ne vjerujem.
    Pogledjte kako to izgleda u Evropi pa razmisliti da li je pola Evrope nagrnulo u Bg na abortuse

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Ništa od Njemačke znači, ide se u Dansku ili Francusku...
    #fakenews

  9. #59
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znam dosta primjera iz starijih dana đe su ljudi imali po petoro, šestoro i više đece jer su stalno dobijali ćerke, a htjeli su sina. Neko bi "imao sreće" pa bi dobio sina poslije 5-6 ćerki, a neko bi prestao da pokušava poslije 5-6 ćerki. To što su im ženska đeca bila tretirana kao građani/đeca drugog reda, nikome nije bilo bitno. Da ne pričam što ih je masu njih svejedno bilo siromašno, a samo su još veću sirotinju stvorili. I onda se neko čudi što dosta đevojaka radi sve i svašta da bi privukle pažnju, što trče za parama, što trče za starijim muškarcima a.k.a surogatočevima, što napaljenost nas muškaraca shvataju kao naklonost i tako dalje i tako dalje.

    Dosta žena jesu proizvodi patrijarhalnog vaspitanja, od malena se gleda kako se udovoljava ocu i bratu (ako ga ima) pa neke i ne znaju za bolje, niti imaju i pomisao da bi mogle da se suprotstave pritisku. Zato ne mogu da kažem da svako treba da dobije ono što je zaslužio. Samo što ima dosta žena (opet je to proizvod vaspitanja) koje samoinicijativno razdvajaju žensu i mušku đecu. i to još otvoreno kažu da su im sinovi sve i svja. Ono, vole oni i ćerke, ali kontaju ćerke treba da se udaju i neka one tamo svoj život vode, a sin je sin, pa se oženio po sto puta. Isto kako su žene starijih generacija svjesno izdvajale sinove u odnosu na ćerke, tako i današnje žene svjesno biraju koga će da rode.

    Za moj pojam je bolje izabrat pol đeteta, nego rađat gomilu ćerki i onda ih zapostavljat i stavljat u službu brata. Ako ga ima.

    Naravno, ne podržavam ovakvo postupanje, ali nisam siguran da se zakonski išta može uradit po tom pitanju. A i svako je gospodar svog tijela. Mislim da žena ima pravo da odlučuje o svom tijelu. Samo dok to jeste njena odluka.
    moj djede i baba sa majcine strane imaju 6 djece a sin je najmladji. onda znate odmah kojeg je pola ostalih 5. tada nije bilo abortusa nego ceraj dok ne bude musko.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #60
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne znam zasto bi to bila stetna pojava za tebe ali.... Statistike pokazuje da se vazda pred neki rat vise radje muske djece, a svaka pojava kod nas je praćena javnim tajnama i jos većim glupostima.
    Lupanje gluposti kako je to zbog abortusa i pokazivanje kako smo zatucani je prica bas za zatucane. Olovku u ruke pa sracanajte koliko bi to trebalo biti uradjeno abortusa u Crnoj Gori da bi bio jednak broj rodjenih. Ispalo bi nemoguće da ne znate bar dva para koji su tako uradili, a u nesto tako ne vjerujem.
    Pogledjte kako to izgleda u Evropi pa razmisliti da li je pola Evrope nagrnulo u Bg na abortuse
    Za mene vjerovatno ne bi bila stetna pojava kad bih bio derpe.

    A sto je to Hari, jesi li to postao malo religiozan te vjerujes da je pred rat vise muske djece? Uzgred daj da vidimo argumente za te statistike prije rata.

    Abortusi, ukljucujuci i ove zbog selekcije pola nisu nikakva glupost vec realnost. Nazalost.
    Selektivni abortusi su samo jedan od nacina kako postici muski pol. Ljudi se podvrgavaju i mnogim drugim metodama samo da bi dobili musko dijete.
    Poenta citave price nije ni rat ni bilo sta drugo vec zdrav razum koji nece dopustiti da bilo kakvim metodama predodredjuje pol svog djeteta.

    Ako je tacno da Bog, priroda, lutrija ili slucajnost odredjuju sto cu imati onda se necu mijesati ni na bilo koji nacin.

    Sto se tice statistike koju si naveo ne mora da odslikava realno stanje sobzirom da je radjeno za jednu godinu 2008. a takodje veoma uzak opseg godina 25-29.

    NE ISKLJUCUJEM mogucnost da tokom razlicitih perioda u razlicitim podnebljima dolazi do PRIRODNOG disbalansa medju radjanjem muske i zenske djece. Zasto je to tako vec nije tema ovog topika.
    Mozda prije za nauku, filozofiju ili religiju.

  11. #61
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Global demographics[edit]
    As of 2012, the global sex ratio is approximately 1.01 males to 1 female. The greater number of men is possibly due to the significant gender imbalances evident in the Indian and Chinese populations.[70][71] Approximately 26.3% of the global population is aged under 15, while 65.9% is aged 15–64 and 7.9% is aged 65 or over.[70] The global median age was 30.4 years in 2012, and is expected to rise to 37.9 years by 2050.[72]
    The global average life expectancy is 67.07 years,[70] with women living an average of 69 years and men approximately 65 years.[70] In 2010, the global fertility rate was estimated at 2.52 children per woman.[68] In June 2012, British researchers calculated the total weight of Earth's human population as 287 million tonnes, with the average person weighing 62 kilograms (137 lb).[73]
    The nominal 2012 gross world product was estimated at US$71.83 trillion by the CIA, giving an annual global per capita figure of around US$10,000.[74] Around 1.29 billion people (18.4% of the world population) live in extreme poverty, subsisting on less than US$1.25 per day;[75] approximately 870 million people (12.25%) are undernourished.[76] 83% of the world's over-15s are considered literate.[70] In June 2012, there were around 2.4 billion global Internet users, constituting 34.2% of the world population.[77]

    http://en.wikipedia.org/wiki/World_population
    http://en.wikipedia.org/wiki/Human_sex_ratio

    http://en.wikipedia.org/wiki/Human_s...population.PNG
    Last edited by autodijagnostika; 28-06-14 at 12:23.

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Moje kumče, koje se rodilo poslije pet kumica i čije je ime stajalo na vratima stana zajedno sa kumovim, kad je imao 5-6 godina i nešto se kum naljutio na ćerke, a makljao ih je dobro u tim situacijama, veli: Tako, tako, nema ni za cik-cak pare da im daješ više.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #63
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Sa druge strane moja majka ima 3 sestre i brata, brat najstariji...
    #fakenews

  14. #64
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Ista stvar i sa mojom. Sve se sestre odrekle bilo kakvog prava nasljeđa u korist ujaka. Samo što je tetka najstarija, ali joj je zalud bilo. Zato otac mog kolege nije imao tih briga - jedan od devetorice braće. Bez sestara. Doduše, vjerovano nisu jurili ništa, ali kontracepcija nije bila na nivou prije 60-70 godina.
    Last edited by NHM; 28-06-14 at 17:12.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #65
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Meni licno, kad stignem do tog zivotnog koraka, bice bitno da dijete bude zdravo (i fino na majku ). Sad kad bih mogla da biram izabrala bih djevojcicu, u nadi da nece biti neki harambasa, vec vesela curica koja ce svirati klavir (dobro, dobro, znam da sam jedan nesimpatican planer!).

    Nezavisno od mene, mislim da je zaista malogradjanski zeljeti musko dijete po svaku cijenu. Donekle mogu da razumijem argument da neko zeli da mu se produzi loza (mada, kada te nema vise, sta ti znas ko ti je i na koji nacin produzio lozu?), al ne mogu da ukapiram kako ljudi kroz toliko godina nisu uspjeli da uvide "multiprakticnost" imanja zenskog djeteta? Iz nekog mog okruzenja, a sigurna sam da mnogi od vas to mogu potvrditi, cerke su te koje brinu o roditeljima kada su bolesni i nemocni, i koje su generalno pazljivije prema cijeloj familiji. Ne treba ih potcjenjivati i ne treba se ponasati prema njima kao prema bicima nize kategorije (a to u CG, nazalost, jos nije izumrlo).

    Naravno, i djecaci su mnogo slatki
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Ćerke brinu? Prije će bit snahe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #67
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Snahe? LoLčina... Možda na selu.

    Muška djeca su sebična, ženska su ta koja na kraju vode računa o roditeljima. Ima izuzetaka, kao u svemu, ali u generali je tako.

  18. #68
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne samo to, zatvarajući oči i izjednačavajući takav nelegalni prekid trudnoće sa svim ostalima, ostavlja se mjesta za održavanje statusa kvo prema zastarijelim običajima koji nanose štetu širem društvu, a koje u stvari srž problema.
    Jedna žena uobšte ne želi đecu, druga žena ne želi samo mušku/žensku. Obje abortiraju, ali samo se druga drakonski kazni zato što time doprinosi očuvanju zastarjelih običaja? Nije mi jasno. Ne abortiraju žene zato što mrze žensku djecu, nego zato što ih ne žele podizat i ne žele prolazit kroz tu trudnoću. Daju prednost muškoj i to je lični izbor. Zamisli da se za određivanje kazne za ubistvo uzima u obzir je li društvo dobilo ili izgubilo tim ubistvom. Jedno je izjednačit stvari na moralnoj skali, a drugo je izjednačit ih na legalnoj skali.


    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Birati pol djeteta prekidom trudnoće očigledno ne spada pod manje zlo već se radi u većini slučajeva o patrijarhalnom šovinističkom hiru koji je sam po sebi zlo protiv kojeg se moderno društvo treba boriti. S druge strane ako par stvarno želi imati dijete određenog pola bilo iz šovinističkih ili nekih drugih pobuda (od kojih si i ti pomenuo jednu, po meni legitimnu) onda to mora planirati u napred i biti spreman platiti cijenu tog izbora, bilo istresti određenu količinu novca za in-vitro zahvat ili biti spreman platiti cijenu zakonskog progona ukoliko se odluči to napraviti na nelegalan način.
    Zavisi. Mislim da je NHM dao jedan argument protiv toga. Naime, nekada je bolje da se nekome paru ne rodi žensko dijete. Dilema koju si postavio nije prirodna, nego nametnuta od strane države. Zakoni protiv abortusa nijesu prirodni zakoni, nego mišljenja, kako ti tvrdiš u svojemu podpisu.


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    abortus je uvijek i u svim uslovima užasna stvar i nikad ga ne odobrvam i ne podržavam, pogotovo ne priznajem da se nekome "može omać" jer postoji kontracepcija, pa obuzdaj strasti ako nemaš kontraceptivno srdstvo pri ruci, medjutim, svakako da smatram da je odluka o abortusu isključivo ženina odgovornost i njena odluka i uvijek sam za to da se ona pita sa svojim tijelom...ali to svakako ne znači da izjednačavam abortus koji se dogodi iz bilo kojeg razloga i ovaj zbog polne selekcije.
    ...
    RoNN, ne pretjeruj, fašista nijesam i nijesam krenula da ubijam zbog abortusa, nego bih, KAD BIH MOGLA (ako ti ovo nešto znači), da kaznenom politikom natjeram ljude da dva put razmisle prije nego se odluče da selektuju bebe...ovu oću, ovu neću, a ova ima plave oči pa može da prođe...ko je odje fašista RoNN, ja, ili taj ko tako bira dijete, svoj porod??????
    Ne odobravam ga ni ja. Ne mislim da je najgora stvar na svijetu, ali mislim da je nepoželjan. Međutim, jedno je raspravljat o tome je li nešto poželjno ili nije, a drugo je raspravljat o tome što treba učinit da bi nešto što je nepoželjno nestalo. Drakonske kazne podrazumijevaju oduzimanje ljudskih prava, a za takvo nešto se moraju dat veoma jaki argumenti. Bira kako bira, tebi se ne mora sviđat. Ni meni se ne sviđa dosta pojava.
    Last edited by zvoncica; 28-06-14 at 23:17. Reason: brisanje citata obrisanih postova

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ajte stručnjaci, samo nastavite o abortusima pa će biti infrakcija...sad vam je oprošteno pa vas molim da se u pamet uzmete i na temu vratite
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #70
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Snahe? LoLčina... Možda na selu.

    Muška djeca su sebična, ženska su ta koja na kraju vode računa o roditeljima. Ima izuzetaka, kao u svemu, ali u generali je tako.
    Ne samo na selu, nego svuda dje vlada naslov ove teme. Iz takvih porodica "dobre" i dobre cerke brinu o svekrvi i svekru, nemaju vremena za svoje roditelje. Sin je taj koji je ozenio briznicku radnu snagu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #71
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Svima sto zele musku djecu, zelim zensku djecu.
    Svima sto zele zensku djecu, zelim musku djecu.
    Te male rucice i nozice pa bile muske ili zenske su vrh i ko bi da bira na onome mi svira

  22. #72
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne samo na selu, nego svuda dje vlada naslov ove teme. Iz takvih porodica "dobre" i dobre cerke brinu o svekrvi i svekru, nemaju vremena za svoje roditelje. Sin je taj koji je ozenio briznicku radnu snagu.
    Da ne idem dalje u off, al def nisi u pravu. Štaviše, veze s vezom nema. Jes', to što su neki roditelji abortusom birali pol, ima veze sa tim kakvu će im snahu dovesti sin, a ni on sam ne zna u koju će se zaljubiti. Gluposti.

    Rekoh ti, takve stvari važe na selu gdje je kolektivna svijest takva, u gradu def nije. Nego se djevojke danas vaspitavaju da ništa ne trpe, uče ih mame počene sopstvenim iskustvom.

  23. #73
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,006
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U poslednjih 10tak godina u CG broj rođene muške djece je primjetno veći od ženske.
    Pođite na sajt Monstat-a pa ćete se i uvjeriti.
    Za mene je ovo potpuno štetna i nenormalna pojava. O ovome će se nadam se sve češće govoriti kako bi se ovaj narod malo uozbiljio.

    Ne, to nije nikakva štetna i nenormalna pojava, to je viševjekovna prepoznatljiva odlika crnogorske nacije i crnogorskog etnosa.
    Evo što veli popis stanovništva iz 1864. godine,prenosim citat iz Orlića Crnogorskoga :

    "Po popisu učinjenome ot Petkova-dne (14. oktombra) 1863. do Petkova-dne 1864. godi, ima u Crnoj-Gori i Brdima sveukupno 196.238 dušá, i to 99.889 muškija i 96.339 ženskija.
    Od ovoga broja pada na nahiju Katunsku muških: 32.723 a ženskih 31.015; na nahiju Riječku:13.1247 muških a 12.970 ženskih; na nahiju Crničku: 14.272 muških a 13.997 ženskih; na nahiju Lješansku 7978 muških a 7389 ženskih; najposlje na Brda s Moračom i Vasojevićima: 31.789 muških i 30.978 ženskih.

    Ženskadi ima 3550 manje nego li muškadije.Tomu je valjda poglaviti uzrok što se Crnogorci samo sa Crnogorkama žene, i što ove obično više muške đece rađaju
    ."


  24. #74
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Da ne idem dalje u off, al def nisi u pravu. Štaviše, veze s vezom nema. Jes', to što su neki roditelji abortusom birali pol, ima veze sa tim kakvu će im snahu dovesti sin, a ni on sam ne zna u koju će se zaljubiti. Gluposti.

    Rekoh ti, takve stvari važe na selu gdje je kolektivna svijest takva, u gradu def nije. Nego se djevojke danas vaspitavaju da ništa ne trpe, uče ih mame počene sopstvenim iskustvom.
    Nisi dobro skontao. Kult muskog djeteta je siri pojam od biranja pola abortiranjem. Samo iz svog okruzenja znam gomilu primjera. A ne zivim na selu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #75
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Znaci li to da ako crnogorci ozene srpkinju - dobice zensko dijete, a hrvaticu - morza?
    Svasta. Obicna statistika tog vremena, sa konstatacijom koja odise neznanjem.

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kult vođe
    By Kliker17 in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-13, 23:27
  2. Replies: 59
    Last Post: 30-12-10, 13:21
  3. čudo od djeteta
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •