Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Hrvatska ljetovanje

  1. #1
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default Hrvatska ljetovanje

    Planiram da idem na kraci odmor u Hrvatsku. Zanima me predlog za neko mirno mjesto, da ima pjescane plaze. Razmisljao sam o Bracu.. Ima li neko drugu ideju?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Goli Otok

  3. #3
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zamjeri na sali za Goli otok, mada treba da znas da je stvarno postao turisticka atrakcija...bio sam prije dvije godine, ides trajektom do odtrva Rab, a sa njega nekom barkom mjestani voze do Golog za 10tak eura.
    A sto se ozbiljnog predloga tice, ako ne ides do Istre, obidji Trogir i Zadar.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Nema ih puno u Hrvatskoj. Pogledaj Peljesac, tamo ima finih plazica i relativno je blizu
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Peljesac je ok predlog. Na njemu imas pjescanu plazu Prapratno,zatim jednu plazu slicnu nasoj Adi Bojani, na kojoj mozes uzeti casove jedrenja (ako te takva vrsta aktivnosti uopste zanima, mjesto se zove Viganj). Peljesac je poznat i po dobrim vinima, pa nije zgorega probati. E sad, po mojoj procjeni, najbolja strana Peljesca je ta sto sa ovog poluostrva (iz Orebica) moze stici malim brodicima ili trajketom na Korculu .
    Ja ti preporucujem Mljet, nacionalni park, koji je predivan spoj sumskog zelenila i mora. Na ovom ostrvu imas par pjescanih plaza, poput Saplunare. Ukucaj na netu za vise informacija ili pitaj ovdje.
    Last edited by AltaMarea88; 21-06-14 at 16:53.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Lumbarda na Korčuli, raj na zemlji.

    http://www.korcula-info.com/Korcula-Lumbarda-plaze.php

  7. #7
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    definitivno cu ici na Korculu ili Mljet, imate li neki predlog za smjestaj? Treba mi sa parkingom..

  8. #8
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    rezervisah apartman na korculi, dajte neki savjet oko parkinga, gdje ostaviti kola? Gdje je najbolje uhvatiti trajekt ?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    1,037
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vladimirpg View Post
    rezervisah apartman na korculi, dajte neki savjet oko parkinga, gdje ostaviti kola? Gdje je najbolje uhvatiti trajekt ?
    Trajekt u Orebic 20 km od dubrovnika nema potrebe da prelazis neum I da ides za split . Auto mozes kod vlasnika apartmana najbolje u njegovo dvoriste tako da si miran. Ako ides za split ili brac trajektom obavezno bez auta jer se auto ukrv placa. trajekt placaju I putnici to jest svi koji su u autu nije kao kod nas samo auto da se placa. Orebic Korcula je blizu kao kod nas lepetane kamenari iz Splita ima skoro dva sata trajekta. Nadam se da je od pomoci I lijep provod.

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Tacnije od Orebica do Korcule imas nekih 30 minuta voznje trajketom...Grad je mnogo lijep,kao sto rece Braco obavezno obidji Lumbardu,naravno na Korculi imas dosta toga vezano za Marka Pola...ima finih suvenirnica i fini muzej...ima se sto obici.Da ne zaboravim,cuvaj se njihovog vina...mnogo je dobro...da ga ne zavolis previse pa da te kakva patrola zaustavi....hahaha.Lijep provod

  11. #11
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    posto cu auto da ostavim na javnom parkingu, jer ovi apartmani nemaju svoj, trebam li skidati tablice ili sto? Generalno kad sam bio u Dubrovniku nikad nisam imao problema ali cisto da mi nesto ne pokvari odmor pitam.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nemoj skidati tablice jer ces vidjeti i sam da su ljudi vise nego gostoljubljivi...samo opusteno.Odmah kad udjes u grad imas sa desne strane pri moru veliki parking,on ti je odlican i ima cuvara,a i mozes se dogovoriti za placanje,zavisi koliko dana ostajes i za neki popust.Moguce da cuvar nije tu bas cijelu noc,ali je veci dio dana i noci prisutan.Ja sam tu parkirao par puta i nikad nisam imao problema.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da neznas slucajno koliko je parking po danu ?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo ukratko da napisem, danas sam krenuo oko 6 iz Pg. Isao sam putem Pg-Nk-Risan-Debeli Brijeg-Dubrovnik-Peljesac-Orebic. Iz Orebica trajekt za Korculu, trajekt kosta oko 11€ za auto i plus 2€ po osobi. Voznja traje 15 minuta. Uzeo sam apartman u samom centru starog grada.

    Na Korculi sam stigao oko 12 zbog neopisivog maltretiranja na Debelom Brijegu koje je trajalo vise od sat vremena

  15. #15
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na slici gore je Orebic, evo i par slika sa Korcule

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vladimirpg View Post
    Evo ukratko da napisem, danas sam krenuo oko 6 iz Pg. Isao sam putem Pg-Nk-Risan-Debeli Brijeg-Dubrovnik-Peljesac-Orebic. Iz Orebica trajekt za Korculu, trajekt kosta oko 11€ za auto i plus 2€ po osobi. Voznja traje 15 minuta. Uzeo sam apartman u samom centru starog grada.

    Na Korculi sam stigao oko 12 zbog neopisivog maltretiranja na Debelom Brijegu koje je trajalo vise od sat vremena
    A zasto nisi isao na Konfin pa bi izbjegao maltretiranje na Debelom brijegu. Ceka se punih minut do dva

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,094
    Thanks Thanks Given 
    2,221
    Thanks Thanks Received 
    2,384
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    Mada mogao si i na Trebinje pa se spustiti u Dubrovnik.
    Zasto su te maltretirali na Debeli brijeg?

  18. #18
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na Debeli Brijeg sam isao najvise zato da bih prosao ovim putem Pg-Risan jer inace nikad tuda nisam isao, a maltretirali su me pojma nemam zasto, neka nervozna zena na salteru mi se prvo izdrala iz cista mira, posle pitanja gdje cu i koliko ostajem uslijedio je odgovor "nece moci" i puna kontrola auta da sam morao da sve iznesem da bi skidali tapacire i gledi varove na sasiji.. Posle toga punih 45 min sam cekao da mi vrate saobracajnu jer su kao provjeravali da li je auto ukradeno. Inace istim vozilom sam bio makar 5 puta u Dubrovnik bez ikakvog zadrzavanja.. A i nisam bio sam, par iz Ulcinja je prosao istu proceduru posle mene, oni su ostali da cekaju dokumenta kad sam ja otisao. Ljudi na Korculi su druga prica, svi ljubazni i pravi domacini..

  19. #19
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vladimirpg View Post
    Na Debeli Brijeg sam isao najvise zato da bih prosao ovim putem Pg-Risan jer inace nikad tuda nisam isao, a maltretirali su me pojma nemam zasto, neka nervozna zena na salteru mi se prvo izdrala iz cista mira, posle pitanja gdje cu i koliko ostajem uslijedio je odgovor "nece moci" i puna kontrola auta da sam morao da sve iznesem da bi skidali tapacire i gledi varove na sasiji.. Posle toga punih 45 min sam cekao da mi vrate saobracajnu jer su kao provjeravali da li je auto ukradeno. Inace istim vozilom sam bio makar 5 puta u Dubrovnik bez ikakvog zadrzavanja.. A i nisam bio sam, par iz Ulcinja je prosao istu proceduru posle mene, oni su ostali da cekaju dokumenta kad sam ja otisao. Ljudi na Korculi su druga prica, svi ljubazni i pravi domacini..

    Otici u Dubrovnik ili Siroki Brijeg,to je isti nivo kulture.Cak su u SB kulturniji ljudi.Korcula je vec nesto drugo,tamo ima prilicno starosjedilaca.

    Dubrovnik je danas zapadno-hercegovacki grad.Ta zena koja ti se izdrala nije Dubrovcanka vec skutorka iz nekog hercegovackog sela.Zaposlio je HDZ na granicni prijelaz,vjerovatno dok je ratni zlocinac i agresor na BiH Gojko Susak bio ministar odbrane.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fecfatidis View Post
    Otici u Dubrovnik ili Siroki Brijeg,to je isti nivo kulture.Cak su u SB kulturniji ljudi.Korcula je vec nesto drugo,tamo ima prilicno starosjedilaca.

    Dubrovnik je danas zapadno-hercegovacki grad.Ta zena koja ti se izdrala nije Dubrovcanka vec skutorka iz nekog hercegovackog sela.Zaposlio je HDZ na granicni prijelaz,vjerovatno dok je ratni zlocinac i agresor na BiH Gojko Susak bio ministar odbrane.
    Nije ti dobro? Brzo popij pilulicu, onu šarenu....

  21. #21
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Nije ti dobro? Brzo popij pilulicu, onu šarenu....
    Samo objasnjavam sunarodniku sta ga ceka na putu za Dubrovnik.Mada,i sam se uvjerio.

    PS: Mada,Crnogorci vole neljubaznost i drsko postupanje prema njima.Vise ce vas cijeniti.Evo Beograd i Novi Sad su puni Crnogoraca,a oni sve najgore govore za taj narod.
    Mozda je vase drsko postupanje kljuc zasto Crnogorci danas obozavaju Hrvate.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Evo ja da napisem nisam bio na odmor nego na neku rehabilitaciju od neke povrede(vise sam zvija nego se lijecio)u Pulu prije par godina malo je rec da sam odusevljen,mnogo lijepo narod nevjerovatno prijatan ne inresuje ih ni ko si ni odakle si nego kakav si covjek,mnogo prelijepih mjesta Istra je istinski fantasticna po svemu..
    Krenuo iz PG autom u 12 na vece u Puli bio u 12 na podne,samo jedno stajanje sipanje goriva i jedna kafa,nisam siguran ali cini mi se oko 900km PG-Pula
    Last edited by METZ; 29-06-14 at 00:19.

  23. #23
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Na ostrvima je super i Boduli (ljudi sa ostrva) su super likovi. Isto vazi i za Istrane, kulturni, ljubazni i uvjek spremni pruziti pomoc.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djokovic View Post
    Na ostrvima je super i Boduli (ljudi sa ostrva) su super likovi. Isto vazi i za Istrane, kulturni, ljubazni i uvjek spremni pruziti pomoc.
    Zapravo to su pravi Hrvati, oni i danas govore hrvatskim jezikom. Svi štokavci su Srbi, bez obzira na vjeru, kajkavci su Slovenci, samo čakavci su Hrvati. Štokavski je srpski jezik, kajkavski slovenski. Samo je čakavski hrvatski jezik. Svi koji govore štokavskim stoga govore srpskim, dakle Srbi su. Srbi katolici, Srbi pravoslavni kršćani, Srbi muslimani, Srbi ateisti i ostali Srbi. Na Biševu sam slušao kako konobarica u kuhinji brzo govori čakavskim, ništa nisam razumio. Kao da je poljski. Čakavski s Korčule već puno lakše razumijem, ali kad se govori brzo i taj čak ne razumijem.

    Mljet je jedini veliki jadranski otok čiji su stanovnici štokavci, dakle srpski otok. Svi ostali otoci su čakavski, dakle hrvatski. Mljet je štokavski, a Lastovo i Korčula čakavski. Znači, Mljećani su Srbi, a Lastovci Hrvati. Na polovini Pelješca bližoj Dubrovniku govori se štokavskim (i)jekavskim, znači srpskim jezikom. Na drugoj polovini, bližoj Korčuli, čakavskim ikavskim. Dakle, hrvatskim jezikom. Pola Pelješca je srpsko, a pola hrvatsko. Dubrovnik je srpski, a Korčula hrvatska. Zamijetio sam kako na Korčuli ljudi i danas u svakodnevnom životu govore čakavskim, i učenici na školskim odmorima. Nije hrvatski izumro, iako je srpski jedini službeni jezik u Hrvatskoj.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Pa vele droga unisti omladinu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zabljak - ljetovanje
    By alien in forum Putovanja
    Replies: 15
    Last Post: 07-06-14, 16:55
  2. ljetovanje
    By lisa in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 20-06-13, 01:23
  3. Grcka - ljetovanje
    By kb8 in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-13, 10:59
  4. Prodajem Ljetovanje
    By kb8 in forum Ostali oglasi
    Replies: 35
    Last Post: 13-05-13, 10:18
  5. Ljetovanje (more) sa psom?
    By srdjancg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 4
    Last Post: 27-06-11, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •