Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Svadba sa pratiljom ili solo?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Svadba sa pratiljom ili solo?

    Ako vas zovu na svadbu/vjenčanje da li idete sami ili da djevojkom/momkom? Podrazumijeva se ukoliko ima mjesta naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Zavisi kako su te pozvali... :-) nema kako oćeš.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,487
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Tačno tako... Ako su ti već ostavili da biraš oćeš li zvati ili ne, stvari se komplikuju... Ja lično bih išao sam, ako ona ne poznaje te koji su zvali... Nema smisla da se smorite oboje, ti što joj moraš praviti društvo svo vrijeme i ona što nikog ne poznaje i ne može se proveseliti...
    #fakenews

  4. #4
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Striktno ljepšu polovinu pod ruku (pa još i ako je osoba veselije prirod, PA DA VIDIŠ ZAFRČOKE) - pa kud puklo da puklo...... a evo do sad niđe pucalo nije, pa neće ni od sad!
    Samo sa pozivaocem obavezno treba utanačit da te za dvoje računa.
    Bolji od sebe.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zavisi, na rodbinskim svadbama sam izbjegavao, zbog raznoraznih pitanja i ispitivačkih pogleda. doduše, zavisi i od toga koliko smo zajednički bliski sa ljudima koji nas pozovu, teško da to može da ide samo na račun jedne strane

  6. #6
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki se ljudi ni na tuđim svadbama ne daju rastavit.....
    Bolji od sebe.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    svuda po svijetu se podrazumijeva da se zove i ljepša polovina, osim kod nas dje zovu po jedno iz kuće, ili po jedno iz cijele šire porodice, a da ne pričam o slučajevima dje zovu muškarce ali bez supruga, a o đevojkama da ne pričam!...meni je to pre, pre , preodvratno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    I ja sam tako mislio da je kod nas dok se nisam opekao.

    Zato i napisah kako ste pozvani. Gadni naši običaji (kojim se ponose). Ja sam na mojoj svadbi slao pozivnice za par ili porodicu. Na njima je da odluče da li će doći.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,487
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    svuda po svijetu se podrazumijeva da se zove i ljepša polovina, osim kod nas dje zovu po jedno iz kuće, ili po jedno iz cijele šire porodice, a da ne pričam o slučajevima dje zovu muškarce ali bez supruga, a o đevojkama da ne pričam!...meni je to pre, pre , preodvratno!
    Ovo se valjda podrazumjeva ako su bračni partneri u pitanju, da sam oženjen odbijao bih pozive koji ne uključuju i ženu...

    Nego rekao bih za mlađe da je pitao, čim pominje đevojku/momka... Npr poslednja svadba koju sam bio, pozvani smo i nas par jer nam je mladoženjin brat jedan od najboljih prijatelja, tu ne bi bilo ok da vodim pratnju... Sličan slučaj, kad se poziva porodično mislim da se u pozivnice ne ubrajaju momci/đevojke đece iz pozvane kuće...

    Ako je već ostavljen prostor da sami izaberete, najlakše je dogovoriti se sa partnerom... Možda se njoj/njemu ne ide pa samo džabe razbijate glavu...
    #fakenews

  10. #10
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo se valjda podrazumjeva ako su bračni partneri u pitanju, da sam oženjen odbijao bih pozive koji ne uključuju i ženu...

    Nego rekao bih za mlađe da je pitao, čim pominje đevojku/momka... Npr poslednja svadba koju sam bio, pozvani smo i nas par jer nam je mladoženjin brat jedan od najboljih prijatelja, tu ne bi bilo ok da vodim pratnju... Sličan slučaj, kad se poziva porodično mislim da se u pozivnice ne ubrajaju momci/đevojke đece iz pozvane kuće...

    Ako je već ostavljen prostor da sami izaberete, najlakše je dogovoriti se sa partnerom... Možda se njoj/njemu ne ide pa samo džabe razbijate glavu...
    za ovo prvo se podrazumijeva da ne treba da vodiš pratnju (osim u slučaju da ti je supruga, mada i tad bi bilo diskutabilno). ovo što kaže zvončica, kod nas su ti neki običaji dosta čudni. baš neđe skoro mi je očev dobar drug ženio sina, a na svadbu je zvao samo njega iz čitave naše porodice. u neku ruku mi je to i normalno, ko smo mi sinu prijatelja mog oca da bi nas zvao sve? a u neku ruku smatram da u tim godinama pozivnica treba da funkcioniše na porodičnom nivou. što znam...

    za ovo drugo, isto mislim da se ide bez pratnje. ako stigne pozivnica za tebe i tvoju familiju to je to. ako imaš ženu nju vodiš, a neke đevojčine kombinacije, veze od po 3-4 mjeseca i tako te gluposti, ne dolaze u obzir. čak mislim da ni đevojka s kojom imaš dugu i stabilnu vezu ne treba da se osjeti pozvanom

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo se valjda podrazumjeva ako su bračni partneri u pitanju, da sam oženjen odbijao bih pozive koji ne uključuju i ženu...

    Nego rekao bih za mlađe da je pitao, čim pominje đevojku/momka... Npr poslednja svadba koju sam bio, pozvani smo i nas par jer nam je mladoženjin brat jedan od najboljih prijatelja, tu ne bi bilo ok da vodim pratnju... Sličan slučaj, kad se poziva porodično mislim da se u pozivnice ne ubrajaju momci/đevojke đece iz pozvane kuće...

    Ako je već ostavljen prostor da sami izaberete, najlakše je dogovoriti se sa partnerom... Možda se njoj/njemu ne ide pa samo džabe razbijate glavu...
    znam ja kako je kod nas, ali znam da je u kraju odakle je moj muž to drugačije! Na našu svadbu su pozvani svi porodično, dakle bez izuzetka, uključujući momke i đevojke njegove braće i sestara koji se đaolji nijesu oženili tim ženama kasnije...jednostavno ej tamo to normalno da ako imaš djevojku i ona ide na svadbu...takođe sam i ja kao njegova đevojka išla na svadbu njegovoga brata od tetke sa njim....ali kod nas je drugačije...što se društva i kolega tiče, naravno da se ne vode djevojke i momci, izuzev ako su dio društva, tj kolektiva, mada je za oženjene to drugačije, nekako ne možeš na svadbu zvat oženjenog čovjeka bez žene ili ženu bez muža...nekako se meni čini da bih na svadbu zvala samo bliske ljude, a ako su mi bliski onda im pozmajem partnere...valjda Kao što Medo_Je reče, ja bih odbila poziv koji ne uključuje mog supruga, tako da bratu od daljeg strica nijesam išla na svadbu, nijesu zvali odive s muževima, nego bez...e mene nešto bi sramota od toga običaja a moj čojak se sablaznio mada razumijem zašto je to kod nas tako
    to su ostaci od davne tradicije, mi smo imali prilično velike i široke familije sa puno djece, a poprilično smo se "svojatali" pa ti je i onaj iz petoga koljena "najbliži rođak" i pitanje časti je bilo izostavit takvoga sa svoga veselja...a onda,siromaštvo je bilo veliko, razdaljine su bile poprilične, pa kad se pokupi sva ta gomila rodbine, sve svadbe bi imale po 5 stotina ljudi da se svi sa porodicama pozovu i onda se tako pravila selekcija...i danas se desi da od potomaka moga đeda (tata, stric i 2 tetke i svi sa po najmanje 2 djece) pozovu na veselje samo jedno od "djedovoga poroda"...kao, da se ne uvrijedimo što a eto danas je takvo vrijeme da se ne bi niko ljutio no zahvalio kad ga izostave sa svadbe na kojoj nikoga ne poznaje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Ako vas zovu na svadbu/vjenčanje da li idete sami ili da djevojkom/momkom? Podrazumijeva se ukoliko ima mjesta naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako mislish da se provedesh,poc cesh sam !
    ...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poziva me moj najbolji prijatelj. Medjutim kad me pozvao nije spomenuo pratnju, ni moju sadašnju djevojku sa kojom tada sam u vezi bio nepunih godinu dana. Možda čovjek smatra da nije ozbiljna veza. Ona se zna sa njima, ali ne toliko dobro, mada su joj ok. Toliko od objašnjenja.
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  14. #14
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tad je barem lako, bolje pristojno nazvati NAJBOLJEG PRIJATELJA i uputiti ga u ono ŠTO SE PODRAZUMIJEVA, nego li nepristojno nagađat što i kako bi trebalo.
    Bolji od sebe.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,487
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ako ne želiš da ga upućuješ samo reci da se baš ne razumiješ oko običaja i pitaj da li pozivnica za tebe podrazumjeva i tvoju partnerku iz ozbiljne veze... Ovo ozbiljne veze naglasiti...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Odlicno, samo prije Medoja pitaj partnerku ide li joj se.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ипак соко умјесто пратње.


    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad. Koliko poziv na svadbu partnerki utiče na ozbiljnost veze? :sentimental:
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,487
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Vidim ja da ćemo mi tebe oženit prije nego odeš na tu drugu svadbu...
    #fakenews

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    E sad. Koliko poziv na svadbu partnerki utiče na ozbiljnost veze? :sentimental:
    Ako zdravo razmišlja, nikoliko...

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    ovako kralju, ako ti na pozivu pise ili ti kazu da mozes pratnju povest, povedi je pod uslovom da poznaje ljude koji ce tamo da budu, ako ne poznaje nikog ne vodi je.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Vidim ja da ćemo mi tebe oženit prije nego odeš na tu drugu svadbu...
    e nećete vala
    Postoji samo jedna svadba, ova
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Ako zdravo razmišlja, nikoliko...
    Mislio sam pošto mi se svi skoro drugovi poženili, stiče se utisak da sam i ja blizu. Ali meni se neće i ne bih njoj da stavljam lažnu nadu...
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi: ako odeš sa njom, neugodnih pitanja (da ne kažem peckanja) će biti svakako, i to je nešto čega morate biti svjesni, a u takvim situacijama treba samo iskulirati ili baciti neku šalu na sopstveni račun i tako zatvoriti temu (na taj način sam se i sama "odbranila" hehe ). Ako poziv uključuje i nju, nek sama odluči da li da ide ili ne. Naravno da bi svakom (vjerovatno) bilo ljepše da ide sa partner(k)om na bilo kakvo slavlje, makar to bila i nečija svadba, ali ako je toj osobi neprijatno iz određenih razloga, ne treba je prisiljavati da ide samo da bi, eto, pravila društvo. A što se tiče davanja lažnih nada - nećeš da je vjeriš tamo, valjda Da odem u krajnost: može li ti se taj isti drug (daleko bilo) sjutra razvesti, a napravio je oooonoliku svadbu? Zar ne bi to bilo veće davanje lažne nade od toga što bi neko pošao sa djevojkom na nečiju svadbu? Niko ne zna što donosi sjutra, nego, lijepo pođete tamo, čestitate mladencima, zabavite se i svako put svoje kuće. Još ako je velika svadba (>150 zvanica), neće vas niko ni primijetiti, jer neće ni imati vremena, vjeruj mi (nevezano za temu, prisjetih se kako sam jednom davno upala na neku svadbu iz čiste za'ebancije - i bi mi lijepo, časti mi; niko nije primijetio uljeza :angel: )

    Nego je problem u našem mentalitetu što se svadba previše ozbiljno shvata, pa nije ni čudo što ima ovakvih nedoumica... Manje-više je sve zato što se nekad za svadbu zvala samo i isključivo rodbina Ali treba prisustvovati na više njih da bi se vidjelo koliko je sve to u stvari... nebitno.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sve kad procitam ovaj naslov msilim da pise : Svadba sa pratnjom - E ne no ce ti se pjevac sam drat u mikrofon.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Svadba- velika il mala…??
    By karamazov in forum Ljubav
    Replies: 96
    Last Post: 19-09-12, 01:12
  2. Crnogorska svadba
    By THE_BOSS in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 44
    Last Post: 31-12-10, 00:36
  3. Krvava svadba !
    By G R A D in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 22-06-05, 08:18
  4. Svadba u Banatu!
    By WhiTeTiGeRrrGrL in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-04, 06:38
  5. pirotcka svadba i jos po neki vicevi....
    By Brzi in forum #montecafe
    Replies: 17
    Last Post: 20-05-04, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •