Page 11 of 113 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 251 to 275 of 2810

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #251
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ne znam za ostale, ali ovaj post mu je i vise nego istinit. Ja ne mogu da vjerujem da ima ljudi iz Evrope, ej Evrope, da nisu culi za CG, a ja sam svjedok tome. Upozna sam lika iz Portugalije i nije cuo za nas, tek kad mu rekoh former Yugoslavia, on kao, a znam cuo sam za Jugoslaviju. Mislim se jel moguce ovo...
    Forever young, i want to be forever young

  2. #252
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    I u mnogo bližim zemljama nisu čuli za naše države, a kamoli u Portugalu, moj technus.

  3. #253
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Često sam u Vojvodini, evo, sad bijah skoro mjesec dana, i stvarno su neke cjene ... čudne. Npr, Nikšićko pivo je gore jeftinije nego kod nas (no, to pripisujem tome da se proizvodi u Apatinu)
    Nek je 5 dinara ne bih ga popio trika nema jer koliko god da je naše Nikšićko (iz Nikšića) izgubilo na kvalitetu 150x je bolje nego "Nikšićko" iz Apatina (Kod nas je i njihov Jelen bolji zato što se puni u Nikšiću)
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da se popije kafa bilo đe u Vojvodini (doduše niđe dobar espreso nema) je mnogo jeftinije nego u Budvi,
    Ti porediš cijenu pića u npr. Apatinu i u turističkom mjestu na moru ! ?
    Ako porediš cijene poredi iz sličnih mijesta npr. cijenu u Budvi vs cijenu na Zlatiboru

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    ali zato kvalitetno pranje auta i spolja i iznutra košta manje od 5 eura.
    Kod nas je 6. Tamo gdje sam ja (kod Autokomande) su autoperionice više nego očajne, npr. neko mi je zalijepio superlijepak na šoferšajbni i tamo su mi rekli da to ne mogu oprati dok su mi na Zabjelu (kod ex Panonke) oprali za 5 minuta.
    Takođe su u BG frizeri 60% jeftiniji nego u Podgorici ( ne pričam o ekskluzivi već o običnim salonima tipa onog u PG kod Starih Studentskih Domova) ali ni jedan ne koristi britvu.
    Valjda te zanatske radnje ovamo rade tako očajno jer kako god da rade uvjek imaju posla
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Odjeća i obuća, pa, samo ću reći da sam većunu stvari kupio u HR (Osjek) jer je tamo dosta povoljnije (iako nisam tražio povrat PDV-a).
    Da je u Hrvatskoj sve mnogo skuplje je još jedna laž koju sami sebi pričamo da se ne bi osjećali kao zadnji jadnici
    Last edited by Rakun; 27-10-14 at 17:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #254
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne znam za ostale, ali ovaj post mu je i vise nego istinit. Ja ne mogu da vjerujem da ima ljudi iz Evrope, ej Evrope, da nisu culi za CG, a ja sam svjedok tome. Upozna sam lika iz Portugalije i nije cuo za nas, tek kad mu rekoh former Yugoslavia, on kao, a znam cuo sam za Jugoslaviju. Mislim se jel moguce ovo...
    Isto kao što je moguće da 80-90% građana Crne Gore ne bi čulo za Linhenštajn da nismo igrali fudbal sa njima.
    Jednostavno za razliku od našeg sistema školovanja koje vuče korijene iz komunističkih vremena (kada se u petom osnovne učilo koliki je prinos ovaca po Km2 na Novom Zelandu) oni uče ono šta će im trebati u životu i ono što im eventualno može zatrebati, dok mi učimo ono što nam ni u teoriji neće trebati.
    Ko je tu pametniji ? Oni koji misleći da su djeca geniji prave od njih zbunjene ljude ili oni koji prave funkcionalne ljude ?
    Last edited by Rakun; 27-10-14 at 17:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #255
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Meni nije normalno da npr. neko ko je iz PG ne zna đe je Atina, barem otprilike, jer takve ljude stalno srećem u inostranstvu. Ovo za PG je glupi primjer.
    Ne mora da zna, taj Portugalac ili bilo ko, koliko piva proizvedemo ili koliko ovaca ošišamo (dosta) ali da zna da postoji CG i da je u Evropi neđe, to je dovoljno.

    Ako ga to "zbuni" onda može samo da čisti ulice.

    PS: Izvinite za off.

  6. #256
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Samo nešto oko Carnex-a: nekad je bila dobra a onda su je uzeli Rusi i us*ali se u istu.... Nije im loš marketing ali kvalitet.....

    TT

  7. #257
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ne mora da zna, taj Portugalac ili bilo ko, koliko piva proizvedemo ili koliko ovaca ošišamo (dosta) ali da zna da postoji CG i da je u Evropi neđe, to je dovoljno.
    Šta misliš koliko građana Crne Gore zna da li se Linhenštajn nalazi u Evropi ?
    Šta misliš da nismo igrali protiv reprezentacije Linhenštajna koliko bi građana Crne Gore znalo da je u pitanju država, a ne grad ?
    I na kraju krajeva šta misliš da nismo igrali protiv Linhenštajna koliko bi ljudi znalo da to uopšte postoji ?


    Isto tako dotični Portugalac nikada nije vidio da Portugal igra protiv neke zemlje po imenu "Montenegro" pa pojma nema maže li se to na hljeb, da li je to neko mjesto u Italiji ili da li je to država. A ako je mlad(a) nikada nije čula za državu koja se zove Yugoslavia
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #258
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Samo nešto oko Carnex-a: nekad je bila dobra a onda su je uzeli Rusi i us*ali se u istu.... Nije im loš marketing ali kvalitet.....

    TT
    Sve si objasnio
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #259
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Pa sam si rekao da smo učili previše opširno geografiju, tako da bi dosta ljudi trebalo da zna đe je Lihtenštajn

  10. #260
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima sam raznih iskustava, od toga da italijani pojma nemaju đe je Montenegro, što smatram njihovom sramotom, pa do toga da mi Portugalac nabraja igrače vaterpolo tima i Argentinac kaže, Montenegro a kako ne znam jedan Martinović mi je najbolji drug, još iz osnovne :-).

  11. #261
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Ian Coates je čovjek iz Velike Britanije koji je 1999 godine krenuo na put motociklom i vratio se poslije pređenih 400.000 km 2013 god. kući. U tih 14 godina puta obišao je čitav svjet. Zašto ga pominjem? Zbog događaja iz 2011, naime, jedna grupa motociklista iz Kotora sretne se sa njim u Grčkoj, pitaju ga jeli bio u Crnoj Gori, on odgovara da nije pa bi samim tim bilo zanimljivo poći. Tako je on došao do Kotora, smjestio se i onda da se javi kući, evo kako je tekao razgovor:
    - Hello, I am in Montenegro
    - Oh, you're in Africa again.
    - No, Montenegro in Europe.
    - Ah, you are in Spain ...
    Na kraju im objasni Inače, na jugu Španije ima mjesto koje se zove Montenegro, a Montenegro je i prezime u Južnoj Americi, da je Montenegro još i država ... Iha ...

  12. #262
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ima sam raznih iskustava, od toga da italijani pojma nemaju đe je Montenegro, što smatram njihovom sramotom, pa do toga da mi Portugalac nabraja igrače vaterpolo tima i Argentinac kaže, Montenegro a kako ne znam jedan Martinović mi je najbolji drug, još iz osnovne :-).
    Takođe, sve je to individualno. Ali, ipak mogu da napravim generalizaciju o tome koje nacije uglavnom znaju da lociraju Crnu Goru.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #263
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Prije desetak godina sam tri nedjelje proveo na Siciliji. Imao sam utisak da niko mlađi od 50 godina nije čuo za Crnu Goru. Stariji su čuli i to uglavnom zbog Rređine Elene.
    Za razliku od Sicilijanaca u Austriji, tačnije u Tirolu, prema riječima moje ćerke koja je tamo provela godinu dana 80% srednjoškolaca je čulo za Crnu Goru, ali na tome se manje-više završava sve što znaju o nama. U međuvremenu su saznali da imamo očajnu fudbalsku reprezentaciju.
    ---
    Ne čini li vam se da smo malo odlutali sa teme.

  14. #264
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    2010 na aerodromui u Barseloni carinik mi uzima pasos i poklazuje da sacekam. Ja se uplasih i pomislih sto sam sad kriv kad on zove kolege i oni gledaju moj pasos umiruci od smijeha.
    Zagledaju ga oni tako sa svake strane,ja se cudim sto se desava kad konacno jedan progovori-nismo kaze vidjeli ovaj pasos nikad a dobili smo novi spisak zemalja ciji drzavljani ulaze u Spaniju bez viza ali niko od nas nije ukapirao sto je to Montenegro pa evo konacno da vidimo i to.
    Moram priznati da sam bio prilicno iznenadjen da niko od njih nije ukucao makar Montenegro na i nternet pretrazivacu pa da se informise ali eto...
    Posto je sa mnom putovala vjerna ljuba inace srbijanka osta taj dogadjaj kao izvor vjecnih posalica na moj racun.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Ja sam 2012. sletio u Dizeldorf i kada sam dao cariniku pasos, takodje sam primijetio da do tada nije u rukama drzao nas pasos. Medjutim, njemac kao njemac, vrlo diskretno je razmijenio par rijeci sa koegom, pogledao jednu tabelu, lupio pecat i pozelio lijep boravak u Njemackoj...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #266
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Ja isto u BG kad sam sletio, carinik me je dugo gledao, i rece da nikad nije vidio nas pasos.

    E cujes im price, ko da su isli na Novi Zeland. Malo nasih ljudi ide u Dizeldorf, sve se bojim.

  17. #267
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Na kraju krajeva sto zna jedan carinik o geografiji Da je pametniji ne bi mu posao bio da pretura po tudjim torbama i da ispipava druge ljude...
    look right through me

  18. #268
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Predavanje Aleksandra Vučića na prestižnoj Londonskoj školi ekonomije (27.10.2014 - RTS)



    Nikola Sandulović prekinuo predavanje Aleksandra Vučića!


    VIDEO 1:



    VIDEO 2:



    Dokumentarne Emisije Balkan

  19. #269
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta misliš koliko građana Crne Gore zna da li se Linhenštajn nalazi u Evropi ?
    Šta misliš da nismo igrali protiv reprezentacije Linhenštajna koliko bi građana Crne Gore znalo da je u pitanju država, a ne grad ?
    I na kraju krajeva šta misliš da nismo igrali protiv Linhenštajna koliko bi ljudi znalo da to uopšte postoji ?


    Isto tako dotični Portugalac nikada nije vidio da Portugal igra protiv neke zemlje po imenu "Montenegro" pa pojma nema maže li se to na hljeb, da li je to neko mjesto u Italiji ili da li je to država. A ako je mlad(a) nikada nije čula za državu koja se zove Yugoslavia
    Izgleda da si i ti prvi put čuo kad smo igrali s njima - "Linhenštajn".

    Nijedne više, ali nijedne.
    Last edited by clapton; 28-10-14 at 16:14.

  20. #270
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako se Beba ne vadi iz prkna Vutinu
    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/50...tnik-Djindjica

  21. #271
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Na kraju krajeva sto zna jedan carinik o geografiji Da je pametniji ne bi mu posao bio da pretura po tudjim torbama i da ispipava druge ljude...
    Neka..................

  22. #272
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #273
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default


  24. #274
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Predavanje Aleksandra Vučića na prestižnoj Londonskoj školi ekonomije (27.10.2014 - RTS)



    Nikola Sandulović prekinuo predavanje Aleksandra Vučića!


    VIDEO 1:



    VIDEO 2:



    Dokumentarne Emisije Balkan
    Fantastinšen

    evo pratećeg teksta:
    TOKOM PREDAVANJA ALEKSANDRA VUČIĆA NA LONDONSKOJ ŠKOLI IZBIO JE SKANDAL TOKOM RASPRAVE SA UČESNICIMA DISKUSIJE.




    Naime, snimak počinje govorom premijera Vučića o savetnicima Đinđića. U jednom trenutku ga prekida jedan čovek koji je želelo premijeru da postavi pitanje na srpskom jeziku.

    On je krenuo da govori o neregularnim izborima u Boru koji su bili “plaćeni pod Briselom” (zbog buke je teško preporznati šta je tačno rekao). Moderator je prekinuo njegovo izlaganja na srpskom i napomenuo da se rasprava neće voditi na takav način, što je izazvalo smeh u sali.

    Vučić se zatim ubacio rečima: “Dragi prijatelju mogu ti nešto reći. Ovo je divan politički poklon od tebe. Reći ću ti i zašto. Cela Srbija zna ko je taj čovek. Jednostavno ne želim da mu nešto kažem zato što će neko pomisliti da ću reći iste stvari i vama. To nikada neću učiniti.”

    Ponovo javlja isti gospodin na srpskom: “Hoćete da pustim CD, ovde gde ste vi rekli…”. Ponovo se začuo smeh u sali.

    Zatim, javlja se devojka koja je sedela pored njega: “On u svojim rukama drži snimak na kojem se čuje da je Vučić poslao policajca do kuće ovog čoveka i rekao mu da će ga ubiti ako ne prestane sa svojim političkim aktivnostima. Dokazi se nalaze na ovom CD-u”.

    Vučić je zatim tražio da mu se dostave “dokazi”.

    Nakon što je devojka pozvala sve da odmah poslušaju audio snimak, moderator diskusije je prekinuo njeno izlaganje i rekao da to nije samo njena diskusija. Ona je odgovorila da će prestati ukoliko se javno pusti audio snimak.

    Sudeći po reakciji moderatora, snimak nije pušten.

    Prema nekim navodima, gospodin koji je prekinuo govor Vučića bio je Nikola Sandulović, bivši šef obezbeđenja premijera Zorana Đinđića, u pratnji, navodno, njegove advokatice. Sandulović je 2010. preživeo atentat u Zemunu kada je postavljena bomba pod automobil. Za napad je optužio takozvanu “golubarsku mafiju”.

    Eksplozija je izbacila Sandulovića iz automobila i preživeo je bez težih povreda.

    Ni njegovo predavanje na prestižnoj Londonskoj školi ekonomije nije moglo da prođe bez nekakvog incidenta.

    NAPOMENA: Originalni snimak je misteriozno nestao samo nekoliko sati od objavljivanja. Naši čitaoci ovu “smetnju” nisu osetili jer smo snimak, u međuvremenu, preuzeli i postavili na naš Jutjub kanal iz predostrožnosti. Izgleda da smo bili u pravu.

    - See more at: http://www.teleprompter.rs/incident-....QaHElqtb.dpuf
    samo me interesuje kome je prijetio smrću ?
    Last edited by Rakun; 28-10-14 at 16:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja isto u BG kad sam sletio, carinik me je dugo gledao, i rece da nikad nije vidio nas pasos.

    E cujes im price, ko da su isli na Novi Zeland. Malo nasih ljudi ide u Dizeldorf, sve se bojim.
    Istinita je priča, moj odlazak u Ajdhoven par mjeseci pošto su izašli kovi pasoši je isto takvo bilo. Rekao je da su osim grba i naziva naravno ostale stvari iste kao i Holandski pasoš...

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 11 of 113 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 187
    Last Post: 04-04-24, 08:42
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 10:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 12:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •