Page 1 of 112 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2784

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

    Srbija kao država sa nejasnom geopolitičkom pozicijom i aktuelna unutrašnja pitanja


    Za uvod:


    http://www.vestinet.rs/u-fokusu/mur-...ose-sa-rusijom
    http://www.teleprompter.rs/tadic-vuc...kih-snaga.html
    http://www.vestinet.rs/u-fokusu/evro...prema-ukrajini

    Kuda ide Srbija?
    Last edited by starwalker; 05-06-14 at 01:19.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tamo dje i cijeli region - na Zapad, u EU i NATO. Tu nema filozofije i nedoumica.
    Orijentaciju utvrdjujemo i na osnovu rijeci - od strane politicke elite postavljeni su ciljevi koji proklamuju nacionalne interese; i na osnovu djela - po defaultu, svaka drzava uskladjuje i sprovodi svoju spoljnu politiku prema tim ciljevima; i na osnovu ocjene djela - Srbija dobija i deklarativnu podrsku ali i dobre ocjene za ispunjavanje obaveza koje je preuzela onog trenutka kad je pokazala ambiciju da postane dio zapadnog kolektiva. Uostalom, da je drugacije, kraljica drame sa radikalskim pedigreom ne bi uzivala ovoliko postovanje i aplauze u Sarajevu, Vasingtonu, Briselu, Berlinu, niti bi mogla da racuna na (apsolutnu) vlast.

    Proces pridruzivanja Srbije pomenutim organizacijama je, kao i u slucaju ostalih balkanskih drzava, nepovratan i predvidljiv, iako (razumljivo) spor. Osim sto je Srbija, od okoncanja sukoba na Kosovu, zatim i pada Milosevica, prosla ili prolazi kroz nekoliko tipicnih faza (konsolidacija, stabilizacija, borba protiv korupcije i kriminala, sprovodjenje ekonomskih i politickih reformi, priblizavanje Zapadu, normalizacija odnosa sa susjedima...), kljucna faza procesa odigrala se potpisivanjem Briselskog sporazuma - zrtvovanjem Kosova, odnosno stavljanjem tacke na deluzivnu i destruktivnu politiku Nebeske Srbije, dilema o pozicioniranju Srbije i pravcima njene spoljne politike prestala je da postoji.
    Naravno, hipoteke proslosti i, posebno, navike koje je tesko promijeniti, zatim nepostojanje drustvenog konsenzusa o pravcima spoljne politike, kao i priroda odnosa Srbije i Rusije (u novije vrijeme i, iz briselske perspektive, problematicni ekonomski odnosi sa Kinom), faktori su koji se uvijek moraju uvaziti, i koji bi mogli (kratkorocno) uticati na brzinu procesa, medjutim, Srbija ima tri odlucujuca plusa: prvo, EU ne zeli da izgubi Srbiju (jer stabilan region sa EU perspektivom nije moguc ukoliko u projekat nije integrisan strateski najvazniji cinilac), i nece joj dozvoliti da "skrene" ili zaostane (tek ne sad, kad je krecenje jos uvijek svjeze), te ce joj, jos neko kratko vrijeme, oprastati koketiranje sa starim ljubavnikom (suzdrzanost povodom ukrajinske krize i sl.), uglavnom zato sto Zapad cijeni prethodnu zrtvu (odustajanje od kosovske politike), narocito cinjenicu da su tu zrtvu podnijeli (nekadasnji) ultradesnicari; drugo, Srbija ima Vuciceve komplekse i hiperaktivnost kao pogonsko gorivo. Taj covjek ocigledno solidno funkcionise u mesijanskoj groznici (Vucic je, ustvari, racionalna varijanta megalodiktatora iz Kremlja), i definitivno je spreman da uradi sve sto se trazi od njega, kako bi se samozadovoljavao u The Chosen One ulozi. S druge strane, Zapad ce, privremeno, ignorisati nezadovoljstvo civilnog sektora, kao i cinjenicu da je u ovom trenutku rad i nezavisnost institucija podriven poluautoritativim nacinom vladanja; trece, pored direktnog uticaja spoljnih centara moci, Vucic se dodatno zblizio ili okruzio ljudima sa Zapada (ambasadori i savjetnici), uloga tih ljudi je da mu uvijek pomognu - tako sto ce ga svojim savjetima ili (pre)porukama sprijeciti da zapne, da skrene ili da se obali nedje pored glavnog puta.

    Mislim da, odavno, vise ne postoji dilema kuda je posla, pitanje je koliko ce vremena trebati Srbiji da stigne na cilj. Moje uvjerenje je da ce Srbija pristupiti EU zajedno sa nama, za sest do osam godina, dok ce za prijem u NATO cekati pet-sest (odnosno NATO ce toliko cekati reformu kolektivne svijesti u Srbiji).

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default Srbija

    Pošto ne nađoh adekvatan podforum, što se tiče političke scene u Srbiji... Kako komentarišete poslednja dešavanja u Srbiji, među kojima je i napad na brata premijera Srbije Aleksandra Vučića? Pokušaj državnog udara, kriminal u Niškoj žandarmeriji, dizanje bezrazložne uzbune?


  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima nešta o tome oĐE - KOMŠILUK (na ponos i sramotu)
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Kako komentarišete poslednja dešavanja u Srbiji, među kojima je i napad na brata premijera Srbije Aleksandra Vučića?
    Позитивно, али следећи пут треба добро поцртати АЛЕКСАНДАР да не би опет АНДРЕЈ настрадао.
    Мислим лако се збунити али грешка је грешка и сад ће све теже бит вратити АЛЕКСАНДРА батинама у нормалу.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Pošto ne nađoh adekvatan podforum, što se tiče političke scene u Srbiji... Kako komentarišete poslednja dešavanja u Srbiji, među kojima je i napad na brata premijera Srbije Aleksandra Vučića? Pokušaj državnog udara, kriminal u Niškoj žandarmeriji, dizanje bezrazložne uzbune?

    Potpuno nebitne sitnice...za bilo kojeg gradjanina Crne Gore.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    E varaš se, evo ja sam građanin cg pa su mi bitne te sitnice. Ti onako umjesto svih 600i kusur hiljada zaključi na brzinu

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahahahahaha ...zar nisi iz Novog Sada ?

    Nebitne su i tebi, ali neces da priznas
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Bitno je, vidjeh temu pa rekoh da se uključim, mora i ovdje postojati makar jedan SNS bot

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ljudi ono sto DPS-ovi botovi na ovo forumu i inace u CG ne razumiju je da put kojim je Srbija krenula ove godine je put kojim i mi moramo krenuti - sto prije to bolje.

    - Sistematizacija i otpustanje u javnom sektoru.

    Opstine, vodovodi i sve javne firme su prepune "radnika"(citaj glasaca) koji kao crvi na leshini parazitiraju na drzavnom budzetu.

    *Primjer

    Ocitam sam sebi stanje za vodu(radim posao za koji je neko placen tj. vise ljudi). Podjem do vodovoda da ponesem stanje i platim. A tamo u kancelariji koja nije predvidjena za vise od troje ljudi sjedi 11 ljudi i pusi. Jedna me gospodja pita koje je stanje, zapisuje ga na parche papira, druga uzima parce papira kuca to u racunar, govori trecoj gospodji koja pise racun, daje racun cetvrtoj osobi koja mi uzima novac i daje mi racun. SVI RADE. Za ovo je savrseno dovoljna jedna jedina osoba. Drugi slazu pasijans i sjede na shkanjevima i primaju PLATU IZ BUDZETA.
    Ovo sam uzeo kao prost primjer a necu da ulazim i pricam o opstinama skolama itd


    - Smjena starih partijskih kadrova

    *Primjer

    Stari olinjali partijski kadrovi koji su potpuno nezainteresovani za napredak u bilo kom segmentu. Njima je da odrade 5-6 godina do penzije, ne zele da se smaraju sa projektima, sastancenjima i ostalim stvarima koje bi im podgile holesterol ili secer a koje su za dobrobit cjelokupnog drustva.


    - Sistematizacija u sudstvu tuzilastvu i policiji

    *Primjer


    Vesna Medenica zadnje 15 godina mijenja se od drzavnog tuzioca do predsjednika Vrhovnog suda. NIJE URADILA NISTA. Za ove ostale uhljube i cinovnike koji su duboko korumpirani nemam vremena da trosim rijeci.


    - Privatizacije i dovodjenje stranih investitora

    *Primjer

    Juce gledam Vucica koji je posao do Zeljezare u Smederevu i uposlio desetine ljudi da traze nacin kako da se izadje iz krize i pokrene proizvodnja i kako se dovode investitori. A nasa Vlada je pustila ljude da strajkuju gladju i spavaju pred vladom mjesec dana jer "zaboga" Vlada im nista ne duguje oni su odradili sta je do njih.
    Procesljavanje ostalih privatizacija i da se vidi dje je ko koliko ukrao i ugradio se.


    Da ne ulazim vise ove mjere koje su u funkciji drzave imaju jedan veliki problem. GUBE SE GLASACI. Pa dje ces da otpustas ljude iz opstine u kojoj radi 700 ljudi a moze savrseno da funkcionise sa 300.
    Jednog dana sve ovo mora da se desi. Vidjecemo kad...
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Pošto ne nađoh adekvatan podforum, što se tiče političke scene u Srbiji... Kako komentarišete poslednja dešavanja u Srbiji, među kojima je i napad na brata premijera Srbije Aleksandra Vučića? Pokušaj državnog udara, kriminal u Niškoj žandarmeriji, dizanje bezrazložne uzbune?


    Svaki put kad vidim ovako nešto sjetim se Bagzija, kamiona, njegovog puštanja iz zatvora i spinovanja po medijima pa kad Đinđić popi metak druge su se pjesmice počele pjevat. Evo i u CG deset i kusur puta manjoj od Srbije postoje razni centri moći a mogu zamisliti što se čini po Srbiji.
    Činjenica je da je Vučić (ko god da stoji iza njega) mnogima kost u grlu tako da će biti zanimljivo posmatrati dalja dešavanja, takođe i ovaj otvoreni animozitet između vojske i policije je znak da nešto tu ne štima.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene i ova pojava ebole u španiji brine, pa…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #13
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ljudi ono sto DPS-ovi botovi na ovo forumu i inace u CG ne razumiju je da put kojim je Srbija krenula ove godine je put kojim i mi moramo krenuti - sto prije to bolje.

    - Sistematizacija i otpustanje u javnom sektoru.

    Opstine, vodovodi i sve javne firme su prepune "radnika"(citaj glasaca) koji kao crvi na leshini parazitiraju na drzavnom budzetu.

    *Primjer

    Ocitam sam sebi stanje za vodu(radim posao za koji je neko placen tj. vise ljudi). Podjem do vodovoda da ponesem stanje i platim. A tamo u kancelariji koja nije predvidjena za vise od troje ljudi sjedi 11 ljudi i pusi. Jedna me gospodja pita koje je stanje, zapisuje ga na parche papira, druga uzima parce papira kuca to u racunar, govori trecoj gospodji koja pise racun, daje racun cetvrtoj osobi koja mi uzima novac i daje mi racun. SVI RADE. Za ovo je savrseno dovoljna jedna jedina osoba. Drugi slazu pasijans i sjede na shkanjevima i primaju PLATU IZ BUDZETA.
    Ovo sam uzeo kao prost primjer a necu da ulazim i pricam o opstinama skolama itd


    - Smjena starih partijskih kadrova

    *Primjer

    Stari olinjali partijski kadrovi koji su potpuno nezainteresovani za napredak u bilo kom segmentu. Njima je da odrade 5-6 godina do penzije, ne zele da se smaraju sa projektima, sastancenjima i ostalim stvarima koje bi im podgile holesterol ili secer a koje su za dobrobit cjelokupnog drustva.


    - Sistematizacija u sudstvu tuzilastvu i policiji

    *Primjer


    Vesna Medenica zadnje 15 godina mijenja se od drzavnog tuzioca do predsjednika Vrhovnog suda. NIJE URADILA NISTA. Za ove ostale uhljube i cinovnike koji su duboko korumpirani nemam vremena da trosim rijeci.


    - Privatizacije i dovodjenje stranih investitora

    *Primjer

    Juce gledam Vucica koji je posao do Zeljezare u Smederevu i uposlio desetine ljudi da traze nacin kako da se izadje iz krize i pokrene proizvodnja i kako se dovode investitori. A nasa Vlada je pustila ljude da strajkuju gladju i spavaju pred vladom mjesec dana jer "zaboga" Vlada im nista ne duguje oni su odradili sta je do njih.
    Procesljavanje ostalih privatizacija i da se vidi dje je ko koliko ukrao i ugradio se.


    Da ne ulazim vise ove mjere koje su u funkciji drzave imaju jedan veliki problem. GUBE SE GLASACI. Pa dje ces da otpustas ljude iz opstine u kojoj radi 700 ljudi a moze savrseno da funkcionise sa 300.
    Jednog dana sve ovo mora da se desi. Vidjecemo kad...
    Slažem se, ali ... Srbija nije, ponavljam, nije krenula tim putem. Vučić je populista, i to odličan, a veliki prijatelj i našeg Mila Đukanovića (gle, otopljavanje odnosa između CG i SRB, al' u nekom smislu koji ... baš i nije na zrelim osnovama), a sve to preko njihovog najboljeg zajedničkog prijateja iz Uba (bi neki krojač, zar ne). Šta je kontretno u Srbiji urađeno osim popuističke priče i hapšenja tamo nekih DS kadrova? Ništa konkretno. Srbija je daleko od reformi taman ka' što je i Crna Gora. Investitori u Srbiji, pogledaj kontakte MĐ i uporedi

    Što se tiče prvog posta, totano nebitno, što neko reče, i nije vredno komentara.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Mene i ova pojava ebole u španiji brine, pa…
    E, upravo to ... ali, nema teme ...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Slažem se, ali ... Srbija nije, ponavljam, nije krenula tim putem. Vučić je populista, i to odličan, a veliki prijatelj i našeg Mila Đukanovića (gle, otopljavanje odnosa između CG i SRB, al' u nekom smislu koji ... baš i nije na zrelim osnovama), a sve to preko njihovog najboljeg zajedničkog prijateja iz Uba (bi neki krojač, zar ne). Šta je kontretno u Srbiji urađeno osim popuističke priče i hapšenja tamo nekih DS kadrova? Ništa konkretno. Srbija je daleko od reformi taman ka' što je i Crna Gora. Investitori u Srbiji, pogledaj kontakte MĐ i uporedi

    Što se tiče prvog posta, totano nebitno, što neko reče, i nije vredno komentara.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    @wulfu

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/50...sakrijem-osmeh


    Skresali su plate, odradili rebalans budzeta, smanjili zaduzivanja, odradili sistematizaciju, pootpustali direktore i partijske kadrove koji su na istim foteljama po 20 godina, odradili par prestrasnih policijskih akcija itd itd.

    A mi smo dobili napushavanje od EU jutros
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zamisli ti koliko je vama dosadno i koliko su vam Licnosti zarazene politikom kad vam je malo da komentarisete cg politicku scenu koja je po meni neisusni izbor tema nego ste uzeli sad da pricate o srb sceni...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    @wulfu

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/50...sakrijem-osmeh


    Skresali su plate, odradili rebalans budzeta, smanjili zaduzivanja, odradili sistematizaciju, pootpustali direktore i partijske kadrove koji su na istim foteljama po 20 godina, odradili par prestrasnih policijskih akcija itd itd.

    A mi smo dobili napushavanje od EU jutros
    ,,Mi smo lideri regiona u evroatlanskim integracijama'' izjavi danas Vučić (Đe sam već prije čuo tu izjavu?). A izjava Dačića povodom 5. Oktobra ... (Zadnjih desetak dana sam u SRB pa u kolima slušajući radio svašta čujem ). Te strašne policijske akcije su upravo to ,,strašne policijske akcije'' (kakve smo, uostalom, i mi imali) bez sudskih završnica.
    Poenta: ,,5 Oktobar'' ako se i desi kod nas ništa neće donjeti (taman ka' i Srbiji) ukoliko se ne primjeni jedan vrlo jednostavni (dobro, na Balkanu komplikovano) pravni postupak ,,Lustracija''.

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    Zamisli ti koliko je vama dosadno i koliko su vam Licnosti zarazene politikom kad vam je malo da komentarisete cg politicku scenu koja je po meni neisusni izbor tema nego ste uzeli sad da pricate o srb sceni...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E, zamisli, a tek tema o Ukrajni ili Islamskoj državi Ma, daj ... Kao što sam već negdje ranije napisao, glupe teme lako je preskočiti.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sto se desava sa Utiskom Nedjelje ote li ga bit boze zdravla.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  21. #21
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    Zamisli ti koliko je vama dosadno i koliko su vam Licnosti zarazene politikom kad vam je malo da komentarisete cg politicku scenu koja je po meni neisusni izbor tema nego ste uzeli sad da pricate o srb sceni...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bitno je da tebi gramatika dobro ide.
    Ridin' on the black train

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Cu njuz.net. Ako se na ovo neko primi, nek uzme 2m kanapa i drito prva bandera...
    Forever young, i want to be forever young

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default


  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Bitno je da tebi gramatika dobro ide.
    sine potpuno nebitan komentar ...

    ajte srbi naucite me kako se dobija BELI KARTON, treba mi zbog posla...Beograd je u pitanju

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default



    Putin dolazi u posjetu Srbiji u četvrtak.

    Istovremeno Srbija održava vojnu paradu sa 3000 vojnika i preko 300 vozila, prvu u Beogradu nakon 29 godina. (zadnja je bila 1985)

    Na paradi će takođe učestvovati ruska avio-akrobatska grupa vazduhoplovstva Rusije "Striži" sa 5 Migova 29.



    Putin će biti gost na paradi i na njoj će održati govor.

    Parada je formalno u čast oslobođenja Beograda 1944. god. Međutim, dan oslobođenja je 20. oktobra a parada je četri dana ranije.

Page 1 of 112 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 186
    Last Post: 09-03-24, 08:59
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 11:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 13:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 12:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •