Page 6 of 16 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 379

Thread: Državni ispit

  1. #126
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li neko kada je sledeći termin kada se moguće prijaviti za polaganje ispita? Za 2. i 5. decembar je već prijava gotova koliko mogu vidjeti na sajtu UZK.

  2. #127
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Zna li neko kada je sledeći termin kada se moguće prijaviti za polaganje ispita? Za 2. i 5. decembar je već prijava gotova koliko mogu vidjeti na sajtu UZK.
    Prijavis sad budes nedje za jedno pola godine ako imas srece ako ne i duze. Oko 4000 ljudi vec ceka na polaganje strucnog jedino neku vezu ako imas.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  3. #128
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ima li ko da je polagao zadnjih mjesec dana da prenese utiske?

    Sent from my SM-G920F using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Polagao, položio privredno i ustavno. Sjutra polažem finansije, upravno i radno pravo. Po struci sam pravnik.

    Spremao sam literaturu sa sajta Uprave za nekretnine 10 dana po 10 sati dnevno, znači iz kuće nisam izlazio, položio oba u petak i sad mi je pomjereno zbog slava da bude u utorak umjesto danas.

    Ustavno, profesorica, baš prijatna žena, postavlja laka pitanja, jedno vam dođe pitanje iz nadležnosti 90% znači nadležnost Skupštine, Vlade, Predsjednika. Ko nije pravnik, ima da bira 16 grupa pitanja koje obuhvataju sve oblasti priručnika. Ja sam učio iz priručnika i Ustava, mada priručnik je bezpotrebno opširan, dovoljno je ustav, svaki član da se razumije i nauči.

    Privredno, profesor, gospodin, postavlja pitanja na koje potrebno dati kratke ugovore znači akcionarsko društvo, jedna rečenica. Ugovor o građenju, krenuo sam da pričam ma nisam ni završio rečenicu, kaže dosta. Uglavnom vrti sledećih nekoliko pitanja: akcionarsko društvo, d.o.o., stečaj, generalno stečajni postupak, ugovor o građenu i kuporodajni ugovor. Znači nemojte preopširno da učite jer nema stvarno potrebe, ispitivanje traje par minuta.
    Last edited by JOLE; 21-11-16 at 14:53.


  5. #130
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Polagao, položio privredno i ustavno. Sjutra polažem finansije, upravno i radno pravo. Po struci sam pravnik.

    Spremao sam literaturu sa sajta Uprave za nekretnine 10 dana po 10 sati dnevno, znači iz kuće nisam izlazio, položio oba u petak i sad mi je pomjereno zbog slava da bude u utorak umjesto danas.

    Ustavno, profesorica, baš prijatna žena, postavlja laka pitanja, jedno vam dođe pitanje iz nadležnosti 90% znači nadležnost Skupštine, Vlade, Predsjednika. Ko nije pravnik, ima da bira 16 grupa pitanja koje obuhvataju sve oblasti priručnika. Ja sam učio iz priručnika i Ustava, mada priručnik je bezpotrebno opširan, dovoljno je ustav, svaki član da se razumije i nauči.

    Privredno, profesor, gospodin, postavlja pitanja na koje potrebno dati kratke ugovore znači akcionarsko društvo, jedna rečenica. Ugovor o građenju, krenuo sam da pričam ma nisam ni završio rečenicu, kaže dosta. Uglavnom vrti sledećih nekoliko pitanja: akcionarsko društvo, d.o.o., stečaj, generalno stečajni postupak, ugovor o građenu i kuporodajni ugovor. Znači nemojte preopširno da učite jer nema stvarno potrebe, ispitivanje traje par minuta.
    Ako mozes napisi nam utiske i sjutra posle polaganja jos ta 3 ispita.

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pozdrav.

    Na spisku sam za polaganje drzavnog ispita za visokoskolce 2 decembra pa me zanimaju iskustva (bilo kakva pomoc potrebna) ljudi koji su polagali ispit a da to nisu pravnici?
    Neko kaze da pravnike bas opucaju jer im je ipak to struka pa traze od njih maksimum, a sta je sa ovima poput mene koji nisu pravnici nego sa tehnickih fakulteta?
    Konkretno me zanimaju pitanja ukoliko ih neko konkretno ima da ih podijeli samnom?
    Da li nas koji nismo pravnici isto malo rasterecenije pitaju, mogu li se opustit ili moram bas da zapnem sve ovo da ucim sa sajta a vidim da je bas obimno,
    pritom mnogo dodatnih kako privatnih tako i poslovnih obaveza imam a ovo mi je bas prioritet da zavrsim pa ovim putem trazim bilo kakvu pomoc ukoliko je vec neko imao iskustva,
    da mi malo konkretizuje pitanja na koja da se fokusiram jer ovo sile nema da mogu sve naucit za 10 dana.

    Hvala unaprijed.
    Last edited by N-I-K-O; 23-11-16 at 23:25.

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Iscitaj dobro ovu temu, pisali su ljudi ranije. Nista se promijenilo nije.

    Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Polagao, položio privredno i ustavno. Sjutra polažem finansije, upravno i radno pravo. Po struci sam pravnik.

    Spremao sam literaturu sa sajta Uprave za nekretnine 10 dana po 10 sati dnevno, znači iz kuće nisam izlazio, položio oba u petak i sad mi je pomjereno zbog slava da bude u utorak umjesto danas.

    Ustavno, profesorica, baš prijatna žena, postavlja laka pitanja, jedno vam dođe pitanje iz nadležnosti 90% znači nadležnost Skupštine, Vlade, Predsjednika. Ko nije pravnik, ima da bira 16 grupa pitanja koje obuhvataju sve oblasti priručnika. Ja sam učio iz priručnika i Ustava, mada priručnik je bezpotrebno opširan, dovoljno je ustav, svaki član da se razumije i nauči.

    Privredno, profesor, gospodin, postavlja pitanja na koje potrebno dati kratke ugovore znači akcionarsko društvo, jedna rečenica. Ugovor o građenju, krenuo sam da pričam ma nisam ni završio rečenicu, kaže dosta. Uglavnom vrti sledećih nekoliko pitanja: akcionarsko društvo, d.o.o., stečaj, generalno stečajni postupak, ugovor o građenu i kuporodajni ugovor. Znači nemojte preopširno da učite jer nema stvarno potrebe, ispitivanje traje par minuta.
    Nastavak, radno, finansije i upravno.

    Upravno, profesor, mnogo prijatan čovjek. Prvo vam postavlja pitanja tipa koji ste fakutet završili i gdje, žene pita jesu li udate, imaju li djecu, da se opustite. Nakon toga, postavlja par laganih pitanja tipa sadržaj rješenja, stranke u upravnom postupku, rad prvostepenog organa po žalbi itd. Ulazite po četvoro u kancelariju.

    Radno, mađi čovjek, imate pravo na pisanje koncepta. Postavlja pitanja zasnivanje radnog odnosa - opšti uslovi, pripravnik, službenički sistem, kategorijazacija radnih mjesta, pojam državnog službenika i namještenika, vrste odmora, zaštita na radu, etički kodeks, etički odbor, u suštini baš sve! Znači nema pitanja iz priručnika koja nekome nisu postavljena, nema pravila tipa da vrti neka pitanja nego baš sve može da vas pita. Pravnici, obavezno da obrate pažnju kategorizaciju radnih mjesta, komisija za žalbe i upravni inspektor, često postavlja ista pitanja. Kad uđe neko novi, provjeri da li su ta pitanja nekome postavljana.

    Finansije, izuzetno teško. Najviše je ljudi palo finansije. Postavlja vam dva pitanja, ako oba znate, još gomilu podpitanja. Ako ne znate jedno od dva, pali ste. Ulazite po četvoro, imate pravno na koncept ali nemate vremena da ga pišete jer posle minut počinje propitivanje.


  9. #134
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Kod koga si polagao finansije.

  10. #135
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koliko mi treba da spremim ovo? ostalo mi je nesto oko 10ak dana
    Hellblazer...

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A nekih dan, dva


  12. #137
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ozbiljno pitam

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  13. #138
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Baci se odmah na ucenje...

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

  14. #139
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    Ozbiljno pitam

    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    10 dana ali da ucis po cio dan. Ja sam ucio 20 dana ali tih 20 dana nijesam ucio po cio dan vec nekih u prosjeku 6h dnevno. Nekad manje nekad vise. Ima dosta da se sprema posebno ko je pravnik traze da zna vise od ostalih. I sto drugi ne znaju pravnik odgovara na ta pitanja.

  15. #140
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ko je ekonomista polaze li finansije ako mu je isti porfesor sa faxa?
    Kako da ucim predmet iz zakona? Posto je tamo vecina literature zakoni...sto je apsurd
    Hellblazer...

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa piše ti sve gore, minimum je 10 dana, ja sam ga učio 10 dana po 10 saati dnevno. Učiš sve iz priručnika sa sajta uprave za kadrove. Samo upravno pravo nema priručnik nego učiš iz zakona.


  17. #142
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mindcircus View Post
    Ko je ekonomista polaze li finansije ako mu je isti porfesor sa faxa?
    Kako da ucim predmet iz zakona? Posto je tamo vecina literature zakoni...sto je apsurd
    Na prvo pitanje necu ni da odgovaram. Po toj logici ja ne bi polagao svih 5 predmeta jer sam ih vec polagao kod vecine tih profesora. Ne ucis iz zakona vec iz prirucnika. Imas na sajt prirucnike za 4 predmeta osim za upravno. Za upravno nadjes stariji prirucnik iz 2008 godine i ima nekih malih izmjena sto se tice rokova to vidis ostalo je gotovo isto.

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da, ja sam učio iz tog priručnika iz 2008 godine i zakona naravno.


  19. #144
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Raulio mi je pomogao oko literature, Fala mu zadovijeka.
    Rekoh da vidim ima li jos ko sto da mi posalje eto valja kad sam brav ovoliki
    Hellblazer...

  20. #145
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pozdrav ljudi!Zanima me pitaju li ista oko Evropskih integracija i Nato-a?

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk

  21. #146
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by yespeace.e View Post
    Pozdrav ljudi!Zanima me pitaju li ista oko Evropskih integracija i Nato-a?

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    Ne pitaju.

  22. #147
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Ne pitaju.
    Hvalaa 😉

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pitanja koja su meni bila:

    Upravno pravo: Lokalna samouprave koje su, njene nadleznosti. Upravni postupak kako se pokrece i ko su lica u upravnom postupku. Tuzba.

    Privredno pravo: Akcionarsko drustvo. Tovarni ugovori. Stecaj.
    Radno pravo: Kolektivni ugovori, vrste i kako se zakljucuju. Prava radnika, sto je radna knjizica, sta sadrzi i ko je izdaje. Disciplinski postupci.
    Finansije: Porez, vrste poreza. Budzet CG. Javne finansije.
    Ustavno prvo: Obdusman, sta radi i njegove nadleznosti. Nadleznosti institucija tipa Skupstine, Predsjednika itd. Trece nam je dala po zelji - Ja sam odma izabrao najlakse IMUNITET .

    Zapale su me osnove i srecu sam veliku imao, ali sto su sve pitali poneke koji su samnom ulazili sve sam mislio ne daj Boze da su mene ovo pitali...
    Najveca sreca mi je bilo to sto su stavili dva ispita danas, dva za dva dana i peti opet za dva dana, tako da sam imao lufta izmedju da se skoncetrisem na 2+2+1 a ne svih 5 odjednom, inace iskreno tesko da bih polozio!
    Bas znaju po dubini da krenu, a ako krenu po dubini nema toga kome ne mogu da nadju neznanje, samo ako oce.

    Od svega zavisi, od ponasanja ljudi koji polazu dosta utice i na raspolozenje nekog profesora, ako im se poremeti nesto ili se iznerviraju bas zna da bude neprijatno, tako nam je bilo iz upravnog prava, kad je oplela po nama nismo znali dje se nalazimo.
    Gledajte da ulazite sa pozitivnim ljudima, normalnim, a ipak da nisu oni nafurani pravnici svjezi jer kad udjes sa pravnicima zamisli sebe izmedju dva pravnika koja pjevaju sve kao pjesmicu i ti dolazis na red...
    :grin:.
    ...Sto god da kazete nedovoljno je cini mi se.

    Nista, opustite se, uzmite to da citate, izvucite osnove i podvucite, ima stvari bas lakih i pitkih za ucenje, dosta vec znate iz realnog zivota i po logici, tako da nije problem nikakav ako uzmete 10 dana za ucenje,
    a bogomi ako uzmete dan prije pa vam se sve pomijesa necete znat kako se zovete tamo kad podjete.

    Opsti utisak: Nimalo naivno, ako mislite da ne morate da ucite ili sa bas minimumom znanja, nemojte se nadat slobodno da cete polozit.

    Izveo sam malo istrazivanje na njihovom sajtu kad sam citao rezultate nakon polaganja i dosao do frapantnih podataka!
    OBAVEZNO POGLEDAJTE SVE GRUPE UNAZAD GODINU DANA! TACNO 50% PUSTAJU DA PRODJE ILI DA OBNAVLJA JEDAN ISPIT! UVJEK ISTIH 50%!
    NA SPISAK IZBACAJU SAMO ONE KOJI SU POLOZILI A ONE KOJI NISI - NE STAVLJAJU IH NA SPISAK!
    SAMO UDJITE NA SPISAK KANDIDATA KOJIMA JE ODOBRENO POLAGANJE PA ONDA NA SPISAK TE GRUPE DA VIDITE KOLIKO IH JE POLOZILO - UVJEK 50%!
    Sto im to znaci presudite sami, meni je licno bio odvratan taj podatak jer insinuira na...znate vec.


    Last edited by N-I-K-O; 15-01-17 at 18:43.

  24. #149
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    a kakva je situacija za srednjoškolce? čeka li se jednako dugo i nije valjda teško kao za VII stepen?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #150
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a kakva je situacija za srednjoškolce? čeka li se jednako dugo i nije valjda teško kao za VII stepen?
    Za srednjojskocle je mnogo laganije. Ima manje da se uci i ne zatezu toliko. Osnovne neke stvari i polozi se tako mi je rekla drugarica koja je polagala.

Page 6 of 16 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravosudni ispit???
    By achillescg in forum Društvena hronika
    Replies: 21
    Last Post: 02-02-22, 08:03
  2. Pravosudni Ispit
    By cocacolica in forum Nauka generalno
    Replies: 24
    Last Post: 28-02-20, 11:31
  3. I: Bubice za ispit
    By Djera in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 05-02-10, 18:01
  4. Državni praznici 21. maj i 13. jul
    By E-1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 57
    Last Post: 23-05-07, 12:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •