Page 15 of 16 FirstFirst ... 5111213141516 LastLast
Results 351 to 375 of 379

Thread: Državni ispit

  1. #351
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Polagao sam prosle godine u Mart mjesec drzavni u upravu za kadrove, pao sam dva ispita a tri polozio, e sad htio bi da maknem to, zvao sam da pitam kaze da cekam godinu dana da bi bio na spisak? Je li realno?


    U Upravu za kadrove su mi rekli posto je meni popravni da treba samo da javim kad cu da polazem i da cu biti na spisak, sad da cekam godinu dana da bi bio na spisak.. uzas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #352
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Je li polagao ko skorije?

  3. #353
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Polagao danas i polozio.

    Nije mnogo tesko ali mora da se uci ne moze da se ode onako da nista nisi otvorio.

    Kolega forumas je vec sve objasnio gore iznad.

    Radi se pismeni dio, cure koje su tu pomazu na neka pitanja.

    Ustav: Ulaze svi, redom ispitivac daje po 2 pitanja svima redom, kad podijeli pitanja onda ispituje, korektan, opusten, nemate osjecaj da je kao profesor vec onako opusteno.

    Pitanja: Ustav-pojam, zivotna sredina.

    Kad to zavrsite cekate red za drugi ispit, ja sam drugi polagao Sistem javne uprave kod zene srednjih godina, veoma fina i korektna.

    Pitanja: Skupstina opstine, Predsjednik opstine, posto sam to znao bez greske rekla mi je da sam polozio.

    Posle toga sam polagao Sluzbenicke odnose - to je inace radno pravo.

    Pitanja: Pojam pripravnika, radna knjizica, neka podpitanja kratka ne sjecam se tacno to sam iz svoje glave pricao i pogodio.

    Upravno pravo: covjek srednjih godina, veoma korektan trazi osnovno, ako ne znas drugo pitanje postavlja.

    Pitanja: Rjesenje
    Nacela upravnog postupka
    Ovlasceno sluzbeno lice

    Javne finansije: zena srednjih godina, inace brzo postavlja pitanja i trazi brze odgovore, ako odma odgovorite cim postavi odmah prelazi na sledece, ako nesto ne znate ona doda i pokusa da izvuce ono sto znate, ali nesto mora da znate .

    Pitanja: Budzet CG
    Centralna banka CG
    Trece me nije ni pitala jer sam ovo odg odmah.


    U sustini, nije previse tesko a nije ni lako, dosta njih je palo, ispitivaci su korektni i ok ko je ucio i zna makar osnovno, ko cuti i ne zna nista taj je pao. Eto toliko.

    E da, vi koji cekate dugo smarajte na onaj broj, ja sam ih zvao svaki dan dok im nisam dosadio pa su me ubacili, rekao sam da mi treba sto prije zbog posla kao i sto jeste, tako da srecno ljudi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  5. #354
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako slucajno ko zaluta ovamo, da napisem i ja svoje iskustvo. Polagala sam prosle nedelje.
    Pisani dio, sarena pitanja.. koji su drzavni simboli CG, koji je rok za zalbe, da li se zakoni prije usvajanja salju sindikatima, koji je rok za imenovanje predsjednika opstine nakon konstituisanja skupstine, da li je javni dug isto sto i javni zajam, itd.
    Sluzbenicki odnosi, mladji neki lik, lagan skroz.. Ulazi po 3-4, da 3 pitanja, saceka da napravite koncept i ko je spreman moze da pocne.. 2-3 recenice vidi znate ne znate, idemo dalje.. pitanja su tipa: ugovor o radu, radna knjizica, opsti uslovi za zasnivanje radnog odnosa, probni rad, eticki kodeks drz sluzbenika....
    sistem javne uprave, plava gospodja, odmah vas pita koji ste zavrsili fax i gdje ste odradili pripravnicki te prema tome daje pitanja. Uglavnom da da se navedu nadleznosti uprave dje ste radili i jos jedno pitanje. 2 pitanja, koncept i kreni..
    Ustav.. Starija neka gospodja.. 2 pitanja, jedno iz ljudskih prava, a jedno iz nadleznosti (predsjednik Cg, skupstina, ombudsman i slicno) i trece pitanje “sta je to na vas ostavilo najjaci utisak dok ste ucili..
    Finansije.. Gospodin srednjih godina.. Ulazi po dvoje. I paralelno da pitanja.. porez na dohodak fiz lica - porez na promet pravnih. Javni prihodi - javni rashodi.. Drzavni dug - drzavne garancije.. saceka da napisete koncept, ne zahtijeva puno.. Bar nama nije.. Bio je u fazonu 21h je, aj da idemo kuci vise..
    Upravni postupak, mladji neki tip..Nadmen do bola.. ulazi jedno po jedno.. postavlja 3 pitanja, pa ako ih znate kaze “ne mozete odgovor da date samo u 3-4 recenice”.. A ako ne znate onda vam postavi jos 10 drugih pitanja kojim vas dodatno ukanali.. Bas ih je dosta oborio.. U sustini, ne postavlja opsta pitanja iz zakona, nego one kratke clanove pisane sitnim slovima neka od pitanja su bila kada ne vaze odredbe kanc poslovanja, udovoljenje tuzbenog zahtjeva, rjesenje sa skracenim sadrzajem, upisnik i vrste upisnika, sadrzaj pisanog rjesenja (svaki dio posebno da se objasni), arhiva, analoticka obrada podataka, itd. Uglavnom, bas je zahtijevao detalje, i nikako ne uvazava odgovore u kratkim crtama..
    Eto, ako neko bude trazio iskustva da ima i nesto svjezije..
    U svakom sl, budite spremni da polaganje traje do 21-21:30 (ponesite vodu, slatkise, slanise)

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Smokvica1234 For This Useful Post:


  7. #355
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smokvica1234 View Post
    Ako slucajno ko zaluta ovamo, da napisem i ja svoje iskustvo. Polagala sam prosle nedelje.
    Pisani dio, sarena pitanja.. koji su drzavni simboli CG, koji je rok za zalbe, da li se zakoni prije usvajanja salju sindikatima, koji je rok za imenovanje predsjednika opstine nakon konstituisanja skupstine, da li je javni dug isto sto i javni zajam, itd.
    Sluzbenicki odnosi, mladji neki lik, lagan skroz.. Ulazi po 3-4, da 3 pitanja, saceka da napravite koncept i ko je spreman moze da pocne.. 2-3 recenice vidi znate ne znate, idemo dalje.. pitanja su tipa: ugovor o radu, radna knjizica, opsti uslovi za zasnivanje radnog odnosa, probni rad, eticki kodeks drz sluzbenika....
    sistem javne uprave, plava gospodja, odmah vas pita koji ste zavrsili fax i gdje ste odradili pripravnicki te prema tome daje pitanja. Uglavnom da da se navedu nadleznosti uprave dje ste radili i jos jedno pitanje. 2 pitanja, koncept i kreni..
    Ustav.. Starija neka gospodja.. 2 pitanja, jedno iz ljudskih prava, a jedno iz nadleznosti (predsjednik Cg, skupstina, ombudsman i slicno) i trece pitanje “sta je to na vas ostavilo najjaci utisak dok ste ucili..
    Finansije.. Gospodin srednjih godina.. Ulazi po dvoje. I paralelno da pitanja.. porez na dohodak fiz lica - porez na promet pravnih. Javni prihodi - javni rashodi.. Drzavni dug - drzavne garancije.. saceka da napisete koncept, ne zahtijeva puno.. Bar nama nije.. Bio je u fazonu 21h je, aj da idemo kuci vise..
    Upravni postupak, mladji neki tip..Nadmen do bola.. ulazi jedno po jedno.. postavlja 3 pitanja, pa ako ih znate kaze “ne mozete odgovor da date samo u 3-4 recenice”.. A ako ne znate onda vam postavi jos 10 drugih pitanja kojim vas dodatno ukanali.. Bas ih je dosta oborio.. U sustini, ne postavlja opsta pitanja iz zakona, nego one kratke clanove pisane sitnim slovima neka od pitanja su bila kada ne vaze odredbe kanc poslovanja, udovoljenje tuzbenog zahtjeva, rjesenje sa skracenim sadrzajem, upisnik i vrste upisnika, sadrzaj pisanog rjesenja (svaki dio posebno da se objasni), arhiva, analoticka obrada podataka, itd. Uglavnom, bas je zahtijevao detalje, i nikako ne uvazava odgovore u kratkim crtama..
    Eto, ako neko bude trazio iskustva da ima i nesto svjezije..
    U svakom sl, budite spremni da polaganje traje do 21-21:30 (ponesite vodu, slatkise, slanise)
    Mozes li mi reci koliko je vremena proteklo od podnosenja prijave do poziva za polaganje ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  8. #356
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    I jos jedno pitanje, da li je sva literatura sa https://mju.gov.me/strucni_ispit/VSS_literatura za ucenje ? Ima li jos nedje nesto ? Cisto da znam.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  9. #357
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Ceka se i do godinu dana, smaraj na br tel one zene da te ubace ranije ja sam ih zvao svaki dan.

    Literatura ti je to sa sajta a imas i iznad gore neko je okacio skripte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  11. #358
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Ceka se i do godinu dana, smaraj na br tel one zene da te ubace ranije ja sam ih zvao svaki dan.

    Literatura ti je to sa sajta a imas i iznad gore neko je okacio skripte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zahvaljujem na pomoci. Legnucu im na zivot onda

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  12. #359
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Zahvaljujem na pomoci. Legnucu im na zivot onda

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Aj ovako predao 9.12.2019

    Zovem ih svaki mjesec po jednom. I danas mi je zvanicno rekla sad idu iz novembra te godine znaci da ce biti brzo.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to AmFi For This Useful Post:


  14. #360
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Aj ovako predao 9.12.2019

    Zovem ih svaki mjesec po jednom. I danas mi je zvanicno rekla sad idu iz novembra te godine znaci da ce biti brzo.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zestoko cekanje jbt
    Hvala svakako.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  15. #361
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ima i najava da će se možda ukinuti za neke građane ili za sve...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #362
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima i najava da će se možda ukinuti za neke građane ili za sve...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Oce posle moga polaganja 100%. Tako mi je sve u zivotu bilo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #363
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Da sam znao pa da ne polazem

    Zarobio sam se mjesec dana od ucenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #364
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Dozvasmo ih. Jutros me zovu da mi javi 99% 16. Mart.


    Inace evo pitanja drugu sto su bila prije nove godine

    Ustav


    Zabrana povratnog dejstva propisa
    Evropski sud za ljudska prava

    Upravno

    Dokazna sredstva u upravnom postupku
    Obaveznost presude
    Aktiviranje i cuvanje predmeta

    Finansije

    Budzet
    Akcize
    Egalizacioni fond

    Sistem javne uprave

    Sekretar ministarstva
    Predsjednik opstine

    Sluzbenicki odnosi

    Radno vrijeme
    Disciplinska odgovornost
    Eticki kodeks

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #365
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Definitivno se ovo ne moze uciti pogotovo ne da spremim za 16-17 dana. Zavrsih ustav (dosta se iz zivota zna), finansije dosta mi se vratilo sa fakulteta iako sam ga zavrsio ima 6g.

    Ustavno prizor eto.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #366
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Moras dobro spremit jer znaju podpitanja da postave iako znas ona 3 sto su ti prethodno postavili, ako podpitanja ne odgovoris samo ti kazu vidimo se sledeci rok..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #367
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Reci ce mi i tako i tako vidim. Za 16 dana sve ovo se ne moze spremit ali ajde. Probacemo kad smo vec pare bacili

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #368
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav svima! Interesuje me gdje mogu naći materijal vezan za Evropski sud i Evropske integracije? 🙂

  23. The Following User Says Thank You to Čupkica For This Useful Post:


  24. #369
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Čupkica View Post
    Pozdrav svima! Interesuje me gdje mogu naći materijal vezan za Evropski sud i Evropske integracije? 🙂
    Kad sam ja polagala to nije pitala uopste.. Jedino pitanje je bilo “Gdje se nalazi evropski sud za ljudska prava” ili “kako kaze nas narod, ćeraćemo se do...?”

  25. #370
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Polagah juce polozio sve osim javnu upravu koju stvarno otvorio nijesam niti sam imao kad.

    Ustav birate pitanja sa listice njene ponavljaju se tj mozete svi uzeti ista sto se toga tice. Ali pravnike masakrira. I mene je dok nije vidjela da sam ekonomista veli ja te izbombardovah pitanjima a ti ekonomista ajde polozili ste.
    Upravno relativno je lagana bila. Ove da pomogne kad zakocite ako vidi da znate.
    Finansije takodje relativno lagana isto oce da pomogne ali sam njih i najbolje naucio. Svakoga je pitala budzet, drugo pitanje javni prihodi tacnije catine, akcize, pdv pa koga sta zapadne.
    Sluzbenicki odnosi pita i ako vidi da znate prekida vas na dvije recenice.

    Moja pitanja

    Ustav:

    Oblici vladavine (pa vas tu prosara i sa ovlascenjima)
    Savjet za bezbjednost (pa i tu ispita ovlašćenja takodje)
    Drzavna uprava

    Finansije:
    Budzet
    Carine
    DRI

    Sluzbenicki:

    Zasnivane radnog odnosa
    Pravo na odmor
    Pripravnici
    I pitala me par pod pitanja jos vezano za par rokova

    Ustavno:

    Ustavno pravo (skoro svakoga pita osnovno ono)
    Zalbe
    Trece me nije ni pitala

    Javna uprava:

    Usao sam rekao da nijesam ucio on kao ocemo li pokusat makar nesto, ne nista reko ja da lupam bez veze da se sramotim necu. Kaze on ajde makar si iskren vidimo se na popravnom pa naucite kolega.

    U glavnom nike strasno nista na elektronskom oce i po malo da pomognu i cuda mada ako ste ista ucili lagano je i pola iz zivota znate.




    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to AmFi For This Useful Post:


  27. #371
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Smokvica1234 View Post
    Kad sam ja polagala to nije pitala uopste.. Jedino pitanje je bilo “Gdje se nalazi evropski sud za ljudska prava” ili “kako kaze nas narod, ćeraćemo se do...?”
    U redu, hvala Interesuje me još ovo, da li je neko skorije zvao da se raspita o rasporedu ispita (polaganje po nekom redu) ili nema svrhe ispitivati vezano za to?

  28. #372
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Da nije neko polagao ispit za turistickog inspektora u opstini ? Zanima me samo kako izgkedaju ta pitanja i situacije koje ispituju ?konkretno je u pitanju HN, al pretpostavljam da je ovo svudje isto..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  29. #373
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je neko skoro polagao stručni ispit za rad u državnim organima, kakva su iskustva? ��

  30. #374
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Lista čekanja za polaganje kažu dugačka, čuh da pitaju " je li ti raspisan konkurs za posao", ako kažeš nije, nego prosto hoćeš da položiš...kažu ti javi se kad se raspiše i pa, pa

  31. #375
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    ima li neko materijale koje je potrebno savladati, kako im sajt ne radi nigdje se ne mogu snaci za pripremu..

Page 15 of 16 FirstFirst ... 5111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravosudni ispit???
    By achillescg in forum Društvena hronika
    Replies: 21
    Last Post: 02-02-22, 09:03
  2. Pravosudni Ispit
    By cocacolica in forum Nauka generalno
    Replies: 24
    Last Post: 28-02-20, 12:31
  3. I: Bubice za ispit
    By Djera in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 05-02-10, 19:01
  4. Državni praznici 21. maj i 13. jul
    By E-1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 57
    Last Post: 23-05-07, 13:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •