Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast
Results 326 to 350 of 379

Thread: Državni ispit

  1. #326
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kakvi su budući državni službenici i namještenici
    Ištu skripte za predmete koji se i tako ne uče iz udžbenika, već iz golih priručnika (koji su skripte sami po sebi)...

  2. #327
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nabavio sam neki materijal po novom, kome treba nek se javi u inbox.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #328
    Join Date
    Sep 2019
    Location
    Kotor
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni, ako moze... Hvala.

  4. #329
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu li se negdje provjeriti rezultati prije su javno objavljivani a sada nmg nista da pronadjem.

  5. #330
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da prenesem moje impresije sa polaganja
    Polozila sam , a sam ispit ovako izgleda: pismeni dio ide na principu konkretnih odgovora na pitanja. Neka od pitanja su bila : ko postavlja drzavnog sekretara pa su odgovori Vlada; Ministar; Vlada na predlog ministra. Treba da se klikne na ispravan odgovor.
    Jos neka pitanja su bila:
    Ukupna stopa doprinosa za pen. Inval. Je: 15,5%; 8,5% ili 20,5%
    Opština ima status: pravnog ili običnog lica
    Ko imenuje i razrjesava zastitnika ljudskih prava i sloboda: Vlada, Skupstina, Predsjednik CG
    Ostalog se stvarno ne sjecam. Od svakog ispita ima po 5 pitanja, svaki nosi po 2 poena.
    Elektronski se polaze i djevojke koje su tu svima polažu, stvarno su divne.
    Rezultati se znaju odmah, jer na samom testu kada se sve popuni je postavljeno da se jednim klikom sve odmah racuna i ide u sistem.
    Usmeni ide odmah cim dodju ispitivaci.
    Sluzbenicki odnosi: 1. platni razredi i obracun zarade na osnovu koeficienta, 2. zabrana mobinga, 3. privremeno ogranicenje vrsenja duznosti (suspenzija) – malo nervozan ispitivač, postavlja sva moguća pitanja, pitanja daje iz glave. Djeluje malo arogantno i ubrzano ali jako korektan iz svakoga izvlači kooliko god je moguće da bi dao prolaznu ocjenu. To djeluje kao da ispituje i traži sve ali to je samo utisak. Mene nije ni jednom prekinuo sem da predjem na sledece pitanje. Oni koji nisu znali setao ih je po gradivu samo da dobije odgovor. Ulazite svi.
    Sistem javne uprave: 1. Organi drzavne uprave-pojam; 2. Generalni direktor u ministarstvu; 3. pravni status Opštine – jedna mladje zena, jako lijepa i odmjerena. Mnogo joj je stalo oko toga ko se kako bira da li sa ili bez javnog poziva, i ko koga bira i postavlja. Tu dobro obratite paznju na ono klasifikaciju ministar, drz.sekretar, sekretar, gen.direktor... Pomaže cijelo vrijeme. Ulazite po dvoje.
    Ustav: Ustav-strukturam sadrzaj; 2. Vlada CG; 3. Biračko pravo – starija zena. Pravnicima postavlja pitanja iz glave, a drugima daje spisak pitanja da sami izaberu grupu. Ja sam izabrala grupu pitanja pod 1. Pomaze dok ispituje. Ulazite po dvoje.
    Upravni postupak/spor: 1. Načela upravnog postupka; Pojam upravnog spora; 3. Arhiviranje-čuvanje predmeta – procelavi covjek, nosi naocare, srednjih godina. Korektan. Ulaze svi.
    Finansije – drzavni budzet (samo definicija), primici, porez, izdaci-vrste (tekuci i kapitalni), stope skoro svih poreza, stope pdv-a – plava zena, srednjih godina, super je, korektna, mene je samo pretrcavala sa ovim pitanjima. Svi su mi rekli da im je maximalno pomagala prilikom ispitivanja. Ulazite po jedno.

    Kod svih pisete koncept i sem Ustava za ovu grupu koja nisu pravnici pitanja daju iz glave.
    Sve se zavrsilo oko 18:30h.
    Drugih pitanja ne mogu da se sjetim jer sam bila zabavljena svojimJ
    Sve u svemu pitaju sve.
    Rezultate kazu na licu mjesta, nema zvanične objave.
    Nadam se da sam bar malo bila od pomoci. E da EU ne pitaju, ni na pismenom nema pitanja iz EU

  6. #331
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tomanovic Jasna View Post
    Evo da prenesem moje impresije sa polaganja
    Polozila sam , a sam ispit ovako izgleda: pismeni dio ide na principu konkretnih odgovora na pitanja. Neka od pitanja su bila : ko postavlja drzavnog sekretara pa su odgovori Vlada; Ministar; Vlada na predlog ministra. Treba da se klikne na ispravan odgovor.
    Jos neka pitanja su bila:
    Ukupna stopa doprinosa za pen. Inval. Je: 15,5%; 8,5% ili 20,5%
    Opština ima status: pravnog ili običnog lica
    Ko imenuje i razrjesava zastitnika ljudskih prava i sloboda: Vlada, Skupstina, Predsjednik CG
    Ostalog se stvarno ne sjecam. Od svakog ispita ima po 5 pitanja, svaki nosi po 2 poena.
    Elektronski se polaze i djevojke koje su tu svima polažu, stvarno su divne.
    Rezultati se znaju odmah, jer na samom testu kada se sve popuni je postavljeno da se jednim klikom sve odmah racuna i ide u sistem.
    Usmeni ide odmah cim dodju ispitivaci.
    Sluzbenicki odnosi: 1. platni razredi i obracun zarade na osnovu koeficienta, 2. zabrana mobinga, 3. privremeno ogranicenje vrsenja duznosti (suspenzija) – malo nervozan ispitivač, postavlja sva moguća pitanja, pitanja daje iz glave. Djeluje malo arogantno i ubrzano ali jako korektan iz svakoga izvlači kooliko god je moguće da bi dao prolaznu ocjenu. To djeluje kao da ispituje i traži sve ali to je samo utisak. Mene nije ni jednom prekinuo sem da predjem na sledece pitanje. Oni koji nisu znali setao ih je po gradivu samo da dobije odgovor. Ulazite svi.
    Sistem javne uprave: 1. Organi drzavne uprave-pojam; 2. Generalni direktor u ministarstvu; 3. pravni status Opštine – jedna mladje zena, jako lijepa i odmjerena. Mnogo joj je stalo oko toga ko se kako bira da li sa ili bez javnog poziva, i ko koga bira i postavlja. Tu dobro obratite paznju na ono klasifikaciju ministar, drz.sekretar, sekretar, gen.direktor... Pomaže cijelo vrijeme. Ulazite po dvoje.
    Ustav: Ustav-strukturam sadrzaj; 2. Vlada CG; 3. Biračko pravo – starija zena. Pravnicima postavlja pitanja iz glave, a drugima daje spisak pitanja da sami izaberu grupu. Ja sam izabrala grupu pitanja pod 1. Pomaze dok ispituje. Ulazite po dvoje.
    Upravni postupak/spor: 1. Načela upravnog postupka; Pojam upravnog spora; 3. Arhiviranje-čuvanje predmeta – procelavi covjek, nosi naocare, srednjih godina. Korektan. Ulaze svi.
    Finansije – drzavni budzet (samo definicija), primici, porez, izdaci-vrste (tekuci i kapitalni), stope skoro svih poreza, stope pdv-a – plava zena, srednjih godina, super je, korektna, mene je samo pretrcavala sa ovim pitanjima. Svi su mi rekli da im je maximalno pomagala prilikom ispitivanja. Ulazite po jedno.

    Kod svih pisete koncept i sem Ustava za ovu grupu koja nisu pravnici pitanja daju iz glave.
    Sve se zavrsilo oko 18:30h.
    Drugih pitanja ne mogu da se sjetim jer sam bila zabavljena svojimJ
    Sve u svemu pitaju sve.
    Rezultate kazu na licu mjesta, nema zvanične objave.
    Nadam se da sam bar malo bila od pomoci. E da EU ne pitaju, ni na pismenom nema pitanja iz EU
    Jasna, veliko hvala na ovako iscrpnom odgovoru, puno si pomogla, sada znamo sta da ocekujemo od ispita. 😁 Cestitam na polozenom ispitu!

  7. #332
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jasna hvala na ovakvom objašnjenju, pomogla si dosta

  8. #333
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Državni ispit

    Zna li ko koliko mjeseci treba staza da se prijavi taj ispit za srednju strucnu spremu i koliko kosta?

    Hvala

  9. #334
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala puno svima
    Kad sam ja polagala palo je 4-ro. Dvoje-troje je na popravnom. Za popravni se ide samo sa 1 ispitom (nekada je bilo 2).
    Predjite ona pitanja koja su na sajtu istaknuta ispod literature (onih zakona) i to je to.

    Za SSS ti treba najmanje jedna godina radnog iskustva. Cijena je 38,30€. Imas sve na sajtu Min.Javne uprave.

    Srecno ko polaze!

  10. #335
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ima li ko link od prijavi ispita i literaturi posto cuh da se nesto promijenilo?

    Je li sa linka uzk uzimate sve podatke ili ima novo nesto?

    Sent from my p30 pro using Tapatalk

  11. #336
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znate li koga da je pao na ovaj ispit sss?

  12. #337
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo nešto za upravni postupak i sistem javne uprave
    http://www.uzk.gov.me/ResourceManage...303537&rType=2

  13. #338
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li dovoljna literatura za drzavni ispit sa Ministarstva javne uprave?

  14. #339
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Earth, Solar System, Milky way, Virgo Supercluster
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ovako reko da napišem kako je meni bilo na polaganju, jer sam se bio pojeo da nađem iskustva okolo a nikako da mi neko sve detaljno ispriča. Uglavnom polagao sam za VSS ispit a završio sam PMF pa te pravne stvari i nisu baš moja struka.
    Pismeni dio se radi na kompjuteru, pitanja su takva da imate dva ili tri, većinom tri ponuđena odgovora na pitanje i samo čekirate koji mislite da je tačan, zajedno su svih 25 pitanja (po 5 iz svakog predmeta) i kada završite imate opciju završiti test i onda potvrdite to i odma iskoči rezultat testa i bodovi za svaki predmet pojedinačno i sve ukupno. On traje sat vremena, ja sam za 10 minuta završio jer sam znao skoro sve odgovore bez jedan ili dva sa sigurnošću ali sam i njih tačno odgovorio jer je bilo 50/50 bodova na kraju na šta su se djevojke iz komisije iznenadile . Uglavnom ako ste nesigurni bolje da duže ostanete jer vidim da pomognu malo, ne da kažu odgovor ali pomažu (fine neke djevojke su bile). Što se tiče prepisivanja to ne znam jer sam bio prvi red ali su opominjale neke što su polagali da ne pričaju to znam a i program izbaci valjda drugačija pitanja svima jer ih vjerovatno imaju dosta u bazi programa i one su rekle da su drugačija. Usmeni dio počinje sa nekom malom pauzom između.
    Službenički odnosi su mi bili prvi, ulazi se po 3,4 a kako ko završi ulazi još ko hoće ili koga odabere sekretarka, ja sam ušao među prvima jer za prvi predmet sektretarka komisije kaže po listi ko ulazi a za druge predmete ono ulazi ko kada hoće. Ispitivač je neki ok čovjek, korektan, pitanja su mi bila: 1. Pojam pripravnika 2. Poslovi Uprave za kadrove 3. Opšti kolektivni ugovor čuo sam drugima da su bila uslovi za zasnivanje radnog odnosa, skraćeno radno vrijeme, odsustva, glavna prava radnog odnosa... pomaže ispitivač ko ne zna, trudi se da izvuče informacije ali ako se ne zna ništa kaže da ne može pustiti a ako je ok odgovaranje kaže to je to.
    Upravno pravo, upravni postupak i upravni spor i osnove kanc. ispitivač je bila neka gospođa jako fina trudi se i da objasni ako neko ne zna nešto i isto pomaže i trudi se da navede na odgovore. 1.Komunikacija stranke i službenog lica 2. Sadržaj tužbe u upravnom sporu 3. Administrativno-tehnička obrada akata drugima je bilo sadržaj rešenja, vrste rešenja, kojeme sudu se podnose tužba i kako i zašto...
    Sistem javne uprave žena srednjih godina plave kose ispitivač isto jako fina, vidim da pomaže dosta ali ako se ne zna nema prolaza. Postavlja dva pitanja ako se znaju dobro ne pita treće, ako niste znali neko od ova dva postavi i treće. 1. Nadležnost Ministarstva zdravlja 2. Predsjednik opštine drugima je znao biti glavni administrator, org. državni, poslovi lokalne samouprave.
    Ustav CG ispitivač gospođa korektna dosta pomogne ali traži znanje 1. Skupština CG 2. Sudovi 3. Lična prava i slobode drugima su bile političke slobode, o sudovima dosta, sastave sudova i ko imenuje članove naučite ali ne smatra za grešku veliku ako se to pogriješi, osnovno o ustavu...
    Finansije mlađi čovjek, dosta korektan isto pomaže. 1. Porez na dohodak 2. Donošenje budžeta i kalendar budžeta (datume naučite kada se donosi ne morate sve ako vam je teško ali one glavne i presudne) 3. Direktni porezi drugima je bio PDV, indirektni porezi, akcize, fondovi pio i ostali...
    Svugdje daju da se piše koncept a može se i bez njega, svi pomažu ali nemojte izlaziti nespremni jer nećete proći ipak se treba znati o čemu se radi jer dok sam odgovarao vidim na svakome predmetu da je neko pao ali opet nije to kao na fakultetu kao kada je profesor neraspoložen pa padnete, nego zbog neznanja. Svi su bili korektni maksimalo ugl. Lakše je od ispita na fakultetu svakako jer čim krenete dobro sa pitanjem poslije nekog vremena svi kažu pređite na sledeće ne ulaze puno u detalje, ima potpitanja.
    Literatura: Imate priručnike na sajtu uprave za kadrove za neke predmete je lakše iz njih jer je iz zakona teže učiti ako niste navikli da ste pravnik, mada se pazite jer su ti priručnici pisani 2015 a promijenile su se neke stvari od tada (u finansijama stope poreza npr...), finansije svakako učite iz priručnika jer ima 35-40 a zakoni po literaturi MJU imaju 180 tako da znate samo stope provjerite poreza (kriznog poreza na dohodak više nema). Ustav sam učio iz Ustava jer ima 18 str a izskripte samo ono osnovno o ustav šta je od čega se sastoji jer to nema u USTAVU. Sistem javne uprave sam učio iz zakona ima i priručnik isto nedje strana ali samiz zakona ja. Službeničke svakako iz priručnika jer je dosta kraće možda sve ukupno 40-50 str ima a zakoni imaju dosta više možda 80 a ovako me priča lakša. Upravno sam učio iz priručnika jeste da ima 100 str a zakon 20 i kusur ali zato je ispričana priča i meni je tako lakše da učim jer je zakon konkretan a nećete ga puno lakše naučiti. Imaju i skripte tih priručnika ako nekome trebaju ja sam samo učio dio ustava iz njih ali su kratke i dobre, ne znam što nisam sve iz njih ali sam htio da budem siguran u prolaz jer mi posao zavisio od polaganja. Ko hoće da mu ih pošaljem neka me kontaktira ne znam kako funkcioniše forum ovo mi je bukvalno prvi post sad sam se registrovao. Šta da vam kažem, srećno i nadam se da sam pomogao nekome. Ako bilo šta još nekome nije jasno neka mi pošalje poruku ili pita ovdje...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to sasa996 For This Useful Post:


  16. #340
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao 😊😊
    Mozes li meni poslati te skripte za drzavni? Ja jos uvijek nisam prijavila, a planiram da pocnem da ucim. Prvo da se organizujem sa literaturom..

  17. #341
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Earth, Solar System, Milky way, Virgo Supercluster
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pošto me je dosta ljudi pitalo da pošaljem a da ne šaljem svima izbacio sam na Dropbox skripte i priručnike. Sa MJU vi preuzmite šta vam treba

    https://www.dropbox.com/sh/oyamvifii...ZDhkmtkHa?dl=0

    Imate i word fajl gdje vam piše šta sam ja učio. Od prijave se čeka do 4 mjeseca ja sam imao sreću da upadnem za 2ipo, može i brže sigurno raspitajte se, smarajte one žene tamo svakodnevno da vas proguraju

  18. The Following User Says Thank You to sasa996 For This Useful Post:


  19. #342
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj dio pitanja "Evropski sud za ljudska prava" i "Evropska unija" se ne uci? 😊

  20. #343
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Earth, Solar System, Milky way, Virgo Supercluster
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad sam ja polagao prije mjesec dana nije se učilo jer nije ni bioo literature na sajtu.

  21. #344
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li mozete napisati neka pitanja sa pismenog dijela ako se sjecate? I sa usmenog znacilo bi nam, ko je skorije polagao da napise

  22. #345
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sasa996 View Post
    Pošto me je dosta ljudi pitalo da pošaljem a da ne šaljem svima izbacio sam na Dropbox skripte i priručnike. Sa MJU vi preuzmite šta vam treba

    https://www.dropbox.com/sh/oyamvifii...ZDhkmtkHa?dl=0

    Imate i word fajl gdje vam piše šta sam ja učio. Od prijave se čeka do 4 mjeseca ja sam imao sreću da upadnem za 2ipo, može i brže sigurno raspitajte se, smarajte one žene tamo svakodnevno da vas proguraju
    Jel ovo ispit za sss?
    Hvala
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  23. #346
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Jel polagao ko stručni ispit za rad u oblasti sporta...Dobro bi bilo da podijeli iskustva kako je bilo i po mogućnosti ako imaju kakve skripte.

  24. #347
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Trebao bih i ja da polažem...ali ona dokumentacija sa sajta Ministarstva javne uprave je preobimna, samo zakoni a nema priručnika.

    Da li je neko imao iskustva skoro i da li je baš sve ovo učio?

  25. #348
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nezna neko koji su profesori? jesu li strogi?

  26. #349
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Jesu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #350
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Je li prijavljivao skoro drzavni? Koliko se ceka?

Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravosudni ispit???
    By achillescg in forum Društvena hronika
    Replies: 21
    Last Post: 02-02-22, 09:03
  2. Pravosudni Ispit
    By cocacolica in forum Nauka generalno
    Replies: 24
    Last Post: 28-02-20, 12:31
  3. I: Bubice za ispit
    By Djera in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 05-02-10, 19:01
  4. Državni praznici 21. maj i 13. jul
    By E-1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 57
    Last Post: 23-05-07, 13:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •