Results 1 to 21 of 21

Thread: Nesanica

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Nesanica

    E ovako, imam veliki problem sa nesanicom u zadnjih pola godine desilo mi se 4,5 puta, konkretno teškoće uspavljivanja, nesanica na početku spavanja. Npr sinoć, izmoren od prethodnih radnih dana gdje sam u prosjeku spavao 6-7 sati, odlučim da legnem malo ranije (oko 10), zadnji put kad sam pogledao na sat bilo je 4:15 a za posao ustajem u 6:30 :/... a što je najgore, nije mi se spavalo nimalo, pun sam energije, čini mi se da sam sinoć oko 4 mogao maraton da otrčim, i svo vrijeme imam neki unutrašnju nemir, nervoza što ne mogu da zaspem... u toku noći se ne budim, jednom kad zaspem, ako zaspem, nema buđenja dok me alarm ne probudi. Vikendom kad ne ustajem rano, spavam lagano po 12 sati.

    Jedino što sam primijetio da mi pomaže je alkohol , popijem po limenku piva da se uspavam ali onda se ujutro budim sav nikakav i ne želim da se navikavam. Pokušao sam i sa tabletama na biljnoj bazi, persan, tri sam ih sinoć popio, to bi slona oborilo a ne čovjeka, ništa ne pomaže.

    Što se tiče načina života, ustajanje u zoru, posao osam sati, kad dođem kući prvo ručam pa onda na plivanje, posle plivanja, trening u šumu na trčanje , kad dođem kući jedem laganu hranu., inače tekako vodim računa o ishrani, mnogo voća i povrća, bijelo meso, jaja, mlijeko, jogurt, nema slatkiša, šećera, gazrianog. Pijem tri kafe dnevno, dvije na posao i jednu posle ručka. Znači sve kako treba. Soba u kojoj spavam, svaki normalan čovjek bi tu spavao po cio dan, francuski krevet king size, dormeo memo prostorika, dormeo jogi, jastuk i posteljina, ništa se ne čuje, ne prolaze kola/motori pored kuće, niko se ne čuje.

    Nikad ranije nisam imao problema sa spavanjem, bioritam mi je bio savršen, a vala sad ako sa 26 godina ne mogu da spavam, što ću da činim sa 50...

    Ako ste imali sličnih problema, dajte neke savjete, što da pijem, jedem, čime da se nakljukam, bilo što samo da se naspavam odnosno da mogu da zaspem u normalno doba...


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Mene'ščini da ti je to zbog stresa na poslu.

    sto se tice piva prije spavanja,pretpostavljam da pijes Niksicko?

    Meni se od Niksickog piva desava stalno da se probudim u 5-6h mrtav umoran,spava mi se,ali me san ne hvata nikako.

    Od tada ga izbjegavam u sirokom luku.Jedno sa Tuborgom nikad nijesam imao problema sa nesanicom.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Da nemas povisen pritisak?
    Vrlo gadan problem posebno za ljude na odgovornim poslovima, a bas cudno da posle toliko dnevne aktivnosti ne zaspes u koliko padnes na krevet...
    Tu es mon héro!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Iza ugla
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ti je sve nervoza prijatelju. Mozda nijesi ni svjestan te nervoze, ali kao sto si napisao - unutrasnji nemir postoji... To je sve ucestalije nazalost, pogotovo kod mladjih ljudi. Uvodi polako neke korekcije, to je jedini nacin. Prvo sortiraj drustvo, ko god da ti ne prija, sklanjaj se! Nema potrebe da ides na plivanje, pa na trcanje. Umjesto toga, pokusaj da jednostavno setas, lagano, po par sati. Ili neke biciklisticke ture pocni da vozis, bilo sta samo da promijenis malo. Nista covjeka ne ubija kao rutina zivota... Nikad u krevet ne idi odmah poslije treninga ili setnje, pusti organizam da se odmori. Sto se alkohola tice, izbjegavaj nasa piva i alkohol jer je to otrov, pij umjereno pa se neces buditi nikakav. Lagano 2-3 tocena tamna Kozela ili pak ako imas para za Ginis i nema nista da boli, a odlicno pada za kraj radnog dana . Naravno, dodaj i sex pod obavezno. U auto ili neku topliju prostoriju kako bi se ispreznajao dobro i eto... To je generalno osnova, a vec sa psihickim problemima ces morati sam sa sobom da se izboris. I na sve to dodaj ovo bolesno vrijeme, sa -5 stepeni na +35. Samo relax kroz zivot, sto si stariji muka je veca, obaveze su teze, zivot je grublji... Ako se razbolis (nesanica je definitivno pokazatelj pocetka ozbiljnog psihickog poremecaja), tek onda nista nijesi postigao. Samo opusteno, smanji upotrebu racunara, posveti se sebi i slusaj samo svoje potrebe, za ostalo te briga. Pa kad ti za 5-6-7 dana bude bolje, vrati se "rutini". I tako u krug... Tako je makar sa mnom bilo, samo sam ja imao te probleme sa 23, a kad sam 26 napunio potpuno sam sijed bio. Zivio.
    Last edited by Prcko Vitamincic; 29-05-14 at 09:20.
    Inace? E'o. Ti? Moze.

  5. #5
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ako ti je posao vezan za računar i provodiš tako dosta vremena, može bit problematično za san.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nalete takvi periodi a pogotovo u proljece. Samo opusteno i misli pozitivno. Ne znam da je Persen nekog uspavao. Probaj pred spavanje izmiksati mlijeko, bananu i kasiku meda,odlicno je za opustanje...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala na savjetima. Ima logike, nezgodno vrijeme, velike promjene temperature, na posao non-stop rokovi u kojima nešto mora da se završi, sve se radi na računar a kao pravnik po pet puta treba da prekontrolišem Ugovor i rješenje plus kad dođem kući uvijek neka trka pošto mi je kuća puna stanara. Viđeću da prošetam danas posle posla po prirodi umjesto treninga. Što se tiče piva, pijem Nikšićko svijetlo/crno pred spavanje, danas ću da šibnem tuborg za promjenu.


  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    JOLE, što bi rekli ovi bilderi kupi suplement kombinacija Magnezijum Kalcijum i Cink i pij to uveče mjesec dana malo da se opušti organizam… S druge strane vjerovatno je od ove promjene vremena i svašta nešto još no da ne generalizujem
    Druga stvar, počeo si da radiš, i vidiš, stava sam da da bi bio ujutro nasmijan, oran i sve naj, moraš da paziš što uveče jedeš, šta piješ, sa kim se družiš…
    Treća stvar, zašto bi blejao sam u 4,5 h ujutro u sobi sa francuskim? Zar te nije sramota da se ti, sam, rastežeš u tolikom krevetu? Nađi curu pa spavaj sa njom, pa ono… ovi u godinama vele da je ujutro najbolje Ili momka, šta već voliš :P

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Misliš u apoteku, ona šumeće tablete magnezijum i cink ? Uzimao sam neke vitamice šumeće ranije...

    A za cure, počinje sezona, biće, u julu i avugstu uvijek spavam kao beba .


  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ne šumeće, nego pođeš u Pansport, ili imaš u Pg ispod stadiona radnju pa tamo traži u tabletama one velike ko za konja Mada ima i u apoteci ok marki samo nemoj od Natural Wealth-a... ima neki na J kanadski prouizvođač kutijica bijelo-zelena-crvena... to ti je tu do 15,16e ja mislim u apoteci

    Znači Vi, crnogorci, samo 3 mjeseca godišnje spavate kao bebe? O_o

    Sirotani....

  11. #11
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    A da ne piješ toliko kafe dnevno ? Mislim da i to uveliko doprinosi tvojoj nesanici.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima li neko da preporuci neki preparat, biljku ...za nesanicu?
    Vidim po netu fale asvagandu, da nije ko probao?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ima li neko da preporuci neki preparat, biljku ...za nesanicu?
    Vidim po netu fale asvagandu, da nije ko probao?
    Који је разлог за несаницу, то је питање ?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ima li neko da preporuci neki preparat, biljku ...za nesanicu?
    Vidim po netu fale asvagandu, da nije ko probao?
    Kupi melatonin i ne brigaj. Svaka apoteka ima, jeftin je i ima da drvis kao beba
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Који је разлог за несаницу, то је питање ?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Bice da broji milone


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kupi melatonin i ne brigaj. Svaka apoteka ima, jeftin je i ima da drvis kao beba
    jedno 2 nedelje je pomagao, posle nista.

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Који је разлог за несаницу, то је питање ?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sad si me dokusurio.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #17
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    5-HTP probaj, probaj i "Sleep More" od Hemofarm-a, velika je razlika u kvalitetu melatonina

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    5-htp sam se razmisljao da uzmem ali vidim da moze imat dosta nekih nuspojava pa odustadoh.
    Mozda taman ovaj sleep more uzemem, ne vjrujem da ce nesto mnogo pomoc ali aj da probam. Zafaljujem.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    U kom smislu nuspojava? 5-HTP je odlican suplement, za regulisanje seratonina/melatonina, dosta dobra stvar

  20. #20
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mucnina, zgaravica, gubitak apetita, lupanje srca.... Mada u manjim dozama ne bi trebalo. Kod vecih doza i teze nuspojave tipa serotoninski sindrom, mijalgija...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  21. #21
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ma kakvi, to je prenapumpano, lagan je 5-HTP, serotoninski sindrom čak ne vidim ni na koju foru bi mogao od 5-htpa da se desi, ali dobro...
    Ja bih ti više preporučio L-Tryptophan, 5-HTP je njegov prekursor, tako da je efikasniji Tryptophan..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •