E ovako, imam veliki problem sa nesanicom u zadnjih pola godine desilo mi se 4,5 puta, konkretno teškoće uspavljivanja, nesanica na početku spavanja. Npr sinoć, izmoren od prethodnih radnih dana gdje sam u prosjeku spavao 6-7 sati, odlučim da legnem malo ranije (oko 10), zadnji put kad sam pogledao na sat bilo je 4:15 a za posao ustajem u 6:30 :/... a što je najgore, nije mi se spavalo nimalo, pun sam energije, čini mi se da sam sinoć oko 4 mogao maraton da otrčim, i svo vrijeme imam neki unutrašnju nemir, nervoza što ne mogu da zaspem... u toku noći se ne budim, jednom kad zaspem, ako zaspem, nema buđenja dok me alarm ne probudi. Vikendom kad ne ustajem rano, spavam lagano po 12 sati.

Jedino što sam primijetio da mi pomaže je alkohol , popijem po limenku piva da se uspavam ali onda se ujutro budim sav nikakav i ne želim da se navikavam. Pokušao sam i sa tabletama na biljnoj bazi, persan, tri sam ih sinoć popio, to bi slona oborilo a ne čovjeka, ništa ne pomaže.

Što se tiče načina života, ustajanje u zoru, posao osam sati, kad dođem kući prvo ručam pa onda na plivanje, posle plivanja, trening u šumu na trčanje , kad dođem kući jedem laganu hranu., inače tekako vodim računa o ishrani, mnogo voća i povrća, bijelo meso, jaja, mlijeko, jogurt, nema slatkiša, šećera, gazrianog. Pijem tri kafe dnevno, dvije na posao i jednu posle ručka. Znači sve kako treba. Soba u kojoj spavam, svaki normalan čovjek bi tu spavao po cio dan, francuski krevet king size, dormeo memo prostorika, dormeo jogi, jastuk i posteljina, ništa se ne čuje, ne prolaze kola/motori pored kuće, niko se ne čuje.

Nikad ranije nisam imao problema sa spavanjem, bioritam mi je bio savršen, a vala sad ako sa 26 godina ne mogu da spavam, što ću da činim sa 50...

Ako ste imali sličnih problema, dajte neke savjete, što da pijem, jedem, čime da se nakljukam, bilo što samo da se naspavam odnosno da mogu da zaspem u normalno doba...