Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 43 of 43

Thread: Neka nam je sa srecom...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Cim sad kupim kucu i kola i sredim bazen u dvoriste, isti momenat kupujem ~700l slane akvaristike!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cerro View Post
    Pozzzzzzzzzzzzz

    I ja sam mislio da imam pygocentruse(kupio ih kao male) al samo sam bio prevaren od strane prodavaca koji mi je uvalio one svinje od PACUa:mad:

    Za oskare si potpuno u pravu,fenomenalna riba(osim mojih koji su lupali glavom od staklo)hranjenj iz ruke i sl.Fenomenalni su

    A lionfish nisam imao nikad al sam se druzio jedno vrijeme sa njim i mislim da ces brzo zaboraviti slatkovodne predatore.Treba obratiti paznju pri kupovini te ribe kod nas jer postoji vise vrsta iste..
    Od velikih morskih meni bi odgovarao neko od grupe angelfish na pr emperator il sl..al cijena :zzz:
    poz
    Da,to sa PACU piranama je chesta pojava,chesto su i prodavci u zabludi...
    Do Pygocentrusa i Serrasalmusa se veoma tesko dolazi...Ja vec neko
    vrijeme tragam za preostale dvije vrste iz roda Pygocentrusa (cariba i piraya)...
    Oscari...Shta reci Teshki su za odrzavanje zbog velichine i kolichine otpadaka koje
    ostavljaju ali isti je sluchaj sa svim vecim ribama...Svakome bih preporuchio ovu ribu,
    naravno ukoliko moze da im obezbijedi normalne uslove...
    Ja najvishe volim predatorske vrste bilo slatkovodne bilo morske...Uzecu Snowflake Eel,Triggerfish
    (planiram da uzmem crnu) i Lionfish koji spadaju u toxic predatore i mogu da zive zajedno...Treba im veliki prostor ali vrijedi...
    A to vezano za angelfish...Pomacanthus imperator. Nije tako teska za cuvanje a preduslov je veliki akvarijum.
    Interesanto je kako se riba totalno transformise kada poraste. Mlada i odrasla riba se totalno razlikuju.
    poz
    Last edited by Serhi; 28-09-06 at 19:20.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA piraya i kariba mogu da ti se raspitam malo..
    Gledo sam kod lika u bg u akv od 1000 l 3 kom piraya..Tad mi je reko da je kupio 7 kom kao male al da su se pojele medjusobno i samo ove tri ostale..Nevjerovatna mi je bila boja kod njih od jarko zute do krv crvene i komadi su imali po nekih 40ak cm

    evo fotke mojih favorita

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Angelfish je vrsta koja je veoma popularna u akvaristici.Meni su zanimljivi patuljasti Angelfish kojih ima vishe vrsta...To su Keyhole Angel,Eibli Angelfish,Bicolor Angelfish itd. i jedna od favorita je Coral Beauty Angelfish koja spada u "klasiku" morske akvaristike i koja ima znacajni udio u popularizaciji iste. Vrlo je osjetljiva na transport ali kada sve to prebrodi i stigne u akvarijum onda je sasvim druga prica. Spada u patuljaste Angel ribe i vrlo je laka za njegovanje. Iz tog razloga je i zauzela tako visoku poziciju u popularnosti.

    Vezano za piraye mozes da se raspitash pa javi,mada sam ja u kontaktu sa svim vecim odgajivachima i veleprodajama aq riba kod nas
    (mislim na region Srbija,Hrvatska...) i za sad nishta.Nattereri da ali ove...Jedino iz inostranstva da ih poruchim shto sam i probao ali sam imao problema sa papirologijom jer je opasna vrsta i zabranjen im je uvoz u nekim drzavama(pretezno drzave sa toplom klimom preko citave godine).Dzabe sam im objasnjavao da to shto vazi za zemlje sa toplijom klimom ne vazi za nas,jer bi ove pirane izdrzale svega par mjeseci u nashim jezerima,rijekama sve da ih neko i izbaci...Ali oni znaju najbolje
    Inache ko se ne razumije malo bolje u rodove pirana tesko da ce moci da razlikuje pirane roda Pygocentrusa jer su dosta slichne...Najvece i najopasnije su upravo Piraye koje dostignu i velichinu od 60 cm,u akvarijumima dostize velicinu od 35 cm...Razlika je u rasporedjenosti crvenog,zutog,crnog pigmenta i velichini...Evo jedan zanimljiv sajt posvecen piranama pa ako nekoga zanima neka pogleda http://www.piranha-info.com/default....ng=en&id=index

    Evo slika piraya,cariba i nattereri.
    Vjerujem da po slikama moze da se zakljuci koje su razlike...Lako je...
    Uz njih najopasniji je rod Serrasalmus.Za razliku od pygoc. koje idu u jatima serassalmus su pirane koje se krecu same,
    znachi ne formiraju jata.Veoma su opasne i drze se po jedna u akvarijumu.Ja takodje trazim vec neko vrijeme 2
    najopasnije vrste i najrijedje vrste ovog roda a to su Serrasalmus manueli i Serrasalmus rhombeus (zadnje 2 slike).
    p.s.malo smaram sa pricom o piranama ali dotakosmo se teme pozz
    Last edited by Serhi; 28-09-06 at 22:41. Reason: slike...
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  5. #30
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Evo i ja postadoh od juche ponosni vlaznik zenke Labradora stare 2.5 mjeseca
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    stivi nek ti je srecan taj labrador pa puno kucica da imas,jednog meni da prodas i tako.

  7. #32
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    hvala hvala
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednoga bi meni moga lagano. a za pare dogovoricemo se.
    2fast 4U

  9. #34
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako cete da se starate o njima ka o djeci dava bih vam ih besplatno..

  10. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Ako cete da se starate o njima ka o djeci dava bih vam ih besplatno..
    Amin!

    Na rachun toga, jedan odgajivach mi je svojevremeno rekao da je manje vishe svakom stehenetu koje je poklonio skoro potpisao "smrtnu presudu". Jer ljudi uglavnom, kad dobiju neshto za dz, ne cijene to kao kad plate 300/400 eura. Shto ne znachi, naravno, da je to neko pravilo, i da nema ljudi koji stvarno vole i cijene svoje ljubimce.

    Stivi neka je sa srecom kuchkica, pa da prozhivite zajedno puno puno lijepih godina
    I odmah fotke da vidimo gospodjicu!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cerro View Post
    ZA piraya i kariba mogu da ti se raspitam malo..
    Gledo sam kod lika u bg u akv od 1000 l 3 kom piraya..Tad mi je reko da je kupio 7 kom kao male al da su se pojele medjusobno i samo ove tri ostale..Nevjerovatna mi je bila boja kod njih od jarko zute do krv crvene i komadi su imali po nekih 40ak cm

    evo fotke mojih favorita
    A widjela sam ih u Beograd, stvarno su prelijepe. Ova jedna malecka, mozda je imala nekoh 4 ili 5 cm, bila je 150 eura.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #37
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Angelfish je vrsta koja je veoma popularna u akvaristici.Meni su zanimljivi patuljasti Angelfish kojih ima vishe vrsta...To su Keyhole Angel,Eibli Angelfish,Bicolor Angelfish itd. i jedna od favorita je Coral Beauty Angelfish koja spada u "klasiku" morske akvaristike i koja ima znacajni udio u popularizaciji iste. Vrlo je osjetljiva na transport ali kada sve to prebrodi i stigne u akvarijum onda je sasvim druga prica. Spada u patuljaste Angel ribe i vrlo je laka za njegovanje. Iz tog razloga je i zauzela tako visoku poziciju u popularnosti.

    Vezano za piraye mozes da se raspitash pa javi,mada sam ja u kontaktu sa svim vecim odgajivachima i veleprodajama aq riba kod nas
    (mislim na region Srbija,Hrvatska...) i za sad nishta.Nattereri da ali ove...Jedino iz inostranstva da ih poruchim shto sam i probao ali sam imao problema sa papirologijom jer je opasna vrsta i zabranjen im je uvoz u nekim drzavama(pretezno drzave sa toplom klimom preko citave godine).Dzabe sam im objasnjavao da to shto vazi za zemlje sa toplijom klimom ne vazi za nas,jer bi ove pirane izdrzale svega par mjeseci u nashim jezerima,rijekama sve da ih neko i izbaci...Ali oni znaju najbolje
    Inache ko se ne razumije malo bolje u rodove pirana tesko da ce moci da razlikuje pirane roda Pygocentrusa jer su dosta slichne...Najvece i najopasnije su upravo Piraye koje dostignu i velichinu od 60 cm,u akvarijumima dostize velicinu od 35 cm...Razlika je u rasporedjenosti crvenog,zutog,crnog pigmenta i velichini...Evo jedan zanimljiv sajt posvecen piranama pa ako nekoga zanima neka pogleda http://www.piranha-info.com/default....ng=en&id=index

    Evo slika piraya,cariba i nattereri.
    Vjerujem da po slikama moze da se zakljuci koje su razlike...Lako je...
    Uz njih najopasniji je rod Serrasalmus.Za razliku od pygoc. koje idu u jatima serassalmus su pirane koje se krecu same,
    znachi ne formiraju jata.Veoma su opasne i drze se po jedna u akvarijumu.Ja takodje trazim vec neko vrijeme 2
    najopasnije vrste i najrijedje vrste ovog roda a to su Serrasalmus manueli i Serrasalmus rhombeus (zadnje 2 slike).
    p.s.malo smaram sa pricom o piranama ali dotakosmo se teme pozz


    Imam dvije serrasalmus nattereri, u akvarijumu 210 l , hranim ih misevima, zivim.(najjeftiniji su) i mogu ti reci da su prelijepe
    Here and There

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislis Pygocentrus.
    Imas li koju fotku?
    Ne hranjenja nego akvarijuma i riba.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  14. #39
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Imam mački na poklon tko želi , i mačića tokom ljetnog perioda

  15. #40
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj neke podatke o macicima..

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ti su se već parili, neka si ti zdravo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #43
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Naručih ja rusku plavu macanku iz Srbije. Jel zna ko šta mi je potrebno za ulazak u zemlju? Čipovana sa nakim sertifikatima i pasošem.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 02:11
  2. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 11:56
  3. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 18:52
  4. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 09:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •