Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Velki Brat

  1. #1
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Velki Brat

    Kao sto vecina vas zna,uskoro krece "domaca" verzija najpoznatijeg svetskog reality programa BIG BROTHER,a kasting za ucesnike iz CG bice odrzan ovih dana.E sad,interesuje me da li ce se neko od vas prijaviti,jeste li uopste razmisljali o tome i shta mislite o ovakvim projektima?
    Da ne zaboravim da je glavna nagrada 100 000 eura
    Nije bash za bacit :mrgreen:
    Last edited by SHoPaHoLiC; 26-01-06 at 17:06.
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Wink

    ja sam neshto chitao ali sam widjeo da su to samo poznate lichnosti ?
    Kakwa su prawila ?
    ====
    Ne bih se prijawio ni to za mene (:
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa oficijalnog sajta :

    PRIJAVLJIVANJE ZA TERITORIJU BIH I CRNE GORE DO 30. JANUARA!

    Zainteresovani za učešće u „Velikom bratu“ sa teritorije BIH i Crne Gore mogu se prijaviti do 30. januara. Svi prijavljeni će nakon ovog datuma poštom dobiti upitnik sa uputstvom kako da ga popune i u roku od tri dana pošalju „Emotionu“. Upitnik treba da sadrži odgovore na postavljena pitanja, preporuku bliske osobe i fotografije kandidata, kao i osobe koja ga preporučuje.
    Last edited by SHoPaHoLiC; 26-01-06 at 17:08.
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny
    ja sam neshto chitao ali sam widjeo da su to samo poznate lichnosti ?
    Kakwa su prawila ?
    ====
    Ne bih se prijawio ni to za mene (:
    U svijetu postoje razlicite verzije VELIKOG BRATA,pa tako i one u kojima ucestvuju poznate licnosti.Ali to nije slucaj kod nas,prijavljuju se svi koji su zainteresovani.

    Evo i nekih informacija :

    Dobro došli u srpsko-crnogorsku “Veliki Brat” kuću !

    Veliki Brat je televizijska emisija koja je samo dve godine nakon prvog emitovanja 1999. godine, osvojila milijarde gledalaca širom sveta. U pitanju je veoma zahtevan televizijski format, kako produkciono tako i organizaciono. Gledaoci Velikog Brata imaju utisak da se život u kući odvija sam od sebe, ne sluteći pri tom, da iza “kulisa” stoji više od 150 ljudi.
    Veliki Brat se zasniva na sledećim principima:
    • Povratak osnovnim ljudskim nagonima
    • Ukućani ne dobijaju nikakve informacije iz spoljašnjeg sveta
    • Ukućani su potpuno odsečeni od prijatelja, porodice i dragih osoba
    • Dvanaest potpunih stranaca se udružuje kako bi stvorili jedinstvenu zajednicu
    • Sve što se događa u kući i bašti snima se 24 sata dnevno
    • Postupkom nominovanja/glasanja ukućani se izbacuju iz kuće
    • Nagrada je novčana i iznosi 100.000 evra u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan završetka serijala Veliki Brat 2006
    Veliki Brat ukućanima nalaže da se pridržavaju određenih pravila, a njihovo kršenje može značiti da će ukućan biti zamoljen da smesta napusti kuću. U nastavku su navedena osnovna pravila.


    KAKO JE UREĐENA Veliki Brat KUĆA?

    ”Veliki Brat” kuća je komforna, modernog enterijera, opremljena za boravak 12 osoba. U svim prostorijama u kući, kao i bašti, postavljene su kamere.


    ISPOVEDAONICA

    Ispovedaonica je jedina prostorija u kući u kojoj ukućani mogu razgovarati sa Velikim bratom i obrnuto.
    Ukućani u Ispovedaonicu dolaze na poziv Velikog Brata ili dobrovoljno.
    Upravo ovde ukućani mogu otkriti svoja osećanja i lična zapažanja o drugim ukućanima. U ovoj prostoriji ukućan može Velikog Brata obavestiti o dobrovoljnom odlasku, zajedničkim okupljanjima i hitnim slučajevima.
    U Ispovedaonici ukućani nominuju jedni druge.
    U slučaju da Veliki Brat smatra da postoji neko pitanje o kojem bi trebalo detaljnije raspraviti, od ukućana se može zatražiti da dođu u Ispovedaonicu. Ako se neko ne odazove na poziv Velikog Brata i ne dođe u Ispovedaonicu može biti diskvalifikovan.

    Veliki Brat je osoba koja komunicira sa ukućanima, nema ime, on je samo Veliki Brat.


    KAMERE

    Kamere i mikrofoni osiguravaju da u kući Velikog Brata nema privatnosti.
    Kamere snimaju ukućane 24 sata dnevno. U svakoj sobi, u tuš kabini i u wc-u se nalaze fiksne mini-kamere. Diskrecija će postojati, ali Veliki Brat zadržava pravo emitovanja bilo kakvih snimaka.


    MIKROFONI

    Ukućani moraju stalno nositi svoje bežične mikrofone, osim kada spavaju ili se tuširaju.


    BUDŽET

    Ukućani jednom nedeljno dobijaju unapred određen dinarski iznos na osnovu kog prave listu namirnica koje prosleđuju Velikom Bratu. Nedeljni budžet je namerno smanjen na minimum kako bi podstakli ukućane da ga potroše što razumnije. Možda će doći u iskušenje da potroše više novca na alkohol i ostale luksuzne artikle, ali ako to učine postoji mogućnost da ostanu bez hrane.


    ZADACI

    Jednom nedeljno ukućani dobijaju zadatak koji je sastavljen od psiholoških i/ili fizičkih elemenata, a koji ukućani moraju ispuniti zajedno. Tom prilikom odličuju koliki iznos nedeljnog budžeta žele da stave na opkladu – minimum 20% ili maksimum 50% budžeta. Ukoliko zadatak bude završen uspešno, ukućani dobijaju nedeljni budžet uvećan za taj iznos, odnosno umanjen, ukoliko zadatak bude neuspešan.
    Pored nedeljnih, Veliki Brat će takođe davati dnevne zadatke od kojih su neki obavezni, a neki ne.


    NAPUŠTANJE KUĆE

    Ukućani mogu napustiti kuću na tri načina:
    • Ukućani mogu biti nominovani od strane drugih ukućana a potom izglasani od strane gledalaca
    • Ukućani mogu dobrovoljno napustiti kuću
    Veliki Brat u ekstremnim slučajevima može diskvalifikovati ukućana


    NOVI UKUĆANI

    Ako ukućan dobrovoljno napusti kuću ili ga je diskvalifikovao Veliki Brat, na njegovo mesto može doći novi ukućan.


    POSTUPAK NOMINACIJA/GLASANJA

    Jednom nedeljno Veliki Brat svakog ukućana poziva u , Ispovedaonicu gde svaki nominuje dvoje ljudi za koje smatra da bi trebalo da napuste kuću. Sam sebe ukućan ne može izabrati. Svako je dužan da navede razlog zašto je imenovao neku osobu. Ukućanima je zabranjeno međusobno komentarisanje nominacija, a u slučaju nepoštovanja istog Veliki Brat zadržava pravo da nominacije proglasi nevažećim.
    Rezultati nominacija (tj. imena onih koji su dobili najviše glasova) objaviće se ukućanima. Gledaoci glasanjem donose konačnu odluku o tome ko ostaje u kući. Rezultati ovog glasanja će se objaviti u emisiji koja će se emitovati uživo, a ukućan koji je dobio najviše glasova mora da napusti kuću iste večeri.


    EMITOVANJE

    Veliki Brat će se emitovati svakodnevno, u večernjem terminu. To znači da će gledaoci imati priliku da vide presek događaja, proteklog dana i noći. Jednom nedeljno se emituje emisija u kojoj se razrešava ko od ukućana napušta kuću.


    NASILJE

    Svaki ukućan koji postane nasilan, istog momenta će biti udaljen iz kuće.


    POVREDE I BOLEST

    U slučaju povrede, u Veliki Brat kući se nalazi pribor za prvu pomoć. Ispovedaonica je “otvorena” 24 sata dnevno i u njoj se u svako doba dana ili noći može zatražiti pomoć lekara.
    Za manje zahvate koji zahtevaju pomoć lekara, medicinske sestre ili zubara, oni ulaze u kuću i pacijenta leče u Ispovedaonici . U slučaju da je neophodno bolničko lečenje, Veliki Brat donosi odluku da li se taj ukućan vraća u kuću. Ako je u pitanju samo poseta bolnici, član produkcijskog tima prati ukućana kako bi bio siguran da je kontakt sa spoljašnjim svetom minimalan.
    Svi ukućani će moći da razgovaraju sa psihologom, bilo da to oni sami zatraže ili Veliki Brat to smatra potrebnim. Savetovanje se neće snimati. Psiholozi će, takođe, pružati pomoć ukućanima i kada napuste kuću.

    Emotion Production zadržava pravo izmene gore navedenih pravila učešća u Velikom Bratu
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  5. #5
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    B92 i Emotion vam s ponosom najavljuju najveći medijski i društveni spektakl - Veliki Brat
    U pitanju je planetarni fenomen, televizijski šou broj 1 koji se prikazuje u skoro 30 zemalja.

    Ime programa potiče od Velikog Brata, diktatora iz romana „1984” Džordža Orvela, koji je sveprisutan i ima potpunu kontrolu nad svojim podanicima. Shodno tome, program prati grupu ljudi, koja živi u jednoj kući izolovanoj od spoljašnjeg sveta (sem tamo gde to Veliki Brat dozvoli) pod budnim okom televizijskih kamera, mikrofona i milionskog gledališta čitavih 100 dana! Kamere snimaju bez prestanka, 24 sata 7 dana u nedelji, a gledaoci imaju priliku da neprestano zaviruju u živote ukućana.
    Nametljivo?... Možda! Zanimljivo?... Svakako! Program koji se ne propušta?... Naravno!
    Jednom nedeljno ukućani predlažu dva kandidata iz svojih redova za izbacivanje iz kuće, a publika glasanjem odlučuje koga od njih da eliminiše iz programa. Na taj način publika postaje Veliki Brat.
    Posle 100 dana, onaj ko preživi sva glasanja i ostane poslednji u kući dobija jednu od najvećih novčanih nagrada koje se dodeljuju na televiziji, kao i naklonost ili prezir milionske publike… O tome odlučujete vi!
    Veliki Brat je najuspešniji izum reality televizije. Oborio je rekorde gledanosti u žanru reality programa u svim zemljama u kojima se prikazivao.

    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i par slika kako ce izgledati KUCA -VELIKOG BRATA-

    josh malo fotki
    Last edited by DIDI; 26-01-06 at 17:32.
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Red face

    To je neshto kao Grande FRatelo
    s tim da owi /ja mislim/ ne dobijaju dzheparac
    i poslije diskwalifikacije ne mozhe da dodje nowi chlan
    medjusobno ne mogu da se kickuju
    Isto se emitowalo swako-dnewno s tim da su nominacije za kickowane Nedjeljom
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny
    To je neshto kao Grande FRatelo
    s tim da owi /ja mislim/ ne dobijaju dzheparac
    i poslije diskwalifikacije ne mozhe da dodje nowi chlan
    medjusobno ne mogu da se kickuju
    Isto se emitowalo swako-dnewno s tim da su nominacije za kickowane Nedjeljom
    Grande Fratelo = Veliki brat = Big Brother

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ironija života :mrgreen:
    dok se sve veći broj ljudi žali na činjenicu da je privatnost ( a time i individualnost ) svakog pojedinca sve više ugrožena i da se "gubimo" u svijetu globalizacije, imamo nešto što se zove "100 dana bez privatnosti"
    ko voli nek izvoli, što se mene tiče, nema te sile koja bi me mogla natjerati da se tamo prijavim
    Kako Vaša bolest ?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Kad neko nema svoj zivot.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako sam cuo komentare nasih kandidata,svi su se izjasnili da su se prijavili zbog velike novcane nagrade...mislim da ni sami nisu svjesni sta ih ceka :mrgreen:
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bi posao samo da se malo maknem od svojih :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno vrlo zanimljivo pitanje prenijeto sa oficijalnog sajta :

    "P : Da li je dozvoljen seks sa takmičarima u kući?
    Da li je dozvoljeno da povremeno masturbiram u WC-u, ili da imam maženje ili seks sa takmičarkama u kući, i da li će sve to biti snimano?


    O : Ako mislite da Vam je to pametno, niko Vam to neće zabraniti. U kući se sve snima. "
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih se prijavio samo zato jer je moguce da se ostane bez hrane, a onda bih manje jeo i smrsao bih!

    Ako ce me ko zamijenit godinu dana na posao, ja cu se vrlo rado prijavit.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mislim da teshko postoji ishta vishe retardirano['el se kazhe retardiranije?] od big bradera i svih realiti shokova

    Realiti Shou je predznak propasti televizije.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    ja bi posao samo da se malo maknem od svojih :P
    e sto bi se daleko "mako". iz sobe, pravo na televiziju
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    e sto bi se daleko "mako". iz sobe, pravo na televiziju
    • Ukućani ne dobijaju nikakve informacije iz spoljašnjeg sveta
    • Ukućani su potpuno odsečeni od prijatelja, porodice i dragih osoba



    :PPPPP
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    • Povratak osnovnim ljudskim nagonima
    • Ukućani ne dobijaju nikakve informacije iz spoljašnjeg sveta
    • Ukućani su potpuno odsečeni od prijatelja, porodice i dragih osoba
    • Dvanaest potpunih stranaca se udružuje kako bi stvorili jedinstvenu zajednicu
    • Sve što se događa u kući i bašti snima se 24 sata dnevno
    • Postupkom nominovanja/glasanja ukućani se izbacuju iz kuće
    • Nagrada je novčana i iznosi 100.000 evra u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan završetka serijala Veliki Brat 2006

    Quote Originally Posted by SHoPaHoLiC
    Kao sto vecina vas zna,uskoro krece "domaca" verzija najpoznatijeg svetskog reality programa BIG BROTHER,a kasting za ucesnike iz CG bice odrzan ovih dana.E sad,interesuje me da li ce se neko od vas prijaviti,jeste li uopste razmisljali o tome i shta mislite o ovakvim projektima?
    Da ne zaboravim da je glavna nagrada 100 000 eura
    Nije bash za bacit
    ovo ja doživljavam svaki put kad podjem na brod i za sigurnu platu

    ostanem 5 mijeseci u zatvorenom prostoru odsječen od svijeta, sa dvadeset ili trideset (samo cura nema mada su se i one počele pojavljivat) manijaka. Svi te posmatraju (možda ne kamere ali ostalo sve) imaš dnevne zadatke svaki dan.

    Za to dobijaš sigurnu platu i big brother ti je za mene 2 puta godišnje po 5 mijeseci, doma sam samo 2.

    eto. da se prijavim postoji mogućnost da me izbace poslje 2 mijeseca, ako ne prije, ovako što sad radim je skoro potpuno isto i sigurno (oću li ja to ili neću) traje 5 mijeseci.

    Ne bi se živ javio za Big Brother, dosta mi je ovo što imam.

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    • Ukućani ne dobijaju nikakve informacije iz spoljašnjeg sveta
    • Ukućani su potpuno odsečeni od prijatelja, porodice i dragih osoba


    :PPPPP
    dobro ti o njima ali zato oni imaju tebe kao na tacni
    san svih roditelja :mrgreen:
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    makse jadan
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da napomenem - Prava na prenos VELIKOG BRATA za CG dobila je televizija PINK M,za SRBIJU B92 i za BOSNU PINK BH!
    Najvjerovatnije ce biti pokrenut i kanal VELIKI BRAT (24h na dan) - za kablovske operatere!
    I wonder why am i so SPECIAL???
    Or is this F...ING MAGIC!


    TVOJ mali GAD

    I'm so MEAN

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Bolje mi je da igram Loto, i sjedim kući, a i veće su pare u pitanju :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene bi odma izbachili. 100 %
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    mene bi odma izbachili. 100 %
    haha, dok sam citao ovo, ti si bila prva osoba koja mi je pala na pamet (sa foruma) koju bih ja prijavio

    anyway, ne bih sebe doveo u sitaciju da postanem instrument za bogacenje neke televizijske kompanije ili agencije.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Grande Fratelo = Veliki brat = Big Brother
    hahah owo je dobro kakaw sam kreten ispao..
    Nemam pojma Italijanski nikad nisam uchio niti me zanimao
    qq blama
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 17-08-09, 03:57
  2. Moj brat Beba!
    By kozak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 21-12-05, 07:10
  3. BRAT MOJ
    By Kapetan in forum Sve i svašta
    Replies: 55
    Last Post: 30-11-04, 21:55
  4. EXIT 04
    By Dobrovoljac in forum Muzika
    Replies: 53
    Last Post: 10-05-04, 19:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •