Page 766 of 853 FirstFirst ... 266666716756762763764765766767768769770776816 ... LastLast
Results 19,126 to 19,150 of 21315

Thread: Predlozi...

  1. #19126
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Back to the future bukvalno znam napamet ali bukvalno! I svaki put ga gledam sa istim entuzijazmom.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  2. #19127
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Ne mozes vise nista reci a da se neko ne nadje uvredjen. Za originalni BR nisam rekao da je u POTPUNOSTI tres nego da mi ima ponekih takvih momenata, najvise kroz onu ekipu oko Rutgera Hauera. Mozda sam i za toliko pogresio posto kazem da sam vec prilicno pozaboravio film a nisam neki ljubitelj ni filmova iz 80-ih ni SF-a, iako za 80-e stojim da su kao dekada u filmovima imali dosta tih tres momenata koji su vidljivi i u originalnoj SW trilogiji a koja je danas skoro jednoglasno ocenjena kao visokog kvaliteta. BR 2049 sam odgledao zbog ocena kritike i zato sto je ipak jedan od zvucnijih novijih filmova a takve obicno proverim. A i realno gledano, ne verujem da je novi BR pretezno ciljao na neku nostalgiju i fanove posto originalni film nije bio komercijalno uspesan. A iz 1982 godine je, sto znaci da je originalna publika sada vec u nekim pedesetim i sezdesetim godinama, dakle nikako neka ciljana grupacija. Niti su za razliku od drugih SF filmova iz tog doba snimani nastavci, remake-ovi i sve sto je bilo u sluzbi stvaranja nove publike i ostvarivanja velike zarade. Tako da se slobodno moze reci, barem na osnovu ovih pretpostavki da je film namenjen za noviju publiku, jedino je Ford tu zbog nostalgije. BR 2049 je barem povrsinski odradio posao, da se sada ne ponavljam, a sada naravno kada uzme da se sve to analizira i uporedjuje sa originalom i posmatra iz ugla hardcore SF fanova moze se naci gomila zamerki. Ljudi zaboravljaju da je film na prvom mestu jeftina zabava koja nije u sluzbi da te nakon svakog gledanja ostavi duboko zamisljenog i pod nekim narocitim utiskom a ovo kazem kao neko ko je gledao skoro sve poznatije filmove jos od The Birth of a Nation iz 1915. Da li ce film uspeti da te uvuce pa da i posle gledanja ga naknadno analiziras i istrazujes radnju, i razmisljas o tome sta je hteo da poruci, to zavisi od gledaoca. Barem u ovom slucaju mi je bilo dovoljno sto mi film nije bio naporan, nije imao neke iritantne likove iako je ona Luv bila na granici toga a uspeo je da odrzi paznju i da te barem malo uvuce u sebe. Ove kratke recenzije pisem iz ciste dosade a nisam filmski kriticar po profesiji pa da sada moram svaki da analiziram do sitnih detalja.
    A brate dosadan je i smoran ovaj novi BR pa mozemo mi odje mlatitii i pisati dva dana
    Sate sate sate

  3. #19128
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Rijec dubokoumno se vraca na ovaj topic izgleda.
    Sto se novog Blade Runner-a tice, slican film kao original, ako nekome on nije bio smoran onda nece ni 2049.
    The Florida Project je sve do zadnje scene odlicna, ne kapiram bas poentu onoga na kraju.
    SPOILER

    Kraj je simbolički sukob svjetova, sudar dva lica Amerike, surove realnosti onakvog života i šarene laže (tj. Diznilenda u ovom slučaju).
    Muni je do kraja filma živjela u svom svijetu đe je sve avantura i igra i uopšte nije svjesna koliko težak život vode majka i ona. I kad je na kraju život "ošamari", ona bježi u šarenu lažu, u bajku, kao uostalom i većina ljudi koji će prije pobjeći u lijepu laž nego se suočiti sa ružnom istinom.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  4. #19129
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Nisam mislio da ne kapiram poentu, tj sta je ono trebalo da znaci, nego da ne kapiram zasto je ona scena na kraju onako odradjena. Uopste ne volim kad neko tako pokusava da "poentira" scenom na kraju.
    Tematika filma je ocigledne i nije bilo potrebe za onom montazom na kraju, opet je jako dobar film ali mi je ono zasmetalo.

  5. #19130
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Meni nije zasmetalo, iako jeste očigledno, ali opet je simbolika dovoljno upečatljiva.

    Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  6. #19131
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

  7. #19132
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Back to the future je majka
    Ja sam ih gledao pa makar po jedno 10-15 puta evo za ovih 30 i kusur godina bitisanja
    Samo?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #19133
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    KAd pominjete SF trašine evo dva predloga sa početka 90-tih

    Split Second (1992)

    Dark Angel(1990)
    Ne možete za takve filmove, daleko bilo za Star Wars reći da su trešine. Prosto su filmovi svoga vremena sa za tada neuobičajeni žanr adekvatnom glumom


    PS.
    Dark Angel ima odličnu ideju koja koliko je meni poznato nije ponovljena
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #19134
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne možete za takve filmove, daleko bilo za Star Wars reći da su trešine. Prosto su filmovi svoga vremena sa za tada neuobičajeni žanr adekvatnom glumom


    PS.
    Dark Angel ima odličnu ideju koja koliko je meni poznato nije ponovljena
    Ako racunas da je Close Encounters of the third kind iskocio iste godine kad iepizoda IV. Drugaciji filmovi, ali Close Encounters (mi) je za klasu bolji od IV.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #19135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    187
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Split Second nisam gledao, a Dark Angel jeste trash. I They Live ima trasha, Duke Nukem je izmedju ostalog baziran na glavnom liku. U svakom slucaju, ni jedan ni drugi nisu za stavljanje u istu korpu sa originalnom SW trilogijom.

  11. #19136
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Odgledah:

    Thor: Ragnarok (2017) http://www.imdb.com/title/tt3501632/?ref_=nv_sr_1 Ne znam sta da kazem, kao da sam gledao neki djeciji film, ovo veze nema sa Torom ili sam ja lud. U filmu koji bi trebalo da je mracniji i ozbiljniji i od Dark World mi imamo kao neku komediju - parodiju, humor, humor, humor, eto to je radnja filma. Znaci apokalipsu su predstavili kao neku sprdacinu. Film je ubila prevelika doza humora po meni.

    The House (2017) http://www.imdb.com/title/tt4481514/?ref_=nv_sr_1 na silu komedija, Volim Vil Farela, ali film je bas bas ocajan, gluma uzasna, ne sjecam se da sam se nasmijao uopste, na Tora sam se i nasmijao par puta, ovdje se uopste ne sjecam, cak se ni jedne scene iz filma ne mogu sjetiti, znaci ovo je za zaborav.

  12. #19137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    187
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Thor Ragnarok - kako god obrnes, svijet izmislio za prva 2 dijela. Thor je uvijek bio najslabiji dio Marvelovog filmskog univerzuma po meni, a sa 3. dijelom su ga bar donekle izvukli iz govana, bez obzira na kolicinu humora.

  13. #19138
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Bit bolji od prva dva dijela nije problem ali film je i dalje izuzetno loš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #19139
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Thor Ragnarok - kako god obrnes, svijet izmislio za prva 2 dijela. Thor je uvijek bio najslabiji dio Marvelovog filmskog univerzuma po meni, a sa 3. dijelom su ga bar donekle izvukli iz govana, bez obzira na kolicinu humora.
    Meni se ni kao lik ne dopada. Kao što kažeš, nije teško biti bolji od dva prosjek filma.

    Zašto Ant Man nije uzjahao hajp talas? Dvojka će biti bolja i od Tora. Iskren da ti budem, nešto me za sad ni jedan film iz MCU-a nije oduševio ono wow da je, pa i da 3 dana posle gledanja mislim o njemu. U samom vrhu su mi Gardiansi (1 dio), Ant Man, Doktor Strejnđ (koji je po meni najbolji vizuelno ali sa solidnom radnjom). Ne govorim ovo kao neko ko je fan DC-a (da se ogradim od toga u startu) nego kao neko ko voli stripske adaptacije. O konkurenciji da ne govorim, vadi je jedino WW ali i to jedva..

    Dok ovamo Dedpul me je baš ono iznenadio (pozitivno) i ne, ne uračunah ga u MCU jer to i nije, pa čak ni sa drugim dijelom, pa madafakin Logan. Dokaz da nije sve u CGI-u.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #19140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    187
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Meni se ni kao lik ne dopada. Kao što kažeš, nije teško biti bolji od dva prosjek filma.

    Zašto Ant Man nije uzjahao hajp talas? Dvojka će biti bolja i od Tora. Iskren da ti budem, nešto me za sad ni jedan film iz MCU-a nije oduševio ono wow da je, pa i da 3 dana posle gledanja mislim o njemu. U samom vrhu su mi Gardiansi (1 dio), Ant Man, Doktor Strejnđ (koji je po meni najbolji vizuelno ali sa solidnom radnjom). Ne govorim ovo kao neko ko je fan DC-a (da se ogradim od toga u startu) nego kao neko ko voli stripske adaptacije. O konkurenciji da ne govorim, vadi je jedino WW ali i to jedva..

    Dok ovamo Dedpul me je baš ono iznenadio (pozitivno) i ne, ne uračunah ga u MCU jer to i nije, pa čak ni sa drugim dijelom, pa madafakin Logan. Dokaz da nije sve u CGI-u.
    Takođe. A Thor Ragnarok mi se upravo svidio sto ne shvata sebe za ozbiljno i sto se po tome donekle priblizio Guardiansima (zovu ga Asgardians of the Galaxy) i Antmanu (ni meni nije jasno sto je trailer za dvojku prosao bez nekog veceg hajpa) koji su "najmanje ozbiljan" dio Marvelovog filmskog univerzuma a opet meni najzabavniji i najkvalitetniji od skoro svega ostalog sto su ponudili. Za razliku od Guardiansa i AntMana svidja mi se sto je reziser ostavio neki svoj pecat sa pojedinim specificnim likovima i novozelandskim humorom. A naravno, svidio mi se i vizuelni ugodjaj tj masu retro sarene estetike i retro synth soundtrack, ali jbg ja sam dijete 80ih pa me ove stvari odmah kupe. Kapiram da se to nije bas svakome svidjelo.

  16. #19141
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Meni je prvi Ant Man bas nekako ni po cemu poseban i kvalitetom se uopste ne izdvaja iz MCU. Ali zato me drzi hajp nenormalni za Pantera, bas ga ne mogu iscekat'..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  17. #19142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Odličan slovački krimi-triler o krijumčarenju ljudi sa ukrajinsko-slovačke granice prije uvođenja bezviznog režima!

    Čiara (The Line)

    http://www.imdb.com/title/tt6134000/
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #19143
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,634
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Preporuka za neku krimi akciju-dramu-misteriju?
    Nesto tipa Sicario?

    Ali da po mogucnosti nije iz devedesetih



  19. #19144
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Preporuka za neku krimi akciju-dramu-misteriju?
    Nesto tipa Sicario?

    Ali da po mogucnosti nije iz devedesetih
    Hell or High Water, Wind River, isti lik koji je pisao scenario za Sicario.
    A skoriji filmovi koji se uklapaju u ovaj opis, Good Time, Logan Lucky.

  20. #19145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Odlična biografska drama inspirisana životom jedne ekscentrične porodice...
    Ne prepoznah Wattsovu, jeb*em ti sunce...

    The Glass Castle
    http://www.imdb.com/title/tt2378507/?ref_=fn_al_tt_1
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #19146
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Đastis lig u WEBRip formatu, ako ko bude skidao interesuje me kvalitet snimka, zahvaljujem.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #19147
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Koliko je meni poznato WEBRip je izašao davno ali sa kineskim titlom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #19148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    187
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Đastis lig u WEBRip formatu, ako ko bude skidao interesuje me kvalitet snimka, zahvaljujem.
    nije neko ludilo za fajl od 4,5GB sto skinuh, treba dosta jasnije to da bude. A i film, nista bolji na drugo gledanje xD

    Ps. bez kineskih titlova

  24. #19149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    WEBrip ili WEB-DL posto se moze vec sada kupiti film za stream, a blu ray 13 marta. Mozda bude neka extend verzija koja ce podici kvalitet filma za 2,6%.
    \\
    OFL•GIC

  25. #19150
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ako neko ima neka mi pusti na pm link dobrog torenta za ovaj novi Jumanji. Ne mogu da vjerujem da ga jos nema na yts i rarbg

Page 766 of 853 FirstFirst ... 266666716756762763764765766767768769770776816 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4697
    Last Post: 09-04-24, 19:34
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 03:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 11:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •