Page 743 of 853 FirstFirst ... 243643693733739740741742743744745746747753793843 ... LastLast
Results 18,551 to 18,575 of 21316

Thread: Predlozi...

  1. #18551
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Stargate, srećna vremena...
    Fantastična serija, bukvalno
    Love, peace and respect.

  2. #18552
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Baby Driver, vrijedi pogledati.

    Ne ocekujte od njega "Heat" koji pomenu Nexus, sesti od njegovog imena, vec solidnu akciju sa sjajnim scenama potjera i odlicno upakovanom muzikom.

    Nije da nema rupa u prici, ali ja sam ocekivao od ovog filma da me zabavi I uspio je u tome.

    Cak sam nakon filma pogledao filmografiju Edgara Wrighta I otislo par filmova na dl.

    Ne vjerujem da sam propustio Hot Fuzz, trailer obecava.

    P.S. nijesam ni Shaun of the dead gledao. Nekako me kombinacija horor komedija nije privlacila.
    Last edited by kimmi; 16-09-17 at 14:20.

  3. #18553
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Volio bi vidjet dva dobra rimejka, Stargate i Starship Troopers-a. Od prvog bi se mogao narpaviti odlican film, sama ideja je odlicna, a kao film sa mracnijim tonovima lagano bi napravili kultni film. A Starship troopers... Od rimejka bi coek mogao napraviti dobar horor, nesto poput Aliena. Plus bi bilo materijala za tonu nastavaka. Da se to da ovom caru sto rezira Blade Runner 2049 (a nadam se da bit dobar, nesto mi je Gosling promasaj za ovakav film) vjerovatno bi napravio nesto za pamcenje. Vjerovatno.
    Stargate (onaj sa Spiderom) je već kultni film

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #18554
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Starship troopers je imao dva ili tri nastavka i svaki je osim originala bio tuga, sto se tice Stargate fransiza je toliko bila eksploatisana kroz razne serijale a cini mi se da je bilo i nekih filmskih nastavaka da ne vjerujem da bi se iko uzeo posla oko rimejka
    Svi nastavci Stargate-a su vezani za seriju, ali nista od samostalnog filma, pravog rimejka. Taj originalni Starship Troopers iz '97 je imao vrhunski CGI za to doba, i bio zabavan za gledanje, kul tema, a nastavci su pravo smece.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Stargate (onaj sa Spiderom) je već kultni film

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Daleko je to od kultnog filma. Ideja filma je odlicna i film je zabavan, i to je to. Trebao je opet Emmerich da stoji iza rimejka ali su izgleda odusali od projekta.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #18555
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Daleko je to od kultnog filma. Ideja filma je odlicna i film je zabavan, i to je to.
    Nastale 3 serije da ja znam na osnovu filma. Svi koji su gledali TV znaju o čemu se radi do detalja i lansirao je glavnog glumca u orbitu, xy puta pomenut u drugim filmovima i serijama koje veze nemaju sa njim
    Živo me interesuje šta je po tebi osnovna karakteristika kultnog filma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #18556
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nastale 3 serije da ja znam na osnovu filma. Svi koji su gledali TV znaju o čemu se radi do detalja i lansirao je glavnog glumca u orbitu, xy puta pomenut u drugim filmovima i serijama koje veze nemaju sa njim
    Živo me interesuje šta je po tebi osnovna karakteristika kultnog filma
    Stargate ima bazu svojih obozavaoca zbog serija, ne zbog filma.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #18557
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Svi nastavci Stargate-a su vezani za seriju, ali nista od samostalnog filma, pravog rimejka. Taj originalni Starship Troopers iz '97 je imao vrhunski CGI za to doba, i bio zabavan za gledanje, kul tema, a nastavci su pravo smece.

    Daleko je to od kultnog filma. Ideja filma je odlicna i film je zabavan, i to je to. Trebao je opet Emmerich da stoji iza rimejka ali su izgleda odusali od projekta.
    Pa eto su mu (Verhoevenu) Robocopa remejkovali, pa je gori od originala 8 butkoliona puta, hellooo . Govori li ti to sto?!
    (Sto vi neki vidite uopste kad gledate kakav film, bog dragi zna!)

    Nego, Matrix je iz '99, bogomi bi to trebalo remejkovat a? Ostara se, a efekata modernija se ne vidje.. (pfffffff....hahahahaha, e qq)


    -Nije Starship troopers dobar zbog CGI-a, vec primarno zbog atmosfere, interakcije likova, dinamike i nachina prichanja. "Do you wonna know more?!", analno probovanje bauljine i sl. nesojanja kao i u Robocopu, su dala edge odlichnoj ideji, lijepo (zabavno) isprichanoj. A sto je CGI dobar, to je + , no ne i glavna stvar.

    Star Gate jeste kultni, dobro ti je rekao, (oni koji ga vole zbog serija eto im metar konopa nek se igraju) i bolji je za klasu od 90% novih slichne tematike, gdje su efekti 55x bolji. Tim podsjeca, ne onom snagom naravno, no izdaleka i dijelom, na ono sto je Aliens u svom ataru, to je Star Gate u svom. Istina, to je mnogo manji domen, jer je film specifichan.
    ><

  8. #18558
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post

    Daleko je to od kultnog filma. Ideja filma je odlicna i film je zabavan, i to je to.
    Slozila bih se sa tobom.

    Zamislite da Stargejt stoji rame uz rame sa Taksistom, Fajt klubom, Paklenom pomorandzom, itd. Mozda ne kontamo na isti nacin pojam "kultni film".

  9. #18559
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Svaki film moze da bude kultni, ponekad se pogresno za neki znacajan film kaze da je kultni, to nema veze jedno sa drugim. Kultni film je onaj sa posvecenim fanovima.

  10. #18560
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci, Sharknado, Mansquito, AKA Mosquitoman, Sharktopus, Piranhaconda - sve kultni moj do moga, jel?

  11. #18561
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne znam za te ali The Room jeste npr.

  12. #18562
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Slozila bih se sa tobom.

    Zamislite da Stargejt stoji rame uz rame sa Taksistom, Fajt klubom, Paklenom pomorandzom, itd. Mozda ne kontamo na isti nacin pojam "kultni film".
    Zamisli Taksistu, Fight Klub, Paklenu nerandžu itd... rame uz rame sa Kazablankom, Prohujalo sa vihorom, Predskazanjem, Lovcem na Jelene itd.... Ne ide, ali su sve kultni filmovi
    Last edited by Rakun; 16-09-17 at 23:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #18563
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Stargate ima bazu svojih obozavaoca zbog serija, ne zbog filma.
    Prvo krećemo od sebe
    Odgledao sam prvu StarGate na preskoke, ogledao sam StarGate sa Aquamanom, i odgledao sam StarGate na svemirskom brodu koji svakih par sati skoči u hipersvemir. Da li je samo do mene ili ne, ali mi se najviše svidjela ova potonja i pored toga što je otkazana poslije prve ili druge sezone

    Sad da me pitaš o čemu se radilo u serijama ne bih imao pojma, znam da je bila neka frka sa vanzemaljcima. Dok bih ti u po' noći izrecitovao najmanje pojedinosti filma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #18564
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve su to subjektivna mišljenja i zavisi od ukusa gledalaca. Ne postoji definicija kultnog filma da bi se po njoj vodili.

    Ja bih lično u kultne filmovao ubrojao one koji su promijenili kinematografiju. Filmovi poput Avatara, ili oni stariji poput Pulp Fiction, Terminator 2, Star Wars, Psycho, Midnight Cowboy, Apocalypse Now, Young Sherlock Holmes, možda i Diznijevo čudo, Snow white and seven dwarfs, itd, itd...

    Evo recimo, The Blair Witch Project je po mainstream mišljenju kultni film, što je možda nevjerovatno, ali uticaj tog filma je bio ogroman i po mnogima revolucionaran. Tako da nije baš pametno nekome nametati svoje mišljenje kao jedino ispravno, ali dobro, na forumu smo.

  15. #18565
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pa eto su mu (Verhoevenu) Robocopa remejkovali, pa je gori od originala 8 butkoliona puta, hellooo . Govori li ti to sto?!
    (Sto vi neki vidite uopste kad gledate kakav film, bog dragi zna!)

    Nego, Matrix je iz '99, bogomi bi to trebalo remejkovat a? Ostara se, a efekata modernija se ne vidje.. (pfffffff....hahahahaha, e qq)


    -Nije Starship troopers dobar zbog CGI-a, vec primarno zbog atmosfere, interakcije likova, dinamike i nachina prichanja. "Do you wonna know more?!", analno probovanje bauljine i sl. nesojanja kao i u Robocopu, su dala edge odlichnoj ideji, lijepo (zabavno) isprichanoj. A sto je CGI dobar, to je + , no ne i glavna stvar.

    Star Gate jeste kultni, dobro ti je rekao, (oni koji ga vole zbog serija eto im metar konopa nek se igraju) i bolji je za klasu od 90% novih slichne tematike, gdje su efekti 55x bolji. Tim podsjeca, ne onom snagom naravno, no izdaleka i dijelom, na ono sto je Aliens u svom ataru, to je Star Gate u svom. Istina, to je mnogo manji domen, jer je film specifichan.
    Jedan od rijetkih puta da se slažemo

    CGI nije ništa do začin jelu, taj začin nekad može da se neviđeno usere u film. Ko reče Die Hard i Vilisa kako jaše avion

    Napravljen je rimejk Karperternovog The Thing-a(još jedan kultni film). Istina nije rimejk već prequal, ali mu to dođe to. Sve u svemu, film je smeće u odnosu na onaj od prije 100 godina koji je rađen sa plastelinom

    Koliko je glupi Fredi Kruger sa kečapom bolji od novog
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #18566
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pa eto su mu (Verhoevenu) Robocopa remejkovali, pa je gori od originala 8 butkoliona puta, hellooo :grin: . Govori li ti to sto?!
    (Sto vi neki vidite uopste kad gledate kakav film, bog dragi zna!)

    Nego, Matrix je iz '99, bogomi bi to trebalo remejkovat a? Ostara se, a efekata modernija se ne vidje.. (pfffffff....hahahahaha, e qq)


    -Nije Starship troopers dobar zbog CGI-a, vec primarno zbog atmosfere, interakcije likova, dinamike i nachina prichanja. "Do you wonna know more?!", analno probovanje bauljine i sl. nesojanja kao i u Robocopu, su dala edge odlichnoj ideji, lijepo (zabavno) isprichanoj. A sto je CGI dobar, to je + , no ne i glavna stvar.

    Star Gate jeste kultni, dobro ti je rekao, (oni koji ga vole zbog serija eto im metar konopa nek se igraju) i bolji je za klasu od 90% novih slichne tematike, gdje su efekti 55x bolji. Tim podsjeca, ne onom snagom naravno, no izdaleka i dijelom, na ono sto je Aliens u svom ataru, to je Star Gate u svom. Istina, to je mnogo manji domen, jer je film specifichan.
    Zbog cega spominjes Matrix i Robocop u prici koja nije vezana za CGI vec je diskusija isla u drugom pravcu. CGI Starship Troopersa je spomenut kao veliki plus samom filmu a ne kao referenca o kvalitetu CGI-a ostalih filmova. I naravno, opet u zadnjoj recenici na neki nacin povezujes da je (moje) mjerilo kvalteta filma = kvalitet CGI-i.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Prvo krećemo od sebe
    Odgledao sam prvu StarGate na preskoke, ogledao sam StarGate sa Aquamanom, i odgledao sam StarGate na svemirskom brodu koji svakih par sati skoči u hipersvemir. Da li je samo do mene ili ne, ali mi se najviše svidjela ova potonja i pored toga što je otkazana poslije prve ili druge sezone

    Sad da me pitaš o čemu se radilo u serijama ne bih imao pojma, znam da je bila neka frka sa vanzemaljcima. Dok bih ti u po' noći izrecitovao najmanje pojedinosti filma
    Svako ko je gledao film slozice se da je ideja filma odlicna. Serije su, manje vise, odgledali i oni koji su odgledali film, ali su same serije privukle ogromnu bazu ljudi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #18567
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    A prophet
    http://m.imdb.com/title/tt1235166/
    Uvijek postoji nacina ako si dovoljno pametan da stvari okrenes na svoju vodenicu.

    I dajte molim vas ne smarajte vise o ovim pogledima na ove rimejke sto jedino nesto para uzese po blagajnama. Neka zahvale cinjenici na nedostatku originalnih i normalnih filmova sto su tako uspjesni. Inace vrlo tesko se naceram da ih odgledam u cugu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18568
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,518
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Da malo skrenem sa priče o rimejkovima.



    Jedna zanimljiva priča sa Grenlanda

    http://m.imdb.com/title/tt1576402/

  19. #18569
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ko reče Die Hard i Vilisa kako jaše avion
    Ma ajde



    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #18570
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zbog cega spominjes Matrix i Robocop u prici koja nije vezana za CGI vec je diskusija isla u drugom pravcu. CGI Starship Troopersa je spomenut kao veliki plus samom filmu a ne kao referenca o kvalitetu CGI-a ostalih filmova. I naravno, opet u zadnjoj recenici na neki nacin povezujes da je (moje) mjerilo kvalteta filma = kvalitet CGI-i.
    Svako ko je gledao film slozice se da je ideja filma odlicna. Serije su, manje vise, odgledali i oni koji su odgledali film, ali su same serije privukle ogromnu bazu ljudi.
    Pominjem jer ne vidim drugi razlog (a osim efekata, ni nachin), apsolutno ni jedan, zasto/kako bi se bilo koji film vrijedan spomena remejkovao, nako radi para! A posebno ne kultni filmovi, koji su dobri koliko nesto moze bit dobro, sa svim svojim imperfekcijama, (koje to i nisu ako cemo pravo, no to je druga pricha).

    Postoji jako malo rimejk filmova vrijednih paznje/blizu originala, radjenih od djela kojima je zaista trebalo svjeze krvi i koja su bila kao kakva dobra knjiga. A najbitnije, to su radili, poprije, istinski autori, motivisani dobrom prichom u kojoj su vidjeli nesto, a ne producenti da uzmu dinar.

    Ovih dana kad ne postoji autorsko, vec iskljuchivo money-grab producentsko rimejkovanje (Ben Hur, Robocop, Total Recall, Mummy.. sve zastidje do zastidja (ista stvar sa stancovanjem nastavaka, koji i nijesu nastavci vec jos jedna vrsta smrdljivog producentskog rimejka), koje se svodi na budzenje efekata, a sadrzaj u poredjenju sa originalom ili sam po sebi -nula nule, prizivat jos jednu 99% travestiju, -Ne razumijem..

    --

    Nece bit da je bas sve subjektivno, uostalom, a to bi se mogli sjetit, pa i ako neko ne voli nesto, -Ne mora svako prvo mjesto da bude svjetski rekord. A i ima raznih sportova, je li.
    Tako, Star Gate je u tim vodama jer je, vjerovatno s razlogom, spawnovao imitacije, epigone, serije, igre, itd. Neki drugi, zbog svoje specifichnosti nemaju taj aspekt, no to, nepotrebno je reci, ne znachi da nisu kultni, naprotiv.




    "The hunt for Red October"
    , opet, nazalost, aktuelan, no lijep, fun, epic, pa i pored crno bijele slike svijeta, preporuka.
    ><

  21. #18571
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Rijetko koji rimejk je uspio da nadmasi original True Grit je izuzetak koji jeste nadmasio original neki kao Italian Job, Oceans 13 i jos po neki su uspjeli da se primaknu originalu a ostali kao npr Konan, Thing,Fog, Napad na policijsku stanicu 13 i sl su bili teski promasaj
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #18572
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    a ostali kao npr Konan, Thing,Fog, Napad na policijsku stanicu 13 i sl su bili teski promasaj
    Meni se i dopala ideja da onaj maljugan bude Konan ali film kao film je golo smeće
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #18573
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Meni se i dopala ideja da onaj maljugan bude Konan ali film kao film je golo smeće
    Da ga je Dzejson Momoa mogao glumit u originalu vjerovatno bi bio bolji nego Arni jer pojavom vise izgleda kao Konan iz knjiga nego Svarceneger, ali sve zalud kad su napravili smece od filma bez atmosfere i epike
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  24. #18574
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    E to je tricky part i fora je, iako visinom (ostalim fizikalijama Arni je ispred. To su mi neki bilderi objasnjavali , Arnijeva ledja su benchmark), bolje odgovara, ne bi.
    To se ovih dana naziva X faktor, no zapravo je nesto mnogo "prizemnije" (sort of).

    Volio ga neko ili ne, ono sto Arnija odvaja od ostalih bildera, a eto ih na kilo, sto Arni nije (bio) jos samo jedan trokrilac, vec mnogo vise. -Harizma iznad svega, a onda stav i karakter. I sad se vidi kad je ostarao, jako bistro cheljade.
    Ili neko misli da je sluchajno napravio sve sto je napravio, pa pored zvek filmske karijere, bio i guverner Kalifornije. Dok neki naizgled mnogo "boljih predispozicija", ni nalik.

    Da ne dociram, samo probajte da zamislite nekog drugo umjesto njega u Terminatoru. Ono sto je Tarkovski hvalio u T1, atmosfera (a kudio glumu), je upravo dobrim dijelom zbog njega.
    Objasnjenje kako je to tako, jer je on sav "coskast" i lichi na mashinu, ne piju vodu. Uloga je uloga, iznesite je. A on je iznio svaka mu chast! Da li glumom, da li naprosto pojavom, potpuno svejedno.
    (A ako cemo pravo, pojava je uvijek autentichnija od glume, tu nema laganja, no jesi ili nisi. A gluma, to Daniel Day Lewis radi, ostali pokusavaju).
    ><

  25. #18575
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pominjem jer ne vidim drugi razlog (a osim efekata, ni nachin), apsolutno ni jedan, zasto/kako bi se bilo koji film vrijedan spomena remejkovao, nako radi para! A posebno ne kultni filmovi, koji su dobri koliko nesto moze bit dobro, sa svim svojim imperfekcijama, (koje to i nisu ako cemo pravo, no to je druga pricha).

    Postoji jako malo rimejk filmova vrijednih paznje/blizu originala, radjenih od djela kojima je zaista trebalo svjeze krvi i koja su bila kao kakva dobra knjiga. A najbitnije, to su radili, poprije, istinski autori, motivisani dobrom prichom u kojoj su vidjeli nesto, a ne producenti da uzmu dinar.

    Ovih dana kad ne postoji autorsko, vec iskljuchivo money-grab producentsko rimejkovanje (Ben Hur, Robocop, Total Recall, Mummy.. sve zastidje do zastidja (ista stvar sa stancovanjem nastavaka, koji i nijesu nastavci vec jos jedna vrsta smrdljivog producentskog rimejka), koje se svodi na budzenje efekata, a sadrzaj u poredjenju sa originalom ili sam po sebi -nula nule, prizivat jos jednu 99% travestiju, -Ne razumijem..
    U stvari... Od Starship Troopers-a moze da se napravi ozbiljan horor/akcija u rangu Alien-a ili Aliens-a, cak vise u stilu Aliens-a. Da ima materijala - ima, dovoljno i za seriju ne za film. Upravo iz tog razloga sam spomenuo i coeka iz Enemy-a i nastavka Blade Runner-a. Covjek lagano postaje reper za domen naucne fantastike. Takvom liku treba dati sansu da od odlicne ideje napravi nesto sto ce ostaviit utisak. Stargate je zabavan film, ali je mogao da bude daleko vise od toga.

    I jedan kul citat iz Swordfish-a, u skladu sa diskusijom. "they didn't push the envelope"

    You know what the problem with Hollywood is? They make shit. Unbelievable, unremarkable shit. Now I'm not some grungy wannabe filmmaker that's searching for existentialism through a haze of bong smoke or something. No, it's easy to pick apart bad acting, short-sighted directing, and a purely moronic stringing together of words that many of the studios term as "prose". No, I'm talking about the lack of realism. Realism; not a pervasive element in today's modern American cinematic vision. Take Dog Day Afternoon, for example. Arguably Pacino's best work, short of Scarface and Godfather Part 1, of course. Masterpiece of directing, easily Lumet's best. The cinematography, the acting, the screenplay, all top-notch. But... they didn't push the envelope. Now what if in Dog Day, Sonny wanted to get away with it, REALLY wanted to get away with it? What if - now here's the tricky part - what if he started killing hostages right away? No mercy, no quarter. "Meet our demands or the pretty blonde in the bellbottoms gets it the back of the head." Bam, splat! What, still no bus? Come on! How many innocent victims splattered across a window would it take to have the city reverse its policy on hostage situations? And this is 1976; there's no CNN, there's no CNBC, there's no internet! Now fast forward to today, present time, same situation. How quickly would the modern media make a frenzy over this? In a matter of hours, it'd be biggest story from Boston to Budapest! Ten hostages die, twenty, thirty; bam bam, right after another, all caught in high-def, computer-enhanced, color corrected. You can practically taste the brain matter. All for what? A bus, a plane? A couple of million dollars that's federally insured? I don't think so. Just a thought. I mean, it's not within the realm of conventional cinema... but what if?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 743 of 853 FirstFirst ... 243643693733739740741742743744745746747753793843 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4701
    Last Post: Yesterday, 05:56
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 03:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 11:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •