Page 639 of 853 FirstFirst ... 139539589629635636637638639640641642643649689739 ... LastLast
Results 15,951 to 15,975 of 21316

Thread: Predlozi...

  1. #15951
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Odgledao The Man from Earth posto vidim da su ga preporucivali i stvarno ne vidim cemu toliko odusevljenje tim filmom? Ideja zanimljiva, mada vec vidjena ali posto ju je napisao Jerome Bixby koji je napisao epizodu za Star Trek sa slicnom tematikom jos iz 69e onda ne mogu reci da je kopiranje tudje ideje mada je jos 1960 bila emitovana epizoda The Twilight Zone sa tom tematikom. Sve u svemu vec vidjeno. Ali nije to problem koliko to sto su zanimljivu ideju sa velikim potencijalom najvecim delom usmerili ka tome da je ideja hriscanstva potekla iz budizma a lik koji predstavlja hriscane u tom filmu je mrzovoljna baba. Tako da mi je ta pristrasnost dosta zasmetala iako nisam hriscanin niti vernik uopste, ali ako su vec hteli da promovisu ateizam mogli su da ga urade kao dokumentarac. I u Zeitgeist-u povezuju hriscanstvo sa ranijim religijama a sve njih sa astronomijom. Drugo, film je jako pretenciozan, pokusava da se nametne gledaocima kao da je popio svu pamet sveta, u debati oko toga da li je John Oldman 14.000 godina star kromanjonac ucestvuju akademici iz raznih oblasti a svi istovremeno pripadnici neke rase, vere, nacije uz neizbezno stereotipisanje. Likovi su previse drveni, nimalo dopadljivi, povremeno provrte neke filozofske citate i strucnu terminologiju ali to nije pristup sa kojim se snima film i posle prikazuje uglavnom obicnim ljudima, van te price. Zasto se 12 Angry Men uglavnom uvek prvi navodi kao primer tih minimalistickih filmova koji su smesteni u mali prostor i vrte iskljucivo oko dijaloga? Zato sto se radilo o OBICNIM LJUDIMA, sa kojima su obicni ljudi koji gledaju filmove mogli da se poistovete a ne sa ekspertima iz te i te oblasti. Naravno o manama da neko 14000 godina prezivi sve moguce i nemoguce uslove, bude u kontaktu sa istorijskim licnostima, cak i inspirise nastanak najmasovnije religije na svetu da ne pisem dalje.
    Last edited by Severnjak; 25-12-15 at 18:16.

  2. #15952
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Nexus moram ti nesto reci pa ti shvati kako zelis: bespotrebno ubacivanje engleskih rijeci u recenice je nevjerovatno iritanto.

  3. #15953
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Nexus moram ti nesto reci pa ti shvati kako zelis: bespotrebno ubacivanje engleskih rijeci u recenice je nevjerovatno iritanto.
    A šta ako ti je Engleski maternji ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #15954
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Nexus, taj detalj oko imena, iskreno, nije mi uopšte zapao za oko na način da me nervira.
    Nisam previše, opet iskren da ti budem, tražio dlaku u jajetu. Vjerujem da se moj pristup filmu razlikuje od tvog.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #15955
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Nexus moram ti nesto reci pa ti shvati kako zelis: bespotrebno ubacivanje engleskih rijeci u recenice je nevjerovatno iritanto.
    Ah, izvinjenje, mozda sam pretjerao, ali moras gledati kontekst, radi se o ironichno parodijskom segmentu. (Sa jakim uticajem Eddie Izzarda ).

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nexus, taj detalj oko imena, iskreno, nije mi uopšte zapao za oko na način da me nervira.
    Nisam previše, opet iskren da ti budem, tražio dlaku u jajetu. Vjerujem da se moj pristup filmu razlikuje od tvog.
    Ha, to nije bilo moje trazenje, zaparalo mi je uho do krvi, a zaista nijesam trazio mane (makar ne tu svakako). To navedoh to kao indikaciju nechega.

    Nego, sto se filma tiche, iako se evidentno radi o nechemu sto je pravljeno za uzrast od 10-12 godina (Dizni), sa podilazenjem starim fanovima, (kao meni npr), te ne bi trebalo trositi puno rijechi oko tog, no od duga dana, a i da pokazem kako se ne radi o cjepidlachenju, evo par kardinalnih stvari:

    -Proslo je koliko godina od kad su pobunjenici (zasto se ovi sad zovu pobunjenici, to nikome nije jasno, sad su strana u sukobu valjda) raskantali imperiju, 40ak, jel tako? Za to vrijeme, oruzje, topovi na razarachu (i to su ih ostavili Lucasovog dizajna iz 70tih, ugh), sam razarach, lovci imperijini, x-wingovi, oprema s-troopera, sve je ostalo isto, jel? (Bravo JJ, bravo Dizni). Chak se nije naslo za shodno, da se redizajniraju uniforme imperijine, koje su davnih 70tih uradjene, sa ochiglednom aluzijom na nacistichke.

    -Ako je ista fundamentalno za ovakav film, to je da negativac bude zvek! Jer valjanost junaka i priche uopste, direktno zavisi od snage/velichine opasnosti pred njima. SW bukvalno ne postoji, tj. nikad ne bi postajao, da ne bi Vejdera. So nekakvo "obecanje boljeg sjutra", da ce mali retko postat velika faca u onom sto slijedi, je..
    (Ovdje se nedostatak negativca pokusao nadoknaditi napuhavanjem zvijezde smrti, lol, sto je bas dobra ideja, bravo JJ).

    -Momenat kad se (opet evidentno za klince), graficki predstavi koliko je sad ova, nazovimo je "solarni sistem smrti", veca od nekadashnje "zvijezde smrti", samim tim ubitachnija, jasno je koliko sad ovi novi pobunjenici imaju veci, tezi zadatak pred sobom. (hahahaha).
    "Dijalog" koji je uslijedio, kako da se napane, bi trebalo da stavit u encklopediju kao primjer kako ljudi razgovaraju/razmatraju nesto, kad to treba 10godishnjak, ne narochito bistar, da razumije.

    -Da ne pominjem kako se do najkritichnijih tachaka sistema dolazi tako sto se eliminise cijelih 1.5 s-troopera i voila tu smo, -samo bubmu metni, sve gotovo.

    -Specijalan detalj, meni makar, rofl, -U vise navrata, brod novog wonna be Vejdera sa svojom pratnjom lichi na ogromnog slijepog misa (drakulu u toj formi) i njegovo jato , ko se sjeca parodije Mela Bruksa na Drakulu, sa pokojnim Nilsenom, zna o chemu pricham . Svaki put kad bi se to ukazalo, bilo da zloslutno dolazi ili odlazi, haha, umro bih od smijeha.

    Ima jos koliko volis, nego mi dosadno kucat.

    A i ocu nesto drugo da kazem,

    -Nemam problema sa nechim sto se struchno naziva "suspenzija nevjerice" (suspension of disbelief), a to je ono sto je potrebno kad se gleda/chita, na bilo koji nachin dolazi u dodir sa fikcijom. Uvijek sam volio fikciju u svakom obliku. Ali da bi se ostalo u stanju "svjesnog sanjanja", sadrzaj koji se nudi mora da zadovolji neke osnovne kriterijume, tj da bude dovoljno valjan, npr. (Edge Of Tomorrow), a ne da moram da gasim 90% mozga, da bih ostao ziv.
    Last edited by NexusVI; 25-12-15 at 20:11.
    ><

  6. #15956
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    LOLOLO. Kakav si ti lik. (nije maliciozno samo da znaš)

    Slažem se (opet) da su baš loše opisali trenutno stanje u galaksiji, malo na početku filma jesu ali to nije to.

    Tri glavne snage su tu: Nova Republika sa sve Senatom (nastala nakon poraza Lorda Vejdera), Red nastao od slomljenih snaga Imperije i Pobunjenici (kao više privatna vojska Lejlina) koja balansira između prve dvije. Ovo sam tek posle solidnog istraživanja po netu uklopio u neku opštu sliku. Ovo su neke opšte informacije o filmu. Da li će ovo dublje objasniti u nastavcima? Možda.
    Realno, što se tiče 30 god. koliko su imali vremena da se reorganizuju (Red) dizajn njihovih stormtrooper-a je solidan, naravno razlika postoji, koliko god za tebe bila minimalna lel.
    Onaj Renov lovac postoji i u prva 3 filma, opet modifikovano minimalno.
    SPOJLERI (oni koji nisu još pogledali film)

    Znači opet imamo Imperiju/Red koji hoće da unište galaksiju, na drugoj strani slobodnu Novu Republiku koja je u tijesnoj sprezi sa pobunjenicima. Planeta razarač mi se jako svidjela, to moram da priznam. A ovaj put su uništili glavnu planetu Nove Republike na kojoj se mnogo toga desilo u filmovima 1,2 i 3. A ovaj mali Kylo je još uvijek na pripravničkom, za pristojnog Lorda, deda Vejdera lololo.

    Iskuliraj bre, nije sve tako crno.


    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #15957
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    The Hateful Eight



    Ne znam ni sta bi rekao za ovaj, niti mi se nesto svideo niti mi je bio los. Na neki nacin mi je kao nastavak Djanga, smesten u to vreme, u sredistu paznje crni lik koji se sa svih strana suocava sa rasizmom, rec "nigger" Tarantinov proveren fetis se ponovila bar 100 puta... Radnja jeste drzala paznju, vuce te da vidis kako ce se zavrsiti mada ni tu na kraju nije bilo previse iznenadjenja. Tako da na kraju ne znam ni kako bi ga ocenio, nije mi bio dosadan ali su smorili sa rasizmom, drzao je paznju ali nije da me je nesto odusevio. Nema smisla da kazem da li ga preporucujem ili ne jer ce se gledati samo zato sto je Tarantino. Problem mi je sto niko od likova nije dopadljiv, mozda mi i najvise bio Goggins jer sam ga vec gledao u The Shield i Justified, opet mu uvalili ulogu rasiste koji dozivi promenu. L Jacksonu opet uloga badass crnca ali koji je istovremen mudar i pronicljiv sto mu dodje mesavina njegovih dotadasnjih uloga, prvo su ga samo birali za te neke zajebane crnce pa mu onda davali uloge sa malo vecom dubinom. Cini mi se da je bilo i aluzija na ranije Tarantinove filmove

    SPOJLERI



    U chapter 5 kada njih cetvoro udju u onu kucu i kasnije skoro sve pobiju odma me podsetilo na Massacre at Two Pines (Kill Bill)
    Chaning Tatum kako se krije u podrumu me podsetilo na onog sto se krio u kupatilu u Pulp Fiction
    Jeste da nije bilo Mexican standoff drzanja na nisanu ali kada im svima padnu maske definitivno se osetio Reservoir Dogs
    Lovci na ucene, crnac koji ima zelju za ubijanjem belaca sve to zacinjeno sa ogromnom upotrebom reci "nigger", sve vec vidjeno u vec pomenutom Djangu
    Taman vala, niti za preporuku, niti za izbjegavanje. Sad ga odgledah. Kao ljubitelj Morikonea, i tu ostah razočaran, jer ni soundtrack nije nešto posebno...
    Početak me neviđeno smorio, udavili su sa dosadnim dijalozima...
    Edit: Kad smo kod toga, ko na koga liči, mene je Tim Rot neviđeno podsjetio na Kristofa Woltza, po priči i gestikulaciji u Djangu. Ispravite me ako griješim...
    Last edited by donni_brasko; 25-12-15 at 23:08.
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  8. #15958
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,579
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    1,741
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    valja li ovaj revenant,neko ga preporuci skoro?krenuh da ga gledam,pa sto bude

  9. #15959
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Čekam kvalitetne snimke za The Revenant i Hateful 8. Mislim da je grijeh gledati ih u nekom screener formatu isl.

  10. #15960
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,625
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    222 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    valja li ovaj revenant,neko ga preporuci skoro?krenuh da ga gledam,pa sto bude
    Je li izasa to dobar prevod?

  11. #15961
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Čekam kvalitetne snimke za The Revenant i Hateful 8. Mislim da je grijeh gledati ih u nekom screener formatu isl.
    A da se strpiš pa sa merakom u bioskopu?

    Mada generalno mislim, da će na Akademiji ovaj sa Dikapriom i Hardijem bolje proći od osmice.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #15962
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    87
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Izaslo je u zadnjih 2-3 dana desetak filmova sa dobrim snimkom...nije blu rey,ali zadovoljava. Nocas se odlucih za Sicairo . Dobra prica, o meksickim narko kartelima i americkim akcijama protiv njih. Nije lose sve u svemu mada ima par "americkih scena" ako se to zanemari dobar film.

  13. #15963
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Madrid
    Posts
    203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može li neka preporuka za neki dobri film na temu špijunaže u vrijeme Hladnog rata? I neki dokumentarac o WW2? Bih to gledao za ove praznike.
    żPlata o Plomo?

  14. #15964
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Na Popcorn.rs je super snimak Tarantinovog, tamo sam ga i odgledao...
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  15. #15965
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by parisien View Post
    Može li neka preporuka za neki dobri film na temu špijunaže u vrijeme Hladnog rata? I neki dokumentarac o WW2? Bih to gledao za ove praznike.
    Tinker Tailor Soldier Spy i The Company(mini serija meni mnogo bolja) http://www.imdb.com/title/tt0488352/.

    Ovo mi je zasad malo na pamet tj u ove kasne sate
    Podgorica Podgoricanima!

  16. #15966
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    He Never Died
    Zapanjen sam da glavna ličnost nije više iskorišćena u kinematografiji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #15967
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by parisien View Post
    Može li neka preporuka za neki dobri film na temu špijunaže u vrijeme Hladnog rata? I neki dokumentarac o WW2? Bih to gledao za ove praznike.
    Ako ti nije vrijeme problem, probaj seriju The Americans.Slicna tematika i po meni dosta potcjenjena serija.Ne mogu se filma nekog sjetiti u trenutku

    http://www.imdb.com/title/tt2149175/?ref_=nv_sr_2

  18. #15968
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by parisien View Post
    Može li neka preporuka za neki dobri film na temu špijunaže u vrijeme Hladnog rata? I neki dokumentarac o WW2? Bih to gledao za ove praznike.
    Igrani, sareno prilichno:

    North by Northwest (1959)
    Three Days of the Condor (1975)
    Body of Lies (2008 )
    The Fourth Protocol (1987)
    Funeral in Berlin (1966)
    The Fourth War (1990)
    The Lives of Others

    Dokumentarni:

    Apocalypse: The Second World War (2009)
    Francuski, sjajan, "Apocalypse - La 2čme guerre mondiale" (original title)
    The World at War (1973) , vjerovatno najchuveniji, za mnoge bez premca

    Edit:
    Ah, jes da nije bas spijunski, mada ima elemenata, ne stavit ga je grijeh:

    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
    Last edited by NexusVI; 26-12-15 at 12:52.
    ><

  19. #15969
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    BAR
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na torrentima se pojavio novi Bond sa dobrom slikom i zvukom jutros sam ga odgledao, dobar pravi bondovski film.

  20. #15970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    A da se strpiš pa sa merakom u bioskopu?

    Mada generalno mislim, da će na Akademiji ovaj sa Dikapriom i Hardijem bolje proći od osmice.
    Nije mi merak gledat filmove u ovom našem cineplexx-u.

  21. #15971
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Odlican je ovaj snimak The Revenant sto je izasao.Odlican je I film mada kapiram da ce bit hipstera kojima nije po volji kao ni SW.Treba se dobro iskenjat po filmu prije nego izadje I pisat kako je veliko smece I onda ce I hipsteri bit zadovoljni jer je kul biti drugaciji.

  22. #15972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ovaj dvd screener vam je odličan snimak? U najbolju ruku pristojan..

  23. #15973
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goran5maj View Post
    na torrentima se pojavio novi Bond sa dobrom slikom i zvukom jutros sam ga odgledao, dobar pravi bondovski film.
    Daj link u pm, jer ja skinuh neki sa dobrom slikom, ali bez tona na polovini filma...
    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  24. #15974
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ima ovaj etrg dvdscr, ako je čemu?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #15975
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li mi ko objasnit okle ovakvi snimci a filmovi juce poceli po bioskopa? svakako snimci koje cu brisat ali su za gledanje na neke manje ekrane odlicni. znaci imamo d revenant, ovaj tarantinov i eo citam bonda mada je on prije ovih poceo.
    1993-2020

Page 639 of 853 FirstFirst ... 139539589629635636637638639640641642643649689739 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4704
    Last Post: Today, 11:39
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 03:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 11:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •