Page 829 of 852 FirstFirst ... 329729779819825826827828829830831832833839 ... LastLast
Results 20,701 to 20,725 of 21300

Thread: Predlozi...

  1. #20701
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Mislio sam da je Nolanov Inception zavrnuto ubistvo od filma a onda sam odgledao Tenet još mi se vrti u glavi i pokušavam da povatam šta se dešava zavrnut, uvrnut film ne znam jel dobar ili nije, moram puštiti da se slegne dako skontam.
    Jel to iskočio po torentaH? webrip?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #20702
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Je li ovo baš ono boleština da znam da li da gledam?
    Pa, sad... zavisi šta je kome boleština

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #20703
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Jel to iskočio po torentaH? webrip?
    A jeste, nego nije za nikakvu preporuku, bačeno vrijeme

  4. #20704
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Top comment na imdb kaže "moram ga pogledati opet, ako stvari budu imale smisla onda 9/10, a ako ne onda 6/10". Mene trailer uopšte nije privukao, ali ću ga sigurno pogledati neđe kad budem imao vremena.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #20705
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dobar je Tenet, ali se mora pazljivo pratiti radnja. Ima neki rip od preko 10gb, dobar je snimak

    Sent from my phone

  6. #20706
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Široke narodne mase uglavnom odma potrče da nagrade ocjenom svaki film posle kog izađu konfuzni, i koga ne skapiraju uopšte...
    Film je njesra teško

  7. The Following 2 Users Say Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  8. #20707
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Naprotiv, film je dobar. Nije Nolanov najbolji ali je dobar i vrijedi ga pogledati. Zanimljiva priča. Nije konfuzan koliko se predstavlja da jeste.
    Moja zamjerka je glavna uloga. Da je odabrao boljeg glumca sigurno bi film bio još bolji.

  9. #20708
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Unpopular opinion, Nolan je precijenjen.

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  11. #20709
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Naprotiv, film je dobar. Nije Nolanov najbolji ali je dobar i vrijedi ga pogledati. Zanimljiva priča. Nije konfuzan koliko se predstavlja da jeste.
    Moja zamjerka je glavna uloga. Da je odabrao boljeg glumca sigurno bi film bio još bolji.
    Inception je prelagan za ispratit radnju i sve je na kraju jasno, ovaj je konfuzniji od Inceptiona dosta.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-11-20 at 16:19.

  12. #20710
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ja cu tog coeka da ispostujem svaki put kad snimi novi film ali je realno peakovao sa Mementom, Dunkirk je bio korak u pravom smjeru ali on se opet izgleda vraca na ove mindfuck filmove koji to ustvari nisu.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  13. The Following User Says Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  14. #20711
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    846
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Nolan je precijenjen. Ali baš. Mada nike toliko, koliko mu film "pokake",robovanja i prilagođavanja "svetskim trendovima" i floskule "this is popular, and u must do", sto mu traze produkcije 100%. Ovaj film je zivo ******, i miljama daleko od npr. mementa, ali promašaj sa odabirom glavne uloge, pa brate ima i drugih crnaca za tu ulogu
    Zato je bar meni likovi poput dzarmusa i "nezavisnijih" i dalje nedodirljivi za pojedine reklama i "must watch" filmova.

    Sad sam npr prije neku nedelju odgledao film "under the silver lake" koji mi je u neku ruku mnogo bolje legao nego ovaj i to za klasu. Barem meni.


    Poslato je nadam se

  15. #20712
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Naprotiv, film je dobar. Nije Nolanov najbolji ali je dobar i vrijedi ga pogledati. Zanimljiva priča. Nije konfuzan koliko se predstavlja da jeste.
    Moja zamjerka je glavna uloga. Da je odabrao boljeg glumca sigurno bi film bio još bolji.
    Konfuzan je ako ga gledas u bioskop bez titlova. To se meni desilo. Katastrofa. Sad cu kad izadje dobar snimak fino sa titlovima kao covjek
    Sate sate sate

  16. #20713
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ja cu tog coeka da ispostujem svaki put kad snimi novi film ali je realno peakovao sa Mementom, Dunkirk je bio korak u pravom smjeru ali on se opet izgleda vraca na ove mindfuck filmove koji to ustvari nisu.
    Dodao bih Interstellar ipak u taj peak..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #20714
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Meni Nolan odgovara. Uvijek se poigrava sa vremenom. Što se kaže: I'm a sucker for that kind of stuff. Uvijek ga ispoštujem, i do sad me ni jedan njegov film nije smorio.
    I uvijek ih mogu pogledat ponovo.

  18. #20715
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    78
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Tenet...prosjecna holivudska spijunska akcija/triler, potpuno nepotrebno zakomplikovana sa onom tehnologijom inverzije vremena...nije da ti je do kraja jasno kako bas funkcionise tehnologija, nije ti jasno sto se desava u vecini scena (mozda nekom one scene izgledaju kao vizuelni spektakl, ali na mene ostavljaju jedan totalno "meh" utisak, pogotovo zavrsna scena gdje pojma nemas ko je dio kojeg tima, ko pije a ko placa), ali i da potpuno kapiras, opet ne bi cinilo film nista boljim.

  19. The Following User Says Thank You to Screaming Lord For This Useful Post:


  20. #20716
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Tenet je zapravo imao brutalan koncept, povratak u prošlost/izmjena budućnosti i slični paradoksi ali ne mogu se oteti utisku da je to sve prosječno prenijeto u formi filma.. Moram se složiti da je ovo prosječan film kojem čak ni kraj nije toliko mindfuck štobise reklo, samo malo pažnje treba za prvu polovinu filma, ostalo dolazi na svoje.. Mogu nabrojati makar 3 filma koji nemaju ni petnesti dio produkcije Teneta a toliko su mindfuck da je potrebno makar 3 dana da se slegne utisak posle gledanja istog (kome su fetiš takvi filmovi, naravno)..
    Film jeste gledljiv ali ne bih imao prevelika očekivanja.

    Iskreno me začudilo da je Nolan ovoliko podbacio u smislu na šta nas je navikao u svojim predhodnim filmovima. Možda mu ovo bude reset za neke bolje buduće projekte.
    Last edited by Zedd; 01-12-20 at 19:09.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #20717
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,555
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    322
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Pa sto ih ne nabroja

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #20718
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Pa sto ih ne nabroja

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Source code, Predestination, Edge of tomorrow, Primer, Looper i kao neka zabavnija varijanta Groundhog day..

    I naravno Donnie Darko i Butterfly effect (jedinica).
    Last edited by Zedd; 01-12-20 at 19:38.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #20719
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,555
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    322
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Source code, Predestination, Edge of tomorrow, Primer, Looper i kao neka zabavnija varijanta Groundhog day..
    Gledah sve bogomi (edit isto). Mada ovaj Primer sam gledao ovo ljeto umoran posle posla, pa mi i nije najbolje legao, cak ono bas se smorio. Moracu ga opet nedje pogledati na miru.

    A Tenet je ok film, daleko od najboljevog Nolana, mada cu i ja Nolana vazda ispostovat sto neko pomenu vec. Mada prije filma nesto pricam sa drugom kako su smor sve ove nove akcije i nema sanse da bih to gledao i nesto na pola Teneta razmisljam, e ovo je tipa dobra akcija, samo da ne znas da je Nolan rezirao jer ocekujes nesto vise.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by efamouspg; 01-12-20 at 19:45.

  24. #20720
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,927
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    gledao sam u bioskop Tenet cim je izasao i sad neki dan ponovo doma...borba zadnja mi je totalna konfuzija, i mislim da ce ostati tako do kraja vremena sto se mene tice posto ga vise sigurno necu gledati...
    ostalo sam pohvatao sve... generalno je film previse konfuzan... ima izjava glavnog glumca koji ni nakon citanja scenarija i igranja u samom filmu nije skroz nacisto

  25. #20721
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Gledah sve bogomi (edit isto). Mada ovaj Primer sam gledao ovo ljeto umoran posle posla, pa mi i nije najbolje legao, cak ono bas se smorio. Moracu ga opet nedje pogledati na miru.

    A Tenet je ok film, daleko od najboljevog Nolana, mada cu i ja Nolana vazda ispostovat sto neko pomenu vec. Mada prije filma nesto pricam sa drugom kako su smor sve ove nove akcije i nema sanse da bih to gledao i nesto na pola Teneta razmisljam, e ovo je tipa dobra akcija, samo da ne znas da je Nolan rezirao jer ocekujes nesto vise.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa to, kao akcija je dobar film ali u njegovom slučaju veliko ali - Nolan.

    Mada, odavno lošija godina ako gledamo filmske naslove, užasna zapravo.. A imam utisak da će ovu sledeću zatrpati sa po jednim blokbasterom na svaka tri dana

    Da kažem da čekam taj Snajderov kut i Dinu, ostalo whatever..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #20722
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Uglavnom mi se nije dopao Tenet iz vise razloga. Prvi i najocitiji sto je previse nepotrebno zakomplikovan, svi ti vremenski paradoks twistovi su vec vidjeni i samim tim nisu ostavili bas nikakav efekat iznenadjenja a od scena u kojima se sve izvrce unazad u drugoj polovina filma sam vec bio i odustao da pohvatam ko se sve gde tacno krece i ko u koga puca. Uopste, svo to izvrtanje scena mi je bilo jako iritantno za gledanje, srecom pa to nece zaziveti kao neki novi trend. Likovi su mi takodje bili skroz neinteresantni i bas ni sa jednim nisam mogao da se povezem da me zanima sta ce im se desiti. John David Washington mi je pogresan za ovu ulogu ali ne zato sto je crnac nego sto je njegova uloga zahtevala nekoga sa mnogo vise harizme a iskreno i njegova visina mi je jako odvracala paznju i cak delovala komicno u nekim scenama, narocito pored prilicno visoke Elizabeth Debicki za koju smatram da je trebala imati vise scena sa sinom kako bi gledaoci mogli da uvide emocionalnu povezanost i saosecaju sa njom. Koliko mi se cini, sa njim je razmenila samo par reci u celom filmu u jednoj kratkoj i nebitnoj sceni. Njen muz kao glavni negativac mi takodje nije ostavio neki utisak i uglavnom se ponasao kao tipican cartoonish zlikovac skoro citav film, tek je pred sam kraj njegovom liku dodato malo dubine mada mi je i taj poslednji okrsaj izmedju njih dvoje bio totalno mlak i neimpresivan. Film kao film je svakako jako kvalitetno odradjen, uz malu upotrebu CGI-a, ali kao film u smislu "prica koja treba da te zainteresuje i ostavi ti jak utisak" mi je podbacio, ali je ovo samo licno misljenje jer sam se nagledao mnogo vise filmova od prosecnog gledaoca. Inace, nije mi tolika mudrost snimiti mindfuck filmove kada imas dovoljno sredstava i vremena, Nolan je ideju za Tenet imao 20 godina a na scenariju je radio 6 godina tako da je imao dovoljno vremena da ga zakomplikuje kako je hteo ali je ocito zaboravio da filmove ne gledaju oni koji imaju godine da razmisljaju o fiktivnim idejama, narocito jos sto je 2 i po sata dug pa samim tim i koncentracija vec poprilicno opada narocito pred taj glavni rasplet.
    Last edited by Severnjak; 03-12-20 at 13:08.

  27. #20723
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    narocito jos sto je 2 i po sata dug pa samim tim i koncentracija vec poprilicno opada narocito pred taj glavni rasplet.
    Nemoj ovo da shvatiš lično, ali je ovo jako nezahvalan kriterijum za “ocjenjivanje” filma. Kod dosta ljudi u poslednje vrijeme slušam ovaj komentar vezan za dužinu filma i uvijek ima negativnu konotaciju. Kapiram da je sve posledica društva i brzog načina života i milion drugih svakodnevnih stvari koje su dovele do toga da čovjek kao jedinka nije u stanju da održi koncentraciju na duži period, ali film je kao i druge stvari umjetničko djelo, makar je to inicijalna ideja. “Apocalypse Now” traje 3:35h, “Once upon a Time in America” 3:50h, poslednji Skorsezeovi filmovi svi prelaze 3 sata. Vagnerova opera “Prsten Nibelunga” traje 18 sati pa im niko ne umanjuje kvalitet zbog toga. Nevjerovatno mi je da ljudi danas (a čuo sam stvarno previše primjera) nisu u stanju da odgledaju film preko 2 sata trajanja i da se filmovi gledaju uz provjeravanje telefona na svakih 15-20 minuta. Film sjedneš i gledaš jer te nešto interesuje, tema, ideja, priča, sam proces snimanja, a ne zato što imaš malo vremena da ubiješ izmedju drugih “bitnijih” radnji.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to IvanR For This Useful Post:


  29. #20724
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Preporuka za jednostavan a dobar film - https://m.imdb.com/title/tt0756683/

  30. #20725
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    78
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Donekle bih se slozio, ali uglavnom i ne bih. Od svakog filma koji traje 2+ sata uvijek ocekujem i trazim nesto vise, jer mora da opravda toliku duzinu trajanja i da opravda moje dragocjeno vrijeme koje sam proveo gledajuci ga
    Jedan primjer - Midsommar koji traje 2 i po sata i koji me zainteresovao i drzao prilicno vezanim za ekran, realno kvalitetno odradjen film sa drugacijom pricom, radnjom i settingom od vecine danasnjih horora, sve dok nije doslo do traljavog, zbrzanog raspleta i nedorecenog "kraja" dje scenarista kao da je rekao "evo ga kraj radnog vremena, zavrsavaj ovo, ajmo doma". Zbog te neizvjesnosti od 2+ sata i zbrzanog traljavog kraja sam mu prvi ja dao losu ocjenu, losiju nego sto realno zasluzuje (ocjena mu je prilicno prenapuvana pa mora da postoji neki balans jel'te), jer po mom misljenju nije zasluzio vrijeme koje sam proveo na njega, pa mi je samim tim nekako ostavio losiji utisak nego npr. neki film od sat i po sa bezveznim krajem, jer je logicno da sam vise ogorcen sto sam pogledao bezvezni film od 2 i po sata nego bezvezni film od sat i po. Jbg, sto smo stariji, sve je manje vremena za bacanje i, makar ja, uvijek dobro razmislim prije nego se odlucim da upalim da gledam neki film od preko 2 sata, sto zbog trenutnog raspolozenja za odredjenu tematiku, sto zbog trenutne koncentracije, sto zbog vremena sa kojim raspolezem naravno. Inace nemam nikakav problem sa gledanjem telefona i skrolovanjem u prazno dok gledam film, cak sam zestoki protivnik toga i smatram da film kad se gleda, treba da se gleda, ne zato jer ce neko propustiti nesto bitno ako pogleda na telefon, vec nije isti dozivljaj i efekat filma kad ga pratis u kontinuitetu i kad ga stalno "sjeckas" sa ovim kretenskim robotskim radnjama karakteristicnim za 21. vijek. Naravno, to se ne moze reci za vecinu holivudskih filmova za koje po trejleru odmah znas sto ce da se desi i kako ce film da se zavrsi.

Page 829 of 852 FirstFirst ... 329729779819825826827828829830831832833839 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4695
    Last Post: 29-02-24, 19:03
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 04:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 12:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 21:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •