Page 765 of 853 FirstFirst ... 265665715755761762763764765766767768769775815 ... LastLast
Results 19,101 to 19,125 of 21315

Thread: Predlozi...

  1. #19101
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Auh, moram da se ubacim ovdje. Veliki sam fan originala i ne bih ni na koji nacin ovaj "nastavak" poredio sa prvim dijelom...potpuno druga klasa filma, u audio, vizuelnom, i svakom drugom smislu. Momak je pitao valja li da se izgubi 3 sata i mislim da se dobro izrazio. Taman da se izgube u pravom smislu te rijeci. Pogledao sam ga jednom u bioskopu i tesko da cu vise ikad. Prvom cu se uvijek rado vratiti.
    Naravno da je bolji original, kad sam rekao da je 2049 slican nisam mislio kvalitetom vec slican tip filma. I sve da je 2049 bolji film u svakom segmentu(a nije) original ima Vangelisov score i Rutgera Hauera zbog kojih ce ostati nenadjebiv.
    I pored svega toga meni je 2049 jako dobar, jedan od boljih filmova prosle godine.

  2. #19102
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Solidan je Blade Runner 2049, trudili su se da vizuelno docaraju Blade Runner, mnogo referenci na original. Prije gledanja Gosling mi je bio totalni fail za projekat, ali ok je sve u svemu.
    Nazalost, brzo ce se zaboravit. Soundtrack kao i da nije postojao.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #19103
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    A vala ono zujanje, ili kako bih to nazvao, je bas fail u filmu.

    Ko ocekuje pucacinu i efekte ne treba da ga gleda. Meni je BR2049 i vise nego ok film.

    Razmisljam se da odgledam i onu animu sto je izasla kao izmedju ova dva filma (2029 bjese li ili tako nesto)

    Odgledah sinoc The founder, svakako za preporuku.


    Jel cemu ovaj Molly's game?

    Mislim se izmedju njega The darkest hour i Three billbords outside...... za nocas da odgledam






    Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  4. #19104
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,352
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    2,187
    Thanked in
    1,656 Posts

    Default

    Cara oculta
    Meni se svidio.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  5. #19105
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post



    Mislim se izmedju njega The darkest hour i Three billbords outside...... za nocas da odgledam


    Sent from my SM-J320F using Tapatalk
    Tri bilborda doobar

  6. #19106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default



    Taeksi Woonjunsa / A Taxi Driver

    http://www.imdb.com/title/tt6878038/
    \\
    OFL•GIC

  7. #19107
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    http://www.imdb.com/title/tt5052448/ get out, dobar horor/misterija
    Sate sate sate

  8. #19108
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Evo 7 komada.

    -----------------------------------------------------

    El ciudadano ilustre AKA The Distinguished Citizen (2016)

    http://www.imdb.com/title/tt4562518/



    Režija: Gastón Duprat & Mariano Cohn

    Vidio sam da ga je juče DzekOfAllTrades predložio, ali moram samo još jednom pohvaliti argentinsku kinematografiju koja me iznova oduševljava. U ovom filmu valja istaći fantastičnu glumu Oscara Martíneza. Njega sam gledao u El nido vacío (takođe igra pisca) i čuvenom Relatos salvajes, no ova uloga je mnogo zahtjevnija i odavno me neki glumac nije tako oduševio. Naravno, sâm film je veoma dobar.
    -----------------------------------------------------

    Kraftidioten AKA In Order of Disappearance (2014)

    http://www.imdb.com/title/tt2675914/?ref_=nv_sr_1



    Režija: Hans Petter Moland

    Prije nekoliko godina je na ovom topicu predložen onako između redova, ali je u suštini prošao ispod radara. U jednoj recenziji sam pročitao sjajnu stvar sa kojom se apsolutno slažem, a to je da je film kombinacija braće Coen, Tarantina i braće McDonagh. Pa ko voli tu vrstu filmova, neka pogleda i ovaj, jer teško da će se razočarati. Glumačka ekipa obuhvata i nekoliko glumaca sa naših prostora što može biti dodatno interesantno.
    -----------------------------------------------------

    DeUsynlige AKA Troubled Water (2008 )

    http://www.imdb.com/title/tt0948544/?ref_=fn_al_tt_1



    Režija: Erik Poppe

    Još jedan norveški biser takođe poznatog režisera. Kao i u prethodnom filmu glumi Pĺl Sverre Hagen koji u ovom filmu izgleda mnogo niži od 197 cm koliko je stvarno visok zbog nevjerovatnog izbora visokih glumaca i glumica kako, vjerovatno, ne bi previše odskakao visinom.
    -----------------------------------------------------

    Av mevsimi AKA Hunting Season (2010)

    http://www.imdb.com/title/tt1668191/?ref_=nv_sr_1



    Režija: Yavuz Turgul

    Turski detektivski triler i vjerujem da je to dovoljna preporuka.
    -----------------------------------------------------

    El hombre de las mil caras AKA The Man with Thousand Faces (2016)

    http://www.imdb.com/title/tt1713440/?ref_=nv_sr_1



    Režija: Alberto Rodríguez

    Španski biografski triler.
    -----------------------------------------------------

    Nelyubov AKA Loveless (2017)

    http://www.imdb.com/title/tt6304162/?ref_=fn_al_tt_1




    Režija: Andrej Zvjagincev

    Ovo je bez ikakve sumnje najkvalitetniji film koji ću predložiti u ovom postu, a namjerno ga nijesam stavio prvog jer sam prvo htio da predložim filmove koji su bliži široj publici. Kod Zvjaginceva nikako ne možete očekivati limunadicu, već težinu tešku i tako je i u ovom slučaju. Na stranu to, ovo je vjerovatno u top 5 filmova prošle godine, a budući da sam ih samo par prošlogodišnjih pogledao, nadam se da nije ni u top 20 što bi onda značilo da je prošla godina bila godina izvanrednih filmova. Što se Zvjaginceva tiče, ovaj film mu je u rangu Leviafana, makar.
    -----------------------------------------------------

    Frantz (2016)

    http://www.imdb.com/title/tt5029608/?ref_=nv_sr_1



    Režija: François Ozon

    Art-film francusko-njemačke koprodukcije sa radnjom nakon prvog svjetskog rata.

    -----------------------------------------------------

    To bi bilo to.
    Last edited by amnesiac; 05-02-18 at 00:22.
    Dick Laurent is dead!

  9. #19109
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,094
    Thanks Thanks Given 
    2,221
    Thanks Thanks Received 
    2,384
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    Izašao je Wonder br snimka. Sjajan, tako nsažnu poruku nosi. Možda već vidjeno, ali tako mi je lijepo pao uz nedjeljnji odmor.

    http://www.imdb.com/title/tt2543472/


  10. #19110
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Jel cemu ovaj Molly's game?
    Odlican! Prezanimljiv je film, cijelo vrijeme ti drži paznju, Džesika je najljepše stvorenje koje je Holivud iznjedrio ove godine, Idris Elba joj je odličan par, sve se uklopilo idealno u filmu..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  11. #19111
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Izašao je Wonder br snimka. Sjajan, tako nsažnu poruku nosi. Možda već vidjeno, ali tako mi je lijepo pao uz nedjeljnji odmor.

    http://www.imdb.com/title/tt2543472/

    cudo film!

  12. #19112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Jedna lijepa drama...Život i ljubav na selu.
    Homofobi, stop.

    God's Own Country
    http://www.imdb.com/title/tt5635086/
    Sell the Vatican, Feed the World!

  13. #19113
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Blade Runner 2049

    Odlagao sam ga zbog duzine a i zato sto sam se pribojavao da ce biti dosadan i pretenciozan ali je ispao sasvim dobar. S obzirom na duzinu nije bio naporan i drzao je paznju iako je nesto sporijeg tempa a uopste nisam stekao utisak da je samozadovoljan film koji previse filozofira u prazno, cak ni za Letov lik. Original sam vec dosta pozaboravio a i nisam bio neki ljubitelj zato sto je skoro svaki film iz 80-ih morao da ima odredjenu dozu trešine u sebi ali za danasnju verziju SF klasika iz tog doba BR 2049 je dobar primer kako treba da izgledaju moderne verzije iz tog zanra, da na svoj nacin budu originalni a da opet ne budu oblikovani po danasnjim PC standardima. Vizuelno vrlo zanimljiv, prica uglavnom jednostavna za pracenje a uspeli su da naprave neizvestan kraj iako mozda ne u nekom bombasticnom stilu. Cak mi je i Gosling ostavio dobar utisak, uz malo emocija i dijaloga je uspeo dosta toga da izrazi kroz svoj lik a drago mi je i da se Ford nije tek tako pojavio samo da ga ubiju, sam kraj mi je odlicno ispao. Jedina veca zamerka na onu zadnju borbu, dosta cudna ideja a i jako nerealno odradjena, moglo je itekako bolje to da ispadne.

  14. #19114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Dirljiva priča o prijateljstvu.

    Tutto quello che vuoi
    http://www.imdb.com/title/tt6189344/
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #19115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,658
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Blade Runner 2049

    Odlagao sam ga zbog duzine a i zato sto sam se pribojavao da ce biti dosadan i pretenciozan ali je ispao sasvim dobar. S obzirom na duzinu nije bio naporan i drzao je paznju iako je nesto sporijeg tempa a uopste nisam stekao utisak da je samozadovoljan film koji previse filozofira u prazno, cak ni za Letov lik. Original sam vec dosta pozaboravio a i nisam bio neki ljubitelj zato sto je skoro svaki film iz 80-ih morao da ima odredjenu dozu trešine u sebi ali za danasnju verziju SF klasika iz tog doba BR 2049 je dobar primer kako treba da izgledaju moderne verzije iz tog zanra, da na svoj nacin budu originalni a da opet ne budu oblikovani po danasnjim PC standardima. Vizuelno vrlo zanimljiv, prica uglavnom jednostavna za pracenje a uspeli su da naprave neizvestan kraj iako mozda ne u nekom bombasticnom stilu. Cak mi je i Gosling ostavio dobar utisak, uz malo emocija i dijaloga je uspeo dosta toga da izrazi kroz svoj lik a drago mi je i da se Ford nije tek tako pojavio samo da ga ubiju, sam kraj mi je odlicno ispao. Jedina veca zamerka na onu zadnju borbu, dosta cudna ideja a i jako nerealno odradjena, moglo je itekako bolje to da ispadne.
    Lupio i ostao ziv. Ovo iako donekle vazi za 80-te, treš i Blade Runner ne mogu u istoj rečenici nikako. Prvi Blade Runner je jedan od najvecih SF klasika ikad, svidjelo se to tebi i mnogima ovdje ili ne (vidim da je mnogima dosadan i previse filozofira, a ovamo hvale ovaj kukavni nastavak), koji je cak vizuelno izdrzao test vremena itekako i dan danas izgleda impresivno (gledati iskljucivo Final Cut iz 2007). O muzici tek da ne pricam, to je tema za sebe. BR 2049 je samo blijeda, siva slika nekadasnjeg Blade Runnera, i vizuelno i po prici i po likovima, a muziku tek da ne pominjem. U sustini, u svojoj prvoj recenici si ga odlicno opisao - dosadan i pretenciozan.

  16. #19116
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Blade Runner iz 1982 godine, Tron, Odiseja, Martix (samo prvi dio), Solaris, pa i Metroplois su SFi klasici, i svako ko za te filmove kaze da su tres, taj onda nema pojma o SFi zanru, tako da nema potrebe njihovo postove ni komentarisati.

  17. #19117
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne mozes vise nista reci a da se neko ne nadje uvredjen. Za originalni BR nisam rekao da je u POTPUNOSTI tres nego da mi ima ponekih takvih momenata, najvise kroz onu ekipu oko Rutgera Hauera. Mozda sam i za toliko pogresio posto kazem da sam vec prilicno pozaboravio film a nisam neki ljubitelj ni filmova iz 80-ih ni SF-a, iako za 80-e stojim da su kao dekada u filmovima imali dosta tih tres momenata koji su vidljivi i u originalnoj SW trilogiji a koja je danas skoro jednoglasno ocenjena kao visokog kvaliteta. BR 2049 sam odgledao zbog ocena kritike i zato sto je ipak jedan od zvucnijih novijih filmova a takve obicno proverim. A i realno gledano, ne verujem da je novi BR pretezno ciljao na neku nostalgiju i fanove posto originalni film nije bio komercijalno uspesan. A iz 1982 godine je, sto znaci da je originalna publika sada vec u nekim pedesetim i sezdesetim godinama, dakle nikako neka ciljana grupacija. Niti su za razliku od drugih SF filmova iz tog doba snimani nastavci, remake-ovi i sve sto je bilo u sluzbi stvaranja nove publike i ostvarivanja velike zarade. Tako da se slobodno moze reci, barem na osnovu ovih pretpostavki da je film namenjen za noviju publiku, jedino je Ford tu zbog nostalgije. BR 2049 je barem povrsinski odradio posao, da se sada ne ponavljam, a sada naravno kada uzme da se sve to analizira i uporedjuje sa originalom i posmatra iz ugla hardcore SF fanova moze se naci gomila zamerki. Ljudi zaboravljaju da je film na prvom mestu jeftina zabava koja nije u sluzbi da te nakon svakog gledanja ostavi duboko zamisljenog i pod nekim narocitim utiskom a ovo kazem kao neko ko je gledao skoro sve poznatije filmove jos od The Birth of a Nation iz 1915. Da li ce film uspeti da te uvuce pa da i posle gledanja ga naknadno analiziras i istrazujes radnju, i razmisljas o tome sta je hteo da poruci, to zavisi od gledaoca. Barem u ovom slucaju mi je bilo dovoljno sto mi film nije bio naporan, nije imao neke iritantne likove iako je ona Luv bila na granici toga a uspeo je da odrzi paznju i da te barem malo uvuce u sebe. Ove kratke recenzije pisem iz ciste dosade a nisam filmski kriticar po profesiji pa da sada moram svaki da analiziram do sitnih detalja.
    Last edited by Severnjak; 07-02-18 at 14:42.

  18. #19118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Kako bismo u današnje vrijeme sakrili nekog...među ovoliko špijuna, ulizica i poltrona...

    The Zookeeper's Wife

    http://www.imdb.com/title/tt1730768/
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19119
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Blade Runner iz 1982 godine, Tron, Odiseja, Martix (samo prvi dio), Solaris, pa i Metroplois su SFi klasici, i svako ko za te filmove kaze da su tres, taj onda nema pojma o SFi zanru, tako da nema potrebe njihovo postove ni komentarisati.
    Flash Gordon je SF klasik pa je čista trešina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #19120
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ali klasa trešina. Ako ćemo realno (kad se dotakosmo teme) osnovna Star Wars trilogija je trešina na kub. Ali je klasa.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #19121
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,452
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,239
    Thanked in
    635 Posts

    Default

    KAd pominjete SF trašine evo dva predloga sa početka 90-tih

    Split Second (1992)

    Dark Angel(1990)
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #19122
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Star Wars filmovi su kategorija malo "ozbiljnijih" djecijih filmova, koliko god to neko negirao. Isto je i sa Back to the future. Tesko ce neko ko prvi put gleda film sa 20+ godina zavoljet ista od toga.

    + zaboravili ste da dodate They Live. Obey.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #19123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Auh, ne diraj mi Back to the Future, jednom godišnje opalim trilogiju iz cuga - to se mora.

    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #19124
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Ja evo cekam da mi klinac poraste da zajendo gledamo Back To the Future, Indiana Jones i Star Wars Zena skoro nista od toga nije gledala, pokusao sam prije par godina sa Back to the future i nije nesto bila odusevljena. Veli na kraju prvog dijela - "onako".
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #19125
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Back to the future je majka
    Ja sam ih gledao pa makar po jedno 10-15 puta evo za ovih 30 i kusur godina bitisanja


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Page 765 of 853 FirstFirst ... 265665715755761762763764765766767768769775815 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4697
    Last Post: 09-04-24, 19:34
  2. moji predlozi za ljeto
    By LoVeRmAn_pG in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-12, 03:15
  3. BMW E36 325i predlozi za povecanje snage?
    By BadBoy in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 39
    Last Post: 18-10-10, 11:27
  4. Predlozi
    By Miss_Lucifer in forum Nokia
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •