Page 1 of 67 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1662

Thread: Odgledah:

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Odgledah:

    Topik o ličnim utiscima



    Odhledah: World War Z


    I nije nešto. Dakako naravno nije ni loš, daleko od toga, efekti su odlično urađeni, akcija je dobra (iako ponekad malo pretjerano i protivno zakonima mehanike, ali zar nisu svi filmovi danas takvi), gluma solidna i sve u svemu zabavno posljepodne, ovo je solidan akcioni zombi film, ali ništa više.

    Međutim priča je odrađena bezveze i predstavlja krunu ridikulizacije scenarija. Baziran na relativno dobroj knjizi ovaj film ne uspijeva prezentirati čak ni približno temu knjige iako se iz petih žila trudi. Naravno sam film prati tek jednu priču koja tek samo dotiče događaje u knjizi ali mislim da su mogli sve ovo bolje uraditi.

    Ovako cijeli film izgleda tek kao američka visokobudžetna verzija engleskog filma 28 Dana Poslje. Čak bi se usudio primjetiti da 28 Dana Poslje puno bolje predočuje duh knjige na kojoj je baziran WWZ. Da budem bezobrazan, reći ću da mi se čini da je pisac WWZ-a Max Brooks u stvari bezobrazno pozajmio i prilagodio priču filma 28 Dana Poslje, tipičan primjer kreativnog plagijata.

    Međutim taj kreativni plagijat u opće nije prikazan u samom filmu i zato sam film izgleda tek jako dobra zombi akcija sa dosta trke, exsplozija, vriske i šok kozmetike, u stvari upravo ono što u posljednje vrijeme samo i izlazi iz Holivuda, a ima trocifreni milionski bidžet. Ne bih imao ništa protiv ovog filma (jer film je stvarno dobar, iako pun klišea i over the top kinematografije (2012 sindrom nemoguće katastrofe)) da producenti ne pretendiraju na nekakvu priču i brigu o mogućim posljedicama sliče katastrofe. Ne da su fail po tom pitanju no totalno.

    Film 2012 je bio over the top ali nije ni pretendirao da je išta drugo, samo divlja vožnja kroz rušenje, explozije i akciju. WWZ je 2012 samo sa zombijima, to je taj rang kinematografije, plitka radnja u narandžastom sjaju atomskog naoružanja (jup, ima i to) i pretjerane vizualizacije.


    Sve u svemu dobar film, ko voli da gleda takve filmove, vrijedan gledanja jednom i nikad više. Zabava za jedno popodne, i kada ga se jednom vidi, treba potražit nešto drugo.




    Predlažem:

    1. Pročitajte istoimenu knjigu,

    2. Pogledajte 28 Dana Poslje,

    3. Pogledajte 2012

    4. Zaigrajte prva dva dijela Resident Evil (samo zbog scene sa nuklearnom bombom koja je uz malo preinaka skinuta sa igre).
    Last edited by funestis; 24-06-13 at 06:13.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Bravo za temu, vcazda sam osjeca ogranicenje na ovom dijelu zbog toga sto nema neke opste pricaonice. I upravo zbogo ovog filma sam zurio da se ulogujem na forum da vidim utiske oko ovog filma, i dosta slicno misljenje imamo, sa tom razlikom da knjige nijesam procitai nijesam igre igra. Radnja previse predvidiva + superherojstvo/supermocnistvo (da se tako izrazim) i da cijelo vrijeme me podsjeca na 28 dana poslije. Vjerovatno zbog agresivnosti zombija.
    Stvarno vrijediti odgledat film samo jednom, i to je knap.
    Ono sto mi se svidjelo je,

    ideja kako doskociti zombijima ( ALI ono kad on zove bazu da trazi zdravstvenu ustanovu da testira njegovu zamisao, i kaze da nema vremena da objasni sta je naumio...... e tu bih zapalio film, a koliko ih samo takvih ima)

    kako je pao Izrael ( protiv tome, mi je bzv objasnjeno kako se Izrael odlucio na pravljenje zida)

    Nikola Djuricko!

    Mozda dodam jos nesto, nego malo da mi se slegnu utisci.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja sam sinoc gledao Men Of Steel 3D u delti film je dobar mada dugo traje,na kraju samo sto nijesam zaspao

  4. #4
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,419
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Europa Report veoma realno odradjen film sa naucne strane zivot u svemirskom brodu, putovanje do udaljene planete, proucavanje ali su sve pokvarili bezveznim i glupim krajem
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Bravo za temu, vcazda sam osjeca ogranicenje na ovom dijelu zbog toga sto nema neke opste pricaonice. I upravo zbogo ovog filma sam zurio da se ulogujem na forum da vidim utiske oko ovog filma, i dosta slicno misljenje imamo, sa tom razlikom da knjige nijesam procitai nijesam igre igra. Radnja previse predvidiva + superherojstvo/supermocnistvo (da se tako izrazim) i da cijelo vrijeme me podsjeca na 28 dana poslije. Vjerovatno zbog agresivnosti zombija.
    Stvarno vrijediti odgledat film samo jednom, i to je knap.
    Ono sto mi se svidjelo je,

    ideja kako doskociti zombijima ( ALI ono kad on zove bazu da trazi zdravstvenu ustanovu da testira njegovu zamisao, i kaze da nema vremena da objasni sta je naumio...... e tu bih zapalio film, a koliko ih samo takvih ima)

    kako je pao Izrael ( protiv tome, mi je bzv objasnjeno kako se Izrael odlucio na pravljenje zida)

    Nikola Djuricko!

    Mozda dodam jos nesto, nego malo da mi se slegnu utisci.
    Evo da dodam za WWZ jos da mi se svidjelo brzo uvodjenje u radnju.

    E sad ne znam je li uopste razjanjeno u filmu ili knjigama, ali koja je svrha zombija u WWZ? Da li samo da prenose zarazu? Jer uopste nije prikazano da iju covjeka ka npr u The Walkin Deadsima.

    I kazu da oni osjecaju covjeka da li je zdrav ili bolestan? Cak i pored onog djeteta u IZraelu prolaze ka da ne postoji, medjutim kad su bili u laboratoriji u Kardifu i prolazili pored one laboratorije sa staklima i saginjali se, kako ih tu nije zombi osjetio, i ako i mje to intezivno culo? Ne vjerujem da ih nije moga osjetit zbog staklenih vrata, sta znam..

    Onda zasto onaj zombi ispred laboratorije (kada je Bred Pit isa da uzme ampule sa virusima i bakterijama) nije se ponasa agresivno? Hladnoca?


    Inaceeeeee

    Odgledah
    The Lone Ranger.
    Topla preporuka, ako volite Dzoni Depa, akcije i avanture pomijesane dobro sa komikom (ma dovoljno je samo reci Dzoni Dep ) pogledajte obavezno.
    Armie Hammer koji igra The Lone RAngera neodoljivo podsjeca na Brendana Frasera http://www.imdb.com/title/tt0230030/

  6. #6
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I drug mi je rekao da je odlican The Lone Ranger.

    Inace, evo nekoliko utisaka sa 2 filma koja skoro odgledah.

    Fast and Furious 6
    Toliko sam se razocarao u drugi dio filma, toliko nerealnih scena, katastrofa. Sve pocinje sa ovom scenom, za koju sam cuo da je moguce izvesti, ali opet meni je nerealna. Onda onaj epic skok Toretta i hvatanje Letty, no comment. I kao slag na tortu, ide scena sa pistom, objasnjenje. Sve u svemu, makar zbog dobrih kola, moze se pogledati film, ali toliko su neke scene nerealne, da je to presmijesno.

    A Good Day to Die Hard
    Makar sto se mene tice, film zaobici, ko nije gledao. Jedino ako ti je mozak na odmoru, pa ono da se pogleda zbog rokacine. Mnogo mi je zasmetalo sto su previse favorizovali Mercedese. Na svaki 'ebeni korak - Mercedes. A i primijetio sam milion gresaka.

    Toliko od mene.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo; X.Men.Origins.Wolverine

    zadovoljan.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odgledah: Man Of Steel

    Nisam imao prevelika očekivanja s obzirom da se radi o prežvakivanju teme te jednom od vaala novih interpretacija superheroja u posljednjih 2 godine (počevši sa Batmanom, Iron Man, Spiderman, Captain America ili Thorom).

    Međutim zanimljivo, film mi se jako svidio, ova nova interpretacija približava Supermena više nama, obijašnjava mnogo toga o njegovom porijeklu tako da ima nekog smisla.

    Međutim cijela ova nova priča jako odskače od originalne priče iz 30ih godina (kada se Supermen pojavio) tako da mnogi ljubitelji Supermena možda neće prihvatiti ovu alternativnu verziju.

    Da se razumijemeo, priča jeste esencijalno ista, međutim predstavljanje Supermena svijetu odnosno njegova pojava u obliku spasitelja od i (u neku ruku) uzroka katastrofe odskače od kalsične i prihvaćene ikone Supermena koji se pojavljuje u životu ljudi (sa sve svojom uniformom) postepeno kroz borbu prvo protiv običnih kriminalaca pa onda i protiv super kriminalaca poput Lex Luthor-a i na tom putu otkriva svoje moći i granice.

    Ovaj novi Supermen je posve svijestan svojih mogućnosti a njegovi neprijatelji su osobe koje dijele te iste moći a njihov sukob dovodi do katastrofe na globalnom nivou. Sve u svemu Supermenovo otkrivanje svijetu mijenja taj svijet zauvijek što nije bio slučaj u predhodnim inkarnacijama i interpretacijama.

    S druge strane dopala mi se i detaljna obrada Supermenovog porijekla, prikaz dekadentne civilizacije Kriptona bazirane na genetskom kastinstvu koja je na rubu katastrofe samouništenja jer je nesposobna da se prilagodi zbog rigidnosti uslovljene svojim ustrojstvom.

    Dosta paralela se može povući između sudbine Kriptona i naše svopstvene civilizacije, naša rigidnost u podijeli vlasti, rigidnost poretka i ovisnost o destruktivnim izvorima energije nisu previše različiti od problema koji su zadesili daleki Kripton. Kripton je očigledno prenaglašena metafora destrukcije sa kojom smo sami suočeni i predstavlja prikaz stvari i rizika: preko globalnog zagrijevanja, destruktivne imperijalne politike današnjih supersila, vijerskog fanatizma, ekstremnog kapitalizma i sveopće desenzitivizacije današnjih ljudi na probleme sa kojima se suočavamo.

    Takođe scenaristi su napravili sasvim dobar posao da u cijelom metežu koji se dogodio ipak uspiješno sakriju indentitet Supermena tako da u posljednjoj sceni samo troje ljudi zna ko je Supermen (njegova usvojna majka, tip sa naučarima i Lois Lane). Dobro sam pazio i pogledao film ponovo da bih bio siguran jer kada se pogleda radnja i destrukcija kroz film, posljednja scena nema smisla (dolazak Klarka Kenta u Daily Planet) ako je indentitet Supermena otkriven šire.

    Ipak na kraju Supermen je ostao dosljedan svom originalnom imidžu zaštitnika Američkog načina života (kako je navedeno u originalnom stripu) kada ga general ispituje o motivima i odanosti na koju Sup odgovara da je ipak porijeklom iz Kanzasa (u principu odan je Američkim idealima).

    Međutim ovaj novi Supermen je ipak melodramatičan, previše su scenaristi pokušavali da ga održe prepoznatljivog i usporedivog sa originalnim iako je cijeli film u potpunosti skrenuo sa originalne priče. Jednostavno ovaj Supermen i priča nisu kompatibilni, ovaj novi Supermen je trebao ipak biti drugačiji, ovako sve ovo ostavlja čudan ukus kao da su pomiješali dva nespojiva začina u jedno jelo. Jednostavno čitava ova avantura kao da nije dijelo ovog Supermena već nekog drugog.

    Da malo obratim pažnji na supernegativca, Generala Zoga. Sam Kriptonjanin rođen poput svih ostalih viještački i programiran da bude vojnik i da brani svoj svijet od svih mogućih neprijatelja, ostaje vijeran svom pozivu i dijeluje prema svojim porivima koji su usađeni. Njegova priča je tragična u suštini i ne može se oteti utisku da je on u stvari samo žrtva okolnosti.

    Odan Kriptonu i toj civilizaciji i uslovljen da napravi sve kako bi odbranio poredak, spreman je na akciju čak i protiv svoje svopstvene vlade koja je, pod uticajem Jor-El-a (Supermenovog pravog oca) i iminentne katastrofe uništenja, na pragu da pokrene rušenje tog poretka.


    Nemojmo se zavaravati Supermenov otac je izdajnik u smislu koliko je i Assanage izdajnik. On je neprijatelj postojećeg poretka kojeg Zod brani. I Zod i Jor-El su žrtve u isto vrijeme tog poretka, pošto su uslovljeni da razmišljaju tako, Jor-El je slobodnoumni naučnik programiran da tako razmišlja, Zod je vojnik. U rigidnom društvu poput Kriptonskog, Jor-El je bio unapreijed osuđen da postane izdajnik i revolucionar, a Zod branioc poretka, sve do kraja čak i pod cijenu da počini veleizdaju u očima već korumpirane vlasti (pod uticajem Supermenovog oca).

    Na kraju izgubivši svijet za koji je neraskidivo vezan odanošći on pokušava da stvori novi Kripton, ovaj put na Zemlji, pod cijenu totalnog uništenja lokalnog stanovništva, pokušavajući da vrati smisao svom postojanju. Bez Kriptona Zod nema smisla. U tome leži razlog cijelog njegovog genocidnog zločina.

    On nije patološki luđak već tragična figura i proizvod dekadentne i rigidne civilizacije koja je upravo takvim pristupom i zapečatila svoju sudbinu.

    Opet paralele sa modernim svijetom i rigidnošću naših uslovljenosti i vrijednosti. Pa zar mi nemamo takve proizvode, uslovljene individue čiji je um zarobljen religijom, političkim i ekonomskim idejama. Zar mi nemamo naše Zodove u modernom društvu, osobe programirane da brane svoje ideje pod cijenu neograničenog zločina, ima ih u svim rigidnim kulturama.

    Kako neko može opravdati bacanje atomskih bombi ili fanatične kamikaze ili koncentracione logore. Nema opravdanja osim uslovljenosti. Tragični produkti rigidnih društava, ljudi zodovi.

    Ovaj film je stvarno dobar iznenadio me je u potpunosti. Jes da je akcija kao po običaju over the top, ipak specijalni efekti su dobri (ali već viđeni).

    Međutim scenaristi su napravili iznenađujuće dobar posao za ovako visokobudžetni film, scenarijo koji očigledno predstavlja jaku kritiku moderne civilizacije kroz samouništenje Kriptona. Ni sam Supermen nije posve nevin (iako ne svojevoljno i posve izvan njegove kontrole) s obzirom da njegovo Kriptonsko porijeklo i dovodi do katastrofe na Zemlji.

    Na kraju najnegativnije u ovom filmu je pokušaj scenarista da Supermena ipak održi u originalnom obliku tako da trenutno se ima osijećaj da ovom Supermenu nije mijesto u ovom filmu. Svi ostalu imaju svoje mijest samo Supermen nekako ne pripada tu, kao da je sve u filmu u stvari doživljaj nekog drugog Supermena a ne ovog. Znam da su scenaristi morali napraviti kompromis sa ljubiteljima originalnog stripa ali ipak čini mi se da je film zbog toga izgubio na kvaliteti i da bi bio puno bolji da su i Supermena prilagodili priči. Ovako nekako glavni junak ne pripada svojoj svopstvenoj priči.

    Sve u svemu, odličan film, vrijedan gledanja, možda i više puta.



    Last edited by funestis; 09-07-13 at 19:16.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ah evo što kažu AngryJoeShow i JeremyJahns





    Last edited by funestis; 09-07-13 at 19:42.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj funestise, nemoj da zajebavaš. Film je očaj živi. Mrzi me sad da kucam i razrađujem nolanizaciju supermena koja je potpno apsurdna, jer se radi o vanemlaljcu koji se maskira kao čovjek, čime se potpuno gubi poenta, ali evo par crnih rupa u pokušaju preseravanja sa Kripton pričom.

    Kriptonci ili Kriptonjani, kako god, smaraju čitav film sa evolucijom, zato smo mi nadmoćniji blabla i dolaze na planetu koja im omogućava da postanu uber moćni (Zodu je trebalo pola sata da se prilagodi) i oni odluče da ipak ne, bolje da naprvimo Kripton, jebeš evoluciju rokaj teraforming.

    Jor El smara Zoda kako će, avaj, da on odlučuje ko će moći da preživi a ko ne, a kući kuje genijalni plan da preživi samo njegov sin.

    Zašto su svi izumrli na drugim planetama kad se Kripton urušio (za 20 godina) ali na Zemlji bi mogli lagano da prežive.

    Zašto je onaj brod-zatvor onako opremljen? Jer su retardirani?

    no to su čak i mali propusti. Na zemlji imamo kevina kostnera koji traži da pogine autobus djece, ali pogiba spašavajući psa, novinarku koja leti na najbitnijem letu u istoriji zemlje jer zna da ubaci flešku i sl. što kaže neki recezent, mogao je vala supermen majki kuću okrečiti.

    No sve to nije ni do koljena režiseru koji misli da drama i akcija u filmu treba da se slažu kao oblande, ne miješajući se. I KAD ĆE NEKO DA SHVATI DA 10 MINUTA CGI BORBE UŽASNO SMARA JER SE BORI JEBENI SUPERMEN KOME SE NI FRIZURA NE RAZRUŠI I SVI ČEKAJU DA SE TA DOSADA ZAVRŠI. Jebali ih transformersi.
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,419
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Meni kao nekome ko je odrastao uz Kristofera Riva i Supermena ovo je verzija u kojoj samo mislim da su pogodili glavnog glumca i negativca.Henri Kavil je dobro odradio svoju ulog onolko koliko su mu egzibicije Nolana i Snajdera omugućile.Da su mu dali malo više slobode mislim da bi mnogo bolje prošao ali što neko reče "nolanizacija" Supermena nema prođu i to je činjenica.Mislim da su ovdje više zeznuli stvar nego sa Brendonom Routhom u prethodnom Supermenu.
    Ali posebno mi se drob prevrnuo kad je onaj vojni general pitao Supermena kako da zna da ih neće izdati a ovaj mu odgovara da je rođen u Kanzasu i da je pravi Amerikanac.Tu mi je bio kraj svega u ovoj verziji
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ali posebno mi se drob prevrnuo kad je onaj vojni general pitao Supermena kako da zna da ih neće izdati a ovaj mu odgovara da je rođen u Kanzasu i da je pravi Amerikanac.Tu mi je bio kraj svega u ovoj verziji
    Ovo je u stvari jedina konsistentna stvar sa likom i dijelom Supermena.

    Supermen je američki superjunak u smislu patriotizma. Supermen nije svijetski superjunak poput Batmana ili Thora u smislu da nema preferencu. Supermen preferira američki način nad svim ostalima što je sadržano i u njegovom motou: “Truth, justice and the American way”

    Ljudi koji nisu Ameri i ne vole ovaj današnji oblik Amerikanizma mogu misliti da je to nekako negativna stvar u ovom filmu, međutim Supermen je upravo takav, američki patriota, prije svega i da stvarno postoji bio bi Republikanac, antisocijalista i veliki kapitalista.

    Ludi imaju čudnu viziju ovog superjunaka, međutim izgleda da slabo poznaju mitologiju iza njega pa su im neki stavovi iz ovog filma strani. Supermen je oličenje američkog patriotizma i predstavlja čistog samo američkog superheroja koji je i politički i društveno privržen toj državi.

    Ja bih rekao da je ta scena sa generalom u stvari pretijerano razvodnjena u tom smislu i da je trebala sadržavati jači patriotski ton kada je u pitanju Superman, međutim čak i ovako očigledno da stvara animozitet.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odgledah: The Lone Ranger



    John Depp je pokušao, ali samo pokušao, ostali, nisu ni toliko. Puno explozija. Konj je bio dobar.



  14. #14
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja odgledah G.I. Joe Retaliation - za nijansu bolji od prvog dijela, malo realnija priča - ali to je to.

  15. #15
    Join Date
    May 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skoro sam odgledala SHUTTER ISLAND s Leonardom Di Capriem. I bas mi se svidio. Film je psiholoski triler koji tjera na razmisljanje i po meni je kraj kljucan za razrjesenje dileme da li je lik koga o glumi zaista bolestan ili mu je situacija u filmu dobro upakovana i smjestena prica. Ja sam uvjerena da je ovo drugo ali skoro diskutovah s drugom na tu temu i ima dosta dokaza za prvu varijantu. Film je upravo i uradjen s namjerom da ostanemo posle odgledanog filma da diskutujemo o njemu. Vrijedi ga odgledat, ko voli filmove koji tjeraju da ukljucis brain
    "Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo." by me

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odgledah: Wolverine (2013)

    U opće nije loš film i dobra najava za idući X-man. Ako ne ništa, vrijedilo je još jedamput vidjet legendarne Patrick-a Stewarta i Ian McKellen-a.

    Film je stvarno dobar, dobra akcija, bez bjesomučnog rušenja gradova koje je moderno ove godine kad su u pitanju filmovi o superherojima, dosta akcije i zanimljiva (iako predvidljiva) radnja.

    Sviđa mi se i samurajština i robot (dobro robo suit) sa veeeeelikim mačem, vrijedan svakog SF animea koji drži do sebe.

    Film ima taj anime vibe i definitivno je vrijedan gledanja. Preporučujem svakome da ga pogleda.



  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odgledah:Kick Ass 2

    Prvo, film je dobar akcioni flick, klasični ljetnji block buster. Vrijedan za odgledati za sve ljubitelje dobre akcije. Međutim cijelo ovo ostvarenje jednostavno nije doraslo prvom dijelu. Sve u filmu je pogrešno, u opće nema onaj KickAss feeling.

    Tačno se vidi nedostatak produkcije. Produkcija je izravnata i standardizovana, sve scene su već viđene u mnogim akcionim filmovima a britki dialozi iz prvog dijela zamijenjeni dosadnim klišeiziranim frazama na koje su nakalemljene beštimije bez reda i smisla.

    U prvom dijelu svaka beštemija je imala smisao i bila dijelom feelinga i cijelokupnog doživljaja, u ovom dijelu ima se osijećaj kao da su samo naknadno nakalemljene na plitke klišeizirane dijaloge nebi li nekako dale onaj osijećaj nedolične krvave nevinosti iz prvog dijela.

    Jednostavno film je podbacio neslavno u odnosu na prvi dio.

    Daleko od toga da je film loš, kao samostojeća akcija bez prtljage prvog dijela ovo je sasvim solidno i zabavno filmsko ostvarenje. Lagana zabava Ljetnje večeri u otvorenom kinu, bez previše razmišljanja i očekivanja.

    Međutim prvi dio je onoliko koliko je bio akciona gimnastika toliko je bio film koji je ostavljao gomilu materijala za razmišljanje i haos od osijećanja. Ostavio je standard koji očigledno nije dosegnut u novom nastavku.

    Bez daljnjega, glumci su odradili svoj posao perfektno:
    Christopher Mintz-Plasse je ukrao show kao super villain The Motherfucker,
    Chloë Grace Moretz je opet brilirala u ulozi heroine Hit Girl i ako oćemo iskreno cijeli film se u stvari i vrti oko nje i njenog pokušaja da se integrira u "normalno društvo".
    Aaron Taylor-Johnson kao Kick Ass je dobro odradio svoj dio posla, međutim scenopisci su mu ukrali ulogu pretvorivši ga u tek sporedni lik po kome je film nazvan. Iako najveći dio filma je posvećen njemu ipak se čini sporednim i klišeiziranim sa nekako neviješto prikačenim spidermenskim emom.
    Jim Carrey kao Colonel Stars and Stripes, je po meni podbacio iako ga uvelike fale za ovu ulogu, jednostavno se osijeća da je potencijal ostao neiskorišten.

    I na kraju da pomenemo, do sada nepoznatu Olgu Kurkulinu, kao Mother Russia, e ovo je teškašica koju ćemo još gledati, novo otkriće Hollivuda, ženski Arnold Švarceneger, ne zna ni riječi Engleskog (ako je vijerovati producentima) ali akciona junakinja je rođena i još ako, kada bude naučila Engleski, bude imala jaki naglasak, samo su zvijezde granica za nju u industriji akcionih filmova.

    Sve u svemu, glumci nisu krivi, odradili su briliantno ono što su im producenti i režiser poturili. Oni koji su podbacili su upravo producenti, režiser, scenopisci i koreografi. Oni su upropastili potencijalno vrijedni nastavak kontroverzne i odlične franšize učinjevši je standardizovanom akcijom bez ukusa i mirisa.

    Zato na kraju eto dvije akcione scene iz oba filma. Čisto da se uoči razlika.

    Kick Ass (samo da napomenem, scena u hodniku je jedna od najboljih akcionih scena ikada napravljenih ako zanemarimo nešto jeftiniju produkciju)




    Kick ass 2, na žalost samo triler pošto na youtubeu još nema iscjepkanih dijelova:








    Sve u svemu preporučam film za odgledati, iako nije dobar kao prvi dio, sam po sebi je odlična akcija i vrijedan za odgledati.
    Last edited by funestis; 21-08-13 at 20:45.

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Elysium. Posljednje ljetnje razočaranje. Rijetki reditelj koji odolio klišeima žanra u prvom filmu u drugom filmu je poklekao. Elysium je za klasu gori od District 9.
    Last edited by Cranox; 26-08-13 at 12:12.
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    579
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    god bless america-http://www.imdb.com/title/tt1912398/?ref_=fn_al_tt_1

    svidio mi se film,ima odličnu ideju(i meni kao glavnom liku padne na pamet da uzmem pištolj i pušku i ubijem par likova koji se vrte po tv-u),solidan soundtrack,gl glumac je brat bill mareja.plašio sam se da će ga usrati na kraju ali baš suprotno
    heisenberg says relax

  20. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tu je topic, samo ga treba iskopat
    I am the one who locks.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cranox View Post
    Elysium. Posljednje ljetnje razočaranje. Rijetki reditelj koji odolio klišeima žanra u prvom filmu u drugom filmu je poklekao. Elysium je za klasu gori od District 9.
    Dobra ideja stvarno, ali nekako je nije razradio kao u Distriktu. Tamo imamo čitavi univerzum i priča je tekla brzo koliko treba da ide.
    Elysium je prebrzo preletio da tako kažem, da je trajao još pola sata bio bi top.
    Ali skidam mu kapu, stvarno pravi najbolje SF-ove uz Nolana zadnjih par godina. Makar po mom skromnom mišljenju.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #22
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aaa tu je znaci. Ok onda, evo da prokomentarisem 2 filma...

    Incendies, uf kako mi je legao bio. Vidim da su ga neki predlagali pa pogeldah. Nisam nesto puno ocekivao od filma, iako ima dobru ocjenu, ali me je totalno razuvjerio. Citavo vrijeme nisam ni sumnjao o cemu se radi, glavu sam opucio razmisljajuci i na kraju bum. Fenomenalan za mene, nema sta. I glumci su odlican posao odradili.

    Odgledah i Prisoners, imam utisak da su mogli da ga skrate za pola sata makar, ili da ga produze za jos toliko. Oduzili su ga i onda nekako previse brzo zavrsili. Inace dobar film, Hugh Jackman fenomenalan.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    353
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan od rijetkih blockbustera koji je uspio da me iznenadi Oblivion. Obicno, kad su takvi filmovi u pitanju covjek uvijek zna sta da ocekuje. Ja sam ocekivao los los film i bio potpuno iznenadjen. Jako mi se svidjela dinamika, efekti, prica, gluma, sve u svemu vrlo dobar film. Ko nije pogledao moze slobodno. (:

  24. #24
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Skrajb View Post
    Jedan od rijetkih blockbustera koji je uspio da me iznenadi Oblivion. Obicno, kad su takvi filmovi u pitanju covjek uvijek zna sta da ocekuje. Ja sam ocekivao los los film i bio potpuno iznenadjen. Jako mi se svidjela dinamika, efekti, prica, gluma, sve u svemu vrlo dobar film. Ko nije pogledao moze slobodno. (:
    Odličan st ima.
    Jedan od rijetkih filmova koji je izvukao SF žanr iz letargije u ovu, sad već odlazeću godinu.

  25. #25
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, sinoć pogledah Riddick.
    Što znam, liči mi masu na prvi dio, samo što su plaćenici razlika (ali ne tolika). Mogao je i bolji bit'. Prvi dio filma mi se manje više dopao sve dok nije prošao lvl. sa glavnim vanzemaljcem filma i uputio se u narandžasto crvene pašnjake. Ono divlje kuče mi se dopalo masu i ža' mi bilo kad ga je Santana tuknuo
    Vaskrsnula i Kate Sackhoff srce moje malo :love_heart::love_heart:
    A ostalo manje više nije vrijedno pomena.
    Generalno izdušili su i predhodni a i ovaj nastavak posle prvog filma. Ovaj možda za nijansu bolji nego predhodni ali to je to.


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •