Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 139

Thread: Jmbg

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Englezi nemaju LK ...

    Hvala Lepo

  2. #52
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Prelazak granice je prelazak granice, nezavisno od toga gdje se desava i koje je prevozno sredstvo
    Ako ste naletjeli na previse revnosnog sluzbenika to je drugi problem. A u prilog tome i da kao fol ne citam, sami ste naposali da je italijanka presla samo sa licnom.
    Kao sto rekoh prelaz je prelaz i pravila koja vaze na bozaju vaze i na PG aerodromu.
    Isto bih tako molio da se suzdrzite od ocjena i vrijedjanja. Ne znate nista o meni niti koje sam granice ili ne presao. Iz varijante lupanja pecata, meni trenutno odgovara jer su pretpostavljam bili presudni za dobijanja u kratkom roku USA i GB viza, kao i da me sluzbenici raznih carina ne pitaju mnogo kad pogledaju pasos


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko je na koga naletio? Sta Vi uopste pisete? Ja ne pisem o sebi, nego o iskustvu koje dozivljavam kad gledam sramotno ponasanje prema drzavljanima CG od strane sluzbenika CG pri ulasku u CG. Nemate pojma ni sta komentarisete i jos niste ni stigli da sebe ispravite, da uputite izvinjenje za brzopletost i bezobraznost, da jednostavno procitate sta ste komentarisali, ali ste brze-bolje potrcali da dodate nesuvislo nesto o cemu nije bilo ni rijeci. Tja.


    Hvala Lepo

  3. #53
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ne nemaju. Imali su ih nekoliko godina i ukunute su. Mislim da su nedje uvedene 2005 ili 06, i da su ih ukunuli prije godinu dvije


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Da se izvinim za sta. ponasanje jednog ili x sluzbenika koji su taj dan na granici.
    Oces ja da cio dan pisem o ponasanju stranih sluzbenika prema strancima, dje debelo prednjace svajcarci i francuzi, da ti se smuci kako se ponasaju prema arapskoj populaciji.
    A da li pisem nesuvislo ili ne, to je na ostalima da procijene.
    Vi rekoste da se vama desilo, sad nije vama nego nekome.
    Odlucite se vise. Ja pricam licno iskustvo



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Evo, da ovaj "padobranac" u temi nije potvrdio ono sto sam ja napisala, to ne bi bilo tacno. Ovo je nevjerovatno.

    Hvala Lepo

  6. #56
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Naokolo vrijedjanje ne znaci da stevu pravu.
    Evo ponovo moje iskustvo sa PG aerodromom.
    Niko mi nije trazio pasos odakle god da sam stigao, ako ga ja nisam pruzio.
    Je li bolje sad i u skladu sa vasom temom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da se izvinim za sta. ponasanje jednog ili x sluzbenika koji su taj dan na granici.
    Oces ja da cio dan pisem o ponasanju stranih sluzbenika prema strancima, dje debelo prednjace svajcarci i francuzi, da ti se smuci kako se ponasaju prema arapskoj populaciji.
    A da li pisem nesuvislo ili ne, to je na ostalima da procijene.
    Vi rekoste da se vama desilo, sad nije vama nego nekome.
    Odlucite se vise. Ja pricam licno iskustvo



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Licno iskustvo je i biti svjedok situacija - ako niste to znali. Da iimate iole mentalnog kapaciteta shvatili bi da pisem o CG dokumentima i odnosu CG sluzbenika koje placa CG narod - prema drzavljanima CG. Ali Vama izgleda sujeta "apsolutnog procjenjivaca tacnosti ili netacnosti" ne dozvoljava da Vam se ukljuci razum, vec ste skloni lazima, krivotvorenju cinenica, podmetanju i iskrivljavanju cinjenica.
    Ignore. Ignore List






    Tacka.

    Hvala Lepo

  8. #58
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Nasjekira me ozbiljno sad. Radi ostatka populacije da zavrsimo ovo.
    Ne treba vam pasos kad ulazite u CG ako ste drzavljanin i posjedujete validnu biometrijsku licnu kartu. Za one koji jos uvijek posjeduju stara nevazeca dokumenta, a ima ih poprilicno, bez pasosa ne mozete proci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I cg granicu mozes preci sa licnom kartom bez problema. Ko ne vjeruje eto mu bozaj blizu pa neka proba
    Apsulutno je netacno da ne mozes preci CG granicu samo sa licnom. Italijani albanci srbi hrvati bosanci i makedonci zbog ugovora sa drzavom mogu da koriste samo licnu kartu. Isto tako ti mozes preci granice drzava koje nisu u EU samo sa licnom
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sa licnom mogu uci/izaci u/iz cg samo na granicama ka BiH i Srbiji. Cro - moram dat pasos i na CG i Cro punktu, iako zivim na 1 km od granicnog prelaza.
    Hrvati isto makljaju moj pasos, i to sve sa gustom. Onaj ugovor o medjusobnom prolasku na LK izmedju CG i Cro, stavljen je van snage jer je Cro usla u EU.
    Meni su na novi CG pasos lupali pecat svi - Grci, Irci, Belgijanci, Kiprani. Nikad ne postavih pitanje. Nije mi to sumnjivo.

    JMBG on topic. Kao sto neko rece, to je broj koji smije da ima samo drzavna ustanova koja treba da potvrdi tvoj identitet. Koji je smisao postojanja broja l.k. ili pasosa ako svugdje mora da se unosi JMBG. Cak i u ugovorima za zaposljenje trazi se broja l.k. i JMBG. Ako neces da uneses broj JMBG cik ces dobit potpisan ugovor.
    Kao sto Maja kaze, krajnje je idiotski da pored svih dokumenta koje izdaje drzavna uprava, tamo neki EPCG, T-Com, silne banke imaju JMBG. Ali, pokusaj sine moj javno da im kaes u lice oko JMBG-a, pa da vidis oces li dobit uslugu.

    Generalno, oko mnogih osjetljivih stvari stav gradjana CG je - ma pusti me se toga.

    Sramota!

    Sad zbog Maje moram osnovat NVO za demistifakciju NVO, pored svih mogucih i nemogucih NVO. Pa ljudi moja, drzava ne radi svoj posao, nego valja svoj kapital u sitne interese samoproklamovanih umjesnika, biznismena i politicara.

    Ne pada mi na pamet da otvaram NVO. Morao bih da ostavim JMBG. A i ovako ga svi znaju. Cak i par ovih budnih ociju sto bdiju nad forumom.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #60
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Sa licnom mogu uci/izaci u/iz cg samo na granicama ka BiH i Srbiji. Cro - moram dat pasos i na CG i Cro punktu, iako zivim na 1 km od granicnog prelaza.
    Hrvati isto makljaju moj pasos, i to sve sa gustom. Onaj ugovor o medjusobnom prolasku na LK izmedju CG i Cro, stavljen je van snage jer je Cro usla u EU.
    Ja nisam ni napisao dje mozes, nego ko moze da udje u CG. Moguce da sam lose konstruisao recenicu. Ono su drzave koje mogu da udju na licnu, dok ispod pise da mi mozemo u drzave koje nisu clanice EU.
    Sto se tice JMBG to je podatak slican kao i broj LK ili pasosa. Iskreno smatram da se ni ti dokumenti ne bi smjeli olako uzimati, taman koliko li i JMBG. Sve sto mozes da uradis sa JMBG mozes i sa kopijom licne karte ili pasosa, manje/vise.
    Mi imamo problem da imamo zakon o tome koji niko ne postuje. Tacno se zna ko moze inkoliko dugo da prikuplaja podatke o gradjanima. ali eto kao ni za mnoge druge stvari, mi ni za ove ne vodimo racuna, niti ih postujemo




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Sa licnom mogu uci/izaci u/iz cg samo na granicama ka BiH i Srbiji. Cro - moram dat pasos i na CG i Cro punktu, iako zivim na 1 km od granicnog prelaza.
    Mozete i u Al.. Ali i sami ste vidjeli da je poenta price boldovano. Crna Gora, odnos CG placenih sluzbenika prema dokumentima CG i njenim gradjanima.
    Hrvati isto makljaju moj pasos, i to sve sa gustom. Onaj ugovor o medjusobnom prolasku na LK izmedju CG i Cro, stavljen je van snage jer je Cro usla u EU.
    Meni su na novi CG pasos lupali pecat svi - Grci, Irci, Belgijanci, Kiprani. Nikad ne postavih pitanje. Nije mi to sumnjivo.
    Naravno, to su njihova pravila prema stranim drzavljanima i mi kao strani drzavljani smo tako i tretirani. Ali u CG...
    JMBG on topic. Kao sto neko rece, to je broj koji smije da ima samo drzavna ustanova koja treba da potvrdi tvoj identitet. Koji je smisao postojanja broja l.k. ili pasosa ako svugdje mora da se unosi JMBG. Cak i u ugovorima za zaposljenje trazi se broja l.k. i JMBG. Ako neces da uneses broj JMBG cik ces dobit potpisan ugovor.
    Kao sto Maja kaze, krajnje je idiotski da pored svih dokumenta koje izdaje drzavna uprava, tamo neki EPCG, T-Com, silne banke imaju JMBG. Ali, pokusaj sine moj javno da im kaes u lice oko JMBG-a, pa da vidis oces li dobit uslugu.
    Takvim polu-privatnim i privatnim firmama po zakonu bi trebalo da bude dovoljan broj vazeceg izdatog dokumenta CG Drzave. Ali CG Drzava to mora da precizira, da zastiti svoju drzavu stiteci privatnost svojih gradjana (pitanje nacionalne sigurnosti), NVO bi tek trebali da "vriste", a ne da bilo koja privatna firma, pa i strana, vodi arhivu o CG drzavljanima, da takvi podaci mogu biti zloupotrijebljeni za svasta itd. To je poenta moje price o JMBG.

    Generalno, oko mnogih osjetljivih stvari stav gradjana CG je - ma pusti me se toga.

    Sramota!
    Pa to mi kazu svi prijatelji - koji ce ti.. A vidite i sami kakvi su egoisticni komentari pojedinih.
    Pa ljudi moja, drzava ne radi svoj posao, nego valja svoj kapital u sitne interese samoproklamovanih umjesnika, biznismena i politicara.



    Upravo...

    - CG granicni sluzbenik treba da postuje dokumenta CG drzave i njene gradjane.
    - CG Granicni sluzbenik treba da prihvati LK kao ident. dokument CG gradjanina pa i sa LK dosao s Marsa a ne iz EU.
    - CG granicni sluzbenik ne treba da se ponasa prema CG dokumentu kao granicni sluzbenik njegove "matice" Srbije, BIH ili AL.
    - CG granicni sluzbenik ne treba komunisticki da pecatira biometrijski dokument CG drzave i tako da se ponasa prema CG dokumentu kao sto se prema istom ponasaju granicni sluzbenici drugih drzava.
    - CG granicni sluzbenici, da ne bi nepotrebno stvarali guzve svojom neorganizovanoscu treba da otvore poseban prolaz za kontrolu dokumenata svojih drzavljana - kao sto rade SVE drzavne sluzbe tog tipa u svijetu koje postuju svoju Drzavu, postujuci svoja izdata dokumenta i svoje drzavljane.
    - CG granicni sluzbenici ne trebaju da vas "sovjetsko komunisticki" pitaju s kojim razlogom putujete u drugu drzavu. Vama viza za izlazak iz zemlje nije potrebna da bi to morali da pitaju. Vi ste slobodni gradjani da napustite drzavu. Nije njihovo da vas pitaju gdje i zasto putujete.
    - CG granicni sluzbenik ne treba da vas pita odakle ste dosli i svrha vaseg putovanja, pa time ne treba da ga interesuje odakle dolazite, da li iz njegovog BG ili iz Cro i otkud god. Tu "sovjetsku" skolu nikad izbaciti iz CG sluzbenika. CG LK je vazeci dokument za ulazak u CG - sem ako nisu prepisali BG norme za tretiranje CG dokumenata i CG gradjana.
    - CG granicni policajac po sluzbenoj duznosti pita strane goste "svrha njihovog dolaska u CG". Kulturno i u skladu sa funkcijom. Ali vi niste strani drzavljani - sem ako oni licno ne rade za neku drugu Drzavu, ili su placeni od druge drzave da rade na granicnom prelazu CG.

    Ima toga iha... Ali gdje da ih "uci" obican gradjanin njihovom poslu i to preko CDM - foruma... He..



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-05-14 at 12:39.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Nisi u pravu Bugi. Kladim se i na bet365.com čije je sjedište u Engleskoj. Ni oni ne traže nikakva identifikaciona dokumenta, kopije računa...
    Traže ime, adresu i broj kartice kako bi mogao uplaćivati i primati uplate.
    Netačno.
    Probaj i vidi, tražiće ti ono što sam napisao neđe prije. Engleski zakon je strožiji i zahtijeva duplu verifikaciju.
    Ovako po tebi svaki klinja pozajmi od tate ili mame karticu ukuca podatke i može da se kladi. Neće da može.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #63
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default Jmbg

    Eto cu se sloziti samo oko jedne srvari, a to je poseban prolaz za cg gradjane, kao i veci broj carinskih saltera na pg aerodromu(slovima dva).
    A za ostalo, to sto pitaju kuda putujete je diskreciono pravo sluzbenika, nastalo iz zahtjeva iste te EU da se pomnije kontrolise ko putuje i gdje zbog velikog broja ilegalaca iz CG koji zahtjevaju azil.
    Eto jos samo sledeci put neka neko proba da prodje sa licnom samo pa neka prenese iskustva


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #64
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Nisi u pravu Bugi. Kladim se i na bet365.com čije je sjedište u Engleskoj. Ni oni ne traže nikakva identifikaciona dokumenta, kopije računa...
    Traže ime, adresu i broj kartice kako bi mogao uplaćivati i primati uplate.
    ajde posto se i ja kladim na taj bet365 vec godinama, kad sam se prijavljivao morao sam ili da saljem kopiju pasosa ili da im izdiktiram broj pasosa i jos neke podatke sad se i ne sjecam koje. to su me oni zvali jer sam ih ja iskulirao par puta na njhiove mailove
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    tako je za skoro sve strane kladionice, pogotovo ako treba da podigneš pare
    She is only here to annoy herself!

  16. #66
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja kapiram da jako puno osoba bez ikakvih kvaliteta zaposljavaju u drzavnim sluzbama. znamo da je jako puno takvih na drzavni racun islo vani, na racun drzave, na osnovu garancije drzave i saradnika drzave iz inostranstva za vize i svasta.. Sad mozemo zakljuciti da takvi boluju od "Ukrajinskog" sindroma, i da granicne sluzbenike CG posmatraju kao strane placenike koji moraju da rade za tudje interese i da obavljaju tudji posao ne znajuci da Avio kompanije imaju obavezu da provjere vize i dokumenta potrebna za let do destinacije, a njihova granicna policija utvrdjuje povode i namjere putnika.
    Meni je zao sto znam da u CG ima dosta visprene omladine koja nema mogucnost da putuje, da pribavi sve potrebne papire za vize, i koji i bez putovanja van teritorije CG shvataju ovo sto pisem, ali inteligentne nesto u CG khm.. ..
    Dakle, svi koji "Ukrajinski" posmatraju Drzavu CG, dokumenta Drzave CG, i gradjane CG... Ti su vjerujem "oslonac" CG drzave i postovanja iste.
    Zato, ponovo preciziram, ovdje se obracam ipak postovaocima CG Drzave i njenih institucija, poruka i apel je za njih, a oni koji misle da CG ne treba da postuje svoju Drzavu, dokumenta i gradjane CG, nego kao da su placenici stranih drzava i da CG dokumenta i gradjane da tretiraju kao strance- kao sto Crnogorce tretiraju u regionu, a placeni su od gradjana CG... Oni nek se ne zamaraju sa ovom temom. Imaju opstu politiku, pa tamo o interesima tudjih unija i drzava ...

    p.s. Pocecu da sumnjam da je CG granicna sluzba prosla Srpski trening jer tretiraju CG dokumenta i CG gradjane na nacin kako se to radi u Srbiji, i da im vjerovatno niko nije objasnio da rade na granicnom obezbedjenju i sigurnosti prvenstveno CG gradjana, postovanja CG dokumenata, i da su na budzetu Drzave Crne Gore.. Sve sam bliza tom zakljucku.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-05-14 at 15:40.

  17. #67
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,304
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Majo, pazi ovo:


    Sugrađanka V.J. podnijela je juče prijavu policiji protiv nepoznate osobe iz Petrovca, koja je, kako tvrdi, zloupotrijebila njene lične podatke.
    Ona je to učinila nakon što je saznala da je u Petrovcu registrovan korisnik “T-coma” sa njenim imenom i prezimenom i istim matičnim brojem.

    Istakavši da nikada nije izgubila ličnu kartu, ona je pojasnila da je prevaru otkrila nakon što je otišla da plati račun za telefon, koji zaista koristi u svom domu u Podgorici.
    Zaprepastila se kada je radnica u “Telekomu” upitala: “A šta ćete sa računom u Petrovcu”?

    Objavljeno: 12.03.2014
    http://www.vijesti.me/vijesti/otkril...-clanak-185983
    ______


    Kakav epilog bi ovakav propust (ako bi se uspio desiti) imao u svijetu?
    Last edited by starwalker; 22-05-14 at 17:09.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Majo, pazi ovo:


    Sugrađanka V.J. podnijela je juče prijavu policiji protiv nepoznate osobe iz Petrovca, koja je, kako tvrdi, zloupotrijebila njene lične podatke.
    Ona je to učinila nakon što je saznala da je u Petrovcu registrovan korisnik “T-coma” sa njenim imenom i prezimenom i istim matičnim brojem.

    Istakavši da nikada nije izgubila ličnu kartu, ona je pojasnila da je prevaru otkrila nakon što je otišla da plati račun za telefon, koji zaista koristi u svom domu u Podgorici.
    Zaprepastila se kada je radnica u “Telekomu” upitala: “A šta ćete sa računom u Petrovcu”?

    Objavljeno: 12.03.2014
    http://www.vijesti.me/vijesti/otkril...-clanak-185983
    ______


    Kakav epilog bi ovakav propust (ako bi se uspio desiti) imao u svijetu?
    ............

    Portparolka “Telekoma” Jovanka Radović saopštila je da će “ispoštovati zakonski rok od osam dana za odgovor na reklamaciju korisnika”, ne odgovorivši šta će preduzeti protiv službenika iz Petrovca, ako se utvrdi da je nepoznatoj osobi omogućio da, bez lične karte, dobije broj fiksne telefonije.
    Pa za ovo bi trebalo da reaguje tuzilac po sluzbenoj duznosti valjda i protiv firme i pojedinca.. a interno kako bi trebali da sankcionisu sluzbenika to je njihovo..

    Rekoh bas.. sve vam je to porozno ko svajcarski sir... Svaka "susa i marusa" ima svoju bazu podataka cg gradjana i mogu sta zele s tim ..



    Bas me zvao prijatelj na tel. Pa mi kaze sta ce mi ovo i jos da se nerviram objashnjavajuci nekome ko ne zeli i ne moze da shvati o cemu pisem... .. Imam li ja problem sa ulaskom u CG, da li mi se nesto desilo.. Ja sve, ne, ne.. ma otkud nego mi zao 'gasterbajteri sa familijama i nasi gradjani treba da osjete svoju drzavu na prvi korak, osmjeh, njihovo nesto, CG smo ponovo stvorili - CG sloboda i sigurnost kod svojih sluzbenika oni su tamo za nas i njih" ..i slicno.. Ja ono "liberalsko" utopisticki u sevdah..
    A on meni - ma sta te briga, ima ko o tome da brine. Oko JMBG isto.. "Ti ne dajes taj broj, nek daju drugi briga te, nije tvoj problem.."
    I sve fino dok mi ne rece o Vizi za Englesku, sad frka, kosta puno, traze puno.. Citao sad na netu info bla bla...
    Odslusah sve pa mu rekoh, u pravu si za ono sto si rekao oko LK i JMBG sto se opterecujem da pisem i objasnjavam.. A i to za Vizu, sta ces, znas da meni to nije potrebno pa...

    E tako je to sa "mojim" narodom.. Kad je njihov licni problem, to je onda svacija briga, ali kad je opste pitanje - ima ko ce o tome - pusti bogati.
    Poz za mog dragog prijatelja.:*

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-05-14 at 17:33.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,229
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ajde posto se i ja kladim na taj bet365 vec godinama, kad sam se prijavljivao morao sam ili da saljem kopiju pasosa ili da im izdiktiram broj pasosa i jos neke podatke sad se i ne sjecam koje. to su me oni zvali jer sam ih ja iskulirao par puta na njhiove mailove
    Onda ja kao anglofil imam neke privilegije.
    Apsolutno nikakve podatke o kojim pričate nisu tražili, a kod njih se (bet365.com) odnedavno kladim pa ne bih zaboravio da su mi bilo što tražili od toga što vi pominjete.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ....
    Kakav epilog bi ovakav propust (ako bi se uspio desiti) imao u svijetu?
    Epilog bi bio da ih boli prkno i ako hoće neka sama sudski tjera tu konkretnu osobu za neprijatnosti, stetu..... Slicno kao kod nas kad pozajmljivali LK i sredjivali sebi zirante za kredit.
    To "ako bi se desilo" ti ne treba jer ti mogu sa sigurnosću tvrditi da je zloupotrebe privatnih podataka van Crne Gore mnogo vise nego kod nas.

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Onda ja kao anglofil imam neke privilegije.
    Apsolutno nikakve podatke o kojim pričate nisu tražili, a kod njih se (bet365.com) odnedavno kladim pa ne bih zaboravio da su mi bilo što tražili od toga što vi pominjete.
    1.4 By accepting the Terms and/or registering to use the Website you hereby agree that we shall be entitled to conduct any and all such identification, credit and other verification checks from time to time that we may require and/or are required by applicable laws and regulations and/or by the relevant regulatory authorities for use of the Website and our products generally. You agree to provide all such information as we require in connection with such verification checks.
    She is only here to annoy herself!

  22. #72
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Svasta li se ovdje moze procitati. Eto i da jos 20 ljudi kaze da za kladjenje treba nece vam se vjerovati.
    Isto tako JMBG ne znaci nista bez orginalnog dokumenta koji predstavlja identifikaciju.
    To sto ima sluzbenika koji urade nesto mimo propisa je nevezano za to dje ces taj broj ostaviti.
    Da napravim paralelu, jel neko stvarno misli da su zagoricani stvarno hakovali banke po inostranstvu. Samo su dosli do odredjenih podataka i obradili telefonom bankarskog sluzbenika. To se i ovdje radi i ako naletis na idiota na salteru mozes svasta da saznas i uradis


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #73
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,304
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Epilog bi bio da ih boli prkno i ako hoće neka sama sudski tjera tu konkretnu osobu za neprijatnosti, stetu..... Slicno kao kod nas kad pozajmljivali LK i sredjivali sebi zirante za kredit.
    To "ako bi se desilo" ti ne treba jer ti mogu sa sigurnosću tvrditi da je zloupotrebe privatnih podataka van Crne Gore mnogo vise nego kod nas.
    Zloupotreba ličnih podataka je širok pojam, i naravno, neki oblici se danas dešavaju svugdje. No, moje pitanje se odnosi na konsekvence iz gore pomenutog slučaja u svijetu. Recimo, T-Com u Njemačkoj aktivira neke od svojih usluga licu na tuđe ime. Može li se desiti?
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #74
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,304
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  25. #75
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A lako se, prema riječima struke, može biti žirant. Stoga savjetuju da ukoliko ne želite da bez znanja nekom postanete žirant, ne dajte da vam se se bez posebnog razloga, kopira lična karta i ne ostavljajte svoj potpis na praznim listovima papira. Pazite na detalje na kupoprodajnim ugovorima i dobro zagledajte kusur prije nego ga primite u trafici ili, recimo, od taksiste. Stučnjaci ukratko savjetuju da se sumnja na sve i svakog jer neko od njih može biti falsifikator.


    Nidje veze sa JMBG . ako neko hoce da te prevari kao zirant potrebna mu je fotokopija licne katrte i falsifikovani potpis kao i dobra veza u banci koja ce provuci to sto jemac licno nije dosao i potpisao to pred bankarskim sluzbenikom.

    evo sad ce izbori pa na svako biracko mjesto ima hiljade maticnih brojeva pored imena i prezimena pa sta mogu sa njima da urade.
    udjes na sajt za nekretnine i pored tvog imena ako imas sto na sebe stoji maticni broj tako da ne treba ici u Rodu ili Maksi da bi saznao neciji maticni broj
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •