Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 80

Thread: Game of Thrones - spojleri

  1. #26
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ^ jeste
    Kreč, kolica i mešalica.

  2. #27
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Na sajmu je komplet 60eur popustom. Kao što neko reče, može to i manje ko je član.

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  3. #28
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Sto je značilo ono da će onaj bogalj Stark da poleti? Oće li to uz ili umjesto vuka početi i u pticu da zalazi?
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Sto je značilo ono da će onaj bogalj Stark da poleti? Oće li to uz ili umjesto vuka početi i u pticu da zalazi?
    Bran ce cini mi se da postane svjestan svoje uloge u ovom ratu, i provalice ko je zapravo ova three eyed crow sto je trazio svo ovo vrijeme.Dodatno ce se unaprijediti kao warg i vjerovatno dodati jos ponesta u svoj repertoar od cega sam ja razumio da ce moci da vidi sto se desavalo u proslosti i da iz toga uci, ali da nece moci da prica sa akterima tih snova njegovih u kojima bi mogao da vidi te ljude iz proslosti(Vjerovatno ce u sledecoj sezoni biti scena dje on sanja Nedja, svog oca).A od vjestine i ucestalosti koriscenja zavisi u koliko inteligentnu zivotinju mozes da "wargujes" pa vjerovatno da ce moci u neke ptice da zalazi, mada bi bilo fora kad mogao u zmaja da udje

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma uci ce u zmaja 100%, zmaj je glup, to je guster s krilima
    sent from tabure

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

  7. #32
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricalo se da je John Snow u stvari Targarjen, sto mislite o tome?

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Ova mi fotka daje nadu da ce Martin izbaciti knjigu ove godine..
    One Ring to Rule them all...

  9. #34
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prestici ce serija knjigu, mozda ne ove godine al u narednim sigurno.Boga pitaj oce li ovaj ostati ziv da je zavrsi

  10. #35
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Morali su da ubrzaju malo, ne bi valjalo bez Tyriona da prodje sezona

  11. #36
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Prestici ce serija knjigu, mozda ne ove godine al u narednim sigurno.Boga pitaj oce li ovaj ostati ziv da je zavrsi
    Ako se ne varam...ova slika gore, upravo govori da već peta sezona serije prestiže knjigu.
    Last edited by Dača; 19-01-15 at 07:49.

  12. #37
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    NIje, ovo bi bila taman peta knjiga. A starac je izdao sestu zimus tako da ima fore jos godinu i po da smisli poslednju..
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nije izdao sestu jos Winds of winters se ceka da izadje

    Ovo je iz pete knjige scena i to sa kraja pete knjige Dance with dragons
    One Ring to Rule them all...

  14. #39
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pa sto je ono izaslo u noembru? Ja sam mislio da je to sesta
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nije izdao sestu jos Winds of winters se ceka da izadje

    Ovo je iz pete knjige scena i to sa kraja pete knjige Dance with dragons
    Ja na ovoj slici vidim Tiriona u prilično komotnom položaju pored Deneris.
    A on se u knjizi još nije sreo sa njom...oči u oči.
    Tu je blizu nje u logoru kod Mirina, kuje neki plan sa Drugim sinovima, ali Deneris ne zna za njega...iako mu je spasla život u Areni, ne znajući da je kepec koji jaše svinju u stvari brat Kraljeubice.

    Mislim da će knjiga i serija krenuti svako svojim putem, mada će neki kostur možda ostati isti.
    To je i logično, jer šesti deo knjige još nije izašao, a bog te pita kad će Martn završiti sedmi tom.

    Ima tu već dosta odstupanja. U seriji nema Hladnorukog koji dovodi Brena i ekipu do one pećine gde sreću Decu Šume. Mada on verovatno i nije preterano bitan lik, već tek epizodista. Džodžen Rid u seriji već umire pred pećinom, a u knjizi je ušao u pećinu. Može se pretpostaviti da će uskoro i u knjizi umreti.

    Knjiga je previše komplikovana i istorija Martinovog sveta isuviše obimna za seriju.
    Sad se već u knjizi ubacuju u priču neki likovi i potomci likova koji su u Westerosu bili aktuelni 100 godina pre dešavanja s početka serije.
    Pre svega mislim na Blekfajere, odnosno kopilad Egona (IV) Bezvrednog.
    Onaj starac, zarastao u korenje, koji dočekuje Brena u pećini je savim sigurno jedan od njih, odnosno Brinden Rečni, zvani Krvavi Gavran.

    Pa onda ona Zlatna četa, najelitnija najamnička jedinica u Esosu...oni su u stvari potomci 100 godina ranije poraženih i izgnanih Blekfajera.
    Čak se spekuliše da je i Varis jedan od njih.

    Kao što rekoh, suviše komplikovano za seriju.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Na sajmu je komplet 60eur popustom. Kao što neko reče, može to i manje ko je član.

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
    meni samo prostor zauzimaju tih 10 knjiga....para mi niie zao koliko vremena koje sam potrosio citajuci to besmisleno stivo koje nema poentu.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleficent* View Post
    Pricalo se da je John Snow u stvari Targarjen, sto mislite o tome?
    Može biti, ali se meni čini verovatnijom druga teorija.
    Džon Snežni ima neke veze sa kućom Dejn od Starfalla (Zvezdopad).

    Ima jedan deo u Oluji mačeva (Krv i zlato) gde Arja Stark u svom tumaranju kroz Rečne zemlje, biva oteta za otkup od Bratstva bez barjaka. Tu ona priča sa štitonošom Berika Donderiona, mladim Edrikom Dejnom koji joj kaže da je majka Džona Snežnog služavka iz Zvezdopada po imenu Vila i da je ona dojila obojicu, zato što Edrikova majka, gospa Dejn, nije imala dovoljno mleka. Po tome su njih dvojica braća po mleku.

    Verovatno Edrik Dejn ne laže i istina je da je njih dvojicu dojila ista služavka. Ali teško da ta služavka može biti majka Džona Snežnog. Pre svega jer nije jasno kad je Edark Stark mogao biti s njom, s obzirom da se nigde u knjizi ne pominje da je on ikad pre Robertove bune boravio tako daleko na jugu u Zvezdopadu.
    A i sam lik Edarda Starka nije prikazan tako da bi bilo verovatno pretpostaviti da bi on se vaćario s nekim služavkama i varao svoju ženu.

    Ali zato iz priče Edrika Dejna saznajemo još jednu pikanteriju. Navodno su se tokom čuvenog turnira u Harendvoru, održan godinu dana pre izbijanja Robertove bune, Edrikova tetka (sestra njegovog oca) Ašara Dejn (kažu, prava lepotica) i Edard Stark strašno zgotivili i zavoleli.Bilo je tu verovatno svašta.U to vreme je Kejtlin Tuli bila verena za Edardovog brata Brendona, tako da nema govora o prevari i Edard je čist pred bogovima i narodom . Samo su nesrećni dogadjaji koji su usledili stali na put ljubavi Edarda i Ašare.
    A znamo šta se desilo. Princ Regar je nakon pobede na turniru, oteo Lijenu Stark. Svo vreme pobune, on ju je krio tamo dole na jugu u onim planinama što okružuju Dornu u Tower of Joy (Kula Zadovoljstva, recimo). Regar je otišao da se bori na Trozupcu, a Lijenu je ostavio na čuvanje trojici najboljih mačeva Kraljeve garde. To su bili zapovednik ser Džerold Hajtauer, ser Ozvel Vent i ser Artur Dejn (brat Ašare Dejn, stric Edrika Dejna i najjači vitez Kraljevstva tog vremena).

    Nakon što pobunjenici pobedjuju na Trozupcu gde gine princ Regar i nakon što pada i Kraljeva Luka...Edard Stark kreće sa šest svojih severnjačkih vazala da izbavi svoju sestru Lijenu iz zarobljeništva. Tamo kod Kule dolazi do okršaja njih sedmorice protiv trojice vitezova Kraljeve garde. Svo troje gardista bivaju ubijeni, a na drugoj strani preživljavaju samo Edard Stark i Hauland Rid (to je ćaća od onog malog Džodžena i njegove sestre što sa Brenom idu daleko na sever).
    Lijenu zatiču na samrti u krvavoj postelji i tu ona moli Edarda da joj nešto obeća (a mi naravno ne znamo šta) i to ovog kasnije stalno proganja.

    Posle toga, Ned Stark kreće još malo na jug u Zvezdopad da vrati mač ser Artura Dejna njegovoj porodici. U pitanju je čuvena Zora iskovana od valirijskog čelika. Zlobnici bi rekli da je u stvari hteo još jednom da vidi svoju ljubav i možda umoči poslednji put pre nego što se vrati svojoj novoj ženi Kejtlin Tuli. Ali u Zvezdopadu ga zatiče vest da je Ašara Dejn izvršila samoubistvo skočivši sa stene. Edrik Dejn mnogo godina kasnije priča Arji da je to uradila zato što joj srce bilo slomljeno.
    Tek, Martin šturo pripoveda o tom Nedovom boravku na jugu i sve je prilično obavijeno misterijom. U svakom slučaju, po povratku na sever on nosi malog Džona Snežnogm sa sobom.
    Gde ga je pokupio? U Kuli Zadovoljstva iz krvave postelje sestre Lijene ili u Zvezdopadu gde je po priči Edrika Dejna, Džon snežni sisao služavku zajedno sa njim.
    Biće pre ovo drugo.
    Ali po svemu sudeći i Lijena je nešto rodila. Ne samo što je postelja krvava, već i samo prisustvo vitezova Kraljeve garde u njenoj blizini govori da su ostali čuvati Regarovog potomka. Vitezovi Kraljeve garde su zakleti da čuvaju Kralja i njegovu porodicu, a nikako ljubavnice i konkubine.

    Malo me dotiče i opis Edrika Dejna u knjizi.

    "Štitonoša je Arji delovao pristojno. Možda je pomalo stidljiv, ali dobroćudan. Oduvek je slušala kako su Dornjani niski i crnomanjasti, crnih kosa i sitnih crnih očiju, ali su Edrikove oči bile bile krupne, tako tamne da su izgledale gotovo ljubičasto. A kosa mu je bila izrazito svetloplava, više siva nego boje meda".





  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    najprije ce biti da je Dzon Snijezni Lijenin sin, jer na vise mjesta ima naznaka da je kraljevske krvi (kad je bilo pogubljenje laznog Mansa, plamen ili nesto slicno se pojacalo u prisustvu Dzona, a povezano je sa Azor Ahaia)...

    ...koliko me sjecanje sluzi :-)
    ...

  19. #44
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    I Starkovi su kraljevske krvi. Koga interesuje, izašla je knjiga o istoriji Vesterosa i ostalih zemalja iz serijala. Za sada je ima samo na engleskom (ja je uzeh preko Bookdepository)a viđeh da će i Laguna uskoro da je izda.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,825
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Mislim da je Džon sin Regara i Liene. Dijete popularno u knjizi nazvano kopile.
    Ned mu je bio stric, samim tim odgovoran za njega kada je izgubio roditelje. Zato se brinuo za njega i čuvao ga, čak i trpio to što su drugi ljudi iza leđa govorili da je prevario ženu, jer nije smio odati identitet Džonov. Na šta bi ličilo da odani sluga, brat po oružju kralja, drži u svojem dvorcu sina tiranina.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #46
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzon sad sin regara a dz.martin na pocetku knjige pisao stranice i stranice o tome kako je dzon izgledom kopija neda starka.....kazem ja da djeca od 8 godina ne bi citala taj nakardni serijal koji nema poentu.marketing je cudo pa knjiga koja se dobro izreklamira mora proci.

    cudo da je cenzuru proslo obzirom da djeca od 12 godina se prikazuju u neprijatnim scenama. licno mislim da je dz.martin psihopata.to se jasno vidi.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash.score View Post
    dzon sad sin regara a dz.martin na pocetku knjige pisao stranice i stranice o tome kako je dzon izgledom kopija neda starka.....kazem ja da djeca od 8 godina ne bi citala taj nakardni serijal koji nema poentu.marketing je cudo pa knjiga koja se dobro izreklamira mora proci.

    cudo da je cenzuru proslo obzirom da djeca od 12 godina se prikazuju u neprijatnim scenama. licno mislim da je dz.martin psihopata.to se jasno vidi.
    Znas onaj osjecaj kad neko smara pa kad ga svi ignorisu. E pa upravo svi tebe ignorisemo jer si dosadan i skupljas postove. Isto tako lazes da si procitao knjige.
    Ae sad prosetaj
    One Ring to Rule them all...

  23. #48
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Valjda postoje ljudi koji su pročitali knjige prije serije i prije ovolikog marketinga...U orginalu prva knjiga je izašla 1996 a kod nas 2003.
    Last edited by masija; 19-01-15 at 17:01.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta god da napise martin citocima se svidja jer oni nemaju standarde.kao sto gledaoci pink tv nemaju standarde...kakvu god pjesmu da im prikazu neobrazovana publika ce igrati i pjevati.sve im se dopada.

    gospa kejtlin prezivljava i javlja se kao vjestica u pecini....to je nivo ispod "crvenkape". ili prva knjiga kad stradaju bren i ostala djeca u zimogrozu.jasno napisano pogubljene djece i sve.a onda posle 1000 stranica ispade da su to ustvari bila neka druga djeca navodno lutke.najiskrenije kazem da besmisleniju knjigu nisam procitao u zivotu .a imam licnu biblioteku od 1400 naslova.

    to je samo moje misljenje koje ne mora biti validno.vidim da si milionima ljudi svidja dz. martin kao pisac.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Možeš ti i da imaš i 4100 naslova, to ništa ne znači. Inače, da su Bren i Rikon živi, otkrije se posle nekoliko stranica.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Game Of Thrones
    By asta la vista in forum Televizija
    Replies: 6906
    Last Post: 06-05-20, 06:18
  2. Prince of Persia: Two thrones
    By Scythe in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-14, 14:01
  3. Prince of Persia: The Two Thrones
    By Bullseye in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 24-01-06, 10:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •