Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 80

Thread: Game of Thrones - spojleri

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Game of Thrones - spojleri

    Zasto da ne otvorimo ovu temu, pa da pricamo i prepricavamo razlike knjige i serije, i da ljudi mogu komotno da pitaju sta se desava u buducnosti a da ih ne doceka drvlje i kamenje kako spojlerisu ? Tako ce i ovi taptalkasi da pocinu.

    Mene zanima konkretno ovo sto je Foker rekao da se prica na iO9, posto su na GOT uveli ovoga kralja White walkera, cime su ozivjeli neke legende iz knjige, jel tacno da u knjizi postoji neki rog- truba ili sta vec, kojim moze da se "opuva" Zid ?

    Kakav je dalji odnos izmedju Pasceta i Arje, vidim u sledecoj epizodi ona oce da se malo macuje s njim, jel to neki prolazni momenat ili ce sad on nju malo da uci zanatu ?
    sent from tabure

  2. #2
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    U knjizi postoji prica da postoji "Horn of Joramund" (mislim da se tako zove) koji po legendi moze da srusi zid... Ali sva ta prica oko Zida je dosta komplikovana, pitanje je i ko je napravio zid da se zastiti od koga...

    U vezi Hounda i Arje, vecina materijala izmedju njih dvoje je dodata za seriju da popuni pricu do glavnog dogadjaja za Arju u ovom dijelu price koji bi trebao da bude na kraju sezone

    Sent from my HTC One using Tapatalk
    Bez potpisa.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa daj pricaj o cemu se radi, evo ovdje su spojleri, evo vec 2 epizode cekam da tirion skrati taticu za glavu

    A Cercei mi je najjaca, imam osjecaj da joj je trenutno zivotna zelja da se ozeni malim Tomenom koliko je zagrizena za vlast.
    sent from tabure

  4. #4
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ma previse ima tu da bi se prepricavalo
    Arja treba da podje za Bravos, koristeci onaj novcic sto joj je Jaqen dao i tamo ce uci u taj gild ubica Faceless men i poceti trening za profesionalnog ubicu
    Za rog, u sustini, Wildlingsi pod vodjstvom Mansa Rejdera ga traze ali ne mogu da ga nadju, mada sva ta prica ulazi u podrucje legendi i mitova tako da nije bas 100% sigurno ni sta taj rog radi i kad bi ga nasli

    Sent from my HTC One using Tapatalk
    Bez potpisa.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo nadjoh za taj rog, mozda u seriji ipak rig osvane ko im ga zna
    sent from tabure

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Cattaro
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko se ja sjecam rog su trazili ali ga nisu pronasli, stim dok su iskopavali rog probudili su white walkerse. Tako sam ja skapirao...
    Cercando la grande bellezza

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da evo vidim na netu pise da ce melisandra kasnije da sprzi mensa i rog, al ce se kasnije saznati da to nije taj rog. Sad je pitanje sta ce ovi iz HBO da urade s tim, oce li izmijeniti malo radnju iz knjige kao sto su krenuli. Jer ako oni stave u seriji da je rog pravi, ovi mogu da opuvaju zid i da krenu dalje pa da gledamo neku pravu akciju

    Takodje me zanima ono sto ovi divljaci kazu, kao znak za pokret (kad budu prelazili zid) ce bit najveca vatra koju je neko vidio... tako nesto... Sta ce to da sprze ?
    sent from tabure

  8. #8
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    Da evo vidim na netu pise da ce melisandra kasnije da sprzi mensa i rog, al ce se kasnije saznati da to nije taj rog. Sad je pitanje sta ce ovi iz HBO da urade s tim, oce li izmijeniti malo radnju iz knjige kao sto su krenuli. Jer ako oni stave u seriji da je rog pravi, ovi mogu da opuvaju zid i da krenu dalje pa da gledamo neku pravu akciju

    Takodje me zanima ono sto ovi divljaci kazu, kao znak za pokret (kad budu prelazili zid) ce bit najveca vatra koju je neko vidio... tako nesto... Sta ce to da sprze ?
    Rog nije pronadjen u knjiZI i Mens nije spaljen.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Cattaro
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne sjecam se tacno, ali trebalo bi da ta bitka bude na kraj ove sezone, osim ako je ne odloze za sledecu sto je moguce jer ce inace da bude spora sezona.

    Ps: mene vise zanima rog koji Greyjoy ima (za kontrolisanje zmajeva)
    Last edited by kozanostra; 30-04-14 at 17:59. Reason: Ps
    Cercando la grande bellezza

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ce Ketlin Stark da vaskrsne, oce li se to po radnji desiti u ovih 10 epizoda ?
    sent from tabure

  11. #11
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Pojavljuje se u epilogu trece knjige.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Odakle da krenem da citam tj koju knjigu , glupo mi citam od prve knjige jer sam odgledao do sada svaku epizodu.Pa ako neko moze da mi kaze sa kojom knjigom da krenem??

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Odakle da krenem da citam tj koju knjigu , glupo mi citam od prve knjige jer sam odgledao do sada svaku epizodu.Pa ako neko moze da mi kaze sa kojom knjigom da krenem??

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    Ako ces poslusati mene Pocni od prve knjige nema veze sto si gledao seriju.

    Ukoliko pocnes od 2-3-4 tako ces da se smoris i nista ti jasno nece biti. Knjige su neuporedivo opsirnije od serije. Drugaciji su likovi, ima likova kojih uopste nema u seriji, u seriji su izbacena citava dogadjanja.
    A mozda ti cak i zanimljivije bude ako budes citao od pocetka jer znas da ce nesto da se desi ali pojma nemas zbog cega se to desava. E knjige ce ti dati uvid u desavanja, paralele sa istorijom prije pada Targarjena, emocionalne crte likova koje se ne mogu opisati u seriji i mnogo mnogo mnogo detalja

    Opet ako preskocis prvu, nista ti jasno biti nece vjeruj mi. Sto bi se narodskim jezikom reklo "Ka' da *ebes a ne svrsis"

    Kao veliki fan knjiga pokusacu da te navucem samo cu pokusati na osnovu primjera:

    Posle smrti Roberta i Neda imas kralja:

    - Stanis brat Robertov stariji

    - Renli brat Robertov mladji

    - Dzofri sin Robertov najstariji

    - Rob sin Nedov najstariji kralj sjevera

    Ali ti pojma nemas zbog cega oni pretenduju na Tron, koji su njihovi razlozi i kakvi su oni ljudi. To ti serija ne moze dati. Kada procitas to onda ces shvatiti da nema negativaca i da svi imaju svoje razloge.

    Onda npr. Zbog cega je Dzon na Zidu? Zbog cega je Sem ili Stari Mormont na zidu? Zbog cega je Dzora Mormont kod Deneris? Kako pada Winterfell? Bitke BITKE BITKEEEEEEE.

    Detalji.

    Sta se dogadja sa Arjom? Kako ona postaje to sto jeste? Sta se dogadja sa Dzakne H'garom, kakvi su stanovnici van Vesterosa. Sta je Bravos, Pentos, Kohor. Ko je Lijena Stark? Ko su u stvari bili Targarjeni i zasto se vodio rat? Ko je Dzon Erin i zasto je mrtav? Ko je Liza Erin? Ko su klanovi iz brda? Gdje idu kurve? Ko je Toros iz Mira? Ko je bratstvo bez Barjaka? Zbog cega je Planina zao kao sto jeste? Zbog cega se PAS boji vatre?

    E to sve neces znati ako ne procitas prvu knjigu pa biraj
    Last edited by Gandalf_White; 03-05-14 at 15:04.
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default Одг: Game of Thrones - spojleri

    Dobro mi rece, nista krecem od prve onda, ako se izgubim kroz radnje znam kome da se javim....
    Last edited by djordje1990; 03-05-14 at 15:02.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako ces poslusati mene Pocni od prve knjige nema veze sto si gledao seriju.

    Ukoliko pocnes od 2-3-4 tako ces da se smoris i nista ti jasno nece biti. Knjige su neuporedivo opsirnije od serije. Drugaciji su likovi, ima likova kojih uopste nema u seriji, u seriji su izbacena citava dogadjanja.
    A mozda ti cak i zanimljivije bude ako budes citao od pocetka jer znas da ce nesto da se desi ali pojma nemas zbog cega se to desava. E knjige ce ti dati uvid u desavanja, paralele sa istorijom prije pada Targarjena, emocionalne crte likova koje se ne mogu opisati u seriji i mnogo mnogo mnogo detalja

    Opet ako preskocis prvu, nista ti jasno biti nece vjeruj mi. Sto bi se narodskim jezikom reklo "Ka' da *ebes a ne svrsis"

    Kao veliki fan knjiga pokusacu da te navucem samo cu pokusati na osnovu primjera:

    Posle smrti Roberta i Neda imas kralja:

    - Stanis brat Robertov stariji

    - Renli brat Robertov mladji

    - Dzofri sin Robertov najstariji

    - Rob sin Nedov najstariji kralj sjevera

    Ali ti pojma nemas zbog cega oni pretenduju na Tron, koji su njihovi razlozi i kakvi su oni ljudi. To ti serija ne moze dati. Kada procitas to onda ces shvatiti da nema negativaca i da svi imaju svoje razloge.

    Onda npr. Zbog cega je Dzon na Zidu? Zbog cega je Sem ili Stari Mormont na zidu? Zbog cega je Dzora Mormont kod Deneris? Kako pada Winterfell? Bitke BITKE BITKEEEEEEE.

    Detalji.

    Sta se dogadja sa Arjom? Kako ona postaje to sto jeste? Sta se dogadja sa Dzakne H'garom, kakvi su stanovnici van Vesterosa. Sta je Bravos, Pentos, Kohor. Ko je Lijena Stark? Ko su u stvari bili Targarjeni i zasto se vodio rat? Ko je Dzon Erin i zasto je mrtav? Ko je Liza Erin? Ko su klanovi iz brda? Gdje idu kurve? Ko je Toros iz Mira? Ko je bratstvo bez Barjaka? Zbog cega je Planina zao kao sto jeste? Zbog cega se PAS boji vatre?

    E to sve neces znati ako ne procitas prvu knjigu pa biraj
    Ja isto nisam citao knjige (pocinjem danas) ali vecinu odgovora na pitanja sto si naveo znam, jer su objasnjena u dodacima seriji Complete history & lore I,II i III

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Ja isto nisam citao knjige (pocinjem danas) ali vecinu odgovora na pitanja sto si naveo znam, jer su objasnjena u dodacima seriji Complete history & lore I,II i III

    Nijesam gledao te dodatke.
    Ali skontao si poentu. Ne moze serija ici u detalje kao knjiga. A knjiga je i more addictive od serije. Volio bih kad zavrsis "Ples sa zmajevima" da das svoje komentare i ocekivanja. Posto ja kada sam zavrsio knjige( cekao sam na Ples 3-4 godine ) nista mi nije bilo jasno pa sam morao da procitam jos jednom i "fatam" biljeske
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dogovoreno



    ovo je za sezonu 1 complete history & lore...Dobra stvar je sto naraciju vrse likovi iz serije (tj. odgovarajuci glumci) a i ilustracije su odlicne
    e da, u videima nema spojlera za odovarajucu sezonu

  18. #18
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    75 eura je komplet .Da se to pazari i krene sa citannjem

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Meni su prošle godine nudili u Gradskoj knjižari komplet za 55 eura otprilike, a puna cijena je bila oko 75. Probaj da se učlaniš u klub čitalaca, eventualno pitaj za popust ako kupuješ komplet i vjerujem da će ti ga dati.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  20. #20
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sajam knjiga ti je od danas, u Delti. Bila sam maloprije i vidjela sam da imaju na više štandova, tako da pođi, daju popuste...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. #21
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U velikoj sam dilemi. Bih da kupim komplet (ali na engleskom, isključivo). Našao sam na amazon.com komplet za oko 50 eura, sa sve dostavom. E sad, kvalitet tog papira je navodno nešto manji. Nije paperback, nego nešto slabije. Dilema moja je da li da kupim Kindle, pa na njega da loadujem knjige, ili da kupim komplet? Ima li ko iskustva sa Kindle-om, da mi pomogne u odluci? Inače sam staromodan, volim papir, brate, ono da čitam knjigu, ali opet, malo sam rukovao Kindle-om, i djeluje mi kao vrlo praktična stvar, posebno kad se putuje (što je meni sve češća pojava).
    DICIOTTO

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    U velikoj sam dilemi. Bih da kupim komplet (ali na engleskom, isključivo). Našao sam na amazon.com komplet za oko 50 eura, sa sve dostavom. E sad, kvalitet tog papira je navodno nešto manji. Nije paperback, nego nešto slabije. Dilema moja je da li da kupim Kindle, pa na njega da loadujem knjige, ili da kupim komplet? Ima li ko iskustva sa Kindle-om, da mi pomogne u odluci? Inače sam staromodan, volim papir, brate, ono da čitam knjigu, ali opet, malo sam rukovao Kindle-om, i djeluje mi kao vrlo praktična stvar, posebno kad se putuje (što je meni sve češća pojava).
    Nemoj misliti ako je 50e komplet no to odma trguj. Pojedinacno su od 12-15e tako da ti je banja i jeftinije no na nasem jeziku.

    Ako budes kupovao e reader nemoj kupovati kindle. Ja imam NOOK i jedno 10000 puta je bolji i jeftiniji i podrzava vise formata
    Last edited by Gandalf_White; 07-05-14 at 21:44.
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Oluja mačeva - deo drugi: Krv i zlato 8.40€
    7.14€
    Igra prestola 9.80€
    8.33€
    Oluja mačeva - deo prvi: Čelik i sneg 8.40€
    7.14€
    Sudar kraljeva 11.40€
    9.69€
    Gozba za vrane - deo prvi 6.30€
    5.36€
    Gozba za vrane - deo drugi 7.30€
    6.21€
    Ples sa zmajevima - deo drugi: Posle gozbe 9.80€
    8.33€
    Ples sa zmajevima - deo prvi: Snovi i prah 8.40€
    7.14€
    Količinski popust: 8.90€
    UKUPNO: 50.44€

    Ovo je sa Laguninog sajta, jos 3 eura za dostavu. Mislim da za toliko mozes da ih uzmes u Narodnu Knjigu (nadji nekog ko je clan)
    Last edited by masija; 07-05-14 at 23:03.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nemoj misliti ako je 50e komplet no to odma trguj. Pojedinacno su od 12-15e tako da ti je banja i jeftinije no na nasem jeziku.

    Ako budes kupovao e reader nemoj kupovati kindle. Ja imam NOOK i jedno 10000 puta je bolji i jeftiniji i podrzava vise formata
    Slazem se za Nook , koristio sam oba.

    Moze da se nadje na britanski amazon za 60ak eura sa dostavom do Pg
    Kreč, kolica i mešalica.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Cattaro
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Slazem se za Nook , koristio sam oba.

    Moze da se nadje na britanski amazon za 60ak eura sa dostavom do Pg

    oprostite za offtopic, jel na ovaj nook mislis?
    http://www.amazon.co.uk/NOOK-Simple-...&keywords=nook
    Cercando la grande bellezza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Game Of Thrones
    By asta la vista in forum Televizija
    Replies: 6906
    Last Post: 06-05-20, 06:18
  2. Prince of Persia: Two thrones
    By Scythe in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-14, 14:01
  3. Prince of Persia: The Two Thrones
    By Bullseye in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 24-01-06, 10:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •