Results 1 to 25 of 25

Thread: Montenegro In The 21st Century

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Montenegro In The 21st Century

    Crna Gora je ove godine domacin Crans Montana foruma

    http://www.cmf.ch/_sExperts/2006/ind...25c38563dc5a0c

    "Regional, European and Global Prospects of the Republic of Montenegro, a rising star on the Adriatic coast, will be discussed with a High Level Panel of Experts from all over the world on the eve of an important decision of the people of the Republic of Montenegro on their future. This future will be in any way a European one. Europe has definitely decided to go South-East. Like all the other countries of South-Eastern Europe Montenegro wants to be an integral part of the project for peace, democracy and security which is the ultimate goal of the European Union. Before this background eminent politicians, scientists and journalists will form a High Level Panel of Experts on Montenegro’s "

    na zalost nisu pozvani Malteshki vitezovi :mrgreen:

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Fino fino
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Oce li zaboga bit pozvani ovi ekonomisti iz SNS?????
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prao da ti recem, milo mi je svaki put kad vidim da se nedje makar i pomene Montenegro! Sad su italijanski novinari naucili ponesto, pa Mirko Vucninc vise nije calciatore serbo, nego serbo-montenegrino! Napredujemo... dako ga ubrzo i najzad prekrste u Montenegrino :-D

    Sinoc upoznam nekakvog Amera u grad, koji me pita okle si. Ja, da bih ubrzao razgovor, kazem - Yugoslavian. On se na to samo iscerio :mrgreen: i doda: "Oh, yeah? And what is your country called now?"

    Malo off topic, ali se nadam da ce u 21. vijek Crna Gora najzad postat Montenegro, a ne Yugoslavia, Serbia, itd.
    I am the one who locks.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a bogami ni ka MONTENEGRO te nece niko znat...
    Znam kad sam bio u Italiju prije par godina....A tek dolje u Grcku kad odes i kazes MONTENEGRO odma se nasmiju i kazu "a ITALIA"~~~~
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve je marketing. No, da bi nas znali moramo imati nesto po cemu cemo biti poznati.
    S' obzirom da smo u manjku cojstva i junastva, jedino nam ostaju prirodne ljepote. Da bi se doslo do tih ljepota i da bi se uzivalo u njima potrebni su dobri autoputevi, aerodromi, hoteli, usluga...Naravno, kad se to sve obezbjedi potrebne su velike investicije u marketing i reklamiranje zemlje.
    Nego, mi imamo svoju politiku. Bitnije nam je da skrkamo ne znam ni ja koliko miliona u mostove od kojih nam zivot ne zavisi i u slicne investicije dok se na sjever moze jedino u kocije a put primorja je 15.6 kvota da ces zivot izgubit zbog neke rupe ili odrona.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Quote:

    a bogami ni ka MONTENEGRO te nece niko znat...
    Znam kad sam bio u Italiju prije par godina....A tek dolje u Grcku kad odes i kazes MONTENEGRO odma se nasmiju i kazu "a ITALIA"~~~~
    __________________


    Oce bogomi komsija oce ,eo ja se nasetah 23 godine po svijetu i kad me neko pita okle sam ja mu objasnim u tancine da svati i kaze drugijema ! Ako ljudji neznaju za Montenegro /Crna Gora nije nicesova sramota ,nijeste ni "VI" znali za kazakstan Litvaniju ,Estoniju;balticke zemlje dok se nije raspa velji CCCR ,pa sad zna cijo svijet i za Ukrajnu i Bjelorusiju itd itd . Ako nekoga stranca interesuje objasnite mu i tacka ,nema tu neke velje filozofije !
    Ovamo u skandinaviju ja mnim e znaju kad se Njegos pocka petak vece pod zid manastijera a kamoli stoi dugo !


    ps. Bolje da ne neznaju nimalo no da ne znaju da smo poklali po milijona ljudi !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam proba sa Italijanima stari, ali nema leba dok kartu u ruke ne uzmes! :mrgreen:
    Pa fino: "ovo ti je EX-YU, ovo ti je sadasnja YU, a ovo ti je MONTENEGRO! E vidis li ovo odje - to ti je Podgorica! Aj sad vozi!"
    I am the one who locks.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Wink

    Ebiga moramo se mucit ,zamisli kako je kad Ameru moras rec koji je glavni grad Evrope .......Pariz hahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    Oce li zaboga bit pozvani ovi ekonomisti iz SNS?????
    Dje je onaj Mandic sto je preko televizije zborio Crnogorcima da je vaucerska privatizacija prevara i da je on bacio (ili pocijepa) svoje vaucere.

    BTW, jedan vaucer koji je ulozen u OBOD vrijedi od 2000 do 2400 eura (u Elektroprivredu 5000 EUR).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Dje je onaj Mandic sto je preko televizije zborio Crnogorcima da je vaucerska privatizacija prevara i da je on bacio (ili pocijepa) svoje vaucere.

    BTW, jedan vaucer koji je ulozen u OBOD vrijedi od 2000 do 2400 eura (u Elektroprivredu 5000 EUR).
    koliko su bogati ovi iz OBODA.
    Sto se buni onaj Vujovic?

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gos1
    koliko su bogati ovi iz OBODA.
    Sto se buni onaj Vujovic?
    Nije isto bit radnik OBOD-a i istog akcionar.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Nije isto bit radnik OBOD-a i istog akcionar.
    90% radnika ima te tvoje vaucere. Ja nesto nisam vidio da oni zive u bogatstvu i izobilju....

  14. #14
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ve zamolim! Ne skrecite s teme. Odje se prica o Montenegru. Dakle Janko, nije za tebe
    I am the one who locks.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Interpol
    Da ve zamolim! Ne skrecite s teme. Odje se prica o Montenegru. Dakle Janko, nije za tebe

    hahahahahahaha za ovo imas pice - crnogorsko neko, naravno!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    hahahahahahaha za ovo imas pice - crnogorsko neko, naravno!
    Amaro montenegro
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking Damn, I'm nasty!

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    hahahahahahaha za ovo imas pice - crnogorsko neko, naravno!
    Zahvaljujem
    I am the one who locks.

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ma samo coek kad vidi Crnogorke ima da se prenerazi, pa mu jos dodas malo mora, pa ga povedes nedje put Cetinja npr. na mauzolej da vidi sve do Bijograda i Italije, pa ga onda povedes na Durmitor da se coek iskija, pa ga onda povedes na Taru.............................................. .................................................. .................................................. ........................................

    NE POSTOJI LJEPSEG KUTKA NA PLANETI DO OVE GRUDE ZEMLJE STO JE NASA, NITI LJEPSIH ZENA, TO DEFINITIVNO!!!

    KO NE VOLI CRNOGORKE,
    TAJ NI ZA PESKIRA NIJE!!!
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ma samo coek kad vidi Crnogorke ima da se prenerazi, pa mu jos dodas malo mora, pa ga povedes nedje put Cetinja npr. na mauzolej da vidi sve do Bijograda i Italije, pa ga onda povedes na Durmitor da se coek iskija, pa ga onda povedes na Taru.............................................. .................................................. .................................................. ........................................

    NE POSTOJI LJEPSEG KUTKA NA PLANETI DO OVE GRUDE ZEMLJE STO JE NASA, NITI LJEPSIH ZENA, TO DEFINITIVNO!!!

    KO NE VOLI CRNOGORKE,
    TAJ NI ZA PESKIRA NIJE!!!
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  20. #20
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnncogorac
    Ma samo coek kad vidi Crnogorke ima da se prenerazi, pa mu jos dodas malo mora, pa ga povedes nedje put Cetinja npr. na mauzolej da vidi sve do Bijograda i Italije, pa ga onda povedes na Durmitor da se coek iskija, pa ga onda povedes na Taru.............................................. .................................................. .................................................. ........................................
    Ma ima da se prenerazi kad vidi te puteve do Durmitora, ako su sad uopste prohodni.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs down

    Ti bogomi ka da su drugdje ljepci . Nista ljepci i bolji nijesu po Jevbropi no u nas ! Kroz ravnicu je lako cinjet putove ,no aj ti kroz brda i planine Crnogorske ! Ne zove se Crna Gora zaludu Crna GORA, ili Montenegro ,ili Svarta Bergen ! Zato neka vi sviranje i p[ljuvanje na sve u CG disite malo ,batalite drame i muke ,bice bolje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne pljuje niko sto mu se pljuje . Skoro sam vozio iz Budve prema Bijelom Polju, putevi su nam uzasni i to je cinjenica. To je nesto najosnovnije u sta se mora ulagati, jeste brdo svuda skoro ali nijesmo jedina brdovita zemlja na Balkanu. Ne znam s kim da se poredimo ali svako ima neku vagu svoju u nekom dijelu mozga pa moze da izvaga Milovo bogatstvo i njegovih konja koje vuche i rupe od Podgorice ka Kolasinu. Ne stima tu nesto.
    Your IQ is your fashion

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    SINOĆ U PODGORICI JE ZAVRŠEN TOP 12 ZA JUNIORE

    Po završetku Topa 12 predsjednik Evropske stonoteniske unije Stefano Bosi izrazio je zadovoljstvo organizacijom turnira u Podgorici.
    - Zadovoljan sam, ali nije naročito bitno šta ja mislim. Mnogo je bitnije što su uslovima za igru bili zadovoljni svi igrači i što nije bilo nikakvih primjedbi sa njihove strane. Moram reći da je ovo jedno od najbolje organizovanih takmičenja kada je u pitanju juniorska konkurencija, jer su uslovi za igru bili zaista sjajni - kazao je Bos
    Mozda ova vijest i ne pripada ovom forumu, ali bio bi red da na ovako dobro obavljenom poslu cestitamo nasim kolegama forumasima koji su imali pune ruke posla pa pomalo i zanemarivali nas forum.
    Precka je postavljena visoko ali ne sumnjamo da ce i druge nase kolege jos bolje organizovati Crans Montana forum

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ne vidi ni truna perspektive odje u Crnu nam nasu Goru savjetujem sljedece:

    1. da se preseli u toplije-ravne-sa-autopetevima krajeve

    2. da se preseli u Skandivavsku zemlju po izboru

    3. da se preseli u bracku Srbiju gde sve cveta

    4. da se, ako bas ne moze da se zadovolji tackama 1,2. i 3, ubije ka coek i pusti nas sto bi nekudj u bolje $utra da zivimo kako nam se zivi.

    Prijatno
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Kran Montana Forum

    Bivši predsjednik Slovenije Milan Kučan doputovaće večeras u Crnu Goru, gdje će učestvovati na stručnom susretu pod nazivom "Crna Gora u 21. vijeku".
    Kučan će u Crnoj Gori boraviti na poziv predsjednika Vlade Mila Đukanovića i Kran Montana foruma, kojeg vodi bivši generalni sekretar Savjeta Evrope Valter Švimer.
    Savjetovanje će biti održano od 19. do 21. februara u Pržnu, a bivši predsjednik Slovenije biće glavni govornik na otvaranju foruma u nedjelju, saopštila je Kučanova savjetnica Špela Furlan.
    Najavljeno je učešće brojnih zvaničnika vlada i parlamenata evropskih zemalja i međunarodnih organizacija na forumu.
    Priznati stručnjaci iz cijelog svijeta razgovaraće o regionalnoj, evropskoj i globalnoj perspektivi Crne Gore uoči važne odluke građana Crne Gore o njihovoj budućnosti.
    Skup će danas otvoriti predsjednik Kran Montana foruma Žan Pol Karteron i premijer Đukanović.
    Na temu "Crna Gora faktor regionalne stabilnosti i bezbjednosti" govoriće zamjenik šefa delegacije Evropskog parlamenta za jugoistočnu Evropu Johanes Svoboda, predsjednik Inicijative za evropsku stabilnost Gerald Knaus, predsjednik Međunarodne krizne grupe Džems Lajon i stručnjak u pariskom Institutu za bezbjednosne studije Džudi Bat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora i njezina uloga u nacionalni razvoj Srpstva
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 07-02-05, 11:05
  2. NOWA GODINA !!!!
    By VampiR in forum #montecafe
    Replies: 24
    Last Post: 03-01-05, 00:21
  3. Protest " Muslimana "
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 42
    Last Post: 02-11-04, 01:56
  4. Montenegro Backs Off Separation--> SCG ce nadzivjeti sve
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-04, 19:07
  5. ...shows the Albania and Montenegro region of Serbia...
    By Nije bitno... in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 17-04-04, 17:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •