Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 250

Thread: Referendumsko pitanje i kvalifikovana većina?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    www.blogovanje.com/libertas
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Referendumsko pitanje i kvalifikovana većina?

    U želji da i na ovaj način unaprijedimo predreferendumski dijalog kao i to da je za validnost referenduma o državnom statusu potrebno jasno i precizno referendumsko pitanje i dovoljna kvalifikovana većina, članove ovog foruma pitamo :

    1. Kako bi trebalo da glasi referendumsko pitanje ?

    2. Koja je po Vama dovoljna kvalifikovana većina za proglašenje nezavisnosti Crne Gore ( od ukupnog i izašlog biračkog tijela ) ?
    AJMO SVI ZA CRNU GORU !!!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu filozofije ne treba:

    1. Da li ste za nezavisnu i medjunarodno priznatu drzavu Crnu Goru?

    2. Oko ovoga se pitat necemo tako da ce resenje biti:

    a) obavezno da mora izaci 50%+1 upisani birac (220.000 - aproksimativno)
    b) broj onih koji glasaju ZA nezavisnost morace da bude veci od 35-40% (180.000 - aproksimativno) ukupnog birackog tijela

    Sto se mene tice - najpravednije bi bilo da odluku donese 50%+1 od izaslih biraca.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  3. #3
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Tu filozofije ne treba:

    1. Da li ste za nezavisnu i medjunarodno priznatu drzavu Crnu Goru?

    2. Oko ovoga se pitat necemo tako da ce resenje biti:

    a) obavezno da mora izaci 50%+1 upisani birac (220.000 - aproksimativno)
    b) broj onih koji glasaju ZA nezavisnost morace da bude veci od 35-40% (180.000 - aproksimativno) ukupnog birackog tijela

    Sto se mene tice - najpravednije bi bilo da odluku donese 50%+1 od izaslih biraca.
    tacno tako,mogu da potpisem!!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    www.blogovanje.com/libertas
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Referendumsko pitanje : Da li ste za nezavisnu i međunarodno priznatu državu Crnu Goru je sasvim korektno i nedvosmisleno, međutim i to će biti predmet sporenja u dijalogu. Što se tiče izlaznosti, naravno da mora izaći 50% + 1 od upisanih birača, tako je po zakonu o referendumu , tako je ocjenila i VK. Glavni problem biti će validna većina. Najbolje rješenje, (što je ujedno i visoki procenat u evropskoj praksi) je 40% od upisanih, odnosno 50-55% od izašlih. Takva većina je sasvim dovoljna za proglašenje nezavisnosti. U svakom slučaju ne treba dozvoliti opozicionim partijama koje se zalažu za državnu zajednicu SCG da igraju na kartu apstinenata, kojih je u Crnoj Gori i preko 20%.
    AJMO SVI ZA CRNU GORU !!!

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavljena su dobra pitanja!

    EU ce nacerati opoziciju Crnoj Gori da ucestvuje, ukoliko ona ne bude ucestvovala, EU ce da zazmuri i na Havijerove oci samo da ta odluka prodje, JER, objasnjavati pobjednicima da su ipak pobijedjeni, te odrzavanje SCG u tim uslovima bilo bi potpuno haoticno cak i za Havijera.

    Za nas nema zime, vjerujte mi, sve je spremno da se u trku udje i iz nje izadje pobjednicki!

    Pozdrav Saborcima i ostalim
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    Fackta je .....I N D E P E N D E N T ..S T A T E ....OF ..... M O N T E N E G R O !!!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najbolje rjesenje je da opozicija odredi zakon, vecinu..... a pozicija izabere pitanje. Nema toga ko bi mogao zamjeriti tome i reci da je nesto neposteno.
    Druga mogucnost je da bude isti zakon i isto pitanje kao na prethodnom referendumu jer to je djelo DPS i SNP i valjda vjeruju u svoje djelo i postenje.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1) Da li ste za suverenu drzavu Crnu Goru
    2) Nisam ni za kakvu vecinu ! Neka izadju radi mene 15 ljudi, 8 ako glasa protiv a 7 za, nista od drzave, ko je ostatku branio da izadje ?! Znaci, za to sam da vecina ne ispasta !
    Your IQ is your fashion

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice pitanja,za mene je najbolje:
    Da li ste za to da Crna Gora postane nezavisna i medjunarodno priznata drzava?

    Sto se tice vecine,moje misljenje je poznato,znaci nema cenzusa,od onih koji izadju 50 posto +1 dobija.Znam da mi se to nece ostvariti,ali mislim da je to najpravednije.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Najbolje rjesenje je da opozicija odredi zakon, vecinu..... a pozicija izabere pitanje. Nema toga ko bi mogao zamjeriti tome i reci da je nesto neposteno.
    Druga mogucnost je da bude isti zakon i isto pitanje kao na prethodnom referendumu jer to je djelo DPS i SNP i valjda vjeruju u svoje djelo i postenje.
    Ni jedna od te dvije opcije nece proci.
    Oko referendumskog pitanja je cak i neodlucna i nekonkretna VK bila poprilicno jasna, tako da ja mislim da je to vec rijeseno. A vecina... Obje strane ce zestoko da se iznatezu konopca dok se ne dodje do rjesenja.
    Sto se tice mog misljenja, kako sada stvari stoje, dosta je slicno Libertasovom. Mozda bih ja jos malo podigao procenat za vecinu, al' to je to.
    Inace, jos uvijek smatram da je najpravednije da 50+ od ukupnog broja upisanih biraca bude ZA nezavisnu Crnu Goru, jer bi to bila garancija da ulazimo u jedan zdrav ambijent, lisen opasnosti od nemira i destabilizacije...

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sreca sto se ti Bolesni covjece ne pitas jer su ti i stavovi bolesni. Ti bi da na konto ovih sto ne glasaju uvrstis kao da su protiv, sto fakticki nijesu, jer su apstinenti tj boli ih ona rabota za politiku. Dakle ti bi njih da iskoristis i od pobjednika da napravis pobijedjenog i obrnuto, nece moci Bolesni covjece.

    PS Idi lijeci se
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    1) Da li ste za suverenu drzavu Crnu Goru
    2) Nisam ni za kakvu vecinu ! Neka izadju radi mene 15 ljudi, 8 ako glasa protiv a 7 za, nista od drzave, ko je ostatku branio da izadje ?! Znaci, za to sam da vecina ne ispasta !
    Potpisujem!
    P r i m o r a c

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pitanje i vecina uopste nisu bitna pitanja u vezi referenduma, u poredjenju sa:
    1. DB
    2. Finansiranjem politickih subjekata/referendumske kampanje
    3. mediji
    4. biracki spiskovi


    Da je DB reformisana, da se lako prate finansijski tokovi, mediji profesionalni, spiskovi procisceni...

    ..svako bi lako prihvatio jedno prosto pitanje i nikakvu kvalifikovanu vecinu koja bi mogla ugroziti volju vecine...
    Vecina ljudi je zla

  14. #14
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj

    Da je DB reformisana (kao i u Srbiji-sluzbe koje se nikad nijesu mijesale u unutrasnje stvari u Crnoj Gori), da se lako prate finansijski tokovi (finansiranje srpskih stranaka u Crnoj Gori iz Srbije), mediji profesionalni (objektivno informisanje u medijima u Srbiji, kao i njihove ispostave u Crnoj Gori), spiskovi procisceni...(od svih koji koji se nama ne svidjaju)

    slazem se apsolutno rodjo
    PSSSTT

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno, nije problem referendumsko pitanje niti kolika je vecina dovoljna za odluku, vec uslovi u kojima se organizuje referendum, kao sto je to problem i za izbore. DB, finansiranje kampanja i kupovina glasova, upravljanje sa 90% medija i manipulacija birackim spiskovima glavni su metodi kojima se DPS rezim odrzava na vlasti sve ove godine. Da bi referendum bio demokratski nacin izjasnjavanja gradjana drzava mora da se oslobodi od rezimske autoritarnosti. LSCG je odavno bio u pravu. Uslov nezavisnosti CG jeste da se razvlasti DPS.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chudno mi je jedino to shto je OEBS sve izbore dosad ocijenio ka demokratske...zna li iko kako to?
    ako pored nadgledanja EU bude zloupotrebe policije i chuda onda neka ne ulazimo u nju slobodno...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a shto se vecine tiche zna se...50% +1 od izaslih

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema razloga da se pravis blesav, kad odlicno znas da vlast zloupotrebljava i zloupotrebljavace sve sto bude mogla (a moze SVE). Eto, za medije si i sam rekao. Kakve cemo emisije i "dokumentarce" sve gledati do referenduma, bolje da ne znamo (nek' nas slatko iznenade svojom drskoscu i nekim novim lazima).

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne odgovori ti na pitanje (po obicaju) :

    kako to da je OEBS sve izbore dosad ocijenio kao valjane i demokratske?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vidjeh da si mene ista pitao...
    Sto se tice izbora, meni nije potreban nikakav OEBS da bih se ja uvjerio u to da je DPS zasluzeno pobijedila. Kad kazem "zasluzeno", naravno mislim na zadobijeno povjerenje na izborima od strane glasaca. Medjutim, sta je sa kampanjama? Sta je sa propagandom? Medijima? Sta je sa lobiranjem, korupcijom? Policijom? I nije neki problem navuci dovoljan broj lakovjernih i lako-potkupljivih ljudi kada posjedujes jednu takvu masineriju. Kontrolise li sve to OEBS? Kako ne...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Ne vidjeh da si mene ista pitao...
    Sto se tice izbora, meni nije potreban nikakav OEBS da bih se ja uvjerio u to da je DPS zasluzeno pobijedila. Kad kazem "zasluzeno", naravno mislim na zadobijeno povjerenje na izborima od strane glasaca. Medjutim, sta je sa kampanjama? Sta je sa propagandom? Medijima? Sta je sa lobiranjem, korupcijom? Policijom? I nije neki problem navuci dovoljan broj lakovjernih i lako-potkupljivih ljudi kada posjedujes jednu takvu masineriju. Kontrolise li sve to OEBS? Kako ne...
    valjda bi se nashao neko od partija iz opozicije da dovedu svjedoke u OEBS,slikaju policijsku torturu,privodjenje,MASNICE OD PREBIJANJA...ili oni to nece da slikaju i kazu OEBS-u vec vole da to chuvaju za sebe?
    i na kraju kako se zavrsi?ka sudija Jovovic?dje je danas?jesi li zaboravio na nju?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam zaboravio, al' mi ni malo nije cudno zasto je sva ta galama odjednom utihnula. Tako to i biva kada upires prstom u mafiju...
    Al' interesantno je kako ti "vjerujes" u te bajke u kojima nasa policija savjesno i casno obavlja svoj posao, kako nema korupcije, mafije... a cak i da ima, kako postojeca vlast nema nikakve veze sa tim. Cudi me onda kako si uopste uspio da odolis i da ne povjerujes u cjelokupnu pricicu za laku noc Od referenduma do referenduma. Kako si uspio?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li bi nam naveo nesto konkretno sta je laz u toj emisiji. Ali konkretno ne neko izvodjenje "zasto ovo, a ne ono"?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Da li bi nam naveo nesto konkretno sta je laz u toj emisiji. Ali konkretno ne neko izvodjenje "zasto ovo, a ne ono"?
    da.to je bilo moje sledece pitanje - shto je laz u toj emisiji?konkretno...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Nisam zaboravio, al' mi ni malo nije cudno zasto je sva ta galama odjednom utihnula. Tako to i biva kada upires prstom u mafiju...
    stani sad...kako "tako"?je li rekla zena da je poslala SVE SHTO SE MOGLO POSLAT i Solani i raznim sudovima po Evropi?ako im je stiglo zashto nisu reagovali?

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Al' interesantno je kako ti "vjerujes" u te bajke u kojima nasa policija savjesno i casno obavlja svoj posao, kako nema korupcije, mafije... a cak i da ima, kako postojeca vlast nema nikakve veze sa tim.
    u te bajke ne vjerujem,samo volim da vidim konkretne dokaze
    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Cudi me onda kako si uopste uspio da odolis i da ne povjerujes u cjelokupnu pricicu za laku noc Od referenduma do referenduma. Kako si uspio?
    izvoli ,kazi shto je laz

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Ekskluzivno: Referendumsko pitanje definisano!
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 155
    Last Post: 09-12-05, 14:55
  4. Kako bi ste formulisali referendumsko pitanje?
    By Rolex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 12-10-05, 16:52
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •