Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 166

Thread: Paradoks u dogmi svetog trojstva i cirkus koji proizilazi iz toga

  1. #26
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Sveto trojstvo samo po sebi je legitimna tvrdnja. Nešto može postojati u tri djela i biti jedna cjelina. Međutim to inplicira da ta tri dijela djele i iste karakteristike.

    Ako je Bog trojak, odnosno trodjeljni (što je sasvam moguće gledajući atribute koji mu se pripisuju) onda svaki nam prikazani dio ima zajedničke atribute pripisane bogu.

    Bog otac je Bog.
    Bog sin je Bog.
    Bog duh je Bog. +
    _________________=
    Bog

    Ovo može proći bez problema i logika nije narušena. Međutim paradoks nastaje ako se uzme ovaj dogmatski aksiom i primjeni na događaje u Bibliji kao funkcija božjeg sina.

    Naime postoji još jedna dogma proistekla iz Biblije a to je da se Isus (koji je prema gornjoj dogmi Bog) žrtvovao za sve ljude na krstu.

    Međutim ako je on (Isus) Bog ovo isključuje mogućnost žrtve, Bog ne može da se žrtvije jer je po definiciji neuništiv, a žrtva zahtijeva gubitak da bi se zvala žrtvom.

    Znači sama smrt na krstu zarad oproštenja grijehova se nije dogodila jer Bog ne može umrijeti (ili bilo što drugo izgubiti).

    Neko može tvrditi da je on nakratko umro pa uskrsnuo i da kratko vrijeme u Svemiru nije bilo Boga (3 dana).

    Međutim ni ova tvrdnja ne može biti istinita s obzirom da je Bog neuništiv.

    Ovo nas na žalost dovodi do neizbiježnog zaključka da je cijeli događaj sa raspećem u stvari samo bila predstava (svojevrstan cirkus) namjenjena impresioniranju tadašnjih gledalaca bez neke stvarne potrebe da se oproste bilo čiji grijehovi sa tom žrtvom.

    Grijehovi nisu bili oprošteni, jednostavno, jer nije bilo žrtve. Dogma svetog trojstva ne dozvoljava Isusovu žrtvu i samom time negira oprost grijehova kroz raspeće koje postaje samo obična farsa, odnosno predstava.
    Nevjerovatno je koliko jedan ateista posvećuje svog vremena razmišljajući o Bogu. Čovjek se zamisli.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nevjerovatno je koliko jedan ateista posvećuje svog vremena razmišljajući o Bogu. Čovjek se zamisli.
    Nevjerovatno ali ja ovdje neke ateiste gledam kao bolje vjernike od mnogih vjernika koji se samo deklarišu kao vjernici.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nevjerovatno je koliko jedan ateista posvećuje svog vremena razmišljajući o Bogu. Čovjek se zamisli.
    He he he, tuše.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nevjerovatno je koliko jedan ateista posvećuje svog vremena razmišljajući o Bogu. Čovjek se zamisli.
    To je jako lako razjasniti, Bog je izuzetno zanimljiv koncept.

    U tom konceptu postoji dosta mentalne gimnastike, neupitan je i istorijski značaj religije, a tu je i proučavanje koje se tiče memetike, sociologije, dinamike društva koje sve proističu iz osnovnih definicija monoteističkog Boga.

    S druge strane ja jesam ateista prema monoteističkom bogu (koji je nemoguć sam po sebi), međutim kao što sam negdje napisao postoje koncepti božanstava prema kojima sam empirijski agnostik i koji su sasvim pogodni za dokazivanje ili opovrgavanje. Recimo deistički tvorac/tvorci je jedan jako zanimljiv koncept koji je moguće eksperimentalno dokazati ili opovrgnuti.

    Što se tiče svega ostalog pogotovu ovoga što si gore naveo iz mog posta, jasno se vidi da se radi o mentalnoj gimnastici koja je predata javnom forumu za komentarisanje, opovrgavanje, prihvatanje, blaćenje itd.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    U svim tim primjerima koje si naveo je bio Isus, koji je takođe Bog. Isus je takođe bio u oblaku koji je pratio Izrailjce prilikom izlaska iz Egipta. Rakune pobrkao si lončiće ,susret sa Bogom Ocem ne bi niko preživio. A sa Isusom ćemo zajedno provoditi vrijeme u vječnosti i ja i nadam se ti
    Ma brilijantan si. Ja "pobrkao lončiće", a kopirao ti pasuse iz tvoje "svete" knjige u kojima se više nego jasno kaže da su ljudi gledali tvog boga(jednog od njih) u oči.
    Možeš li da nas ateiste žedne znanja uputiš koja je to knjiga ili nekakvi spisi koji "prevode" Bibliju.


    PS.
    Ne samo da je Stari Zavjet Hebrejski tekst( Tora ), a Jevreji za razliku od hr išćana jesu monoteisti i Isus kao sin Božiji je za njih blasfemija koliko i za muslimane.
    Takođe u knizi postajanja piše da je Mojsije pričao "licem u lice, kao da prijateljem" sa Jehovom. ZNAČI DIREKTNO SA BOGOM BEZ IKAKVIH POSREDNIKA TIPA "SVETOG DUHA " I SINA

    Egzodus 33:11
    Tako bi JAHVE razgovarao s Mojsijem licem u lice , kao što čovjek govori s prijateljem






    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 22-04-14 at 23:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #31
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    To je jako lako razjasniti, Bog je izuzetno zanimljiv koncept.

    U tom konceptu postoji dosta mentalne gimnastike, neupitan je i istorijski značaj religije, a tu je i proučavanje koje se tiče memetike, sociologije, dinamike društva koje sve proističu iz osnovnih definicija monoteističkog Boga.

    S druge strane ja jesam ateista prema monoteističkom bogu (koji je nemoguć sam po sebi), međutim kao što sam negdje napisao postoje koncepti božanstava prema kojima sam empirijski agnostik i koji su sasvim pogodni za dokazivanje ili opovrgavanje. Recimo deistički tvorac/tvorci je jedan jako zanimljiv koncept koji je moguće eksperimentalno dokazati ili opovrgnuti.

    Što se tiče svega ostalog pogotovu ovoga što si gore naveo iz mog posta, jasno se vidi da se radi o mentalnoj gimnastici koja je predata javnom forumu za komentarisanje, opovrgavanje, prihvatanje, blaćenje itd.
    Da li ti uopšte u svom životu vjeruješ u bilo šta, ili jednostavno sve moraš empirijski potvrditi?

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Da li ti uopšte u svom životu vjeruješ u bilo šta, ili jednostavno sve moraš empirijski potvrditi?
    Ne vjerujem u smislu da nešto prihvatam zdravo za gotovo ili bez zadovoljavajućih dokaza koji prolaze neki logički sljed.

    Da bih nešto prihvatio kao istinito moram imati zadovoljavajuće dokaze ispred mene. Da bi dokaz bio zadovoljavajući mora biti pribavljen nekim od metoda koji su u upotrebi u naučnom pristupu (posmatranjem, eksperimentom ili matematičkim modeliranjem).

    U slučaju da za neku tvrdnju nema dokaza onda sagledavam prvo logičan sljed tvrdnje. Ako ta tvrdnja ne prati logičan sljed (odnosno postoje kontradikcije ili paradoksi) automatski je odbacujem kao netačnu. U slučaju da tvrdnja prođe logičan sljed onda uzimam ideju u obzir i ostavljam otvorena vrata za moguće dokaze koji će je potvrditi ili opovrgnuti.

    U principu i kratno, ne vjerujem u ništa, ili znam ili ne znam, a ako nisam siguran onda provijeravam, ispitujem i tražim zadovoljavajuće dokaze.
    Last edited by funestis; 23-04-14 at 02:03.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne vjerujem u smislu da nešto prihvatam zdravo za gotovo ili bez zadovoljavajućih dokaza koji prolaze neki logički sljed.

    Da bih nešto prihvatio kao istinito moram imati zadovoljavajuće dokaze ispred mene. Da bi dokaz bio zadovoljavajući mora biti pribavljen nekim od metoda koji su u upotrebi u naučnom pristupu (posmatranjem, eksperimentom ili matematičkim modeliranjem).

    U slučaju da za neku tvrdnju nema dokaza onda sagledavam prvo logičan sljed tvrdnje. Ako ta tvrdnja ne prati logičan sljed (odnosno postoje kontradikcije ili paradoksi) automatski je odbacujem kao netačnu. U slučaju da tvrdnja prođe logičan sljed onda uzimam ideju u obzir i ostavljam otvorena vrata za moguće dokaze koji će je potvrditi ili opovrgnuti.

    U principu i kratno, ne vjerujem u ništa, ili znam ili ne znam, a ako nisam siguran onda provijeravam, ispitujem i tražim zadovoljavajuće dokaze.
    Čovjekova osnovna potreba je da vjeruje. Pritom ne mislim na Boga, nego da vjeruje u bolje sjutra, srećan ishod nekog događaja, vjeruje partnerki, vjera ga čini srećnim. Gola istina ga nikada ne može učiniti srećnim. A poenta života je - da smo srećni. Znači, vjera je čovjeku potrebna, njegov je izbor u šta će vjerovati.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Da li ti uopšte u svom životu vjeruješ u bilo šta, ili jednostavno sve moraš empirijski potvrditi?
    Da se i ja nadovežem na pitanje.
    Ja vjerujem da postoji život na drugim planetama, kako "prost" tako i napredan. Ali se i pored toga što je i matematika i logika pa čak i biologija na mojoj strani ne mirim sa "vjerovanjem" i ne pričam okolo " E.T. POSTOJI" već želim da znam
    Last edited by Rakun; 23-04-14 at 02:20.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #35
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da se i ja nadovežem na pitanje.
    Ja vjerujemda postoji život na drugim planetama, kako "prost" tako i napredan. Ali se ne mirim sa "vjerovanjem" već želim da znam
    I ja želim to da znam. Ali radoznalost je ubila mačku.

    P.S. Više se bojim prostog nego složenog oblika života na drugim planetama. Ni s ovim virusima i bakterijama se ne možemo nositi kršteno, a kamo li neka nepoznanica da nas pokosi.
    Last edited by Lucas; 23-04-14 at 02:19.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Čovjekova osnovna potreba je da vjeruje. Pritom ne mislim na Boga, nego da vjeruje u bolje sjutra, srećan ishod nekog događaja, vjeruje partnerki, vjera ga čini srećnim. Gola istina ga nikada ne može učiniti srećnim. A poenta života je - da smo srećni. Znači, vjera je čovjeku potrebna, njegov je izbor u šta će vjerovati.
    Tebi je vijera (vjerovatno) potrebna, ali ne svim ljudima. Ja sam jedan kome vijera ne treba.

    Ja sam sasvam zadovoljan sa svojim životom do sada, a za budućnost čemo vidjeti kada ta budućnost dođe, nema se smisla uzbuđivati oko toga što će biti sjutra kada je i onako jako teško predvidjeti. Treba samo poduzeti ono što je u svojoj mogućnosti u planiranju, ostalo je slučaj i dinamika.

    Meni nada niti vijera nisu potrebni da živim, čak što više smatram ih štetnima (barem u mom primjeru) jer stvaraju lažnu sliku stanja iz kojeg se mogu donjeti pogrešni zaključci koji ultimativno uvijek donose neku štetu koja se mogla izbjeći samo upotrebom zdravog razuma ili trezvenog razmišljanja.

    Što se tiče osnovnih ljudskih potreba one su: hrana i voda, mjesto boravka i neko s kim može komunicirati (između ostalog i o vijeri).

    Gola istina me možda ne može učiniti previše srećnim ali makar znam na čemu sam i radije se suočavam sa njom nego da se zavaravam lažnim maštanjima.

    Sreća je relativan pojam, nekad je čovijek zadovoljan, a nekad nije, sve ovisi o onome što radi i drugi rade oko njega, nema to mnogo veze sa vijerom nego više sa percepcijom okoline.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Tebi je vijera (vjerovatno) potrebna, ali ne svim ljudima. Ja sam jedan kome vijera ne treba.

    Ja sam sasvam zadovoljan sa svojim životom do sada, a za budućnost čemo vidjeti kada ta budućnost dođe, nema se smisla uzbuđivati oko toga što će biti sjutra kada je i onako jako teško predvidjeti. Treba samo poduzeti ono što je u svojoj mogućnosti u planiranju, ostalo je slučaj i dinamika.

    Meni nada niti vijera nisu potrebni da živim, čak što više smatram ih štetnima (barem u mom primjeru) jer stvaraju lažnu sliku stanja iz kojeg se mogu donjeti pogrešni zaključci koji ultimativno uvijek donose neku štetu koja se mogla izbjeći samo upotrebom zdravog razuma ili trezvenog razmišljanja.

    Što se tiče osnovnih ljudskih potreba one su: hrana i voda, mjesto boravka i neko s kim može komunicirati (između ostalog i o vijeri).

    Gola istina me možda ne može učiniti previše srećnim ali makar znam na čemu sam i radije se suočavam sa njom nego da se zavaravam lažnim maštanjima.

    Sreća je relativan pojam, nekad je čovijek zadovoljan, a nekad nije, sve ovisi o onome što radi i drugi rade oko njega, nema to mnogo veze sa vijerom nego više sa percepcijom okoline.
    Ja zaista poštujem stvar izbora i ne namećem svoje stavove, pogotovu ne oko vjerovanja.

    Ali ne mogu da budem toliko... ne mogu da nađem pravu riječ... hladnokrvno osviješćen, i da sve temeljim samo na činjenici. Slažeš se da su se neke teorije i zakoni u nauci mjenjali vremenom i opovrgavali novim teorijama i zakonima. Šta ti garantuje da i sa postojećim neće biti tako? Nauka je napredoavala, ali je tek zagrebano po površini.

    Nada svakom čovjeku mnogk znači. A kad se nadaš onda vjeruješ u nešto, neki dobar ishod. Ne postoji čvrst neoboriv dokaz da Bog ne postoji. Meni je to npr dovoljno.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ja zaista poštujem stvar izbora i ne namećem svoje stavove, pogotovu ne oko vjerovanja.

    Ali ne mogu da budem toliko... ne mogu da nađem pravu riječ... hladnokrvno osviješćen, i da sve temeljim samo na činjenici. Slažeš se da su se neke teorije i zakoni u nauci mjenjali vremenom i opovrgavali novim teorijama i zakonima. Šta ti garantuje da i sa postojećim neće biti tako? Nauka je napredoavala, ali je tek zagrebano po površini.

    Nada svakom čovjeku mnogk znači. A kad se nadaš onda vjeruješ u nešto, neki dobar ishod. Ne postoji čvrst neoboriv dokaz da Bog ne postoji. Meni je to npr dovoljno.
    Slažeš se da su se neke teorije i zakoni u nauci mjenjali vremenom i opovrgavali novim teorijama i zakonima. Šta ti garantuje da i sa postojećim neće biti tako? Nauka je napredoavala, ali je tek zagrebano po površini.
    Po ovome što si napisao pretpostavljam da shvataš nauku kao nešto monolitno i nepromjenjivo (odnosno, pretpostavljam da misliš da ja tako mislim).

    Međutim nauka je sve nego monolitna, u nauci se sve mjenja, nekada iz sata u sat, kako novi dokazi dolaze naučne teorije se mjenjaju prema njima, odbacuju i stvaraju nove. Najveća većina naučnih teorija je relativno stabilna danas i za sada se samo dorađuju (iako nikad nije isključeno epohalno otkriće koje obara sve što znamo, to se događalo i nadam se opet će se dogoditi).

    Ta dinamika nauke ne dolazi iz vijere već samo iz dokaza, novi dokazi pristižu, posmatranja, razrade itd. Dokazi mjenjaju nauku a ne vijera. Da naučnici vjeruju u neku naučnu teoriju ne bi je nikad mjenjali bez obzira na dokaze, slično sveštenicima koji ne mjenjaju dogme usprkos dokazima i kontradikcijama.

    Pazi ja koristim metod nauke da spoznam i shvatim svijet oko sebe i ne uzimam ništa zdravo za gotovo, upravo taj metod omogućava nauci da napreduje, mjenja se i unaprijeđuje. Jednako tako i ja se konstantno mjenjam kako nova znanja prihvatam i uklapam ih u svoju sliku o svijetu.

    Stvar je u tome da oni koji vjeruju u stvari je strah od promjene, uvijek se nadaju nečemu bez obzira koliko su neke stvari teške ili nemoguće iako bi bilo pametnije sagledati trezveno situaciju i pokušati sam uticati i izazvati željeni ishod.

    Vijera u stvari stvara monolitne, hladne ljude, zamrznute u svom svijetu iz kojeg ih je strah izaći i pogledati svijet onakav kakav je, koji je u biti puno bolji i dinamičniji nego bilo što što ljudska mašta može zamisliti. Čak i najdublja ljudska vijera ima temelj negdje u nekom strahu od gubitka i želje da do toga ne dođe.

    Međutim kada se čovijek konačno oslobodi i prihvati realnost (uključujući tu i gubitak) postane u stvari po prvi puta slobodan i svijestan cijelokupnosti prirode, sve dinamike i ljepote složenosti, bez restrikcija koje mu nameću pojedini sistemi vjerovanja koji u stvari više liče na nekakav društveni opsesivno kompulsivni poremećaj.

    Činjenica je temelj takvog pristupa. Neki new-age hipi pokreti vole floskulu jedan sa svjetom.
    Niko na ovom svijetu nije jedan sa svijetom kao oni koji ga najintimnije razumiju, a to su paradoksalno naučnici, ljudi koji imaju noge dobro stabilne na zemlji i pogled koji je uvijek racionalan i koji uvijek pitaju za dokaze.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ma brilijantan si. Ja "pobrkao lončiće", a kopirao ti pasuse iz tvoje "svete" knjige u kojima se više nego jasno kaže da su ljudi gledali tvog boga(jednog od njih) u oči.
    Možeš li da nas ateiste žedne znanja uputiš koja je to knjiga ili nekakvi spisi koji "prevode" Bibliju.


    PS.
    Ne samo da je Stari Zavjet Hebrejski tekst( Tora ), a Jevreji za razliku od hr išćana jesu monoteisti i Isus kao sin Božiji je za njih blasfemija koliko i za muslimane.
    Takođe u knizi postajanja piše da je Mojsije pričao "licem u lice, kao da prijateljem" sa Jehovom. ZNAČI DIREKTNO SA BOGOM BEZ IKAKVIH POSREDNIKA TIPA "SVETOG DUHA " I SINA

    Egzodus 33:11
    Tako bi JAHVE razgovarao s Mojsijem licem u lice , kao što čovjek govori s prijateljem






    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Imam dovoljno "materijala" da mogu da ti pomjerim tlo pod nogama , a za koje si ubijeđen da te čvrsto nosi. Ali..........!?
    Postoji jedna mudra izreka...."svaka istina ima svoje pravo vrijeme" .....jer u protivnom ako je izneseš u nevrijeme...gubi na sili
    Jesi li čuo možda nekad za termin...."Duh proroštva" ?
    E, taj isti Duh je nadahnuo proroke koji su pisali Bibliju, iiiiiii taj isti Duh nema ograničeno radno

  15. #40
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Imam dovoljno "materijala" da mogu da ti pomjerim tlo pod nogama , a za koje si ubijeđen da te čvrsto nosi. Ali..........!?
    Postoji jedna mudra izreka...."svaka istina ima svoje pravo vrijeme" .....jer u protivnom ako je izneseš u nevrijeme...gubi na sili
    Jesi li čuo možda nekad za termin...."Duh proroštva" ?
    E, taj isti Duh je nadahnuo proroke koji su pisali Bibliju, iiiiiii taj isti Duh nema ograničeno radno
    .........radno vrijeme. Htjedoh napisat

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Gdje se pominje taj duh proštva u Bibliji? I u kom kontekstu?

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Gdje se pominje taj duh proštva u Bibliji? I u kom kontekstu?
    Zašto bismo morali govoriti Biblijskom terminologijom? Pominju se proroci, koji su bili nadahnuti Svetim Duhom. I to je dovoljno a?
    Ima mnogo LAŽNIH proroka, ali za pravog piše da ćemo ih po rodovima njihovim poznati. Da li on živi po volji Božijoj?!

  18. #43
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Imam dovoljno "materijala" da mogu da ti pomjerim tlo pod nogama , a za koje si ubijeđen da te čvrsto nosi. Ali..........!?
    Postoji jedna mudra izreka...."svaka istina ima svoje pravo vrijeme" .....jer u protivnom ako je izneseš u nevrijeme...gubi na sili
    Jesi li čuo možda nekad za termin...."Duh proroštva" ?
    E, taj isti Duh je nadahnuo proroke koji su pisali Bibliju, iiiiiii taj isti Duh nema ograničeno radno
    Ovaj topic je (imam osjećaj ) upravo namjenjen iznošenju materijala.
    1. Da li u Bibliji stoji da se bog sastoji od tri dijela ? NE
    2. Da li je to izmišljeno par stotina godina poslije nastanka hrišćanstva? JESTE
    3. Da li hrišćani imaju osnova da vjeruju u trojstvo ? NEMAJU
    4. Da li je u vašoj svetoj knjizi opisan susret vašeg Boga bez ikakvih posrednika tipa Duha Svetoga ili Isusa sa običnim smrtnicima ? JESTE

    Bottom line
    Islam je originalno Hrišćanstvo


    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #44
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovaj topic je (imam osjećaj ) upravo namjenjen iznošenju materijala.
    1. Da li u Bibliji stoji da se bog sastoji od tri dijela ? NE
    2. Da li je to izmišljeno par stotina godina poslije nastanka hrišćanstva? JESTE
    3. Da li hrišćani imaju osnova da vjeruju u trojstvo ? NEMAJU
    4. Da li je u vašoj svetoj knjizi opisan susret vašeg Boga bez ikakvih posrednika tipa Duha Svetoga ili Isusa sa običnim smrtnicima ? JESTE

    Bottom line
    Islam je originalno Hrišćanstvo


    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    You must spread some Reputation around before giving it to Rakun again.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovaj topic je (imam osjećaj ) upravo namjenjen iznošenju materijala.
    1. Da li u Bibliji stoji da se bog sastoji od tri dijela ? NE
    2. Da li je to izmišljeno par stotina godina poslije nastanka hrišćanstva? JESTE
    3. Da li hrišćani imaju osnova da vjeruju u trojstvo ? NEMAJU
    4. Da li je u vašoj svetoj knjizi opisan susret vašeg Boga bez ikakvih posrednika tipa Duha Svetoga ili Isusa sa običnim smrtnicima ? JESTE

    Bottom line
    Islam je originalno Hrišćanstvo


    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    A zašto se svi hvatate za taj termin "trojstvo"......a!? Spominje li se u Bibliji Bog Otac? Spominje li se Sveti Duh? Spominje li se Isus Hrist? I što ti želiš da piše u Bibliji......da ti stvorena bića opišu Boga je li? Hvatate se za terminologiju jer za činjenice i ne možete.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    A zašto se svi hvatate za taj termin "trojstvo"......a!? Spominje li se u Bibliji Bog Otac? Spominje li se Sveti Duh? Spominje li se Isus Hrist? I što ti želiš da piše u Bibliji......da ti stvorena bića opišu Boga je li? Hvatate se za terminologiju jer za činjenice i ne možete.
    Da se treba vjerovati u trojstvo valjda bi Bog rekao, a pošto nije rekao logično je da ne treba vjerovati u trojstvo jer je ono ljudska izmišljotina.
    Last edited by Israphel; 23-04-14 at 15:49.

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Zašto bismo morali govoriti Biblijskom terminologijom? Pominju se proroci, koji su bili nadahnuti Svetim Duhom. I to je dovoljno a?
    Ima mnogo LAŽNIH proroka, ali za pravog piše da ćemo ih po rodovima njihovim poznati. Da li on živi po volji Božijoj?!
    Nisi odgovorio na moje pitanje. Nisam pitao o prorocima nego da ponovim:

    Gdje se pominje taj duh proštva u Bibliji? I u kom kontekstu?
    Biblijska terminologija je najvažnija u kontekstu Hrišćanstva, sve ostalo je samo suvišni dodatak koji ne znači ništa ako nije pomenut u Bibliji.

    Međutim slušajući tebe i toga koliko se držiš Biblije rekao bih da si neka vrsta pagana s obzirom da najveći dio toga što govoriš ne stoji nigdje u toj knjizi.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nisi odgovorio na moje pitanje. Nisam pitao o prorocima nego da ponovim:



    Biblijska terminologija je najvažnija u kontekstu Hrišćanstva, sve ostalo je samo suvišni dodatak koji ne znači ništa ako nije pomenut u Bibliji.

    Međutim slušajući tebe i toga koliko se držiš Biblije rekao bih da si neka vrsta pagana s obzirom da najveći dio toga što govoriš ne stoji nigdje u toj knjizi.
    Već sam ti rekao....."Pominju se proroci, koji su bili nadahnuti Svetim Duhom. I to je dovoljno "....ne traži začkoljicu u izražavanju.
    Takođe Svetom Duhu je moguće i danas to isto da uradi, ukoliko bi bilo potrebno.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nisi odgovorio na moje pitanje. Nisam pitao o prorocima nego da ponovim:



    Biblijska terminologija je najvažnija u kontekstu Hrišćanstva, sve ostalo je samo suvišni dodatak koji ne znači ništa ako nije pomenut u Bibliji.

    Međutim slušajući tebe i toga koliko se držiš Biblije rekao bih da si neka vrsta pagana s obzirom da najveći dio toga što govoriš ne stoji nigdje u toj knjizi.
    Ajde molim te navedi mi primjere za koje ti misliš da radim u suprotnosti sa Biblijom. Hoćeš li?

  25. #50
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Da se treba vjerovati u trojstvo valjda bi Bog rekao, a pošto nije rekao logično je da ne treba vjerovati u trojstvo jer je ono ljudska izmišljotina.
    E pa druže evo ti:
    1. Mojsijeva 3:22
    1. Mojsijeva 1:26
    1. Mojsijeva 11:7
    Isaija 6:8
    Isaija 48:16
    I najbolji primjer je......Matej 3:16-17
    A može i ovo.....:
    1. Korićanima 12:4-8
    2. Korićanima 13:13
    1 Petrova 1:2

    i druže? izjasni se please

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 17:46
  2. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 10:59
  3. Demonsko prokletstvo, paradoks izbora i dobrote
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 19-08-08, 12:33
  4. paradoks ili ne
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-06, 04:19
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 18-01-05, 00:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •