View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 154 of 165 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3826
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #3827
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitam se kako se osecaju navijaci zvezde iz cg koji su za nato savez...

  3. #3828
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ko crnac baš...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #3829
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hladne masline, sir i crno vino... No tebi objašnjavati koji ne želi tako nešto iz emotivnih razloga, pa bi i druge da uskratiš (oh, wait). Da, no to je nebitno jer uvozimo masline, naše posjekosmo...

    Nego, šta dobijamo ako ne postanemo članica NATO?

    Bićemo bezbjedniji ili ne?
    Trošićemo više ili manje novca na vojsku?
    Smanjuju se šanse za sukobe sa susjedima ili ne?
    Prekidamo sve misije iz ,,partnerstva za mir'' ili ne?
    Ima li još neko zaista bitno pitanje u vezi NATO saveza osim ovih gore?

    Sent from my Motorola 8400
    Kakav odgovor na jedno od ovih pitanja, pitam se ima li ozbiljnih predstavnika...
    Boskovic kaze imacemo trosak od 450.000 eura godisnje zbog clanstva u NATO
    Knezevic kaze da ce nam fiksni trosak biti 70.000.000, ali da moze da poraste i do 220.000.000 eura.

    Oh, boze...

  5. #3830
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    hahaha ču 450.000 za te pare te neće neki prsli security iz PG čuvat godinu dana a ne NATO
    She is only here to annoy herself!

  6. #3831
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Fak fak nato pakt
    LIVE
    Iz Sportske Dvorane u Baru policija je izbacila grupu navijača zbog transparenta Ne u Nato, Ne u EU.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #3832
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackbeard View Post
    Pitam se kako se osecaju navijaci zvezde iz cg koji su za nato savez...

    A vala nagledao sam se svakakvih paradoksa, tako da me više ništa ne čudi
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #3833
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    možda misli na premijera Srbije...
    She is only here to annoy herself!

  9. #3834
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ti opet ponavljam nije bila redovna vojska nego paravonje jedinice koje su bile u kontaktu sa kraljicom Jelenom. Crnokosuljasi i kaznena ekspedicija je dosla posle 13. jul. Imas Macolinijeve memoare na internet pa citaj. Dosli su sa namjerom da oslobode a ne da okupiraju. Zasto nije CG pripojena Italiji? Nego je planirano da bude kao protektorat do kraja rata a kad se rat zavrsi svak svojoj kuci. Kraljica Milena kad je umrla ispracena je kordonom italijanskih vojnika sa podignutom desnom rukom, crnogorski oficiri su ucestvovali pod sve barjakom kraljevine u Musolinijevom marsu na Rim a da ne pominjem slike Jelene sa Hitlerom pod ruku 13. jul je veliki datum, za ponos ali je bio ishitrena greska mladih komunista koji je glave kostao desetine hiljada Crnogoraca.. a vidim pominje se Krsto cesto u toj prici pa eto cisto u dosije mu pise Ratni zlocinac - Zlocini nepoznati.
    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  10. #3835
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    ovaj desno je bio pripadnik paravojne jedinice? dosao da nas oslobodi?

  11. #3836
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stavljas sliku iz 1942. godine? A kad vec Birolija pominjes znas li da su Ujedinjene Nacije njega oslobodile svih optuzbi za ratne zlocne?
    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  12. #3837
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da u pravu si trebali smo da im skinemo gace i da se natrtimo. Blago nama sa novim crnogorskim nacionalistima. Postajemo polako kao usstase, velicamo okupatore. Birolija proglasiti za heroja i dic mu statuu na sred Cetina. Nego, sta cemo onda sa Djurisicem?

  13. #3838
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alek.crnagora View Post
    Ja ti opet ponavljam nije bila redovna vojska nego paravonje jedinice koje su bile u kontaktu sa kraljicom Jelenom. Crnokosuljasi i kaznena ekspedicija je dosla posle 13. jul. Imas Macolinijeve memoare na internet pa citaj. Dosli su sa namjerom da oslobode a ne da okupiraju. Zasto nije CG pripojena Italiji? Nego je planirano da bude kao protektorat do kraja rata a kad se rat zavrsi svak svojoj kuci. Kraljica Milena kad je umrla ispracena je kordonom italijanskih vojnika sa podignutom desnom rukom, crnogorski oficiri su ucestvovali pod sve barjakom kraljevine u Musolinijevom marsu na Rim a da ne pominjem slike Jelene sa Hitlerom pod ruku 13. jul je veliki datum, za ponos ali je bio ishitrena greska mladih komunista koji je glave kostao desetine hiljada Crnogoraca.. a vidim pominje se Krsto cesto u toj prici pa eto cisto u dosije mu pise Ratni zlocinac - Zlocini nepoznati.
    Alek navalio, ne odustaje.. Da li bi bilo danas Crne Gore da nije bilo 13. jula? Fašisti bi svakako bili poraženi, i ko ti garantuje da srbijanski, hrvatski i ostali komunisti ne bi podijelili CG međusobno.

    Da nije bilo 13. jula ne bi bilo ni ovoga:

    "Zemaljsko antifašističko vijeće narodnog oslobođenja Crne Gore i Boke (ustanovljeno 15. studenoga1943.)[1] je na svom trećem zasjedanju 15. srpnja1944. u Kolašinu preraslo u CASNO. Na tom je zasjedanju donijeta odluka da Crna Gora, kao ravnopravna federalna jedinica, postane dio nove jugoslavenske državne zajednice (DFJ).Na prvoj skupštini crnogorskih i bokeljskih žitelja, održanoj 8. veljače 1942., a u nazočnosti 65 delegata iz svih krajeva Crne Gore i Boke, izabran je Zemaljski NOO za Crnu Goru i Boku od 22 člana.[2]
    Boka je, odlukom CASNO-a, ušla u sastav Crne Gore."
    Last edited by chucknorris; 01-05-17 at 00:32.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  14. #3839
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E to nikad necemo znat. Ne kazem ja veliki datum i dogadjaj, prva puska u porobljenoj Evropi samo kazem da su mnoge zrtve bile bez potrebe
    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

  15. #3840
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dkako je vama dobroooo....nema nista zensko u grad ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  16. #3841
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    ovaj desno je bio pripadnik paravojne jedinice? dosao da nas oslobodi?
    Samo da podsjetim forumase na povijesne cinjenice:
    Prije trinaestojulskog ustanka na celu se talijanske administracije u CG nalazio Serafino Mazzolini - Komesar za civilna pitanja i sluzbenik MVP-a Italije
    Disclaimer: Ne mjesam se u diskusiju Crnogoraca po toliko osjetljivom pitanju kao sto je okupacija Crne Gore ...
    Last edited by A+A; 01-05-17 at 12:13.

  17. #3842
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ne bole vjeruj mi, da mi to kaze neko cije misljenje cijenim mozda bi zaboljelo.
    A posto od tebe to dolazi koji radis vise za taj DPS nego njegovi glasaci totalno sam opusten.
    Mozes samo da vrijedjas ko sto cesto radis samo me ne dotice , pa te to.mozda i vise nervira nego ova ratifikacija.
    Opusti se , duze ces zivjet
    Kazes da te komentari ne bole, sto se onda javljas, kad se jede ne prica se. Navali na pitu, prijatno ti bilo i dobro ti ucinjelo !
    Ne vrijedjam, govorim istinu i opusten sam.

  18. #3843
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Kazes da te komentari ne bole, sto se onda javljas, kad se jede ne prica se. Navali na pitu, prijatno ti bilo i dobro ti ucinjelo !
    Ne vrijedjam, govorim istinu i opusten sam.
    Nervoza bajo moj, opusti se.
    Lakse ces kroz zivot bez frustracija , stari liberalu lol.
    Svi li su stari liberali, neki su stariji i od Slavka. Cak su i prije njega u stranku usli 😂😂😂
    Ima jos nade za DF i vas njihove obozavaoce, mozda USA nece htjeti da primi nase clanstvo na deponovanje.
    Zovite Milacica nek ode kombijem da zavrsi to.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #3844
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Po tonu tvojih postova, reklo bi se da spadas medju "najglasnije". Barem na CDM forumu. A po odusevljenju izjavom Amfilohija koji je Crnogorce nazavao g.....a moze se izvesti zakljucak o kojoj vrsti "starog liberala" se radi.
    Nazalost, u jednom se mogu sloziti s Amfilohijom, iako nikad ne bih upotrebio takav rjecnik. I nikad ga ne bih upotrebio za jedan konkretan narod. To je fasizam. Ja mislim na vecinu gradjana Crne Gore koji glasaju DPS i vjeruju SPC. Dobar njih istovremeno. A za vecinu je sopstveni interes jedina, ili najvaznija religija.
    Moguce da moj ton i nije za svaciji sluh, no necu ga prilagodjavati svakojakim usima, dakle "slusaj ili zatvori usi", toliko o tonu, vidis i sam koja je graja i kako se neki prave prigluvi, no srecom govorim argumentovano te ne moram vristati ! Dalje sto se tice ranije pominjanih govana, ne radi se o odusevljenju Amfilohijevom konstatacijom, naprotiv radi se o pirovoj pobjedi. Igrom slucaja kad je dps krenuo u projekat nezavisnosti isto sam rekao da se od govana pita ne pravi, pritom naravno misleci na dps i sdp, znaci sadasnje stanje je klasicna moralna satisfakcija, a to je opet nekakva pirova pobjeda. Sad ti nastavi sa ekspertizom starosti i vrste liberala, naravno ako tu postignes neki znacajniji rezultat vjerovatno ces se naci na budzetu, makar kao sluzbenik mupa.
    Slagali se ili ne ti i Amfilohije, apsolutno je nebitno, licno ne smatram da je to kako je nazvao one koji u njega vjeruju, a glasaju Mila fasizam, ali smatram da su organizacije kojim oni dvojica rukovode najveci neprijetelji Crne Gore i njene buducnosti. Ako se bas zanimas za njihovu religiju uputio bih te da potrazis jednu definiciju koju je nekad izrekao pokojni Miro Vickovic, a vrijeme je samo potvrdjuje.
    Nadam se da sam bio od pomoci

  20. #3845
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nervoza bajo moj, opusti se.
    Lakse ces kroz zivot bez frustracija , stari liberalu lol.
    Svi li su stari liberali, neki su stariji i od Slavka. Cak su i prije njega u stranku usli 
    Ima jos nade za DF i vas njihove obozavaoce, mozda USA nece htjeti da primi nase clanstvo na deponovanje.
    Zovite Milacica nek ode kombijem da zavrsi to.
    Ja sam ti zahvalan na iskazanoj brizi i nadam se da ce te obradovati cinjenica da nijesam nervozan i da sam opusten.
    Moracu te ispraviti, nijesam stari liberal, naprotiv liberal sam jos uvijek i nadam se da cu kao takav i skoncati.
    Ako ima nade za df nadji nekog iz te grupacije pa ga obavijesti, procaskajte razmijenite misljenje . . .
    Zbilja, dobro si se sjetio Milacica, on vas veze trajno, radio je i za vas i za df, nesto kao Emilo prebjegao vam je iz drugog dnevnika u df
    Vidim smijes se, ocigledno ti pita prija, milo mi je zbog tebe !

  21. #3846
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Samo da podsjetim forumase na povijesne cinjenice:
    Prije trinaestojulskog ustanka na celu se talijanske administracije u CG nalazio Serafino Mazzolini - Komesar za civilna pitanja i sluzbenik MVP-a Italije
    Disclaimer: Ne mjesam se u diskusiju Crnogoraca po toliko osjetljivom pitanju kao sto je okupacija Crne Gore ...
    Znas ti odlicno kako se dočekuju okupatori.

  22. #3847
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ja sam ti zahvalan na iskazanoj brizi i nadam se da ce te obradovati cinjenica da nijesam nervozan i da sam opusten.
    Moracu te ispraviti, nijesam stari liberal, naprotiv liberal sam jos uvijek i nadam se da cu kao takav i skoncati.
    Ako ima nade za df nadji nekog iz te grupacije pa ga obavijesti, procaskajte razmijenite misljenje . . .
    Zbilja, dobro si se sjetio Milacica, on vas veze trajno, radio je i za vas i za df, nesto kao Emilo prebjegao vam je iz drugog dnevnika u df
    Vidim smijes se, ocigledno ti pita prija, milo mi je zbog tebe !
    Stari lukavi sadasnji liberalu, tako mi tih liberala.
    Opet prica mi vi oni, kazem ja da si najbolji za DPS.
    Nego kako rece ono Amfilohije, jel mislio na kopilad za stare liberale ili za sve crnogorce.
    Posto volis njegove besjede a evo i podrzavas pa mi taj dio nije bio jasan.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #3848
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Molio bih poštovane usere da ne skreću sa teme ovog topika koji govori o "Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije".

    Ako želite raspravljati o povjesti Crne Gore i ostatka svjeta u 2. SV ratu to uradite na postojećem podforumu: Istorija.

    U buduće skretanje sa teme ovog topika biti će tretirano kao spam i shodno tome kažnjavano.

  24. #3849
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Stari lukavi sadasnji liberalu, tako mi tih liberala.
    Opet prica mi vi oni, kazem ja da si najbolji za DPS.
    Nego kako rece ono Amfilohije, jel mislio na kopilad za stare liberale ili za sve crnogorce.
    Posto volis njegove besjede a evo i podrzavas pa mi taj dio nije bio jasan.
    Ne, nijesmo bili lukavi, da smo lukavi ne bi prekinuli sa radom stranke. Nista vam nijesmo zamotavali u fine oblande, samo istinu smo vam sipali u facu, zato nas i danas mrzite iznad svega. Nijesam za dps, za broj sam visi, da kojim slucajem udjem tamo dostini bi bilo tijesno.
    Nijesam ni racunao da ces razumjeti Amfilohija, koliko god se ne slagao sa njim znam da je pametan i da ga ti ne razumijes, kad mu bude trebalo moze da te koristi kao sad njegov prijetelj bez mantije. Opet kad mu bude trabalo da ga ti razumijes jasno ce ti staviti do znanja.
    Ne volim njegove besjede, ne podrzavam ga, ali ga razumijem, kamo srece da mi imamo svog amfilohija, vise od trecine stanovnistva je asimilovao, svaki je manastir uzeo.

    Ocigledno da nemamo isti motiv za diskusiju, ne znam koja ti je muka pa dolazis odje da izdusujes, samo optuzujes da smo za dps, za df, za amfilohija, ne znam za koga vise. Licno povremeno navratim da se informisem, da procaskam, ne prezim ko ce napisati nesto sa cim se ne slazem da bih se obrusio na njega i pomalo mi je smijesna i dosadna ova tvoja argumentovana diskusija u pokusaju zacinjena sa podmetanjem ko zna cega sve.

  25. #3850
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Tebe je uvrijedilo sto sam rekao da tvoji stavovi idu na ruku DPS u, sto i dalje tvrdim i sto nisam jedini primjetio.
    Onda si poceo da vrijedjas da spocitavas da sam za DPS itd itd.
    Daleko si ti od sadasnheg a jos dalje od bivseg liberala, taman je Risto tvoja mjera.
    Opusti se, nijesam ti ja kriv sto vas je Tramp izdao, a Holandjani nisu imali sluha za referendum.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 154 of 165 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •