Results 1 to 10 of 10

Thread: Francuski jezik i književnost

  1. #1
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Francuski jezik i književnost

    E ovako,

    Planiram da upišem francuski jezik i književnost pa me intresuju iskustva studenata koji studiraju ili su odstudirali po novom sistemu u Nikšiću

    1) Da li se polaže prijemni, ako da, šta se polaže? (ja nikad u školi nisam učio francuski, ali sam zavrsio kurs do nivoa B.1.1.)
    2) Kakav je koncept predavanja tj. da li profe polaze od toga da mi znamo već osnove francuskog pa oni nastavljaju ili se kreće bukvalno od nule?
    3) Kakva je struktura studenata u smislu da li su to "francuzi" koji već solidno govore jezik i žele samo to da ozvaniče diplomom ili ima i onih koji se po prvi put sreću sa tim jezikom/posjeduju minimum znanja iz francuskog?
    4) Pored plana i programa koji stoji na stranici od predložene literature, da li postoje neki ustaljeni udžbenici koji se koriste za rad.
    5) Koliko će me koštati godina na tom odsjeku bilo da sam na budžetu ili samofinansirajući ili pak vanredni student?
    6) Kolko obično bude studenata na godini?

    p.s. Svaka cast onome ko je sve ovo procitao, a još i odgovorio

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ako si na budzetu, onda si na budzetu.
    Prijemni mislim da polazu studenti koji nisu u svoj vakat tj u IVom srednje imali eksternu maturu. Pretpostavljam da ti je ovo 1986 iz nika godina rodjenja, znaci i ti spadas u tu kategoriju polagaca.
    Najbolje ti je da pozoves studentsku sluzbu, ako mene pitas. A pitaj me jer se i ja interesujem za filozofiju.

    EDIT> posalji mejl na mejl studentske sluzbe [email protected]. Oni ce ti reci precizno kome da se obratis i na koji broj tel.
    Last edited by Raquel; 11-04-14 at 20:46.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa znaš kako, možeš biti na budžetu al da ti participiras sa jednim djelom iznosa npr. 50 €, dok ostali znatno vise placaju

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    To mi je novo. U moja dva fakulteta nije toga bilo. Jedino u poslednje dvije godine ako su uveli, nije mi tesko da povjerujem
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    evo ti br studentske 040 243 912... trazi referenta za studentska pitanja za francuski jezik i knjizevnost.
    srecno!
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by francophil1986 View Post
    E ovako,

    Planiram da upišem francuski jezik i književnost pa me intresuju iskustva studenata koji studiraju ili su odstudirali po novom sistemu u Nikšiću

    1) Da li se polaže prijemni, ako da, šta se polaže? (ja nikad u školi nisam učio francuski, ali sam zavrsio kurs do nivoa B.1.1.)
    2) Kakav je koncept predavanja tj. da li profe polaze od toga da mi znamo već osnove francuskog pa oni nastavljaju ili se kreće bukvalno od nule?
    3) Kakva je struktura studenata u smislu da li su to "francuzi" koji već solidno govore jezik i žele samo to da ozvaniče diplomom ili ima i onih koji se po prvi put sreću sa tim jezikom/posjeduju minimum znanja iz francuskog?
    4) Pored plana i programa koji stoji na stranici od predložene literature, da li postoje neki ustaljeni udžbenici koji se koriste za rad.
    5) Koliko će me koštati godina na tom odsjeku bilo da sam na budžetu ili samofinansirajući ili pak vanredni student?
    6) Kolko obično bude studenata na godini?

    p.s. Svaka cast onome ko je sve ovo procitao, a još i odgovorio
    Iz iskustva moje najbolje drugarice koja je studirala ovo, i iz njenih svakodnevnih frustracija koje smo dijelili tokom njenog studiranja, taj fakultet je medju najgorima u drzavi. Neorganizovan maksimalno, profesori kasne i odlazu predavanja bez ikakve najave, studentska sluzba maltretira studente oko papira, cak i sam fakultet sam po sebi je jako nekvalitetan sto se tice nastave. Zaobidji ga u sirokom luku, ako ikako mozes, inace pripremi zivce.


    Edit. I ne, naravno da se ne krece s nule, no se ocekuje da imas odredjeno poznavanje jezika, koje ce ti bit dovoljno da ga nastavis proucavati na akademskom nivou.
    Last edited by Mojsije; 12-04-14 at 18:42.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ej hvala ti .... to cu svakako da uradim....nego mi treba komentar kako stvari stoje sa aspekta studenta..a onda savjetnika/referenta a sto bre filozofija???

  9. #9
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Iz iskustva moje najbolje drugarice koja je studirala ovo, i iz njenih svakodnevnih frustracija koje smo dijelili tokom njenog studiranja, taj fakultet je medju najgorima u drzavi. Neorganizovan maksimalno, profesori kasne i odlazu predavanja bez ikakve najave, studentska sluzba maltretira studente oko papira, cak i sam fakultet sam po sebi je jako nekvalitetan sto se tice nastave. Zaobidji ga u sirokom luku, ako ikako mozes, inace pripremi zivce. Edit. I ne, naravno da se ne krece s nule, no se ocekuje da imas odredjeno poznavanje jezika, koje ce ti bit dovoljno da ga nastavis proucavati na akademskom nivou.
    hmm...cuo sam i ja malo oko te neorganizovanosti..a za kvalitet hmm...ne znam sad o tome bas ...

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Cuo si 'malo'... a za kvalitet... pa i nije bas prepoznata katerdra u regionu, a kamoli sire.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Francuski lezaj
    By Ivke in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 23-07-13, 07:53
  2. Crash course književnost
    By funestis in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 18-12-12, 16:12
  3. Francuski rjecnik PLZ Help!
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 26-11-05, 12:59
  4. Erotska književnost
    By Grofica in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 23
    Last Post: 24-02-05, 13:27
  5. Srpski jezik =>Maternji jezik ===> Rasprava
    By Koma[MFHN] in forum Primorski
    Replies: 36
    Last Post: 30-10-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •