Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 154

Thread: Grad Nikšić - opšta tema

  1. #76
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dgd View Post
    A tek trotinetom onim drvenim sa kuglarima umjesto točkova, spuštanje okolo... Ulica Marka Miljanova budi u meni lijepa sjećanja na djetinjstvo...

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Ul. Marka Miljanova 3! Zuta podmornica, vatrogasni kamion, topola, kos i Mile Sobic!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to H1ghLand3R For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by H1ghLand3R View Post
    Ul. Marka Miljanova 3! Zuta podmornica, vatrogasni kamion, topola, kos i Mile Sobic!
    Mile je u Ivana Milutinovica..

  4. #78
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Mensečini da mi je baba bila u Vučedolskoj. Još jedan detalj. Štrik za veš đe jedan kraj na terasi, nekad na prozoru, a drugi na obližnjem drvetu, sa sve čekrkom da se pomjeri. Pa kad igramo lopte i zvijukne blatnjavi fudbal u oprane i raširene čaršafe. Aoooo, kletvi komšinica, galame domaćina...
    Pa onda kod babe da se žale što se uvijek završavalo sa "Važno je da tvoj unuk nikad nije kriv". Pa ko bi zaboravio tu demokratiju.
    Hvatanje neke vrste insekata koji se zovu zunzari po groblju i pod Trebjesu. Pa ih staviš u bocu đe bruje kao ludi.
    Krčma Lovac kod Koke đe se za to vrijeme ozbiljno kockalo na karte, a Koka nam davala vazda sok džabe (Hrvatska ulica se tada zvala).
    Ajde dosta, vjerovatno ima topic za ovo

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  6. #79
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Koliko je ljepša ova priča od bolesnih izbora...

  7. #80
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pa onda kod babe da se žale što se uvijek završavalo sa "Važno je da tvoj unuk nikad nije kriv".
    Vidi se da nikad nijesi bio kriv
    A je li ljepsa prica, jeste, neuporedivo. Ali ocekujemo brzo sile mraka da okrenu pricu na zelenase i bjelase
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  9. #81
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Vidi se da nikad nijesi bio kriv
    A je li ljepsa prica, jeste, neuporedivo. Ali ocekujemo brzo sile mraka da okrenu pricu na zelenase i bjelase
    Ada čuš, ja kriv. Moja baka, što bi rekla Bratićka, naučno je utvrdila da sam vazda u pravu. Držim se toga.
    Uživajmo u ovim spamovima dok divlji ne oćeraju pitome.
    Voli vas vaš Cikuljan koji zna ponešto o Nikšiću...

  10. #82
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Mile je u Ivana Milutinovica..
    Jeste, ali to je isto dvoriste. Zaboravih i da pomenem Borisa Ljeskovica iz DST-a i on je u Marka Miljanova.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mensečini da mi je baba bila u Vučedolskoj. Još jedan detalj. Štrik za veš đe jedan kraj na terasi, nekad na prozoru, a drugi na obližnjem drvetu, sa sve čekrkom da se pomjeri. Pa kad igramo lopte i zvijukne blatnjavi fudbal u oprane i raširene čaršafe. Aoooo, kletvi komšinica, galame domaćina...
    Pa onda kod babe da se žale što se uvijek završavalo sa "Važno je da tvoj unuk nikad nije kriv". Pa ko bi zaboravio tu demokratiju.
    Hvatanje neke vrste insekata koji se zovu zunzari po groblju i pod Trebjesu. Pa ih staviš u bocu đe bruje kao ludi.
    Krčma Lovac kod Koke đe se za to vrijeme ozbiljno kockalo na karte, a Koka nam davala vazda sok džabe (Hrvatska ulica se tada zvala).
    Ajde dosta, vjerovatno ima topic za ovo
    Iz Vucedolske je Filip Vujanovic (da se vratimo na temu ). Hrvatska se prezvala u cuvenu Manastirsku.

    Oprostice nam ovaj offtopic, tako mi se nesto javlja
    Last edited by H1ghLand3R; 18-02-21 at 17:42.

  11. #83
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by H1ghLand3R View Post
    Ul. Marka Miljanova 3! Zuta podmornica, vatrogasni kamion, topola, kos i Mile Sobic!
    Da da, čuveni koš, iza zgrada kod garaža

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  12. #84
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Treba Cikotić da vas pogura pa da vam se otvori pisak o kvartu kod parka. Kakve ste mi vi lokalpatriote... ccccc... Momci, momci... ne valja vam to

  13. #85
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da relaksiramo temu malo, ode sve u PM.

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  14. #86
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dgd View Post
    Da relaksiramo temu malo, ode sve u PM.

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Prodžaraću kasnije temu o Nikšiću možda bacim koju o čuvenoj Koki, naravno Đukanović i filmu Tri karte za Holivud

    Kad se nakanim neđe...

  15. #87
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Prodžaraću kasnije temu o Nikšiću možda bacim koju o čuvenoj Koki, naravno Đukanović i filmu Tri karte za Holivud

    Kad se nakanim neđe...
    Zaintrigira me sad sa ovom pricom,pa potrazih na internetu. Nisam znao za ovo. Neka moderatori ove prethodne postove prebace na temu o gradu Niksicu,da se ne izgube u ovome sivilu od teme koja se tice izbora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #88
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ako racunamo da je centar Trg, onda je ovo dosta dalje, konkretno ova zgrada je preko puta bolnice tzv. "desetka". Po mojoj logici, da je blizu centra moze se reci npr. za zgrade u Narodnih heroja, Karadjordjevoj, Vardarskoj, Petoj proleterskoj i Manastirskoj... Desetka bi bila u nekom trecem krugu od centra. Sustinski je sve to blizu, 10-15 min brzeg hoda, jer je u pitanju mali grad. Sve u svemu nebitno, niti vjerujem da znas o kojim ulicama govorim.

    Slazem se za skupstinu stanara, ako se nesto ne uradi po tom pitanju pola zgrada u gradu ce da se raspane od zuba vremena. Cudi me da u toku kampanje nijedna od partija ne pominje neke subvencije za sredjivanje starih zgrada, sto bi gradjanima bilo bitno. Ovdje mora da se djeluje sa pozicije nadleznih, cim bi se zaprijetilo kaznama odma bi se stanari dogovorili.

    PS. Imas kod prolaza pored Plane redovno prodaju krtolu, ili pored burekdzinice Vukcevic, tuda sam skoro prolazio pa vidjeh. Npr. u Pg ces vidjet mnogo vise prosjacenja nego u Nk.

    A jes, ono su boljeg izgleda zgrade u Manastirsku, Vardarsku i V Poletersku.
    A Desetka je za njih zamak :-D
    Forever young, i want to be forever young

  17. #89
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    A dobro ne pricam ja o dvoristu, nego o izgledu zgrada, imas oen nekolike na pocetak Karadjordjeve dje otpada fasada, samo se ceka nekom na glavu kad ce panut :-D.
    A to za gradnju desetke se slazem, taman je ime mozda dobila po broju godina gradnje :-D
    Mada se pricalo da ono zemljiste pod nju tone.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #90
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by H1ghLand3R View Post
    Ul. Marka Miljanova 3! Zuta podmornica, vatrogasni kamion, topola, kos i Mile Sobic!
    Jbt dje je podmornica, je li jos tamo? Sjajan je onaj kvart, sjecam se vremena kad je bila prodavnica u prostoru dje je bilo Katuniste. Posle otvorise auto djelove na cosku, i toga se sjecam...

    I fortuna hahahah...

    Prebacite ovu prepisku na temu o Niksicu.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  19. #91
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Dragi Nikšićani,

    sa jednog drugog topica ostah dužan priču o jednoj vašoj bivšoj sugrađanki čija je priča završila i na filmu a koja se zvala Natalija Koka Đukanović.

    Elem, Koka se tokom rata zaljubila u Đovanija, italijanskog kaplara. Kada se isti vratio u Italiju i završio se rat vele ljudi da se sudilo Koki zbog ljubavi. Sudovi su bili narodni i odlučivalo se ko je najglasniji. Koki nije baš bilo komotno u najmanju ruku. Vele da je spasila njena mladost ali i legendrana rečenica u odbrani : "Drugovi partizani, pičqa nije politika" đe su svi crkli od smijeha i pustili je.
    Rečenica je ušla u legendu, pominjana dosta puta, a Koka posle rata držala krčmu Lovac u Hrvatskoj ulici, koja je 90-tih naravno preimenovana u manastirsku.
    U Kokinoj krčmi igrao se i najozbiljniji poker u Nikšiću, nikada nije bilo incidenata, možda i zbog Kokinog lijepog glasa kojim je znala zapjevati.
    nas djecu je slala za ponešto ili bi došli sami i ogrebali se za Coctu koja je nama bila pojam jer smo uglavnom nuđeni crvenim i žutim sokom na razbijanje. I to najčešće crvenim "domaćim od drenjina" kojeg smo baš mrzjeli a danas je preskup na pijacu
    Prođoše neke godine, Koka je imala i muža u NK, ostala posle udovica... Imala i djecu. Ostao je i Đovani udovac i posle nekoliko decenija došao i Nikšić i zaprosio Koku. Koka je posle živjela u Italiji i prilično se isprsila kada je trebala humanitarna pomoć za Crnu Goru tokom 90-tih.
    Kokin život je bio jedan od motiva korišten za film Tri karte za Holivud.

    Imate i ovdje ponešto uključujući i sliku dotične.
    https://www.novineniksica.me/zenski-boem-i-bekrija/

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  21. #92
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Čudi me da ovo nije u neko opšto znanje.. Još kad sam prvi put gledao Tri karte za Holivud, rekli su mi da je rađen po stvarnim likovima/događajima..

    Ali sve u svemu, ovakve priče i ne treba zaboravljati jer su kulturno nasleđe
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #93
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Čudi me da ovo nije u neko opšto znanje.. Još kad sam prvi put gledao Tri karte za Holivud, rekli su mi da je rađen po stvarnim likovima/događajima..

    Ali sve u svemu, ovakve priče i ne treba zaboravljati jer su kulturno nasleđe
    Kad vas Cikotić mora edukovat o vašem gradu. E propalo se

  23. #94
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kad vas Cikotić mora edukovat o vašem gradu. E propalo se
    Ada što ima veze, makar što se mene tiče uvijek me bila briga za te cikotići vs ostatak svijeta relacije Ozbiljno, ovakve stvari treba da se pamte..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #95
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Opjevasmo juce kvart kod parka i manastira. Napisah zvoncici da odje prebaci.
    Cega smo se igrali kad smo bili malo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  25. #96
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    e pa čisto da se zna i meni je baba zivjela u zgradi na kruznom toku...naredna zgrada je bila pošta, samo što je moja mama odrasla u stanu na suprotnom ćošku...sjećam se da je tu bila neka prodavnica kad sam bila dijete...inače govorim o nekim sedamdesetim godinama i obozavala sam Niksic, šinobusom smo stalno išli i mnogo sam dana provela igrajući se u parku koji sam sa terase gledala bukvalno...i moja drugarica najbolja je imala tetku u glavnoj ulici, mozda tri kuce od naše zgradei često smo zajedno boravile u NK...e fala vi sto me podsjetiste
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #97
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Par godina 1994-1995 motao sam se bosanskim gudurama radeći za UNHCR. Najbliža lokacija gdje je uvijek bilo tople vode bio je Nikšić, gdje su moji nadređeni kojima sam bio vozač, a i prevodilac znali da prespavaju i istuširaju se u Onogoštu.
    Obično bih strkao do Podgorice kako bih sa nestvarnom kintom za moje vršnjake glumio ratnog profitera u Bloku V i Debeloj Berti, vozeći Nissan Patrol sa oznakom UN i trošeći kintu .
    Nekada bih ostao u Nikšiću gdje se espreso mogao popiti u Galeriji i u malom kafeu u Robnoj kući. Tako sam jednom prilikom sjedio ispred RK u rano proljeće kad se začu neko pucanje. Bili su to trombonjeri, a za njima mažoretke, Praznik mimoze gostovao u Nikšiću. Krenuli su paradu glavnom ulicom i baš kod Robne kuće sačekali ih divljaci i sa neke gomile očišćenog snijega napravili grudve i tako izgađali povorku da su se razbježali.
    Jedan Englez je rekao "da se vratimo u Bosnu, jesu tamo zapaljene kuće, ali su nekako normalniji".
    Inače, nije specifičnost samo za Nikšić, u tom vremenu sam vrlo bio oprezan gdje sjesti sa njima, jer nigdje nisu bila omiljena tri lika koji ćakulaju na engleskom.
    Da, i frizerka u Onogoštu, koja se iz Londona udala u Nikšić, gdje smo se šišali kad začupimo po Bosni, koja mi je objašnjavala što se radi tokom šišanja od 30 funti u Londonu. "Isto što i ovdje samo malo sporije"
    Par puta sam do Podgorice prebacio neke baš lijepe cure. Popio bih i piće sa njima. I sjetio se njih kad sam prvi put čuo Džibonijevu Mi svjetlimo: "Biti tako ljepa, a živjet na ovom mjestu, to je više zajeb nego dar..."
    Zamislite kad se zakači kreten i ne možeš ga otkačiti. Ili se zeznula pa flertovala sa kretenom. Nije to samo karakteristično za NK, ali eto par puta se u Nikšiću baš krvavo završilo. Sjetio sam se toga ne baš davno al da ne mračim.
    Da ne bude skroz crn post sjetimo se da je pored kapele u onoj maloj zgradi bila u podrumu napravljena kafana sa vratima prema trotoaru. Zvala se ON, što su čitali kao "Ostatku napredak".
    I iz 90-tih prvi Kup SRJ u košarci u Nikšiću i ludačko finale Budućnost - Partizan 126-115.
    Ne zamjerite za par malo ružnijih crtica iz Nikšića i to je život.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  28. #98
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Jbt dje je podmornica, je li jos tamo? Sjajan je onaj kvart, sjecam se vremena kad je bila prodavnica u prostoru dje je bilo Katuniste. Posle otvorise auto djelove na cosku, i toga se sjecam...

    I fortuna hahahah...

    Prebacite ovu prepisku na temu o Niksicu.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Ne, ne. Podmornica je u djelove otisla prije vise od 15 godina, tu je sad teren za kosarku, koji se sad koristi vise kao parking.

    Sjecam se kad sam kao dijete isao u onu prodavnicu, a inflacija, nosis spil para za cokoladu.

  29. #99
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dragi Nikšićani,

    sa jednog drugog topica ostah dužan priču o jednoj vašoj bivšoj sugrađanki čija je priča završila i na filmu a koja se zvala Natalija Koka Đukanović.

    Elem, Koka se tokom rata zaljubila u Đovanija, italijanskog kaplara. Kada se isti vratio u Italiju i završio se rat vele ljudi da se sudilo Koki zbog ljubavi. Sudovi su bili narodni i odlučivalo se ko je najglasniji. Koki nije baš bilo komotno u najmanju ruku. Vele da je spasila njena mladost ali i legendrana rečenica u odbrani : "Drugovi partizani, pičqa nije politika" đe su svi crkli od smijeha i pustili je.
    Rečenica je ušla u legendu, pominjana dosta puta, a Koka posle rata držala krčmu Lovac u Hrvatskoj ulici, koja je 90-tih naravno preimenovana u manastirsku.
    U Kokinoj krčmi igrao se i najozbiljniji poker u Nikšiću, nikada nije bilo incidenata, možda i zbog Kokinog lijepog glasa kojim je znala zapjevati.
    nas djecu je slala za ponešto ili bi došli sami i ogrebali se za Coctu koja je nama bila pojam jer smo uglavnom nuđeni crvenim i žutim sokom na razbijanje. I to najčešće crvenim "domaćim od drenjina" kojeg smo baš mrzjeli a danas je preskup na pijacu
    Prođoše neke godine, Koka je imala i muža u NK, ostala posle udovica... Imala i djecu. Ostao je i Đovani udovac i posle nekoliko decenija došao i Nikšić i zaprosio Koku. Koka je posle živjela u Italiji i prilično se isprsila kada je trebala humanitarna pomoć za Crnu Goru tokom 90-tih.
    Kokin život je bio jedan od motiva korišten za film Tri karte za Holivud.

    Imate i ovdje ponešto uključujući i sliku dotične.
    https://www.novineniksica.me/zenski-boem-i-bekrija/

    Ta kafana se nalazila tacno prekoputa danasnjeg NK puba.

  30. #100
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Par godina 1994-1995 motao sam se bosanskim gudurama radeći za UNHCR. Najbliža lokacija gdje je uvijek bilo tople vode bio je Nikšić, gdje su moji nadređeni kojima sam bio vozač, a i prevodilac znali da prespavaju i istuširaju se u Onogoštu.
    Obično bih strkao do Podgorice kako bih sa nestvarnom kintom za moje vršnjake glumio ratnog profitera u Bloku V i Debeloj Berti, vozeći Nissan Patrol sa oznakom UN i trošeći kintu .
    Nekada bih ostao u Nikšiću gdje se espreso mogao popiti u Galeriji i u malom kafeu u Robnoj kući. Tako sam jednom prilikom sjedio ispred RK u rano proljeće kad se začu neko pucanje. Bili su to trombonjeri, a za njima mažoretke, Praznik mimoze gostovao u Nikšiću. Krenuli su paradu glavnom ulicom i baš kod Robne kuće sačekali ih divljaci i sa neke gomile očišćenog snijega napravili grudve i tako izgađali povorku da su se razbježali.
    Jedan Englez je rekao "da se vratimo u Bosnu, jesu tamo zapaljene kuće, ali su nekako normalniji".
    Inače, nije specifičnost samo za Nikšić, u tom vremenu sam vrlo bio oprezan gdje sjesti sa njima, jer nigdje nisu bila omiljena tri lika koji ćakulaju na engleskom.
    Da, i frizerka u Onogoštu, koja se iz Londona udala u Nikšić, gdje smo se šišali kad začupimo po Bosni, koja mi je objašnjavala što se radi tokom šišanja od 30 funti u Londonu. "Isto što i ovdje samo malo sporije"
    Par puta sam do Podgorice prebacio neke baš lijepe cure. Popio bih i piće sa njima. I sjetio se njih kad sam prvi put čuo Džibonijevu Mi svjetlimo: "Biti tako ljepa, a živjet na ovom mjestu, to je više zajeb nego dar..."
    Zamislite kad se zakači kreten i ne možeš ga otkačiti. Ili se zeznula pa flertovala sa kretenom. Nije to samo karakteristično za NK, ali eto par puta se u Nikšiću baš krvavo završilo. Sjetio sam se toga ne baš davno al da ne mračim.
    Da ne bude skroz crn post sjetimo se da je pored kapele u onoj maloj zgradi bila u podrumu napravljena kafana sa vratima prema trotoaru. Zvala se ON, što su čitali kao "Ostatku napredak".
    I iz 90-tih prvi Kup SRJ u košarci u Nikšiću i ludačko finale Budućnost - Partizan 126-115.
    Ne zamjerite za par malo ružnijih crtica iz Nikšića i to je život.

    Kafana je promijenila ime, ali i dalje je tu.

    Gagarine, pazis li se od korone? Cini mi se da po ovim tvojim aktivnostima iz 90ih ti spadas u rizicnu grupu

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tema...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 79
    Last Post: 20-11-15, 11:12
  2. Moj Grad "cist" grad..
    By fishman in forum Primorski
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-09, 16:49
  3. Montenegro tema za n73
    By dukljanin in forum Nokia
    Replies: 4
    Last Post: 19-05-08, 03:00
  4. Tema
    By Kutuzov in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 11-12-07, 09:37
  5. CG TEMA by Undead
    By Undead in forum Nokia
    Replies: 2
    Last Post: 31-12-05, 17:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •