Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 115

Thread: Black Mirror

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default Black Mirror




    Black Mirror
    - IMDb
    Charlie Brooker
    UK, Anthology format


    Ovo čudo zaslužuje topik.

    Vjerovatno najpodcjenjenije i 'najdrugačije' TV ostvarenje današnjice - kroz 2 sezone (po 3 epizode) sa zasebnom glumačkom ekipom i kompleksnim pričama servira brutalno brilijantan prikaz sve morbidnosti društva uhvaćenog u zamci tehnološkog napretka i medijske ispraznosti. Kontroverznim temama i surealnom atmosferom pokušava nagovijestiti i probleme kojih sada nismo niti svjesni.

    Gleda se u jednom dahu. Ostavlja dosta prostora za razmišljanje, tumačenje, diskusiju, pitanja..

    Topla preporuka.






    P.S. U najavi je i treća sezona


    Last edited by starwalker; 30-03-14 at 05:21.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Odlicna serija,preporuka.

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Evo ga opet BM, sutra

    Novu sezonu otvara Jon Hamm

    The more things change, the more they stay the same.

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Bampujem topik najjače serije u univerzumu s jaaaako dobrim vijestima



    It's official: Netflix is picking up Black Mirror's third season

    The more things change, the more they stay the same.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,276
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pustena kompletna treca sezona, 6 epizoda
    067-572270

  6. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Odgledao trecu sezonu:


    Nosedive

    Slaba epizoda. Osnovna odeja o ocenjivanju ljudi solidna mada vec vidjena (i bolje odradjena) u Fifteen Million Merits. Tacno se vidi da je radjena za americku publiku posto njima mora sve otvoreno da se predoci bez ikakvih suptilnosti. Samo je falio fourth wall pa da ova glumica kaze "a sada kritikujemo to kako se ljudi ophode prema onima koji su nize od njih na drustvenoj lestvici". Radnja kako odmice postaje sve apsurdnija, razumem da su hteli da docaraju njeno sve vece i fizicko i psihicko propadanje gubljenjem tih poena ali bas traljavo i na brzinu odradjeno. Po onome kako se ocenjuje u epizodi dao bi joj jedno 2.232 a i toliko najvise zbog prvog dela u kojem su imali barem neku kontrolu, kasnije ti bas previse kreste u facu.

    Playtest

    Epizoda koja je imala potencijala i koja je mogla biti bolje izvedena. Nesto mi je bolja od "Nosedive" ali glavni lik Amer mi je bio neopisivo iritantan i antipatican, on mi je najvise unistio epizodu. Epizoda u drugoj polovini pokusava da stvori tu neku napetu i horor atmosferu u onoj kuci ali iskreno ne oseti se previse ni jedno ni drugo. I preterase ga vala sa f.ck-ovima na svake dve sekunde, moze i bez toga da se docara strah i napetost kod neke osobe. Jedino mi je kraj ostavio neki utisak, uradili su ga kako treba mada je bio i nepotrebno zamrsen a i neubedljiv zbog toga da je eksperiment trajao 0.04 sekunde sto je skroz neubedljivo, za to vreme ne bi stigao da izgovori ni m od "mom" a kamoli sta drugo.

    Shut Up and Dance

    Ovo je bas bila majstorska epizoda. Stvarno ne mogu nijedne jedine zamerke da joj nadjem, toliko mracna i napeta epizoda, skoro nisam odgledao neku takvu. Bronn i klinac odlicni. Kraj narocito totalno mracan ali drago mi je da su tako uradili, bas je bilo u stilu epizode koja te jako uvuce u celu pricu. Cista desetka, sta drugo reci.

    San Junipero

    Vrlo vrlo kvalitetna epizoda. Kad pocnes da je gledas prvo mislis da je to prica za jako uzak krug ljudi, cak ni da nema niceg tipicnog za seriju ali to je samo fasada, kasnije se to pretvara u jednu ozbiljnu diskusiju o samoj ljudskoj prirodi i onome za cime najvise teze. Verovatno i epizoda koja je najvise futuristicka mada sto se toga tice u smislu nagadjanja posto je tako nesto svakako nemoguce ali licno sam se dosta povezao sa ovom epizodom i jasno daje odgovor na ono sto sam i sam smatrao: ljudi bi najradije da mogu samo iznova i iznova ponavljali jedan te isti proces, onaj u kojem najvise uzivaju.

    Men Against Fire

    Slaba epizoda i za seriju koja se bavi razvojem tehnologije i digitalizacijom skroz omasena poenta buducnosti ratovanja. Skoro potpuno su stavili naglasak na ulogu obicnih pesadinaca, kao da je rat samo ja pucam na tebe ti na mene. A ratovi se vec sada vode uglavnom preko dronova i pritiskom na dugme. Pa i nas su prvo izbombardovali a kopnena invazija je bila krajnja opcija. Ovakva tema je vec bila rizicna za odabir time sto je vec nebrojeno puta daleko uspesnije obradjivana a niko ne bi bio lud da se bavi svakim pojedinacnim vojnikom da ga omeksa u ubijanju, to je naivna umetnicka sloboda.

    Hated in the Nation

    Zanimljiva tema, solidna epizoda, vise kao manji film. Jedino mi glumacka ekipa nekako miscast-ovana, likovi mi uopste nisu ostavili neki utisak kao u drugim epizodama. Moze se odgledati ali nije bas uspela da me previse uvuce.


    Sve u svemu ovako bi ih poredjao:

    1. Shut Up and Dance 10/10
    2. San Junipero 9.5/10
    3. Hated in the Nation 7.5/10
    4. Men Against Fire 7/10
    5. Playtest 6.5/10
    6. Nosedive 6/10

    S' tim da je 3-6 vise neka slobodna ocena, tek da napravim razliku
    Last edited by Severnjak; 23-10-16 at 00:21.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Granada, Andalusia
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja cu da bacim pogled, javljam utiske. Zahvaljujem

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Razumijem zbog čega je najbolja u univerzumu i razumijem zbog čega je to baš starwalkeru.

    No, to bješe davno davni komentar. Da se nije što bolje pronašlo?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default


  10. #10
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Uh, čudo od serije. Fali mi još poslednja epizoda. Čeka se četvrta sezona.

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Odgledao trecu sezonu


    Sve u svemu ovako bi ih poredjao:

    1. Shut Up and Dance 10/10
    2. San Junipero 9.5/10
    3. Hated in the Nation 7.5/10
    4. Men Against Fire 7/10
    5. Playtest 6.5/10
    6. Nosedive 6/10

    S' tim da je 3-6 vise neka slobodna ocena, tek da napravim razliku

    1. Shut Up and Dance 10/10

    Majstorski briše granicu između fikcije i realanosti, sadašnjosti i budućnosti
    BN at its best



    2. Playtest 9.5/10 i San Junipero 9.5/10

    Uznemirujuće do srži. Iskustvo koje se ne želi ponoviti


    3. Nosedive 8.5/10

    4. Hated in the Nation 8/10

    5. Men Against Fire 7/10
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #12
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default



    The more things change, the more they stay the same.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default






  14. #14
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default



    Lijep novogodišnji poklon. 29 decembar.

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    To se zove novogodišnji maraton :razz:
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Pa meni će vjerovatno biti to glavna zabava, jer Novu Godinu provodim radno, makar neka utjeha
    Last edited by Samo Niksic; 06-12-17 at 17:24.

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    Ja sam i dalje pod utiskom ove serije, SF u najboljem obliku. White Christmas, Hated in nation i Shut up and dance, Entire history of you - moj odabir najboljih. Odlicne ideje, odlicne.
    Podsjeca na Twilight Zone, ali mi je priblizniji The Outer Limits-u.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Sjutra izlaze nove epizode, i to šest!

  20. #20
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Zavrsio cetvrtu sezonu. Cetiri solidne i dve prosecne epizode tako da je sezona uglavnom dobra, nesto mi bolja od trece iako je treca imala neke bolje epizode. Stavio sam ocene ispred naslova epizoda posto ima spojlera, mada nisu to strogo odredjene ocene nego vise kao neka odrednica a i tako je ovo strogo subjektivno.


    USS Callister (8.5/10)


    Epizoda koja istovremeno obradjuje vise razlicitih tema u razlicitim stilovima pa je tesko odrediti neki opsti utisak. Prvo pocinje kao parodija, pa prelazi u neki normalan ton stvarnog zivota, pa onda ima puno humora ali nedugo kasnije dobija dosta mracni ton, pa onda opet postaje opustenija epizoda... Ukupno gledano epizoda je gledljiva, zabavna i drzi paznju ali nije mi se bas svidela tolika tranzicija izmedju tema i stilova, delovalo mi je previse haoticno i nedosledno mada te zbog toga epizoda drzi zainteresovanim, prebacuje te svaki cas u drugacije raspolozenje. Glavne teme, virtuelna stvarnost u SF okruzenju gde sve moze da se modifikuje i stvaran zivot u svom uobicajenom tonu su uglavnom solidno poklopljeni, mada mi je ideja da digitalni klonovi imaju istu svest kao i njihove stvarne osobe apsolutno nemoguca, iako mi je jasno da je to moralo tako da bude zbog radnje. Sto se tice kulturoloskih uticaja, cini se da su epizodu namerno uradili podosta u stilu te SF svemirske tematike, najvise Star Treka. Definitivno jesu ismejavali sve to u pocetnim momentima, ali cini se da nisu hteli bas potpuno da se poseru na sve to, pa su istakli neke pozitivne stvari iz tih ostvarenja: timski rad i medjusobno povezivanje likova koje spaja isto okruzenje, kreativnost u resavanju problema cije razresivanje prati dinamicna i napeta radnja, tehnologija i svemirsko okruzenje... Najvise mi je zasmetalo sto je Todd iz Breaking Bada prosto morao da spijunira svoje zarobljenike, kako je naivno prevaren a i nacin na koji je ona buljava ukrala DNK uzorke, to je sve bas bilo neubedljivo a kraj je bio dosta neodredjen uz cameo glas Aarona Paula (bas prepoznatljiv glas), ali je bio u stilu epizode pa nemam neke zamerke.


    Arkangel (8/10)


    Epizoda je dosta gledljiva, zanimljiva, drzi paznju a likovi uglavnom solidni s obzirom na to koja im je uloga poverena. Od zadatog materijala su pokrili prakticno sve moguce situacije tako da je i inace zanimljiva tema skoro pa maksimalno obradjena. Problem je bas to sto su se previse trudili. Epizodi dosta fali na spontanosti pa se svi bitni momenti desavaju kao po komandi sto deluje dosta neprirodno. Uz to, radnja kako odmice previse zalazi u nepotrebne ekstreme, cisto zbog dramaticnosti a ima i nekih naivnih momenata. Ali ubedljivo najveca mana je sto je izostala neka ozbiljnija verbalna rasprava izmedju majke i cerke nego smo na dobili onu WWE akciju. Jeste da to moze da se opravda time sto cerka bas zbog tolike majcine kontrole i cenzurisanog odrastanja nije naucila da odmereno reaguje, na sta epizoda i ukazuje, ali bi mnogo efektivnije bilo da je doslo do suocavanja recima i da je izostao onaj prenagljen kraj.


    Crocodile (9/10)


    Epizoda je pocela sa, iako dobrim, vec toliko prezvakanim zapletom pa nisam imao neka ocekivanja ali je na kraju sve to ispalo jako dobro. Postepeni razvoj radnje i sami detalji su stvarno sjajno odradjeni a narocito telesne reakcije, pogotovo glavne glumice. To mi je ubedljivo najomiljenija tema, kada se glavni lik uvlaci u sve vece i vece probleme koje preduzima iz straha i bez potpuno svoje volje. Napetost, mracni ton, jos dopunjenim onim hladnim i depresivnim islandskim pejzazima su samo jos dodatno dali na kvalitetu epizode koja ti potpuno drzi paznju. Takodje, narocito mi se dopala ta panika koja je odlicno prikazana kada je nekome sopstvena koža u pitanju i na sta je neko spreman da bi spasio svoju kožu. Jedina, ali bas ogromna mana je ono pred kraj, morsko prase svedok mi je stvarno teska budalastina. Trebalo je da prodje bez toga i policije kako je nalazi, inace bi bila cista desetka.


    Hang the DJ (9/10)


    Najemotivnija epizoda sezone, koja te bas uvuce u citavu pricu. A za to su narocito zasluzni glavni glumci koji su dosta uverljivo izneli svoje uloge, i stvarno je tesko da se ne navija i saoseca sa njihovim likovima. Uglavnom se nema nesto posebno zameriti epizodi, slicno Arkangelu obradili su skoro sve moguce situacije u okviru svoje teme, samo sto je za razlike od te epizode delovalo ubedljivije i prirodnije. Jedino sto je kraj trebao da bude jednostavniji i malo je zakomplikovao svu tu pricu.


    Metalhead (7/10)


    Posle 4 prilicno dobre epizoda ova je vec bila primetno slabija, mada se ne moze reci da je losa epizoda. Zanimljiva je bila ideja da se uradi potpuno drugacija epizoda, snimljena iskljucivo u crno-belom, sa najprostijom radnjom i najmanjom glumackom postavom sto je sve dodalo na realisticnosti apokalipticne atmosfere ali je sve ono sto se desava u epizodi vec vidjena prica, tako da nema nekog uzbudjenja i da ti nesto previse drzi paznju.


    Black Museum (6/10)


    Najlosija epizoda sezone. Nije mi smetala rasna dimenzija koja je i tako sveprisutna u Black Mirror-u, ali od svih epizoda u S4 ova je i tehnoloski najmanje ubedljiva, sa najmanje interesantnim likovima, sa slabim humorom koji postaje sve losiji i na kraju pretvorena u pricu o osveti sa isforsiranim plot twistovima. I pored svega toga i duzine trajanja epizode, ova mi je ostavila najmanji utisak. Prva trecina je jos i bila solidna ali kasnije se sve to pretvara u losu zbrku gore navedenog.
    Last edited by Severnjak; 03-01-18 at 17:50.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    Sto se mene tice, najbolja epizoda 4te sezone je Crocodile. Zatim USS Calister.
    Crocodile - najbolja epizoda, "mini" film, podsjeca me na Fargo (film) bez humora, mozda zbog ambijenta.
    USS Calister - odlicna epizoda, nadam se nastavku
    Arkangel je dobar, samo spoiler steta sto nismo prisustvovali prvom "blocked" trenutku, to sam ocekivao. Inace je epizoda je ok, Arkangel je samo pocetak Z eyes tehnologije. Valjalo bi vidjet Jodie Foster i ispred kamere u 5. sezoni.
    Hang The DJ - fina ideja spoiler samo je kraj los. Ispada da su njih dvoje sablon za kompletan sistem. Ocekivao sam da vidim ko stoji iza svega. Mozda su to ostavili za neku od buducih epizoda.
    Black Museum - fina kolekcija prica, ali spolier su malo usiljeni rekviziti poput kade (referenca ili Be right back ili Crocodile?), slomnjenog tableta iz Arkangel-a itd...
    Metalhead - daleka buducnost, ocigledno poslije Black Museum-a, fina ideja i za sami kraj epizode. Vjerovatno ce u 5. sezoni biti vise price o ovome.

    Zaboravih, cini mi se da se autori neke od epizoda odradili bas na zahtjev gledaoca, konkretno Black Museum, a nesto mi je i Arkangel u tom rangu, kao da su citali komentare sa Reddit-a. Ne izgledaju mi planski napravljene, vise sluze da se odradi i odredi vremenski okvir serije.
    Last edited by Antares; 06-01-18 at 19:05.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Je li ova serija odsnimana do kraja, to vi meni recite?

  23. #23
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    ^
    Službeno nije potvrđena 5 sezona, svakako, ista se očekuje početkom sljedeće godine

    Odlučila si da upališ?
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Je li ova serija odsnimana do kraja, to vi meni recite?
    svaka epizoda je prica za sebe tako da mogu koliko oce sezona i epizoda da snime

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Drugu epizodu prve sezone sam odgledala prije par vječnosti.
    Svidjela mi se i sve to, ali... Volim da me komplet ubije u tri - četriri dana, umjesto u 3 - 4+ godine (7, ako se ne varam, do sad).
    Imam problem, jasno mi je.

    Odgledala sam sve što me je moglo zanimati od serija na šta sam uspjela naići, ovako ili onako, osim ove.

    No, možda budem imala sreće pa mi dosadi nakon nekoliko, ili bude zahtijevala kakvu pauzu.

    Quote Originally Posted by rrk17 View Post
    svaka epizoda je prica za sebe tako da mogu koliko oce sezona i epizoda da snime
    Razumjela sam da je to tako, grasias

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mirror, mirror on the wall
    By Mad_dog_KO in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 06-06-12, 18:41
  2. Mirror Chopper
    By iwanpg in forum Motociklizam
    Replies: 3
    Last Post: 14-02-11, 09:04
  3. I: Mirror plexiglas
    By ZeLeNi_PaRaDaJz in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 24-12-09, 18:06
  4. Mirror's Edge
    By splanjo in forum Game Server CG
    Replies: 15
    Last Post: 19-01-09, 12:11
  5. PDF mirror problem
    By Ben Dover in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-05, 03:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •